Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Eta Gratus - výhodná koupě
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2017, 23:05    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Nějakej Kenwood KMM 770 stojí podobně a bude možná lepší.
https://kuchynske-roboty.heureka.cz/kenwood-kmm-770/#
Lidi si nestěžujou, že by se tam něco kazilo.

To si snad děláš srandu, že? To bylo to první jako nedodělek, co vypadlo z výběru. A podobných nedodělků pod 9 tisíc je na trhu i od ETY a jiných firem. Jinak Kenwood bych jako spolehlivou firmu moc v úvahu nebral.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7907
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2017, 23:31    Předmět: Citovat

Tak potom už jenom nějaký KitchenAid od 15000 Kč.
Ale fakt si zatím myslím, že Kenwood je lepší, než Eta.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2017, 5:39    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
rnbw napsal(a):
Este si nikdy nevidel prasknuty diel z nejakej zliatiny? Byva to pevne ale krehke - casto horsie ako plast.

Ale viděl, jako původní strojař, tak jsem viděl prasknuté i tvrdší materiály a nebyly křehké. Ale ty jsi asi nepochopil ten problém, já totiž o tomto u ETY u výrobků za poslední 3 roky neslyšel, ale vím jak se to může stát, kdybych to tak chtěl pokazit. A proto se ptám, jestli se přizná, co prováděli. Wink


Asi jsi o tom neslyšel, protože to neopravuješ - já to řeším docela běžně - i v záruce.

Mimochodem - nevím, proč je Kenwood "nedodělek", ona je popravdě Eta spíš blbě udělaná kopie Kenwoodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2017, 8:51    Předmět: Citovat

Tak ono stačí se mrknout na to, co je součástí ceny, cena doplňků a potom taky, proč někdo kupuje robota s váhou 16 kg a někdo s váhou 10 kg. Ano, jsou stejné i s váhou 5 kg. Až budu mít čas, tak toho svého asi rozdělám, okopíruji ozubená kolečka a začnu je vyrábět - v první řadě pro sebe do rezervy. O Samsungu TV jsem taky slyšel jaký je to šmejde, co se furt kazí a u nás nic a nic. Wink
A ano, KitchenAid je pak už lepší, ale cena je taky dost nafouklá kvůli obchodníkům. Pro svou cenu právě vypadla z výběru.
Mimochodem na výběr robota jsem měl odložených zbytečných 20 tisíc a v konečném výběru byl Kenwood a ETA. Po zvážení všech pro a proti jednoznačně vyhrála ETA s nové série. Kenwood byl na úrovni ETY staré série. Kdyby nebyla ta nová série, tak bych nebral ani jedno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BlackCZE



Založen: Nov 09, 2009
Příspěvky: 43
Bydliště: PRAHA

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2017, 12:32    Předmět: Citovat

Pokud jsi o tom někdy neslyšel, že ty kuželové kola v Gratusu praskají, tak u Ety u tom asi slyšeli a proto vymysleli nové řešení tohoto problému viz.obr.


ETA GRATUS kuželové kolo.jpg
 Komentář:
původní kolo

Stáhnout
 Soubor:  ETA GRATUS kuželové kolo.jpg
 Velikost:  23.21 kB
 Staženo:  165 krát


dvojkolo.jpg
 Komentář:
nové řešení

Stáhnout
 Soubor:  dvojkolo.jpg
 Velikost:  5.9 kB
 Staženo:  121 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2017, 18:21    Předmět: Citovat

No a zkus taky napsat, odkdy je tam dávají. Jinak je to informace jako o počtu kandidátů na prezidenta. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BlackCZE



Založen: Nov 09, 2009
Příspěvky: 43
Bydliště: PRAHA

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2017, 19:17    Předmět: Citovat

Sorry, ale nevykonávám v Etě žádnou kontrolní funkci, takže od kdy tam dávaj nový typ kol netuším, ale zřejmě od doby, co se jim začali množit reklamace na prasklé kuželové kola Smile
Ale pokud tě ta informace hodně zajímá můžeš to pojmout jako svůj výzkumný úkol a následně se s námi podělit.
Za mě, já budu spokojen, až nové kolečka v úterý dorazí a robot bude funkční - jsem prostě skromnej kluk Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2017, 20:21    Předmět: Citovat

Tak zkus to neokecávat, když už jsi podal tak dobrou informaci a rovnou napiš, jestli je to novinka až teď, že to teď teprve bude nebo že to tam už strkají půl roku či jeden rok. Jinak to raději označ jako JPP.
Jinak ti samozřejmě přeji, aby ti ta kolečka přišla v pořádku a oprava se zdárně podařila. Ale je možné, že budou ze stejné várky jako ta původní. Pak aspoň napiš, na co ta kolečka přijdou. Wink
Už jsem opravoval podobné, ale ne u robota a taky to ještě včera přece fungovalo a teď se to samo to.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BlackCZE



Založen: Nov 09, 2009
Příspěvky: 43
Bydliště: PRAHA

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 8:05    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Tak zkus to neokecávat, když už jsi podal tak dobrou informaci a rovnou napiš, jestli je to novinka až teď, že to teď teprve bude nebo že to tam už strkají půl roku či jeden rok. Jinak to raději označ jako JPP.
Jinak ti samozřejmě přeji, aby ti ta kolečka přišla v pořádku a oprava se zdárně podařila. Ale je možné, že budou ze stejné várky jako ta původní. Pak aspoň napiš, na co ta kolečka přijdou. Wink
Už jsem opravoval podobné, ale ne u robota a taky to ještě včera přece fungovalo a teď se to samo to.. Wink


Ty jseš hodně zvláštní člověk - původně jsem chtěl poradit jenom jak sundat kryt toho Gratuse, abych se dostal k převodům a tvoje konkrétní rada byla:
Měl jsem to rozdělané a všechno jde, jen u toho musíš přemýšlet než na to dojdeš, ale jde to. Vzadu jsou kryty a vpředu taky.
Naštěstí se našel uživatel "ohryzek32" který napsal jasně a stručně, kde hledat skryté šroubky a za což mu ještě jednou velice děkuji.
Robota jsem rozebral, našel poškozená kola a objednal jiný, abych mohl provést opravu a jelikož mi v Etě řekli, že samostatné kuželové kolo již bylo nahrazeno dvojkolem musel jsem objednat tuto variantu, dokonce tam máš dva obrázky, jak vypadá původní kolo a jak nové dvojkolo, ale tobě je to málo a chtěl bys vědět od kdy tam které dávají. Co kdybys rozebral svého Gratuse a řekl nám jaký tam máš kuželové kolo a z jakého je roku a třeba se tak dozvíš víc. Můj se narodil v roce 2015 a kuželové kolo měl samostatné, ty co se dodávají nyní mají dvojkolo.

Ceny ozubených kol jsou následující (centrální servis ETA)
ETA002800491 Střední ozubené dvojkolo 159 Kč
ETA002800501 Malé ozubené kolo 99 Kč
ETA002800481 Dvojkolo (náhrada kuželového) cena 199 Kč
ETA002800340 Unašeč 199 Kč

Uvádím pouze konkrétní fakta, která snad někomu pomohou narozdíl od tvé mlhy....



malé kolo.jpg
 Komentář:
ETA002800501 Malé ozubené kolo 99 Kč

Stáhnout
 Soubor:  malé kolo.jpg
 Velikost:  5.87 kB
 Staženo:  121 krát


střední dvojkolo.jpg
 Komentář:
ETA002800491 Střední ozubené dvojkolo 159 Kč

Stáhnout
 Soubor:  střední dvojkolo.jpg
 Velikost:  5.64 kB
 Staženo:  122 krát


nové kuželové dvojkolo.jpg
 Komentář:
ETA002800481 Dvojkolo (náhrada kuželového) cena 199 K

Stáhnout
 Soubor:  nové kuželové dvojkolo.jpg
 Velikost:  5.9 kB
 Staženo:  116 krát


unašeč.jpg
 Komentář:
ETA002800340 Unašeč 199 Kč

Stáhnout
 Soubor:  unašeč.jpg
 Velikost:  7.4 kB
 Staženo:  130 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 8:24    Předmět: Citovat

BlackCZE napsal(a):
Ty jseš hodně zvláštní člověk...

Asi jsi nepochopil, že ty informace z tebe tahám právě kvůli druhým, co to tady čtou nebo budou číst a se stejným problémem. Já totiž se svým výběrem problém žádný nemám - mám nový typ. Wink

BlackCZE napsal(a):
Co kdybys rozebral svého Gratuse a řekl nám jaký tam máš kuželové kolo a z jakého je roku a třeba se tak dozvíš víc. Můj se narodil v roce 2015 a kuželové kolo měl samostatné, ty co se dodávají nyní mají dvojkolo.

No vidíš, stačilo rovnou napsat, že máš ten starý, poruchový typ a bylo jasno. Protože se jim to sralo jak na pásu, tak začli dělat ty nové typy. Někdo tady psal, že to opravuje a kazí se to stejně. Proto jsem zase já psal, že problém zůstává, ale asi to byla dezinformace, který se týkala jen těch starých typů.
No a proč jsem tě tak studoval, tak na to stačí potom číst, že jsi napsal jak je ten tvůj je z roku 2015 a můj je z roku 2017. Už jsi to pochopil?

Jinak díky i za druhé, že jsi sem dal obrázky koleček s cenami. Aspoň se nebudou být té opravy. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BlackCZE



Založen: Nov 09, 2009
Příspěvky: 43
Bydliště: PRAHA

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 9:14    Předmět: Citovat

...tak a teď ty zjištěné informace zase zamícháme Smile
Co je to nové a staré provedení ???

Stará převodovka se dělala do 7/2014
https://www.nadeta.cz/nahradni-dily/nahradni-dily-eta/prevodovka-stare-provedeni-do-072014-robot-eta-gratus-eta-002800370-%5Bid%3D002800370%5D.html?ItemIdx=5

Nové provedení převodovky od 4/2016
https://www.nadeta.cz/nahradni-dily/nahradni-dily-eta/kuchyne/Kuchy%C5%88sk%C3%A9%20roboty%20a%20maso%C5%99ezky%20ETA/robot-eta-0028-gratus/gratus-prevodovka-nove-provedeni-od-0416-eta-002800371-%5Bid%3D002800375%5D.html?ItemIdx=8

Co bylo mezi tím netuším. Zda jsou informace správné, také netuším. Každopádně co vím, tak v mém robotu není převodovka starého provedení tj. do roku 7/2014, ale vypadá jako to nové provedení.


Naposledy upravil BlackCZE dne st listopad 08 2017, 17:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 11:38    Předmět: Citovat

V tom aby se blbej vyznal, že?
Je jasné, že to nové provedení je s novou převodovkou a do té doby tam rvali tu starou převodovku. Přestala se jen vyrábět, ne montovat (VIZ žárovky). Možná se montovala i v tom novém, dokud jim ta stará výroba nedošla na skladě.
Pokud ale píšeš, že jsi ta kolečka měl zvlášť, tak jsi prostě měl ještě ten starý problém a ten si asi teď spravíš tím novým provedením.

(Jinak po m se píše měkké i.)

A normální člověk dnes nestuduje, co měly 5-10 let staré výrobky za problémy, když chce kupovat nové technologie. V dnešní době informace o problémech na starých výrobcích je pouze vzpomínková nostalgie pro opraváře, aby si měli o čem vykládat. To je jako s televizemi, pokud někdo šetří a kupuje každých 5 let levnou TV, tak na tom nakonec i může vydělávat s novými technologiemi a ušetřením za opravy. A přitom chválí výrobky, které by si jiný nekupoval. Srovnávat ale výrobky, u kterých každý ví, že jsou tam stále obvody ze staré série s výrobky, které jsou komplet inovované (poučením z výroby šmejdů), tak to se nedá srovnávat. Dnes se šetří pomalu i na té nálepce o výrobku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BlackCZE



Založen: Nov 09, 2009
Příspěvky: 43
Bydliště: PRAHA

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 12:22    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):

A normální člověk dnes nestuduje, co měly 5-10 let staré výrobky za problémy, když chce kupovat nové technologie. V dnešní době informace o problémech na starých výrobcích je pouze vzpomínková nostalgie pro opraváře, aby si měli o čem vykládat.


Robot který je vyroben před 2 roky mi nepříjde zase tak morálně i technicky zastaralej, že by si zasloužil upgrade.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 13:31    Předmět: Citovat

A jsi si jistý, že výrobek vyrobený před dvěma léty a vlastně v záruce (nebo skoro?) by měl opravovat někdo jiný než autorizovaný servis na svoje náklady?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 13:43    Předmět: Citovat

Chlapi, uvědomte si, že do mechanické konstroukce toho robota žádný evropan nekecá a je to komplet konstrukce z Číny - v Etě si jenom objednali, co má být kde na robotu nakreslené (a napsané) a jakou bude mít barvu.


S těma převodovkama je to tak, že existují 3 verze převodovek:

002800370 - od začátku výroby do v.č. 07/14. S těmato převodovkama se dělal první řada robotů, rozebírala se úplně jinak, než to novější. U v.č. 07/14 je předěl, při něm se vyměnilo na robotu prakticky vše - kompatiblní byly snad jen unašeče mixovacích nádob (ale ne jejich úchyty) a přední plastové krytky. Řemen u převodovky má objednací číslo ETA002800160 (typ 318 3M). Díly, co se objednávají (a mají posléze nějakou změnu) mají objednací číslo končící nulou.

002800371 - od v.č. 07/14 do v.č. 04/16. Tyto roboty jsou už konstrukčně jiné, rozebírají se shora, jsou trochu upravené, ale taky žádný zázrak. V průběhu výroby začali rákosníci používat dvojkolo místo jednoduchého kola + kuželového kola ne z důvodu, že by to víc vydrželo (pořád praská - ne na půlky, ale očešou se zuby), ale kvůli tomu, že je to jednodušší na výrobu a následnou montáž. Etě to samozřejmě neoznámili, takže byl v tom jednu dobu trochu zmatek. Já jsem to poprvé zjistil, když jsem se snažil to jedno "dvojkolo" rozpůlit a nedařilo se... Tehdy o tom nikdo nic nevěděl. Řemen u převodovky má objednací číslo 002800161 (typ 375 3M). Díly, co se objednávají (a mají nějakou změnu) mají objednací číslo končící jednučkou.


002800375 - od. v.č. 04/16 do teď - roboty jsou prakticky stejné jako předchozí typy, jen se měni převodovka a řemen (za typ 002800162 - označení 372 3M). Nová převodovka je zatím tak nová, že se mění kus za kus - kola na ně zatím Eta nenabízí, ale asi něco dřív nebo později vyškemrá od číňanů.


To je prozatím všechno. Ještě pošlu srovnávací fotku všech 3 převodovek. Mohl bych ještě někde sepsat seznam ozubených kol, ale to hned nebude - poznámky mám v práci.



Fotografie0121.jpg
 Komentář:
Převodovky shora

Stáhnout
 Soubor:  Fotografie0121.jpg
 Velikost:  58.05 kB
 Staženo:  187 krát


Fotografie0122.jpg
 Komentář:
Převodovky zespodu

Stáhnout
 Soubor:  Fotografie0122.jpg
 Velikost:  68.41 kB
 Staženo:  165 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund