Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sháním žárovku TUNGSRAM do promítačky
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kulikus



Založen: Dec 10, 2009
Příspěvky: 2709

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12 2014, 17:32    Předmět: Sháním žárovku TUNGSRAM do promítačky Citovat

Sháním žárovku TUNGSRAM 9202D do promítačky. Má bajonetovou patici. Nemáte třeba někdo náhradní? Koupím. Díky.

EDIT 14.12. - doplnil jsem obrázky a popis:
220V 100W, bajonetová patice, snímatelný klobouček
Je to zdroj světla pro osvit diapozitivů v rámečku, malá přenosná promítačka Cabin



Tungsram 9202D.jpg
 Komentář:
Tungsram 9202D

Stáhnout
 Soubor:  Tungsram 9202D.jpg
 Velikost:  105.16 kB
 Staženo:  173 krát


DSC00012.jpg
 Komentář:
Cabin

Stáhnout
 Soubor:  DSC00012.jpg
 Velikost:  82.05 kB
 Staženo:  199 krát


DSC00011.jpg
 Komentář:
Cabin

Stáhnout
 Soubor:  DSC00011.jpg
 Velikost:  111.07 kB
 Staženo:  163 krát



Naposledy upravil kulikus dne po prosinec 15 2014, 19:15, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12 2014, 21:57    Předmět: Citovat

Mám podobné:
Philips 230V 100W označení nečitelné
Tungsram 220W 500W 9258DA P 28s



220V-500W.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  220V-500W.jpg
 Velikost:  128.19 kB
 Staženo:  162 krát


223V-100W.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  223V-100W.jpg
 Velikost:  106.74 kB
 Staženo:  176 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
omegatv



Založen: Feb 08, 2006
Příspěvky: 401
Bydliště: Okr.Prešov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12 2014, 22:55    Předmět: Citovat

Ale to je žiarovka na 24V myslim , na zvukovu stopu.
_________________
...Laco...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33940
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12 2014, 23:17    Předmět: Citovat

Google hovori, ze TUNGSRAM 9202D je 220V/100W, patica BA15s.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: so prosinec 13 2014, 18:26    Předmět: Citovat

Tohle určitě není na zvukovku. Bylo by dobré uvést o jakou promítačku jde.
Možná nějaká ALMO 16 a nebo nějaká MEOPTA. Mám nějaké možnosti ale nemohu zaručit že právě tuhle seženu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2014, 14:08    Předmět: Citovat

Kaca napsal(a):
Tohle určitě není na zvukovku. Bylo by dobré uvést o jakou promítačku jde.
Možná nějaká ALMO 16 a nebo nějaká MEOPTA. Mám nějaké možnosti ale nemohu zaručit že právě tuhle seženu.


Meopty měly trafa, označení většinou Meopton XXX. Laughing Byly na 24V halogenku. Jako většina novějších promítaček. Ono se to i předělávalo. Není to náhodou jak se jim říkávalo stabilka (nepřenosná). I východoněmecké přenosné promítačky byly na 24V.
Po republice jich bylo poměrně hodně. Přenosky mívaly výkon lampy tuším 250W pro 16mm film a rozměr plátna cca 1,6 x 2,3 m. Musel bych se podívat. Kdesi mám i osvědčení promítače. Laughing

Takže jestli to vidím správně, tak to bude nějaká 8mm promítačka.
Na obyč žárovku pak byly jen většinou stabilky hodně starého data výroby, ale ty musely mít lampu počítám minimálně 500W.
Žárovky měly tu necnost, že se hodně přehřívaly potřebovaly masivní obrovký kryt a měly nižší světelný výkon.

http://www.inzerce-bazar.my4u.cz/sk/inzerat/promitacka-meopton-i-16mm.html
Tak tohle je ta Meoptonka s 24V halogenou 250W , nemá to tam jsic napsáno, ale oko zkušeného sokola pozná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2014, 14:26    Předmět: Citovat

Myslím že je to blbost. Já promítám kino 30 let napřed na Mepota IV a pak na pětkách s bajonetem. Tam byli napřed u těch čtyřek uhlíky a potom se tam montovali xenonky. Obloukové.
Zkoušky jsem dělal v Praze - Klánovicích a to jak základ tak moderní technologie pro 70mm a širokoúhlou projekci. Ten průkaz na rozdíl od Tebe nemusím hledat. Mám ho poruce.
A i ta Meopta CLUB 16 http://www.radiohistoria.sk/oldradio/main.nsf/wcatalid/0005479 měla žárovku na 120V.
Měli jsme v kině i Meo dvojku. 16mm. Na uhlíky.
Nejlepší by opravdu bylo kdyby kulikus napsal typ promítačky nebo údaje o žárovce samotné. Myslím že by to bylo přinejmenším vhodné.

A malé osmičky měli lampu na 6V a většinou 50W.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2014, 14:36    Předmět: Citovat

Kaca zkoušky jsem dělal taky v Praze na tehnedjším ministerstvu obrany.
Je pravda, že tam měli jen 35mm stabilní a nějaké ty přenosky, ale už je to 25 let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2014, 14:45    Předmět: Citovat

Já je dělal v 1983 a technologie v 1984 roce. V roce 1978 jsem dělal v Plzni 19mm ale to bylo ještě před vojnou.
Tak zdravím a vyzívám zakladatele vlákna o doplnění údajů. Jinak to nemá cenu.
Přeji krásné svátky a hodně úspěchů i v dalším roku 2015!!!! Beer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2014, 14:50    Předmět: Citovat

Kaca napsal(a):

jsem dělal v Plzni 19mm ale to bylo ještě před vojnou.


Tak to slyším poprvé domníval jsem se že bylo 8,16,35 a 70 mm.

I tohě hezké svátky. Potlesk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2014, 15:06    Předmět: Citovat

Omlouvám se! Ona ta devítka když stolíš na hlavě vypadá jako šestka. Příště se k PC posadím abych byl ve správné poloze pro identifikaci číslic. Byl to jen překlep. Máš pravdu.
Hezké svátky přeji Všem. I Tobě!!! Na zdarovie Very Happy

Zajímavé je že tazatel nereaguje. Já když se na něco ptám tak se o téma zajímám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2014, 15:21    Předmět: Citovat

Ono těch promítaček bylo hodně.
Podobnou jak tohle jsem myslím měl. Docela mě bavilo promítat.
Mám ale dojem, že to byla východoněmecká promítačka.
http://kinoaparat.cz/meoclub-16-electronic-2/
tady uvádí třeba světelný zdroj 24V 500W

Na ebay je hodně nejrůznějších promítaček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2014, 15:31    Předmět: Citovat

Tohle je ryze český stroj. Promítačka 16mm filmu československé výroby. Jeden z posledních modelů celé řady Meoclub, který je díky řadě inovací v dnešní době považován za velice spolehlivý a zároveň dostupný stroj. Jako jeden z mála Meoclubů je schopen promítat také rychlostí 18 oken za vteřinu. - See more at: http://kinoaparat.cz/meoclub-16-electronic-2/#sthash.Easu2Y1J.dpuf Ano! Tam byla 24V žárovka. Ještě mám doma asi tři trafa z těchto strojů.
Já měl a promítal jsem na sále obrazek_cenzura taky ještě před vojnou na http://kinoaparat.cz/meopta-almo-16/ ale jen asi několik filmů, vzpomínám si na S Tebou mě baví svět a potom ještě nějaké pohádky jako Vodní děti a podobně.
Později jsem z toho zesíku udělal zesilovač pro baskytaru s neuvěřitelným výkonem 7,5W. Nebo 5,5W. Nevím už přesně. Vím jen že jsem nahradil usměrňovačku AZ? za křemíky. Zvýšilo se anodové napětí ale bylo to spolehlivé a stabilní. Je to velká škoda ale dnes už je dávno ve šrotu. Na tom jsem v roce 1976 začínal. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2014, 15:57    Předmět: Citovat

Ty filmy se už za mě pomalu přestaly distribuovat a veškeré promítání na stabilce skončilo. Pamatuju třeba Číslo pět žije, Třetí skoba pro Kocoura, atd..
Bylo jich hodně. Někdy i dva filmy za den. Pak mi to zbalili a šlo to bůhví kam. Po mě už tam nikdo na stabilce nepromítal. Zůstala tam myslím jen ta přenoska. Stabilku jsem měl jak jsem dal výše ten odkaz, ale žárovka tam byla stejná 24V. Jednou jsem ji i měnil. TESLA HPS 24V 250W.
Ta přenoska už měla automatické zavádění filmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14 2014, 17:15    Předmět: Citovat

Já si pamatuju na čtyřkách když buchla xenonka tak se mašina zatřásla a vypadl kýbl skla. Roztřískaná zrdcadla. Ty se měnili samozřejmě taky.
Na pětkách potom jsem měnil lampy vždy před destrukcí. https://www.google.cz/search?q=meo5xb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=FLWNVKi1FefcywOX94HwAg&ved=0CC0QsAQ&biw=1280&bih=889
V současné době už nepromítám. Jen ve stavu nouze. Město koupilo nějaký zařízení kde se stáhne film z internetu a pak se to jen pustí a hotovo. Veškeré zkoušky a vzdělání na nic. Dneska na tomhle může promítat každý kdo má do pr...e díru.
Když byli Čelisti a Slunce seno tak jsme promítali i dopoledne, odpoledne a i večer a i po půlnoci. Fronty tenkrát stáli pořád. Hrálo se od 10.00, od 13.00, od 15.00 od 18.00 od 21.00 od 24.00 a jednou dokonce i po půlnoci. To už jsme u toho hráli i karty. Promítali jsme ve dvou pokud to šlo.
Xenonka běhala zhruba na 60 až 70V a pokud se dobře pamatuji tak asi 90A. Napřed jsme měli 4000W vertikály a potom se to předělalo na 3000W horizontální. Ve stálém kině pak slabší. 2500W v horizontu a po předělávce 1600W naležato. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund