Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Má někdo zkušenost s parabolou 35cm
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3368
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út leden 20 2015, 19:29    Předmět: Citovat

Pokud jsi v nějakém společenství vlastníků, tak mám dojem že ze zákona musí společenství zprostředkovat příjem veřejnoprávních (ČT) kanálů. Pak už přidat příslušné vložky zesilovačů/vyměnit filtr je brnkačka. Takže pokud jsou rýpalové, začal bych být taky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: út leden 20 2015, 20:47    Předmět: Citovat

Žádný BiQUAD nikdy nemůže nahradit klasické síto, což je jednoznačně nejlepší anténa do míst plném odrazů a rozbitého signálu čili nehomogenního pole.

Kvíčala: otázkou je zda-li tam nějaká funkční STA vůbec je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: út leden 20 2015, 20:51    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
Pokud jsi v nějakém společenství vlastníků, tak mám dojem že ze zákona musí společenství zprostředkovat příjem veřejnoprávních (ČT) kanálů. Pak už přidat příslušné vložky zesilovačů/vyměnit filtr je brnkačka. Takže pokud jsou rýpalové, začal bych být taky...


Nic nemusí. Bych si to přečet pořádně. Musí pouze umožnit STA. Už s tím u nás jeden na domovní schůzi vystoupil a moc neuspěl. Byl jen jeden proti třiceti. I kdyby jsme byli dva, tak je to stále málo. Wink
Musí umožnit je dost nejasný pojem. Protože můžou být stejně jako u té optiky proti zásahu do střechy nebo montáže na fasádu a nic nenaděláš.
Tak můžeš před panelákem vybudovat stožár Laughing . Pozemek zase patří městu. Wink Takže musí být pro obnovení STA většina, aby se vůbec něco mohlo uskutečnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3368
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út leden 20 2015, 21:00    Předmět: Citovat

Ale musí - minimálně umožnit Smile byť i ve formě TKR...
kód:
Vlastník domu je podle § 104 odst. 15 zákona o elektronických komunikacích povinen umožnit (nikoliv zajistit, zřídit a udržovat) uživateli bytu příjem rozhlasového a televizního vysílání provozovatelů vysílání podle zákona č. 231/2001 Sb.

Pomocí může být vysvětlení tady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: st leden 21 2015, 9:47    Předmět: Citovat

A u toho právě jsme. To jsem četl snad 1000x. Nikde nenajdeš jestli
je donutím k montáži na rekonstruovanou fasádu nebo střechu.
A takhle se realizace STA může vyšplhat na statisíce.
TKR bude chtít poplatek a jsme zase kde jsme byli.

Poplatek TKR za základní nabídku je 75Kč. Rolling Eyes
Za nějakých 10let to udělá úctyhodných 9000Kč za nic. Laughing
Když si to spočítáš, tak za to máš celou satelitní soupravu dejme tomu v ceně 4000Kč a na 10 let na hrazení servisního poplatku ve výši 500. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: st leden 21 2015, 10:21    Předmět: Citovat

To musí být přímo vzorový barák, všichni přímo nadšeni službami kabelových spolků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2014
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: po leden 26 2015, 16:00    Předmět: Citovat

Mám parabolu také menších rozměrů od Technisatu (je spíše do čtverce) a příjem je s ní bez problému, délka kabelu asi 10 m. Přijímám ale spíše družice od východu, jak by chodila na THOR nevím, protože víc do prava ji nenatočím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po leden 26 2015, 18:33    Předmět: Citovat

Mira_A napsal(a):
Nikde nenajdeš jestli je donutím k montáži na rekonstruovanou fasádu nebo střechu.
Laughing

A o tom to právě je, na fasádu nic a na střechu to nejde. Stejně tak ty nemůžeš nic u sebe strkat na fasádu, ale nikdo ti nemůže bránit si dát držák na balkon (na to železné) a na něj 70 parabolu. Ty musíš jen prokazatelně zajistit, že nespadne při nějaké vichřici a nikoho tedy neohrozí a nebude narušovat vzhled svým rezavým povrchem. Nikde není psáno, že tam nesmí být.
Já měl uchycenou parabolu i s motorkem před držák na zábradlí balkonu před zateplením paneláku. Vše jsem si zaměřil a sundal před zateplováním a až sundali lešení, tak jsem to tam zase dal. Na různé dotazy a podobné kecy jsem vysvětlil, že balkon patří k bytu a nikdo mi do toho kecat nebude a kdykoliv si to může dát až k soudu. Od té doby je ticho jako by všichni pomřeli. Laughing
A to tam ještě chtěli dávat někým vymyšlené držáky na prádlo. Tak ty jsem odmítl se slovy, že mám svoje a k poškození nového železného zábradlí (zfušovaného) nedojde a jsou tam prostě namontované a jsem asi jedna z vyjimek vzhledu, ale já jsem jim nikde podpis ke vzhledu paneláku nedával. Wink
Ty držáky na prádlo jsem samozřejmě natřel stejným odstínem barvy shodným s těmi jinými, kterým se to už z neznámého důvodu loupe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: po leden 26 2015, 20:17    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):

A o tom to právě je, na fasádu nic a na střechu to nejde.

A to tam ještě chtěli dávat někým vymyšlené držáky na prádlo. Tak ty jsem odmítl se slovy, že mám svoje a k poškození nového železného zábradlí (zfušovaného) nedojde a jsou tam prostě namontované a jsem asi jedna z vyjimek vzhledu, ale já jsem jim nikde podpis ke vzhledu paneláku nedával. Wink
Ty držáky na prádlo jsem samozřejmě natřel stejným odstínem barvy shodným s těmi jinými, kterým se to už z neznámého důvodu loupe.


Tak držáky na prádlo mi taky vnucovali. Řekl jsem, že budu mít svoje.
Taky jsem si udělal své nové. Docela jsem udělal dobře.
Těm co si to nechali udělat to sfušovali tak, že jim tam zazdili dřevěnou desku. Do té desky jim dali jen háčky. Ale problém bude v tom jak to vyhnije, tak si to budou muset pěkně na své náklady za čas spravit.
Jeden soused už se chválil, že to s té desky vytrhl. Ani se mu nedivím.
Já si dal pořádné hmoždiny do betonu a vytáhl si tyčovinu.

Ale k té parabole. Nechci tam nic velkého, tak jsem chtěl udělat průzkum jestli by ta 35 cm stačila. Jinak jsou samozřejmě i ty ploché antény s integrovaným konvertorem. Ty jsou zase poměrně drahé a tu bych si musel dát tak, aby mi ji nikdo neukradl. Bývám v přízemí, což je taky blbé.
Balkón mám směrem na západní stranu. Ze severu mám pak jedno okno, kde bych mohl teoreticky dát DVB-T, ale stojí tam ještě v cestě výhledu na převaděč, který mám severovýchodním směrem roh paneláku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po leden 26 2015, 21:15    Předmět: Citovat

Prostě to s tou antenou zkus. Já jsem kdysi o ní přemýšlel, ale protože jsem chtěl i motorek, tak to bylo málo. Na Astru by to mělo stačit, na ostatní to musíš prostě otestovat. Je možné, že ti to nepůjde potom za deště, sněžení apod., ale někdy prostě jo. Kdy jo, to ti ale nikdo neřekne, to si musíš otestovat a hlavně polaborovat s přesným nastavením až něco chytneš a proto musíš mít pořádné uchycení, aby se to nehýbalo při větším větru atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: po leden 26 2015, 21:28    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Prostě to s tou antenou zkus. Já jsem kdysi o ní přemýšlel, ale protože jsem chtěl i motorek, tak to bylo málo. Na Astru by to mělo stačit, na ostatní to musíš prostě otestovat. Je možné, že ti to nepůjde potom za deště, sněžení apod., ale někdy prostě jo. Kdy jo, to ti ale nikdo neřekne, to si musíš otestovat a hlavně polaborovat s přesným nastavením až něco chytneš a proto musíš mít pořádné uchycení, aby se to nehýbalo při větším větru atd.


Já se zase dočetl, že menší parabola má nižší nároky na přesnost nastavení. Třeba taková čtyřmetrová parabola už zase vyžaduje dolaďování pomocí motoru. Souvisí to s pozicí satelitu, kdy vlastně není stále ve své pozici, ale ve skutečnosti opisuje nějaký kruh. Samozřejmě menší parabola bude ovlivněna deštěm, sněžením atd.

Na co by ty malé 35 cm mrchy prodávali, kdyby to bylo tak kritické.
Na druhou stranu se mi nechce vyhazovat 900Kč jen tak oknem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 27 2015, 7:28    Předmět: Citovat

Nevím, co jsi a kde jsi to četl, ale je logické, že na menší parabolu ti přijde daleko méně signálu a pokud se s ní pohneš od směru k družici, tak se ten signál ještě rapidněji zhorší. Velká parabola se nastavuje pomocí motoru jen proto, že bys ji ručně prostě nezvládl. Malá parabola zase proto, že pomocí motorku máš přesný pohyb na jiné družice i s nakláněním paraboly. Parabola není v kolmém stavu jak na Astru, tak např. na Amos 2/3 (4W) je více skloněna na bok, na Eutelsat Hot Bird (13E) zase víc ale na druhou stranu atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: út leden 27 2015, 8:12    Předmět: Citovat

Parabola může být v kolmém směru na každou družici, to co je třeba natočit je konvertor. To se děje při natáčení paraboly umístěné na motoru-nejde otáčet jen konvertorem v držáku, a proto se naklání celá parabola tak, aby se změnil úhel natočení konvertoru (skew).
Na Thor bude tazateli stačit 60cm, 35cm je opravdu málo. Parabola se dá umístit na balkon i tak, že ji nebude zvenku vidět , prostě se položí na záda a konvertor bude "nahoře" - jestli najdu foto, tak to sem upnu.
Ještě k té velikosti parabol- 60cm parabola má daleko menší nároky ny nastavení než třeba 120cm, ale to už je na jiné povídání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: út leden 27 2015, 8:28    Předmět: Citovat

Našel jsem ještě foto poskytnuté kolegou na jiném webu:
http://img24.cz/v-k4dkf6u2.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: út leden 27 2015, 9:49    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Nevím, co jsi a kde jsi to četl, ale je logické, že na menší parabolu ti přijde daleko méně signálu a pokud se s ní pohneš od směru k družici, tak se ten signál ještě rapidněji zhorší.


http://satelit-satmaster.blogspot.cz/
Tady je něco málo o pohybu paraboly. Píšou v podstatě, že když máš 80cm parabolu jeden den ji nastavíš, tak je satelit druhý den malinko jinde.
Cyklicky se to opakuje a na malou parabolu to nemá vliv. Ovšem při použití 4m paraboly druhý den nemáš signál. V tom mají menší paraboly výhodu, že nejsou na to citlivé. Samozřejmě mají proti velkým nižší zisk.

decmen napsal(a):
Našel jsem ještě foto poskytnuté kolegou na jiném webu:
http://img24.cz/v-k4dkf6u2.jpg

To bych musel mít balkón spíš asi na jihozápad a né na západ.
Kdybych ho měl na Jih mohl bych dát klidně parabolu pod střechu (do balkonu).

Spíš by mě zajímalo, jsem viděl, že borec v 5 patře měl namířenu parabolu do zdi paneláku před ním (výškově). Asi to pro parádu neměl a nějak mu to funguje.


Naposledy upravil Mira_A dne út leden 27 2015, 10:14, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund