Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ČT karta jak zaktivovat
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2105
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st únor 04 2015, 7:43    Předmět: Citovat

to decmen: umí ta karta i Prima Zoom ? Na stránkách Primy o Zoomu na prima kartě není nic psáno, a upřímně z Primy sleduji pouze Zoom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 595
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: ne únor 08 2015, 12:34    Předmět: Citovat

Nemám tu kartu u sebe, ale zjistím a dám vědět .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2015, 12:12    Předmět: Citovat

HD odpad vers. ČT karta Wink
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2105
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út únor 17 2015, 11:21    Předmět: Citovat

tak se m i konečně po třetí telefonické urgenci ozvali:

Dobrý den,


je mi líto, ale Vaši žádost nelze zpracovat.

Jedná se o Kartu ČT a je typu IRDETO bez SP.
Více informací o ČT kartě naleznete zde:
https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/dk.php
O změnu registrace této karty je zapotřebí zažádat v České televizi.

Nechcete-li již kartu ČT, uhraďte minimálně roční Servisní poplatek nebo roční placenou programovou nabídku.
Po uhrazení převedeme kartu na Skylink Standard a kartu na základě Vaši nové žádosti můžeme přeregistrovat.
Přehled programových balíčků a ceník naleznete zde:
http://www.skylink.cz/cenik-7.html



takže jak pokračovat abych na tuto kartu mohl přijímat ČT ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út únor 17 2015, 12:38    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
...
Více informací o ČT kartě naleznete zde:
https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/dk.php
O změnu registrace této karty je zapotřebí zažádat v České televizi.
...
takže jak pokračovat abych na tuto kartu mohl přijímat ČT ?

Odkaz jsi dostal a po jeho rozbalení tam můžeš vidět:
citace:
Žádosti o konverzi karty si můžete stáhnout zde (pro domácnosti) nebo zde (pro podnikatele a organizace), které vyplněné zašlete na adresu:

Ten formulář je ale zřejmě jen pro zaslání poštou, nebo naskenovaný na emailovou adresu poplatky@ceskatelevize.cz. Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2105
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út únor 17 2015, 14:41    Předmět: Citovat

Ten formulář jsem odeslal již před více než měsícem, a kartu převedli na ČT kartu. Převod byl proveden, te´d jde jak ji aktivovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st únor 18 2015, 16:59    Předmět: Citovat

O.K.
Právě, že vlákno je tu už víc než měsíc a já si znova tu 1. stranu vlákna nečetl.
Zřejmě sis dnes otevřel toto vlákno na Parabole a tam dostáváš tuto radu:
citace:
převod karty na karta ČT -zkus to takto!
-na Skylinku v zákaznické zoně napiš číslo karty, po otevření se ti ukážou informace ke kartě,uplně dole vpravo je reautorizovat
- nejdříve ale dej kartu do satelitního přijímače,zapni přijímač,dej na čt1 a potom zmačkni reautorizovat a nech zapnutý přijímač cca půl hod. na čt1
- pokud se ti to nepovede zkus to znova, ale pustí tě to na reautorizaci až po nějakém čase

Taky si myslím, že je potřeba jen refresh karty (tj. dostat na ni ty zápisy).
To lze provést dvěma způsoby:
- Nechat si poslat zápisy přes Zákaznickou zónu (svůj účet), tj. aktivace ihned, jak ti radí ten fergus - anebo
- Receiver s vloženou kartou přepnout na progr. ČT1 a počkat až ty zápisy přijdou (program na telce naběhne).
Podmínkou ale je, že na vhodném receiveru, nejde to na jakémkoliv Exclamation
Možná i tady může být "zakopaný pes", nemáš rec. Skylink ready - Nevím

Nikoliv jak psal pepík9 na program ČT24:
pepik9 napsal(a):
Zkusil jsi nechat to pár hodin běžet na ČT24 ?


http://www.skylink.cz/prakticke-informace-a-kontakty/rychla-pomoc-jak-na-to#Op%C4%9Btovn%C3%A9+spu%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD+p%C5%99ij%C3%ADma%C4%8De%2C+kter%C3%BD+byl+mimo+provoz

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st únor 18 2015, 17:33    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
tak se m i konečně po třetí telefonické urgenci ozvali:

Dobrý den,


je mi líto, ale Vaši žádost nelze zpracovat.

Jedná se o Kartu ČT a je typu IRDETO bez SP.

Takže zřejmě byla tvá karta už neaktivní (před tím převodem na ČT kartu) - jak ti píše na Parabole už. hogofogo11:
citace:
Karta by v průběhu "konverze" měla bejt aktivní, zřejmě ji "překlopili" jen administrativně, proto tam máš i ten typ karty ČT, ale tím, že byla v šupleti znamená, že nedošly zápisy. Jsem zvědavej jak to dopadne.

Proto z tebe ještě potřebuje ten zas*aný Shitlink vydolovat 299,-Kč za Reaktivační poplatek Evil or Very Mad

Chceš utíkat od Skylinku, ale tím, že chceš přejít k ČT, se to stejně nepodaří.
Správu všech karet (tedy i těch ČT !!!) má stejně pod palcem ten Shitlink, takže i po ČT určitě nějaké "výpalné" (rozumněj - SERPO) stejně požadují, když už jim ty karty spravují. No a ČT to zřejmě hradí (zatím?) z koncesionářských poplatků Shocked

A to, že utíkáš k ČT, tak "tě zdaní" tím Reaktivačním poplatkem a ještě jim daruješ 1.400,-peněz - viz např. toto vlákno Wink

Arrow http://www.parabola.cz/clanky/5304/novinky-skylink-zdrazeni-multi-flexi-7-v-cr-a-nove-vop-s-deaktivaci-karet/ :
citace:
...
Změna oproti aktuálně platným VOP spočívá v zavedení termínu „deaktivace“ karty. Deaktivace karty znamená vyřazení z databáze karet, na které se přes satelit zasílají autorizační zápisy. K deaktivaci karty může Skylink přistoupit po jednom roce od data, kdy byla na příslušné kartě deaktivována poslední služba. Týká se tedy výhradně karet, na kterých již rok nejsou aktivní žádné služby.
...

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2105
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: so únor 21 2015, 19:56    Předmět: Citovat

Tak mi ta karta nakonec funguje.
Na stráknách skylinku jsem zjistil že je již balíček aktivní.
takže jsou dvě možnosti :

1) buď se po znovuinicializaci karty nějak z ní načte že inicializace proběhla a karta je aktivní a toto se uloží zpětně na stránky skylinku (což podle mne není možné technicky satelit nemá přeci výstup kam to odeslat)

2) nebo po mém posledník emailu skylinku kde jsem napsal že přeci nepomůže znovunačíst kartu pokud není aktivní balíček, protože pokud na jiné kartě není zaplacený SERPO nebo balíček se reinicializací ta karta nenačte, právě proto že balíček není aktivní.
ta dotyčná se mi to snažila vysvětlit že to tak není a že se pletu já a dnes je na stránkách skylinku po vyhledání této karty již napsáno:
Balíček ČT KARTA (bez servisního poplatku)
Předplatné pro období: 02.01.2015 -
Balíček je aktivní
takže se mě udělali blbce a rychle to sami předělali...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne únor 22 2015, 17:50    Předmět: Citovat

Nikde jsi doposud neuvedl, kdy byla ta karta vlastně deaktivována - resp. ke kterému datu na ní skončilo poslední SERPO?

Ani tady, ani na Parabole, jsi nenapsal, jestli jsi uhradil ten Reaktivační poplatek, když ti tu kartu nakonec zaktivovali.
Nebo chceš říct, že se jim tě pouze zželelo a aktivovali ti ji grátis?
Pokud by tomu tak bylo, tak to by pak asi uvítalo více majitelů "mrtvých" (neaktivních) karet a takto by je ("bez daně" - v podobě Reaktivačního poplatku) převáděli na kartu ČT, nebo PRIMA - než by z nich nadělali trsátka ke kytaře Wink


P.S.
Té tvé větě pod bodem 2) vůbec nerozumím - proč do toho pleteš ještě nějakou "jinou" (další?) kartu Shocked
P.S.S.
Na Parabole nejsem registrován, takže reaguji na tvé příspěvky pouze tady.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2105
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: čt únor 26 2015, 11:58    Předmět: Citovat

pro Kokuna a další vysvětlím co si o tom neaktivním balíčku myslím a proč jsem použil přirovnání s jinou kartou.

Pokud mám kartu kde není zaplacený servisní poplatek a na stránkách skylinku je napsáno že balíček není aktivní tak znovu načtením této karty ji přeci nelze zaktivovat. to dá rozum.
k tomu analogicky vyplývalo že pokud karta v režimu ČT měla také označení balíček není aktivní tak se reaktivací načtení karty toto nezměnilo stejně jako u té co je nezaplacený SERPO.

U karty kde je nezaplacený SERPO je kolonka pro zaplacení, ale u karty ČT není žádná kolonka (třeba kde by se musela zadat kopie výpisu SIPO že je zaplacený TV poplatek).
Takhle jsem to analogicky odvodil, takže radu o znovanačtení kterou jsem dostal považuji za bezpředmětnou.

Pokud jde o to od kdy byla ta karta neaktivní tak tak to se přiznám jsem si nezapsal, takže nejsem schopen říci zda-li to bylo déle než rok. Já ji pořídil se starším satelitem.

Te´d skusím ještě převést na sebe jednu kartu a udělat z ní kartu Prima. Až to bude dám vědět jak jsem dopadl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2105
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2015, 9:48    Předmět: Citovat

tak se mi podařilo převést tu jednu již v srpnu 2013 odpojenou kartu na moje jméno a napsali mi toto:

"Dobrý den,
žádost o změnu registrace karty XXXX byla vyřízena dne 3.3.2015.
Dovoluji si upozornit, že k uvedené kartě je nutné uhradit Servisní poplatek či si předplatit některý z našich programových balíčků (naleznete je na www.skylink.cz).
Platbu, prosím, proveďte co nejdříve. Původnímu majiteli již byla podána informace, že pokud k úhradě nedojde do 20.3.2015, bude karta trvale deaktivována (dle Všeobecných obchodních podmínek - v případě, že karta není aktivní déle než 1 rok).
Děkuji za pochopení."

Takže ji zatím nebudu předělávat na Prima kartu, zaplatím SERPO na měsíc a až budu bydlet v novém (rodinný domek po dědečkovi v údolí bez DVB-T) tak se uvidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4476
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: so březen 14 2015, 20:54    Předmět: Citovat

Neví někdo jak je to se zbytkem zaplaceného poplatku na kartě SkyLink při jejím převodu na nového majitele? Satelitní komplet se bude převádět na švagra a zaplaceno je 20.7.2015. Doufám, že jim to při přeregistraci nepropadne.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: so březen 14 2015, 22:36    Předmět: Citovat

Převod karty na to nemá žádný vliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 595
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: so březen 21 2015, 14:42    Předmět: Citovat

KARTA PRIMA
Tak jsem dostal od kolegy po delší době odpověď - na kartě převedené na kartu Prima fungují všechny programy Prima včetně jejich HD verzí !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund