Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Datová schránka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2408

PříspěvekZaslal: út leden 17 2023, 12:56    Předmět: Citovat

Je pravda, že se datová schránka aktivuje až v okamžiku, kdy se do ní dotyčná osoba prvně přihlásí ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: út leden 17 2023, 13:00    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Já mám datovku už asi 8 let, ale mám strach z toho, že třeba při nárůstu dat začne jistý podnik šetřit a třeba nepřijde SMS, že přišla nová zpráva. Vůbec bych se tomu nedivil. Musím se tam podívat...

V tomhle státě se zprasí i to, co snad ani nejde.

Já ji mám nastavenou že mi přijde oznamovací email.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1279
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: út leden 17 2023, 13:08    Předmět: Citovat

pepik9 napsal(a):
Je pravda, že se datová schránka aktivuje až v okamžiku, kdy se do ní dotyčná osoba prvně přihlásí ?

Datová schránka je následně zpřístupněna prvním přihlášením osoby uvedené v § 8 odst. 1 až 4 zák. č. 300/2008 Sb., nejpozději však patnáctým dnem po dni doručení přístupových údajů těmto osobám. Na základě tohoto ustanovení tedy platí, že datová schránka může být zpřístupněna, aniž by se oprávněný uživatel do ní přihlásil a fyzicky si převzal přístupové údaje (po doručení fikcí). V souvislosti s těmito skutečnostmi je třeba mít na paměti, že jakmile je datová schránka takto zpřístupněna, mohou být do ní dodávány datové zprávy se všemi možnými následky z toho vyplývajícími.

_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt únor 02 2023, 12:06    Předmět: Citovat

Stal se zázrak, oni opravili tu chybu, že se tam nešlo dostat z XP, lépe řečeno ze starších prohlížečů.

To byl ten klasickej "bug" moderních javascriptových klikacích tlačítek, co ve starším prohlížeči prostě nefungují. Asi to šlo obejít, ale kdo to má hledat.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: čt únor 02 2023, 12:22    Předmět: Citovat

V Linuxu používám program "Datovka" (možná je i pro jiné systémy, nevím...) a spokojenost.
_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt únor 02 2023, 12:50    Předmět: Citovat

Právě nyní ode mne odešel nešťastník zámečník v důchodu , že mu přišla obálka . A on nemá ani maila , nejenom , ani doteď neuměl řídit hlasitost z PC . Bude to pro tyto lidi problém .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: čt únor 02 2023, 13:10    Předmět: Citovat

Holt se to bude muset naučit... Měl na to pouze nějakých 30 let a trend byl jasný (postupné pronikání počítačů všude).

Když to ignoroval, tak prostě nese následky.

Dokážu to omluvit pouze u lidí nemocných (tedy objektivně nemohoucích) nebo kterým skutečně chybí IQ. Zámečník nějaké potřebuje, takže to nebude ten případ.

Existují i kursy PC pro seniory, jen se na to prostě nesmí v.y.s.r.a.t a čekat, že to někdo zařídí za ně.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út únor 07 2023, 10:53    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):
Holt se to bude muset naučit... Měl na to pouze nějakých 30 let a trend byl jasný (postupné pronikání počítačů všude).
...
Existují i kursy PC pro seniory, jen se na to prostě nesmí v.y.s.r.a.t a čekat, že to někdo zařídí za ně.
Přál bych ti potkat v akci absolventa takovýho "PC kursu pro seniory". Neboli následující sitjuejšn, stará dneska už víc než 10 let:
- náš děd se ve svejch cca 65 letech rozhodnul nabejt nový vědomosti a přihlásil sebe und svoji drahou polovičku = moji máteř na kurs počítačový gramotnosti pro seniory, vyhlášenej a sponzorovanej místním rathausem v našem přinádražním gorodku.
- přesvědčen o superkvalitě nově nabytejch vědomostí požádal mne jako čerstvej absolvent zmíněnýho kursu o zajištění nějakýho toho počítadla pro svoje účely, který měly spočívat převážně v mailovým posílání výsledků jeho dlouholetý luštitelský vášně do nejrůznějších periodik typu "Chvilka pro tebe", "Překvapení" a pod. namísto kvanta dosavadních korespondenčních lístků, který mu jaxitaxi po zdražování počtovnýho začalo krutě lézt do peněz (týdně byl schopnej odeslat 30 a klidně i víc koresponďáků s tajenkama), sekundárně pak ve čtení nějakejch těch novinek a zpráv na netu.
- i opatřil jsem jemu docela slušný repasovaný počítadlo, tehdá ještě s Widlema XP SP3, dodal jsem k tomu i slušnej 17" monitor, klábosnicu i hlodafce, dovez to našemu milýmu dědoušovi domů, všecko postavil, připojil, nastavil, odzkoušel, předved a zase jsem to vypnul, abych si ověřil, že teda inzerovanej kurs přines nějaký výsledky a děd bude schopnej si všecko zapnout sám.
- nestačil jsem se divit, protože děd zasednul k počítadlu, chopil se rázně hlodafce a aniž by cokoliv dalšího učunil, zarejdil s ním po podložce, poklikal myšítkama a začal na mě hulákat jak na sirotu, jak to že to nefunguje ?!?!? Kde má svůj Seznam, když má černou obražofku??!!
- na moji námitku, že to nemá vůbec zapnutý a že by bylo dobrý, kdyby si nejdřív celej počítač zapnul, mne bryskně odpálil, že takhle to teda na tom kursu nevypadalo, tam že "jen hnuli myškou a hned jim naskočil Seznam" ... !!!!
- po chvíli vzájemný výměny informací poněkud hlučným způsobem, protože dědouše bylo nutný nejdřív přeřvat, aby byl ochotnej vůbec odpovědět (řekněte bejvalýmu polichcejnímu majorovi-vyšetřovatelovi že něco neumí když on sám je ouředním certifikátem přesvědčenej o opaku a pak mu to chtějte znovu po svým vysvětlovat ...) z něj vylezlo, že totiž onen pablb a pračurák, kterej v onom kursu placeným rathausem měl naučit důchodce všecko od základů si bezkonkurenčně ulehčil práci a vůbec jim nevysvětlil, jak se počítač zapíná a vypíná - prostě je posadil k už zapnutým kompům s otevřeným uživatelským profilem, zapnutým prohlížečem a navíc ještě načtenou titulkou Seznamu a začal je zmosta doprosta učit práci s mailem a zprávama namísto toho, aby jim ukázal, jak se má vůbec s obsluhou začínat ...
- takže aby toho nebylo málo, ještě jsem dědouše musel naučit veškerou manipulaci s kompem znovu s extra zaměřením na obsluhu antiviráku, aktualizací systému a vůbec s přihlašováním k vlastnímu profilu pomocí jména a hesla a k čemu jsou vůbec ty prťavý vobrázky (neznal ani pojem "ikona" !!!), na který se kliká na první obrazovce, která na něj vyskočí po zapnutí a přihlášení - PROTOŽE NIC Z TOHO NEUMĚL, I KDYŽ MĚL GLEJT JAK ZE SORBONY, ŽE ABSOLVOVAL SENIORSKEJ KURS POČÍTAČOVÝ GRAMOTNOSTI... Umíte si představit ty galeje, když takovýmu certifikovanýmu absolventovi něco vysvětlujete a on vám do toho po každým druhým slovu skočí "tohle/takhle nám to v tom kursu neříkal!" ??? Já v ten moment dostat toho "počítačovýho lektora" do pracek, tak by musel použít počítač na to, aby si spočítal zuby a žebra, protože bych se mu po nich proběhnul v kanadách 10x tam a zpátky ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út únor 07 2023, 14:03    Předmět: Citovat

Proč se rozčiluješ? Měl jsi na to 30 let, abys ho to naučil. To je asi proto, že ses na to obrazek_cenzura i ty a pak to tak vypadá. Doporučil bych pravidelné vycházky a školení a doškolování. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út únor 07 2023, 14:17    Předmět: Citovat

Nikdo uceny z nebe nespadl, proste tomu musi venovat nejake usili. Vsadim se, ze pred 150 lety s uplne stejnymi argumenty se odmitali podobni jedinci ucit cist a psat s tim, ze jako kovar nebo chovatel krav cist ani psat umet nemusi a ze kvuli tomu spousta kovaru s podnikanim sekne a jaka nastane hruza. Nenastala a cist se vsichni naucili.
Podobne to bude i s pocitacovou gramotnosti, nejde jen o datovky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4974
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: út únor 07 2023, 14:41    Předmět: Citovat

Akurát že na to čítanie a písanie si nemuseli kupovať každé 4 roky nové oči a prsty. Wink
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: út únor 07 2023, 14:43    Předmět: Citovat

Ekkar:

zkrátím to: střetnutí dvou blbů a Ekkar to zachránil.

Hrdina! Wink

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirys



Založen: Sep 02, 2009
Příspěvky: 339
Bydliště: Severní Morava

PříspěvekZaslal: út únor 07 2023, 15:07    Předmět: Citovat

Ja byl take OSVC cinnost jsem pozastavil asi pred 10ti lety na 30 let . A to me Pc da se rict zivilo . Jak jsem se loni dovedel ze budou datove schranky tak jsem hned letel na urad a celou cinnost jsem zrusil . A tak ted mam klid od datovky , nepotrebuji ji ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1279
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: út únor 07 2023, 15:23    Předmět: Citovat

Co stát činí, dobře a neomylně činí
_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: út únor 07 2023, 15:35    Předmět: Citovat

Ještě věcně k té datové schránce: ze všech možných existujících i budoucích bolšleváren právě DS považuju spíš za užitečnou, než škodlivou.

Problém je jako obvykle v tom, že bolševické vidění světa spočívá v úchylce zvané zakazovat a přikazovat, přičemž cílem této úchylky jsou ovčané nebo korporáty (ale s korporáty se bolši spíš kamarádí, protože je takřka škrtem pera lze znárodnit - prostě se jen vymění vedení a bankovní účty).

Čili kdyby drobné firmy a živnostníci měli DS dobrovolně (a třeba nějak daňově či jinak zvýhodněnou, aby tam byl lehký tlak požadovaným směrem), tak bych to bral 100%.

Jenže prostě bolševik (jakéhokoliv druhu a názvu, to je podružné)...

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 7 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund