Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung Galaxy S3 výměna sklíčka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ermess



Založen: Oct 26, 2013
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: so únor 14 2015, 17:20    Předmět: Citovat

Zdravím, nějaký čas jsem tyto "opravy" prováděl. Pokud by jste někdo měl zájem o UV pec a lepidlo UV Loca, rád za slušný peníz pustím dále.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: st únor 18 2015, 23:48    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Při výměně jakýhkoliv sklíček nebo dotykáčů může dojít k tomu, že jsou tyto části k sobě moc blízko a potom dochází k zablokování dotyk. plochy (ač je dotykáč kapacitní).

dotykový panel funguje nezávisle na tom displeji ne? tak z jakého důvodu ovlivňuje funkci dotyku vzdálenost od displeje? je teda možné, že by nefunkčnost dotyku po jeho výměně mohla být způsobena menší vzdáleností od displeje třeba jen o několik desetin mm?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt únor 19 2015, 9:07    Předmět: Citovat

sr71- občas se s tím setkávám u těchto výměn neoriginálních dílů. Teoreticky dojde k tomu, že se LCD přitlačí na dotykáč zevnitř a tím zablokuje jeho funkci.
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1319
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 11 2016, 16:28    Předmět: Citovat

Tak sem si to taky vyzkousel. Pri sundavani rozbiteho pavouka vyrazne pomuze nahrivani, jenze sem to ja vul kapanek s foukackou prehnal a udalo se mi u horniho okraje displeje takovy maly svetly kolecko. Samotny OLED bunky to prezily - sviti, jen se asi odbarvil nejaky pigment, ktery mel delat cerny/tmavomodry pozadi pro vyssi kontrast. Pri zapnutem displeji to neni moc videt. Ten zacatek byl nejhorsi, nez se mi povedlo odlepit prvni cast v cele sirce, pak uz to slo docela dobre, myslim ze uz sem nasel ten spravny grif. Chybama se holt clovek uci. No kazdopadne objednanim cinskeho sklicka a samolepky za nakych 60Kc nemam co ztratit. UV lepidlem to zatim lepit nebudu. Kdyby se to zas kraplo tak je mnohem jednodusi odlepit sklicko jen od kraju. Snad nebudou problemy s dotykem - samotny dotyk ted bez skla funguje...
Takze rozhodne se pokus o vymenu vyplati, nez hned platit pres 1500 za novy displej (kdyz starsi S3 ma hodnotu tak 2500)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so březen 12 2016, 1:07    Předmět: Citovat

Fleky se dělajní taky někdy proto, že máš i nízkou teplotu a taháš spolu se sklíčkem i mezivrsty displeje.
Ale jinak proč ne, jen si zkus spočítat, kolik bys musel účtovat zákazníkům, aby se ti tohle Harakiri vyplatilo. A kolik by to za to byli ochotni dát.
Takhle je to dobré pro domácí pokusy, jinak na nic.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1319
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 12 2016, 18:13    Předmět: Citovat

Co tak vidim v inzercich, tak se tema vymenama sklicek par lidi zivi. Ja sem jen amater, ale verim, ze s trochou cviku a nakoupenyma komponentama se to da za pul hodiny zmaknout...
Hm takze udrzet spravnou teplotu asi bude docela dulezity knowhow. Nevedel sem ze muzou vzniknout fleky i tahanim za studena, ja sem to zkousel jen na mensich stripkach na ruzku a tam se proste podebralo to lepidlo a nasal se pod nej vzduch a strep sem sundal. Nejne u vetsich strepu to neslo, ty se rozdrtily, takze ohrev je asi nutnost. Mozna by bylo bezpecnejsi to ohrivat treba polozenim na hladinu vody blizko varu, jesi by to stacilo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1319
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 30 2016, 18:53    Předmět: Citovat

Kolega mi dneska donesl 3 vrchni dily SGS3 s prasklyma sklickama, tak to jeste zkusim sundat, jakou budu mit uspesnost Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 30 2016, 20:55    Předmět: Citovat

RayeR- mě je to už dneska jedno, ale kdybys sem dal fotky po výměně, ale taky odhad toho, jak dlouho ti to zabralo, tak by mě to možná pomohlo ve chvíli, kdy mě někdo přesvědčuje o tom, že to mám taky začít dělat Very Happy
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1319
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 31 2016, 2:15    Předmět: Citovat

OK, to sundani si zkusim stopnout Smile Foto pak dam, este cekam z ciny na samolepku a pwrbtn, zatim prislo sklicko. Jako tenle vojeb bych za penize nedelal, to jen pro sebe, ze si chci rozchodit jeden srot a vyzkouset si to vlastnima rukama, este tak mozna pro dobryho kamose, jinak to za to asi nestoji...
BTW ten kolega, co mit to dal, driv delal v servisu mobilu a tam menili cely vrsky, se sklickama se nikdo nesral, proto mu to este takle nekde lezelo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1319
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 31 2016, 21:06    Předmět: Citovat

No, tak sem neska vecer udal 3 displeje, jeden byl rozbity i se sklickem, takze ten sel jako prvni trenovaci vzorek. Vzal sem si velkou pistolovou foukacku bosku s regulaci proudu a teploty, drzi teplotu lip jak ten cinsky AOYUE. Jako optimalni teplotu jsem experimentalne urcil cca 150C, pri te ani dlouhodobe nedochazi k barevnym zmenam na OLEDu. Avsak uz pri zvyseni na 180C zacne belat behem tak 5s pri ofuku zblizka, pricemz na snadnost odlepovani to nema zadny vliv, takze doporucuju fakt pres 150C nejit, na odlepeni to staci. Nejtezsi je dycky chytnout kraj, pak uz se to sroluje jak konzerva od sardinek Smile 1 sklicko mi trvalo asi 15 minut prace s foukackou vcetne zakladniho ocisteni od zbytku. Takze myslim, ze uz to sundavani mam v pazi, ale zivit se tim nehodlam Smile Nejhorsi bude nalepeni novyho skla, aby se pod displpej nedostal naky bordel, z toho me muze dycky...
Tak pokracovani priste.
http://rayer.g6.cz/1tmp/DISP1.JPG
http://rayer.g6.cz/1tmp/DISP2.JPG
Tak aspon neco se dnes povedlo, dopoledne sem si krapnul pri padu batohu objektiv u bajonetu, takovej den kokot, zitra mazu do servisu jesi mi vymeni plastovy prstenec a ted du chlastat a zahnat chmury Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 31 2016, 21:14    Předmět: Citovat

Jen dotaz- nazpět ty sklíčka budeš lepit jen na oboustranku?
Jinak nejlepší pistole (co se stability teploty týče) jsou Steinel.
Já s ní pájím normálně, jen mám model bez LCD, tak mám teplotu odhadnutou delším zkoušením (mezi 5. a 6. stupněm). Na ty skla je samozřejmě potřeba míň.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1319
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 01 2016, 21:17    Předmět: Citovat

Jo, Steinelku mam doma, co sem dostal pred lety k vanocum. Ma LCD, ale jen 2-stupnovou regulaci proudu vzduchu a i ten prvni stupen je nekdy na ty drobny SMD moc. Ta Boska ma plynulou regulaci, resp. tak 16 kroku asi...

Neska dosel od cinana pwrbtn a sticker, tak sem na to sednul a to byly teda veci nervy, nez sundavani sklicka. Sem docela puntickar, takze netoleruju zadny zrnko prachu, tak sem to porad cistil a cistil, pak peclive zarovnat samolepku (koupil sem takovou, co je primo vyrezana na obrys telefonu, coz dost usnadni praci - pridam pak na web do clanku dalsi fotky) a nakonec priplacnout novy sklicko. Uf, zabralo mi to pres hodinu. Dotyk slape, takze to je na panacka, a jde se rootovat Smile

http://rayer.g6.cz/1tmp/DISP3.JPG
http://rayer.g6.cz/1tmp/DISP4.JPG

BTW s objektivem sem v pentax servisu dopadl tak, ze jen vymena plast. prstence bude za 2000 pokud se nepotentovalo neco dalsiho, no takze takove smisene pocity...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1319
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 04 2016, 0:53    Předmět: Citovat

Toz tu: http://rayer.g6.cz/hardware/galaxys3.htm#GLASS1

BTW sleduju, ze uz se mi pod sklicko dostalo par mikroskopickych zrnek prachu z okoli, holt to lepeni po cele plose ma sve vyhody, ale zatim to necham...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1319
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so květen 21 2016, 0:37    Předmět: Citovat

Tak sem neska delal dalsi 2 sklicka, tentokrat na SGS4 a S Core LTE (pro kamose). Sundani bylo celkem v pohode, to uz umim, u toho Core LTE je sklo lepeny jen za kraje a je spojeny s touchem, u S4 klasicky lepidlo po cely plose. Tentokrat se to lepidlo neslouplo se sklem, ale zustalo na displeji, nicmene to slo rukou snadno odrbat pryc (vypada to jako silikon). Nasazeni sklicka na Core LTE probehlo celkem dobre, akorat se kvuli tomu konektoru touche musi rozdelat telefon. Vypada to jak novy. U SGS4 sem narazil na takovej spis estetickej problem, ze jak ma velkej displej, tak se pri zmacknuti to sklicko snadno prohne, dotkne se displeje a uprostred to vytvori takovou mapu/flek. Torznim zkroucenim telefonu se t ozas oddali a zas to zmizi. Asi by to chtelo nejak vydistancovat to sklicko dal od displeje, ale ty rezany samolepky sem nevidel ve vice provedenich/tloustkach. Mzona dat 2 pres sebe? Tak to necham na nem, jesi bude chtit jit do lepeni UVckem...
Pro Michal22, zabil sem s tim asi 3h...

UPDATE: tak sem dal 2 samolepky pres sebe a je to cajk...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1319
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 28 2016, 0:55    Předmět: Citovat

Tak jsem narazil na zajimavej problem s tim touchem u Samsung Galaxy Core 4G LTE. Kamos to vymeneny sklo zase rozsekal, tak sem mu objednal od jineho prodejce http://www.ebay.com/itm/161927027500?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT (protoze puvodni cinan xinxin-yrd ho uz nemel) a po vymene nastal problem, ze touch vubec nefungoval. Ten predchozi i po rozbiti sklicka stale fungoval, akorat oproti originalu mel prohozena tlacitka menu a back, ale to by tak nevadilo. Ten novy proste vubec nereagoval...

Napadlo me ale zkusit takovy experiment: do vypnuteho telefonu jsem pripojil puvodni touch s rozbitym sklickem a nabootoval. Touch fungoval. Tlacitkem sem telefon pouze uspal a pak sem touch prohodil za novy. A hadejte co - po probuzeni fungoval! Dokonce i tlacitka menu a back byla tentokrat spravne. Jenze to fungovalo pouze do restartu telefonu a pak zas nesel. Napada nekoho neco?
Mi pripada, ze pri plnem bootu se provadi asi nejaka init. sekvence, ktera s tim novym touchem neni kompatabilni a blokne ho. Zatimco pri pouhem probuzeni se asi obnovi jen nake registry, ktere jsou kompatabilni a touch funguje (nebo proste funguje s power-on defaulty). Druha moznost, ze by telefon nak overoval originalnost touche, mi pride dost divna, takove praktiky bych cekal jen u Apple. Otazka, jestli by treba pomohlo tam nahrat novejsi Android/Cyanogenmod nebo jesi je driver na touch soucasti nakeho bootkodu co se nemeni.
No kazdopadne na to upozornuju, ze pod stejne oznacenym vyrobkem muzete koupit ruzne veci a nemusi to vzdy fungovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund