Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Instalace W 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2015, 14:37    Předmět: Citovat

NB každému radím (pokud si nechá poradit), aby si kupoval bez OS a koupil si k tomu OEM verzi žádaného OS a ještě raději ve 32 bitové verzi. V 64-bit. verzi by jim ty staré 16-bitové programy už nešly a museli se učit nové a to lidi moc neradi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Guggy



Založen: Oct 17, 2006
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2015, 19:10    Předmět: Citovat

píšu PM(Soukromou zprávu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2648

PříspěvekZaslal: pá leden 30 2015, 14:50    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
...raději ve 32 bitové verzi.


Ale to pak využijí max. 3,12 GB operační paměti, zbytek je k ničemu, klasické desktopové OS od MS je v 32b verzi nedokáží využít.
I když samozřejmě chápu, že s 32b OS je méně práce co se týče ovladačů (hlavně pro takové ty polostarší tiskárny - třeba sken po síti z HP multifunkce v W7/64b jsem prostě nerozchodil). A taky mám pár programů, které musím na svém NB s W7/64b spouštět v integrovaném virtuální prostředí Virtal XP32b.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: pá leden 30 2015, 18:44    Předmět: Citovat

Dik vsem za pomoc, zalezitost vyresena. Ze stareho disku se po jeho odlezeni v lednicce podarilo zkopirovat az na par blbinek vse vcetne te skryte partition. Jeste k tomu koupit bez systemu. Mozna to nekdy funguje, jen kdyz se kupoval tenhle dotycny kus tak byl i s W7 Home premium cca o nejakych 40 € lacinejsi nez podobny s priblizne stejnymi parametry bez OS.K aktivaci telefonem, tu jsem samozrejme zkousel take ma malou vadu bezplatne cislo nefunkcni, placene funguje s podminkou volat z pevne linky. To snad je asi stejne i v CR. Po instalaci jsem jeste zkumo patral po klici se kterym se to nainstalovalo z recovery a pochopitelne je jine nez na COA . Takze jeste jednou diky vsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 30 2015, 19:48    Předmět: Citovat

Akční výprodeje jsou vždy levnější a až po čase uživatel zjistí proč. A nikdo nemusí být tak naivní, aby si myslel, že na té akci nevydělají. Ba, právě kolikrát víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 30 2015, 19:58    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Ale to pak využijí max. 3,12 GB operační paměti, zbytek je k ničemu, klasické desktopové OS od MS je v 32b verzi nedokáží využít.
PF

A to je právě o tom. 64bitová verze na tu stejnou práci používá 2x tolik paměti, takže 32bit s 2 GB je na tom stejně jako 64bit se 4 GB a obráceně. Proto mít jen 4 GB paměti a 64bit verzi není o nic lepší jak mít využtelných 3 GB paměti s 32bit verzí (spíše je to horší). Ale to záleží stejně kvůli rychlosti ještě na sběrnici a CPU. Důležitější je právě to, že 64 bitová verze neumí normálně spustit 16bitové programy a zároveň se nespouštějí 64bitové programy, protože je tam uživatel nemá. Velmi málo uživatelů používá 64bitové programy jako AutoCad a spol. kde i těch 8 GB paměti nemá moc smysl, ale spíše 16 GB a víc.
64bitové verze se tlačí s NB při prodeji jen a jen kvůli statistice Mrkvosoftu a uživatel jen nadává, že mu tam něco staršího nejde.
Pokud se pletu, ať tady někdo napiše na kolik procent využije 64bitovou verzi OS a s kterými 64bitovými programy. Rád se nechám poučit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá leden 30 2015, 21:06    Předmět: Citovat

Já mám 64b programů dost, ale ty co to opravdu využijí tak asi jen tři. Adobe Photoshop, Avidemux a WinRAR. Nicméně zase mám naistalovaný tři virtuální mašiny, zaráz teda spouštím jen dvě, ale 8 GB paměti využiju. No a pak taky hry samozřejmě, sice je to dnes už minimum, ale semtatm si něco zahraju. 16b programy jsem teda nikoho neviděl používat už dávno. Já jsem konzervativní, ale na skoro na všechno se dají najít moderní alternativy. Jinak mám teda DOSBox, tam si semtam zahraju nějakou DOSovou pecku. Very Happy Jinak máš pravdu, pro běžnýho uživatele na kancl a internet je 64b zbytečnost, ale i tak bych ho tam dal, protože proč ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: pá leden 30 2015, 21:42    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Akční výprodeje jsou vždy levnější a až po čase uživatel zjistí proč. A nikdo nemusí být tak naivní, aby si myslel, že na té akci nevydělají. Ba, právě kolikrát víc.

No v dobe kdy si ho moje lepsi ja kupovala se o akcnim vyprodeji nedalo mluvit Smile A k tomu 32 kontra 64, zatim jsem nejak nezjistil proc by tech 64 melo vadit. Tak stare programy, aby nesly spustit bezny domaci uzivatel uz asi ani nezna natoz aby je pouzival. Ze po zhruba 6 letech kazdodenniho provozu odejde disk s tim nesouvisi. Takze kdyz to shrnu a zeptam se uzivatelky jestli lituje toho, ze kdysi koupila notas se 64 bitovym systemem podstatne lacineji nez temer stejny bez a k nemu 32 bit OEM OS asi se ani ptat nemusim a vim kam bych byl poslan Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so leden 31 2015, 9:02    Předmět: Citovat

Ano, hodně lidí ani neví, že šlo a akční výprodeje. Většinou, když se jim něco pomele během záruky, tak zjišťují, že dotyčný NB už dávno není k prodeji, ale jinak jim to nevadí. A pokud uživatel nerozezná rozdíl, tak mu opravdu může být jedno, co tam má. Pro práci doma stejně neví, k čemu by využil rychlost danou 64bitovými příkazy CPU v 64bitovém OS s 16-32 GB paměti. To pozná až v programech, které nejsou obojetné pro 32 i 64 bit OS, ale právě v těch, kde se už při nákupu musí rozlišovat jestli to má být 64 bitová verze nebo 32 bitová. Zkuste si např. koupit nějakou novou verzi AutoCadu. Tam je to celkem o něčem jiném než instalace free verzí pro domácí hraní.
DOSbox jsem u žádného uživatele nepotřeboval nikdy používat, fungovaly jim staré programy normálně. Myslím tím uživatele, co mají PC či NB pro práci a ne pro zábavu a hry. Jsou samozřejmě uživatelé, kteří 64bitovou verzi nikdy nevyužijí a proto je nikdy nebude ani zajímat omezení 32bitových verzí OS na 3 GB, protože už mají horší variantu a nevadí jim to.
Zeptal bych se, víte o jediném případu, kdy normální člověk potřebuje na doma 64bitovou verzi OS ? Třeba, že má pŕedstavu, že je těch bitů víc, tak to pojede rychleji ? Ne, fakt jestli je aspoň jeden nějaký praktický argument. Wink
Já si myslím že u těchto lidí, když jim tam instalujete vhodnou verzi Linuxu, nastavíte Firefox na internet, dáte poslední verzi OpenOffice, tak ani možná nepoznají, že tam nemají wokna. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4964
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: so leden 31 2015, 13:24    Předmět: Citovat

Skúšal som na ten istý PC (4-jadro, 3GB RAM) nainštalovať 32 aj 64 bitový Windows 7, a podľa samotného hodnotenia vo Windows mi 64 bit ukazoval nižšie skóre. Rovnaký hardware, čistá inštalácia, ovládače tiež ako majú byť, a je tam rozdiel... tak neviem. 64 bit je na ho....
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so leden 31 2015, 13:36    Předmět: Citovat

Samozřejmě že měl 64b systém horší skóre než 32b, když jsi mu dal jen 3GB paměti. Pro 64b verzi je minimum 8GB, jinak to jede jak posraný...
Ale rozdíl v rychlosti zpracování poznáš až když nasadíš skutečně 64b soft, ne nějakou emulační verzi. Týká se to hlavně her a softů pro úpravu a generování videa, tam poznáš, o kolik je 64b verze výkonnější.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so leden 31 2015, 16:48    Předmět: Citovat

Největší bolest 64bitových OS s 4GB paměti je právě to, že všechny programy musí ještě překládat z toho 32bitového režimu nebo prostě emulovat. Až na vyjímky, ale tam to stejně nikdo nepozná (WinRAR atd.).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4964
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: so leden 31 2015, 22:09    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
...jen 3GB paměti. ....

3GB je len? Pre samotný O.S., žiadne aplikácie? Laughing

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund