Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Překvapení Eurocase
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9001
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2015, 14:04    Předmět: Překvapení Eurocase Citovat

Mám tu jeden zdroj, kterej začal vypínat. Je to Eurocase model 400U-SPE z roku 2006. Říkal jsem si, že Eurocase starej 9 let nebude mít smysl ani opravovat, ale rozdělal jsem ho docela koukal. Kromě kila prachu teda vnitřní uspořádání a provedení perfektní, to se dnes nevidí ani u zdrojů za 2k. PFC tlumivka, síťovej přívod i větrák hezky na konektorech, pojistka v soklíku, deska hezky rozvržená, žádný kupy součástek křivo na sobě a tuny lepidla na tom. Kondíky sice většinou neznačkový, ale žádnej zatím viditelně nafouklej. Větrák původní, nezadřenej. Prostě překvapení, ten si snad zaslouží i tu opravu. Tak až příště uvidíte Eurocase, tak ho nehažte automaticky do koše. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32016
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2015, 14:09    Předmět: Citovat

Mně Eurocase 450W z přelomu 2006/07 šlape taky doteď, denní provoz minimálně 2-3 hodiny, pravda, celej komp včetně zdroje je co půl roku čištěnej od prachu, aby se zbytečně nepřehříval. Do listopadu 2013 můj hlavní stroj, teď jede děckám v pokojíku. Kondíky nenafouklý, napětí taky drží - nemám si na co stěžovat.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15544
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2015, 14:33    Předmět: Citovat

Já nevím, co ostatní mají proti těm zdrojům Eurocase. Sice asi nejsou moc spolehlivé, protože mě se jeden vrátil minulý rok na podzim, že už je hlučnej, tak jsem mu tam dal místo toho 8 let starého zdroje 300 W nový Eurocase 450 W. Jinak nikdo nechodí, že by měl špatný zdroj a to až na 2 vyjimky dávám jen Eurocase zdroje. Jedna z těch 2 vyjimek minulý rok po asi 4 letech odešla (zdroj 550 W za 2 tisíce na přání zákazníka).
Problémy mají lidi s PC kolem 6. až 8. roku spíše s deskama a to ani kvůli elytům (dodávám jen Gigabyte nebo Intel desky), ale proto že už je pomalá sběrnice na nové sofwarové zázraky a potřebují přezbrojit. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9001
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2015, 14:44    Předmět: Citovat

Jeden čas se mi jich sešlo vadných dost, uvnitř to byla katastrofa, pravej opak tohoto. Od té doby jim prostě nevěřím. Stejně tak poslední půlrok jsem tu měl asi 8 vadných HDD Seagate, WD ani jeden, nejspíš jen náhoda, ale stejně já osobně kupuju jen WD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32016
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2015, 14:57    Předmět: Citovat

Eurocase se pos.ral jako značka někdy kolem let 2008-9, to stál opravdu za hojno.

HDD značky SeaGate už taky nekupuju, protože firmu SeaGate nejdřív sežral Samsung a pak po předloňským vyplavení výrobních fabrik v okolí thajskýho Bangkoku šly do kopru obě značky - Samsung 1TByte mi odešel na nefungující pohon ploten (asi driver motoru) 14 dní po záruce, samozřejmě plnej dat.... Naštěstí ne životně důležitejch a co bylo důležitý, podařilo se obnovit ze záloh. Tudíž za mne už taky jen WD a pokud možno Black Edition se 60 měsíční zárukou...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4010
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2015, 15:33    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Eurocase se pos.ral jako značka někdy kolem let 2008-9, to stál opravdu za hojno.

HDD značky SeaGate už taky nekupuju, protože firmu SeaGate nejdřív sežral Samsung a pak po předloňským vyplavení výrobních fabrik v okolí thajskýho Bangkoku šly do kopru obě značky - Samsung 1TByte mi odešel na nefungující pohon ploten (asi driver motoru) 14 dní po záruce, samozřejmě plnej dat.... Naštěstí ne životně důležitejch a co bylo důležitý, podařilo se obnovit ze záloh. Tudíž za mne už taky jen WD a pokud možno Black Edition se 60 měsíční zárukou...


Pokuxd jde o disky starsiho data (tak do 200GB ATA), tak nejvice vadnych s ve firme seslo k likidaci prave disku WD.Ve srovnani s ostatnimi znackami mozna 10x tolik. Posledni roky jeste neni tolik vyrazeno k likvidaci, aby to bylo vyznamne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32016
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2015, 15:45    Předmět: Citovat

To určitě platilo u disků PATA/IDE - mám stejnou zkušenost..
Ale u novějších NON-military specifikací je WD asi to nejlepší, co je dostupný...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34008
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2015, 15:56    Předmět: Citovat

Pri tych diskoch zalezi na tom, ako bol ktory model podareny. Aj Seagate aj WD mali niektore modely poruchove. Stale vsak lepsie ako Maxtor - sem do firmy to kedysi niekto nakupil a umreli vsetky do jedneho. Firmu Maxtor kupil Seagate...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15544
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2015, 20:29    Předmět: Citovat

Ano, některé Eurocase zdroje, HDD Seagate, HDD WD a Škoda Das Auto jsou prostě zmetky od výroby. Záleží pak jen na kupujícím jaké má informace, jak umí rozlišit některé vadné série a pak také na štěstí. Já asi to štěstí mám. Laughing
Za posledních min. 6 let si nemohu stěžovat na jediný Eurocase zdroj a HDD Seagate, které jsem nakoupil. HDD Samsungů jsem nakoupil výrazně málo a tam se naštěstí také zatím nic nepokazilo. Mám prostě už vybrané značky, které jsou tady spolehlivé a funguje to. Ostatní neriskuji po tom, co jsem viděl ten seznam reklamací na ně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2015, 21:50    Předmět: Citovat

Eurocase isiel hore, ked porovnam to co som videl v zdrojoch v roku 2000 a co robi teraz, dost rozdiel:
http://diit.cz/clanek/eurocase-eco-85-500-w-atx-500wa-14-85-recenze-test
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PvvS



Založen: Nov 25, 2008
Příspěvky: 464
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá leden 30 2015, 10:20    Předmět: Citovat

Stejně.. Nedávno jsem opravoval AT zdroj někdy z roku 1992. Jel ve výrobní mašině téměř nonstop... Po vyfoukání prachu a pár dalších nedefinovatelných věcí byl vadnej pouze 1 kondenzátor na 5V větvi. A chvíli předtím jsem opravoval jeden starej ATX DELL , kde primární koďan vyschl ze 470uF na 1uF a zdroj až do vypnutí bez problémů jel.. VAdnejch ATX jsem nedávno odnášel na SD asi 10 . Od jistý dobym kdz mi zdroj vzal seou kromě HDD všechno, tak kupuju zásadně vyšší třídu a v poslední době jenom Fortron a Chieftec. A i tam se dívám, co to vlastně výrobce přeznačil, tak aby tam nebyl EUROCASE..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34008
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 30 2015, 10:36    Předmět: Citovat

Eurocase tie zdroje nevyraba, ale dava svoje logo na to, co sa im podari zohnat.

Okolo roku 2000 to bola tragedia - tam vyschol elyt a potom to horelo aj s komponentami PC. Ked sa to tragicke zapojenie standby zdroja prestalo pouzivat, tak som odvtedy nevidel odpalene cele PC od zdroja.

Tiez mam nejake zdroje, ktore uz mnoho rokov bezia 24/7. AT aj ATX. Z ATX zdrojov sa mi osvedcili Macron power - predavane ako DTK alebo MPA-88X, s fialovo-bielou nalepkou "AMD INTEL ATX12V TEST PASS". Poznaju sa aj podla toho, ze maju nestandardne farby kablov, napriklad 3,3V je fialova. Su tam masivne chladice a dobre dimenzovane suciastky, akurat treba po case elyty vymenit, ked sa nafuknu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá leden 30 2015, 11:20    Předmět: Citovat

PvvS napsal(a):
Od jistý dobym kdz mi zdroj vzal seou kromě HDD všechno, tak kupuju zásadně vyšší třídu a v poslední době jenom Fortron a Chieftec.

Fortron s CapXon+Teapo, které tam cpou už hromadu let?
http://www.hardwaresecrets.com/printpage/FSP-Raider-650-W-Power-Supply-Review/1610

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34008
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 30 2015, 12:32    Předmět: Citovat

Uz som teda opravoval dost zdrojov, ale videl som zatial len jeden desktopovy, ktory mal kvalitne elyty. Nejaky brutalne drahy GigaByte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: pá leden 30 2015, 15:00    Předmět: Citovat

Ja pouzivam SEASONIC. Tie najnizsie modely su lacne, a velmi kvalitne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund