Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zajímavá vada Sony Bravia KDL-40EX706 - asi vyřešeno.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: pá leden 16 2015, 22:26    Předmět: Zajímavá vada Sony Bravia KDL-40EX706 - asi vyřešeno. Citovat

Chtěl bych se zeptat, zda se zde najde nějaký majitel nebo znalec Sony TV, který se s následujícím jevem už někdy setkal.

Po čtyřech rocích jsem zjistil tuto zajímavost u satelitního příjmu:
U stanic, které mají pořadové číslo třídění 80 až 99, a pak třeba 181 nebo 199, se asi po 8 minutách TV zcela vypne a znovu sám zapne (zapnutí proběhne jako po připojení na síť, tj. včetně zobrazení úvodního loga SONY). Tento proces postupuje takto.
- Nejdříve vše funguje.
- Cca po 6 minutách přestane TV záhadně reagovat na povely z DO. Kontrolka na TV přitom při stisku DO bliká. Při stisku tlačítka se na obrazovce nezobrazí odpovídající reakce, nelze přepínat kanály číslem ani tlačítkem Ch+ nebo Ch-. Nereaguje na HOME. Nezobrazí se ani bargraf hlasitosti, ale hlasitost se reguluje. Zajímavé, že pokud tento stav nastane v okamžiku zobrazování bargrafu hlasitosti, ten už z obrazovky nezmizí. Obraz i zvuk běží dále. V tomto stavu lze TV pomoci DO vypnout, ale po zapnutí přejde zpět do tohoto částečně zamrzlého stavu.
- Po dalších 2 minutách se TV vypne a sám zapne jak bylo posáno v úvodu. Po tomto zapnutí jdou ovládač a všechny funkce zase normálně, ale jev se pravidelně opakuje.

Nebude to chyba HW, ale asi FW této řady TV. Na jiných číslech stanic to nikdy neudělá. Dělá to jen tehdy, když na desítkové pozici stanice je číslice 8 nebo 9 (80 až 99, 180 až 199, 280 až 299 jsem už nezkoušel).

Na TV jsem měl od koupení starý FW verze PKG4.118EUL-0108. Na stránkách Sony byl nejnovější FW z 12/2014 verze PKG4.131EUL-0108. Nový FW jsem nainstaloval, ale tento jev se nezměnil (ale s novým FW k mé radosti přestal nahodile kostičkovat program Discovery Show Case, který předtím trochu zlobil i s jinými stanicemi na tomto jeho transponderu).

V praxi se s tím dá žít. Tato kritická čísla se nemusí obsadit (v seznamu těch neobsazených stanic 80 až 89 atd. je pak uvedeno "Žádná stanice neobsazena" a z DO je pak nelze navolit číslem ani krokováním + nebo -. Nebo se na těch číslech mohou nechat stanice, o které nemám žádný zájem.

Jen mne zajímá, zda je tato vlastnost známá. Pak ale nevím, proč by to výrobce Sony nevyřešil v nějakém Update FW. Třeba mě někdo přesvědčí, že se může jednat i o kusovou HW vadu.


Naposledy upravil Brozicek dne út říjen 27 2015, 21:18, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so leden 17 2015, 20:48    Předmět: Citovat

Pravděpodobně to s tím vůbec nesouvisí, ale pro jistotu bych zkusil vypnout možnost firmware update "ze vzduchu".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jonapo



Založen: Jul 02, 2005
Příspěvky: 184
Bydliště: slovensko

PříspěvekZaslal: ne leden 18 2015, 15:01    Předmět: Citovat

Zdravím,
ja mám Sony Bravia KDL-40EX705, mne to robilo tiež, na čísla predvolby ani som nezbadal, ale zamrzali to a resetova sa tvp pri napr.tridení programov, alebo pri rychlejšom prepínaní akoby ten soft nestíhal, zamrzol potom sa vypol a zapol a nelo ho ovládat, musel som ho vypať zo siete zapal som a fungoval normálne.Používam na tomto tvp Skylink, kúpil som si nový CA modul Irdeto certyfikovaný skylinkom a na ten mi to fungovalo tak, že každých cca 10 min sa TVP vypol a zapol.Teraz pred vianocami mi volal jeden známi,že kúpil TVP Sony čí by som mu šiel nainštalovať satelitné stanice na Skaylink a bol som samozrejme zvedaví aký má CA modul
mal ho označený s certifikáciou skylink s označením "TVP", zapožičal som si ho mal som ho v tom mojej 705 napichnutý celý deň , prepínal som hore dole a tvp ani raz nezamrzol. To je moja skúśenosť. vidím´že by som mal kúpit správny CA modul, televizáci mi povedali, že na tých skorších ca moduloch bol nesprávny soft, no prvý CA modul som kúpi s TVP za 32EUR,skylik certifikovaný som dal 31 EUR, na tom to zamrzalo každých 10 min. až tento tretí beží ok.To je asi tak,že televizory vyrobili zo sat. tunerom ale na CA moduly zabudli. To mi pripomína celé toto dianie okolo lcd-čiek, výrobcovia predbiehajú technické možnosti príjmu signálu ako HD,FULHD,3D,4k.t
TVP sú v predaji ale na signál si ešte musíme počkať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne leden 18 2015, 16:43    Předmět: Citovat

Jonapo napsal(a):
.......ale zamrzali to a resetova sa tvp pri napr.tridení programov, ........

Při třídění programů mi moje TV také zamrzává. Musím vytáhnout zásuvku ze sítě a znovu vše nechat naběhnout. To mi tolik nevadí, i když je to chyba. K novému třídění mne občas nutí jen Skylink, když dělá ty jeho rozsáhlé změny frekvencí.
Závažné je jen to zamrzání a restartování TV na pozicích 80 až 89 při bězném provozu. Kvůli tomu nemohou být na těchto pozicích žádné programy, o které máme doma zájem.
Zkoušel jsem také jiný modul. Já používám IRDETO_Cryptoworks s kartou Skylink ICE. Zkoušel jsem i modul SMIT (CI+) - viz obrázek. Oba uvedené moduly fungují stejně. Na kanálech 80 - 99 oba zamrzávají a TV se restartuje.
Nevím, jak je ve FW u této TV kódováno číslo programu. Napadá mne taková "praštěná" souvislost v binární jedničce u číslic 8 a 9 na shodné pozici.
Např. kanál 80 binárně 1000 0000 nebo 99 binárně 1001 1001. Společná je ta tučně vyznačená jednička. Ale tato úvaha je pouhá spekulace.

Pro Zaky: Update firmware ze vzduchu u této TV myslím ani není možné. V menu jsem tuto možnost Zap/Vyp nenašel. Od koupení TV jsem provedl jediné update FW z čísla 118 na 131 letos v lednu přes USB.



EUROCAM_SMIT.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  EUROCAM_SMIT.jpg
 Velikost:  182.31 kB
 Staženo:  252 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út říjen 27 2015, 21:14    Předmět: Citovat

Tak se zdá, že závada s tím vypínáním TV se vyřešila. Psal jsem na technickou podporu Sony a poslali mi doporučení vynulovat TV do "Továrního nastavení" a znovu vše naladit.
Nějak jsem té radě nevěřil. Zejména se mi moc nechtělo znovu ladit a třídit všechny programy pro Skylink Kombi. U této TV nelze třídění provést v PC a zpět Setting nahrát přes USB do TV.
Nakonec jsem ten reset na "Továrko" udělal. Po resetu jsem zkontroloval verzi SW, byla tam ta poslední verze, kterou jsem již dříve nainstaloval.
Pro příjem kabelové TV jsem spustil automatické ladění. Satelit 19,2 jsem ladil také na automatiku s výběrem jen Free TV. Satelit 23,5 jsem ladil ručně po jednotlivých transpondérech Skylinku s volbou "jen TV stanice (ne rozhlas)", aby se nenaladilo příliš mnoho stanic, a tím pak bylo snadnější třídění.

Výsledek mne mile překvapil. Během třídění nedošlo ani jednou k nežádoucímu automatickém restartu TV a za 14 dní od toho nového nastavení se TV samovolně nerestartoval na žádné programové pozici. Schválně jsem to testoval dlouhodobě na těch kritických pozicích nad čísly 80, kde to dříve zlobilo.

Proč k té zavadě s restartováním na vyšších programových pozicích došlo nechápu. Nicméně se zdá, že postup doporučený technickou podporou Sony závadu odstranil a TV již funguje normálně. Chtělo to jen několik hodin trpělivé práce s laděním a tříděním stanic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund