Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Datová schránka
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 0:10    Předmět: Datová schránka Citovat

Nevíte, jestli můžu použít pro svůj kontakt s úřady jinou, než vlastní datovou schránku? Nechci si ji zakládat a poslal bych své daňové přiznání přes DS našeho družstva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 7:45    Předmět: Citovat

Ne, nemůžeš, musíš mít svou. V jedné firmě by stačila jedna, ale pro každou fyzickou osobu to vyžadují zvlášť. Asi proto, že to tam u nich jede automatem a nikdo to netřídí jak došlou papírovou poštu. Představ si, že by ti došla odpověď, že tam máš chybu, na stejnou schránku a nikdo by ti to z družstva neřekl, protože by je to nezajímalo. To bys pak byl jako v průseru, až bys prošvihl termín atd. Wink
To je jen příklad, oni by ti museli odepsat na tvou datovou schránku a budou vyžadovat komunici z ní, protože to nahrazuje oficiální poštu. Takže to neriskuj a udělej to tak, jak se má - ze své datové schránky. Už jen proto, že to budeš mít ve své historii pro pozdější dokazování za 5 let atd.
Je to stejné jako když lidi s autem by neměli vyhazovat prošlou zelenou kartu za posledních 5 let kvůli prokazování ČKP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hrnous



Založen: Dec 25, 2005
Příspěvky: 471
Bydliště: Valašské Klobouky

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 8:58    Předmět: Citovat

ČKP už je pasé
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 11:20    Předmět: Citovat

Jak jsi na to přišel ? V tom článku upozorňují i na to, že když ti přijde dopis od nich datovaný před tím x datem (asi i za 2-3 roky ?), tak máš reagovat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 12:33    Předmět: Citovat

Dík za odpověď. Ten průšvih u družstva nehrozí, protože se o jeho datovou schránku starám sám, nicméně, předpis je předpis.

Od zřízení vlastní DS mě odrazuje to, že je to na pořád. A jednou přijde den, kdy nebudu schopen, ať už mentálně nebo fyzicky, schopen zvládat práci s počítačem. Co pak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4033

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 12:46    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Co pak?
Pak ji znepřístupníš.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 13:20    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Od zřízení vlastní DS mě odrazuje to, že je to na pořád. A jednou přijde den, kdy nebudu schopen, ať už mentálně nebo fyzicky, schopen zvládat práci s počítačem. Co pak?

Od zřízení vlastní datové schránky by tě mělo odradit hlavně to, že ti nic nepřijde normální poštou a v datové se ti to ukáže podle nálady úředníka. Zrušit ji můžeš kdykoliv, ale už jsi v registru zaveden. To je podobné jako když si půjčíš od banky 50 tisíc, tak jsi hned v registru dlužníků a taky tam budeš už nadosmrti k nalezení i s historií i když úvěr=dluh hezky splatíš a do halíře. Wink

A další taková drobnost :
"Připomeňme si, že elektronická komunikace s finanční správou je již od loňského roku povinná pro všechny plátce DPH. Od začátku letošního roku je povinná také pro všechny subjekty, které mají zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem – a pak také pro všechny, kteří mají (zpřístupněnou) datovou schránku."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jasin



Založen: Feb 22, 2005
Příspěvky: 1440
Bydliště: Kunratice u Prahy

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 20:54    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):

Od zřízení vlastní datové schránky by tě mělo odradit hlavně to, že ti nic nepřijde normální poštou a v datové se ti to ukáže podle nálady úředníka.


To je ale právě výhoda datové schránky! Už dvakrát se mi stalo že pošťák usoudil (neoprávněně) že nejsem k zastižení a zásilka byla považována za doručenou. Jen se štěstím jsem se nedostal do potíží. Pošťákovi nic nedokážeš.
A nechápu co myslíš že se ti "ukáže" zpráva ve schránce podle nálady úředníka.
Zpráva do ní dojde hned když je odeslána. Pokud odeslána není nedostane úředník elektronickou doručenku. Je to jeho starost. A je to prokazatelné. Narozdíl od pošty.
A dobré programy odesílají přiznání a jiná lejstra pomocí schránky pro úřady na klepnutí. Nemusím se tam vláčet a stát dokonce fronty u okének.
A jak jak pravil pan Podlaha Mám to zadarmo!

_________________
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 21:16    Předmět: Citovat

No mne od datove schranky odrazuje hlavne to, ze pokud chci abych dokument tam doruceny mel archivovan a mel dale vahu podepsaneho, musim ho vytisknout a jit ho overit na postu. Opravte mne jestli se mylim, ale ta verze datove schranky co je zdarma ma omezenou velikost a zpravy se z ni casem mazou.

Taky se mi nelibi komplikovane prihlasovani. Pry na to existuje nejaky plugin do outlooku, ale nikdo mi nebyl schopen rict jak vlastne funguje a jestli je schopen automaticky kontrolovat a stahovat zpravy bez neustaleho prihlasovani tim silenym heslem a jmenem co nejde zmenit.

Ja pouzivam pro podepisovani, podavani priznani apod. klasicky certifikat vydany postou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 28 2015, 21:35    Předmět: Citovat

to jasin:
To, že ti pošťák špatně doručil zásilku, je sice hezký argument, ale k ničemu. Co dělám (opravuji, upravuji) ve firmách jejich datové schránky, aby to měli tzn. ok, tak se všichni co nemusejí, raději vyhýbají. Asi vědí proč, nejen kvůli ověřování papírů.
Když nechápeš náladu úředníka, tak nám nepopisuj náladu pošťáka, protože situace je stejná. Budeš 3 týdny za kopečkama na chalupě v Africe a při návratu domů zjistíš, že úředník ti poslal zprávu podle předpisů do datové schránky, ale ty jsi ji nestihl zpracovat. U normální pošty ti to někdo z rodiny zkontroluje a případně zavolá a můžeš jednat i z Afriky (mejlem atd., ale přiblblej kód datové schránky si nezapamatuješ a všude ho tahat nebudeš, že ?).
Jinak máš pravdu, nemusíš se 1-3x do roka vláčet s papírovým daňovým přiznáním atd. To já právě rád dělám, protože se při tom dozvím i ostatní věci a kde případně dělám nějakou chybu. Až budou naše zákony ustálené a nebudou se měnit každý rok xkrát, tak přejdu na datovou schránku taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2481
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: út říjen 18 2016, 20:04    Předmět: Citovat

potřeboval jsem dnes odeslat dokument na finanční úřad přes DS a zjistil jsem že se do ní nemohu přihlásit protože - viz příloha, tu červenou hlášku jsem nepochopil - jak si ale mám změnit heslo, když se do své DS nemohu přihlásit, to snad nelze ne?, vyčetl jsem na netu že platnost hesla po 90 dnech vyprší a mělo by to jít znovu aktivovat/získat přístupové údaje na CzechPoint místech


datovka - hláška.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  datovka - hláška.png
 Velikost:  255.81 kB
 Staženo:  187 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: út říjen 18 2016, 20:11    Předmět: Citovat

sr71: Ano, zajdeš na CzechPoint a požádáš o nový přístup do DS. Jen bacha na to, jednou za tři roky je to zadarmo, jinak to stojí 200,- Kč. To heslo je potřeba co 90 dní měnit, nebo by mělo jít nastavit, že platí furt. To ale nevím jistě, ale lidi, co jim přístupy dělám, to říkají, že to jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út říjen 18 2016, 20:12    Předmět: Citovat

Jde to nastavit na furt, roky jsem to neměnil. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: út říjen 18 2016, 20:14    Předmět: Citovat

Tak vida. Ale výchozí je, že co 90 dní se to musí měnit, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út říjen 18 2016, 20:27    Předmět: Citovat

Asi jo, nepamatuju si to přesně, ale něco takovýho tam bylo. Kdo by to furt měnil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 1 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund