Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vlhkoměr s teploměrem do Paludaria
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
glorei



Založen: Feb 02, 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 13:01    Předmět: Vlhkoměr s teploměrem do Paludaria Citovat

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda li by mi tu někdo neporadil jak mám pořešit teploměr do paludária...Problém tkví v tom, že bych tento teploměr chtěl zasadit do vrchního dřevěného rámu co bude na paludáriu. Potřeboval bych aby tento teploměr měl 3 čidla na teplotu:
1. teplota vody
2. teplota vzduchu nad vodní hladinou
3. teplota vzduchu v horní části paludária...

a jako oříšek bych potřeboval vlhkoměr...Co jsem se tak díval na aliexpress ( že bych koupil něco za pár korun - vykuchal a osadil do rámu), ale v tomto případě je čidlo na vlhkost přímo na dps. Já bych potřeboval čidlo na vlhkoměr na drátu který povedu do paludária. Děkuji za každou radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 13:17    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
glorei



Založen: Feb 02, 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 13:25    Předmět: Citovat

Takže toto bych koupil 3krát zda li to dobře chápu, potom raspberry, ale k tomu budu potřebovat ještě nějaký lcd displej co přidělám do rámu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3302

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 16:42    Předmět: Citovat

glorei napsal(a):
Takže toto bych koupil 3krát zda li to dobře chápu, potom raspberry, ale k tomu budu potřebovat ještě nějaký lcd displej co přidělám do rámu.


Teď něco podobného vyšlo v PE 01/2015 s 18B20.


Naposledy upravil Cowley dne po únor 02 2015, 16:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 16:44    Předmět: Citovat

nn to je jen čidlo vlhkosti. Teplotu bych řešil mými oblíbenými Dallas 18B20
a k tomu Arduino. S malinou nemám zkušenosti tak nevím. Displej k Arduinu není problém, možností je spousta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mira2830



Založen: Nov 05, 2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 17:11    Předmět: Citovat

A jakou radu vlastně potřebuješ? Pokud umíš programovat - ať už arduino, PICy, AVRka nebo Raspberry Pi, tak ti stačí vytipovat nějaké senzory (pro začátek třeba zmiňovanou klasiku DS18B20 pro teploměr a třeba DHT22 pro vlhkost) a můžeš se do toho pustit Wink

Pokud neumíš, můžeš koupit samostatné moduly a nějak je vykuchat a přizpůsobit obrazu svému nebo to zadat někomu, kdo umí navrhnout nějaké schéma a napsat program. Pak ale zbývá ještě tišťák, případně krabička... Dělal jsem něco podobnýho pro terárium, není to nic složitýho, ale ani sranda na 20 minut Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
glorei



Založen: Feb 02, 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po únor 02 2015, 21:24    Předmět: Citovat

Kluci ja umim vykuchat něco...prigramovat neumim, max základy v html...nejradeji bych něco koupil zar kc a vykuchal a dal do ramu...zítra pridam soubor, kde je foto jak bych to chtěl mít...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
glorei



Založen: Feb 02, 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út únor 03 2015, 10:38    Předmět: Citovat

Ted jsem znovu projel aliexpress a opravdu nachazim teplomery s vlhkomerem s jednim cidlem, ktery je pouze na teplotu...sensor pro vlhkost je na desce. Pokud by tu byl nekdo ochotny mi trosku poradit jakym smerem se mam teda vydat...kdyz bych od nekoho koupil schema, navrzenou dps, tak soucastky si uz sezenu krom naprogramovaneho obvodu. Kdybych umel programovat, tak bych se pustil do toho raspberry, ale python ani C neni opravdu moje parketa Very Happy Jedine, kdyz by se nekdo nabidnul mi naprogramovat aplikaci? Smile A nez bych se to naucil ja sam, abych udelal obyc aplikaci, ktera mi bude ukazovat teplotu na trech mistech a vlhkost, tak to ze me bude stary dedek. Pocitam, ze to opravdu nebude zadarmo, ale do tejto kravinky bych chtel dat MAX 800 kc.Diky za Vase navrhy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ross4435897



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 426
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 03 2015, 10:53    Předmět: Citovat

a jakou mas vlastne predstavu o tom jak by to melo vlastne vypadat? ... zobrazeni na displayi?
na Webu?
pocet cidel?
nejaky setup?
nejaky casosber?
alarmy?

... ono vymyslet se da spousta zbytecnosti, ale jsem spis zastance efektivniho reseni ... pokud nebudes mit jasnou predstavu o funkci toho co chces udelat, pak je kazda rada marna ...


Naposledy upravil ross4435897 dne út únor 03 2015, 11:08, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
glorei



Založen: Feb 02, 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út únor 03 2015, 11:02    Předmět: Citovat

No mě stačí, ať to ukazuje 3 teploty pod sebou a na 4 radku bude vlhkost...Nekde jsem na internetu videl obrazek, ted ho za boha nemuzu najit a tam byl obycejny LCD z mobilu ci z ceho, rozliseni 320 x 240, v pozadi byly nejake obrazky co se podle casovych intervalu menily. To by se mi libilo, ale do tohoto se s cenou nevlezu ani nahodou si myslim, myslim si ze to mel prave borec i poresene pres raspberry a mel tam pichlou i webku v terariu a to si mohl streamovat do telefonu - kontroloval zda je vsechno v pohode, videl udaje o teplotach a vlhkosti atd...Me jen staci proste displej, kde budou 4 hodnoty. Nikde se nemusi nic ukladat, zadne vysledky na webu, ci dokonce historie namerenych hodnot.Jen chci at to pekne vypada Smile No a pocet cidel bude 4 - 3x teplota, 1x vlhkost

treba neco v tomto stylu - ale toto ukazuje pouze teplotu 1x a vlhost, kdyby se dal upravit na 3 cidla teplotni
http://i00.i.aliimg.com/photo/265870209/Color_weather_station_temperature_controllor_Weather_station.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ross4435897



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 426
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 03 2015, 11:08    Předmět: Citovat

predbezne:
teplotni a vlhkostni senzor je napr. tady
teplotni sensor na vodu napr tady
Arduino koupis taky na Ebayi, a display taky ...

no to s temi menicima se obrazky teda muj navrh nesplnuje Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
glorei



Založen: Feb 02, 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út únor 03 2015, 11:14    Předmět: Citovat

ross4435897 napsal(a):
predbezne:
teplotni a vlhkostni senzor je napr. tady
teplotni sensor na vodu napr tady
Arduino koupis taky na Ebayi, a display taky ...

no to s temi menicima se obrazky teda muj navrh nesplnuje Very Happy



No me by se to fakt libilo jak jsem dal nahore odkaz Smile ale opravdu pochybuju ze pujde upravit na 3 teploty, nebo alespon na 2 a buhvi kde je v tomot pripade dane cidlo na vlhkost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mira2830



Založen: Nov 05, 2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 03 2015, 11:27    Předmět: Citovat

To nejspíš upravit nepůjde, no Smile Teda možná by to šlo, ale to nejde říct, když od toho není aspoň schéma... A i kdyby to šlo musel by sis pak manuálně přepínat, který teploměr se bude číst. Myslím cesta, kterou nastínil ross4435897 je lepší volba, minimálně jistější.

S programem bych ti asi byl ochotný pomoct, pokud to extra nehoří, tak snad i "free of charge", ale znamená to i vyřešit další problémy - dps, krabička nebo zabudování, a zas takový dobrák nejsem Smile

Kdyžtak napiš zprávu, pokud bys měl o pomoc zájem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
glorei



Založen: Feb 02, 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út únor 03 2015, 12:20    Předmět: Citovat

mira2830 napsal(a):
To nejspíš upravit nepůjde, no Smile Teda možná by to šlo, ale to nejde říct, když od toho není aspoň schéma... A i kdyby to šlo musel by sis pak manuálně přepínat, který teploměr se bude číst. Myslím cesta, kterou nastínil ross4435897 je lepší volba, minimálně jistější.

S programem bych ti asi byl ochotný pomoct, pokud to extra nehoří, tak snad i "free of charge", ale znamená to i vyřešit další problémy - dps, krabička nebo zabudování, a zas takový dobrák nejsem Smile

Kdyžtak napiš zprávu, pokud bys měl o pomoc zájem.


odeslána PM Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
glorei



Založen: Feb 02, 2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út únor 03 2015, 12:26    Předmět: Citovat

Panove, tak jsem nasel, to co hledam Smile Na kolik by vyslo toto? Funguje to paradne Smile

https://www.youtube.com/watch?v=m6mtCak3krE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.30 sekund