Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nie je tu niekto z vás obdivovatel, zberatel hodiniek ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: pá leden 02 2015, 11:37    Předmět: Citovat

tiktak1953:čím se lepí sklíčko na hodinkách, pře rokem jsem ho měl rozbité a hodinář ho lepil na 3x. Jednou vypadlo, naštěstí jsem ho našel, podruhé se s ním po lepení dalo otáčet až po třetí se to podařilo, ale zas kapnul na ciferník. A ještě jedna otázka, proč přestanou fungovat hodinky na baterku, když se zpotí ruka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá leden 02 2015, 12:07    Předmět: Citovat

V 1986 bouchl Černobyl a zamořili prej půlku Evropy...neměl jsem 2x v lásce komanče ale to zas byla lživá propaganda západu...1. máje jsme povinně slavili v radioaktivním dešti a pak vojenské cvičení měsíc v Českém Krumlově a taktická příprava venku v mokré trávě, zase radioaktivní. No žijem nějak dodnes, mizerně a pod psa sice ale jo. Člověk toho vydrží hlavně když mu to myslelo politicky Very Happy
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3485
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá leden 02 2015, 12:14    Předmět: Citovat

Najpr musis napisat o akehod. ide,pripadne priemer.podla obrazku to ja viem dost presne ak starsie ako 30rokov..Ci je to plastove vypukle z cias RVHP hodiniek vsetkych!,Aebo sklene do znackovych hodin ,ROVNE.Potom ti odpisem na oboje ako.Alebo zacnem plastovym:cim lepia teraz hodinari neviem!Ja som lepil malokedy plastove a to Konagonom ,ci Butacelom je podobny ,len to malokde byvalo.Takze, nie sekundove, lebo to nestihnes,Treba to tam davat sparatkom roztahovat a velmi malo.aby to nevytlacilo na ciselnik.Skuseny hodinar si to plastove sklo vie zvacsit o 0.2mm takto:neviem ci to risknes-te, ked nemas druhe,ale mozes,zase nie je to tazke!!! Ja som to robil nad liehovym kahanom (teraz mate teplovzdusne pistole)tak ze som chytil sklo na okraji do pinzety,nad ohnom som kruzil zo sklickom(zachadzal az mimo ohen,nie stale drzal nad ohnom aj pootacal v pinzete tak asi do20 sekund az zmaklo.Nad ohnom asi 4CM nie nizsie!Potm som ho polozil rychlo na rovny dreveny stol ,nie studene sklo a tlacit z vrchu az so trochu vrch prehol, aj tocil na stle aby sa roztiahlo.Ide to pekne,lenze zo vsetkym treba mat prax,rozmyslat nad tym co robis,ako to robic,aby sa roztiahlo.Drzi sa pritlacene az neztvrdne asi 2 minuty radsej..Takto hodinari v nudzi vela skiel zvasuju a v pohode.Dolezite je to spravne robit!Daj rozmer,pripadne aj druhi ak chcete ,na neake adresy vam poslem veci ako skla,rucky,ciselniky korunky mam tiez vela a su drahe.Na jar uz nebudem mat cas, co je tu za dva mesiace!!!! Mozno ze by som prisiel niekde k vam na dva, tri dni (Praha,Brno,Plzen,Ostrava)ked sa dohodnete,alebo sem pridete,nieco vam porobim,naucite sa co budete chciet------------------------------------------
Pre co zastanu hodinky,ked sa spoti ruka(ked nepocitame ze je v nich uz voda po kupani v bazene) ? Za to hodinky nezastanu!Zastanu napr. az po case,ked v nich voda co sa zrazala na puzdre,zadnom vičku urobi svoje.Zhrdzavie neaka suc.U digitalok je to az ,ked od vody zhrdavie ,zaoxiduje suč. Ine ma nenapada momentalne.Na tomto svete je aj nemozne ,mozne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: pá leden 02 2015, 15:20    Předmět: Citovat

Mám už druhé hodinky Q&Q a jsem s nimi celkem spokojený, první vydržely asi 7let, pak jsem rozbil sklíčko a zoxidoval ciferník, tak jsem nechal dát druhé, ale brzo jsem rozbil i to, už jsem nechtěl dávat za nové sklo 120Kč, tak jsem koupil za 750Kč druhé, ty fungují celkem dobře, ale musím mít pouzdro podlepené kůží, jinak, když se mi spotí ruka, tak přestanou fungovat. K tomu lepení ještě tolik, co jsem zjistil, že se to lepí nějakým lepidlem s vytvrzováním UV. Vteřiňák bych nepoužil, bo stihnout by to šlo, ale výpary poškodí sklo i ciferník.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3485
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá leden 02 2015, 21:14    Předmět: Citovat

Hodinky od spotenej ruky nemozu zastat, pokial strojcek nie je minimalne zaroseny poriadne,a to si neviem predstavit.Ta podlozka je v tvojom pripade nutna.Nalep si okrem podlozky este na zadny dekel neaku tenku foliu,tiez to stlmi teplotu. Tie skla staci lepit hociakym lepidlom ako bol Kanagon,ziadne ine tam nie su potrebne.Rovnomerne ho treba dat,nie viac ako treba.Najlepsie je bez strojceka!Nevyberajte strojcek z puzdra,lebo uz potom nemusite velakrat hodinky zlozit.Co sa tyka rozbitych lepenych skiel origoš,ta prilepena cast skla sa velmi tazko vylamuje! .Pol hodinu to vydrbavam preč ostrym srobuvakom po malych kuskoch.Jedne Q+Q damske strojceky su vyborne,je to stroj MYIOTA.Nechcem zbytocne davat obr.strojceka.

Naposledy upravil tiktak1953 dne so leden 03 2015, 22:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 12:12    Předmět: Citovat

Nevím proč, ale na těch prvních hodinkách stejné značky takové problémy nebyly, tam jsem si kůží podlepil jen pásek. Mimochodem nemáš sklíčko průměru 29.9mm na tyto hodinky. Na starých je strojek pořád ok, tak by se daly zprovoznit. Zatím jsem je použil na náhradní díly na novějších mi upadnul nabodovaný háček. Ještě taková raritka při úklidu jsem našel dvoje digitálky, které mají kolem 30let, dal jsem baterku a jdou v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9783
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 12:53    Předmět: Citovat

Mě se podařilo rozbít sklíčko většinou u primek, protože je měly vypouklý a ještě bylo plexisklový. Tak jsem prošel kolem futer, rukou jsem zavadil o futra a sklo byla křápnutý. U těch, co mají skla plochý a v úrovni přední strany pouzdra, tak už problém není, navíc ty sklíčka jsou skleněný. Jinak mi často hodinky nevydržely hlavně proto, že mi brzo z venku slezl pokov a dokonce i ten nosný měděný, co byl pod tím. Takže jsem hodinky vyhodil kolikrát ještě funkční.. Takže pokud možno nerezový pouzdro, nebo plastový. Proto říkám, že největší hodnotu těch levnějších hodinek dělá doopravdy jen "futrál". Strojek problémem není. A hodinky nad 2000 jsem nikdy nemíval, proto o takových ani nepíšu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3485
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: so leden 03 2015, 23:11    Předmět: Citovat

Je tu jedna otazka na sklicko 29,9. To bude najskor sklo priemer 296( nie 299) najcastejsie pouzivane oznacovany od vyrobcu TVAR Pardubice ako 296 v stotinach .Taktiez sklo priemer 3cm je ozn.300.Tieto skla ako som pisal su v kurze,mozno jedno ti neako dam.Ak by si mohol doniest hodinky do prahy tomu kamosovi od nas ,on pride koncom tohoto mes.sem do Zemberoviec a urobil by som ti to ,pripadne aj druhym take mensie vymeny suč.Nech sa ozve jeden pražak z EB ,kde by ste to vy ak vas bude viac doniesli a on by to vsetko naraz dol tomu od nas ,aby ste ho neotravovali hocikedy.YES ?Ma niekto lepsi navrh? Piste mi na meil ,ked niekto este nieco chce a treba aj obrazky toho co chcete.Nechcem ako som pisal ,za take veci nic!!!
Ja hodinky nenosim,ked treba sa opytam a mam pokoj s opravami.POVIEM vam raritu v leviciach bol jeden taky trochu cudak a toho ked ste sa na ulici spytali :ČIČO,KOLKO JE HODIN,tak vam na dve minuty presne povedal a nikdy sa na hodinky nepozrel cely den.Toto mnohi neuverite,ale je to tak!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3485
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: ne leden 04 2015, 19:11    Předmět: Citovat

Pytate sa ma viaceri ci neviem hodnotu hodiniek ale nedate obrazok stroja ani ako z vonka vypadaju.Velmi kvalifikovane vam to mozu iba ti zberatelia hodiniek ,ktori zberaju vsetky hodinky, HLAVNE ktore idu ,dobre vypada ciselnik aj strojcek maju pre nich ovela vacsiu cenu.Takze asi takto .Ak chcete mozem dat sem aj neakku zbierku Poljot ci Pobieda,ci Raketa ale dnes nie.Musite napisat ci chcete ,inac nie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19562
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po leden 12 2015, 10:53    Předmět: Citovat

Docela zajímavé povídání o staroměstském orloji v Praze bylo na ČRo Dvojce v sobotním 999. Toboganu, tedy o času, hodinách a hodinkách obecně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st leden 14 2015, 8:12    Předmět: Citovat

to Tiktak1953:

nenašiel by sa ciferník, popr. aj sklíčko na takéto hodinky? Rád odkúpim, mám ich po otcovi, sú funkčné....

Stefan31



Kirovskie.jpg
 Komentář:
Foto z netu

Stáhnout
 Soubor:  Kirovskie.jpg
 Velikost:  130.6 kB
 Staženo:  75 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3485
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: st leden 14 2015, 10:26    Předmět: Citovat

Take ciselniky a puzdra v Klenotach neboli uz pred 30 rokmi.Sklo este asi mam,ALE OSTATNE veci vsetky mam .Sklo by malo byt tam 306-ka(3,06 cm) alebo 312.ka(3,12cm).Zberatelia na tom fore co som niekde dal:Chronomagforum by ich hned kupili ,leba take pekne sa malokde najdu.Viac ak chces mozes na mail.Aj druhi ked nieco chcete skusim pomoct za postovne.Teda v malom mnozstve pre jednotlivca suč. dam zadara.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st leden 14 2015, 10:39    Předmět: Citovat

Tie na obr. nie sú moje, je to foto z netu. Sklíčko by mohlo byť tých 3,06cm, z tých ostatných vecí by som kúpil aj originálny kľúč - korunku, bol tvarovaný do kužeľa. Foto tých mojich dám do mailu.

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3485
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: so únor 28 2015, 23:04    Předmět: Citovat

Dnes som dostal email ,ze niekto reagoval na toto tema,ale ho nikde nevidim.Mozno ste ho zmazali.klude sa mozete spytat alebo nieco chciet,uz som viacerym poslal bez postovneho suciastky.Aj stefan 31 som poslal sklo +kluce na natahovanie uplne satarmo.
Toto som dostal dnes. Predmet:
EB - Nová odpověď v tématu "Nie je tu niekto z vás obdivovatel, zberatel hodiniek ?"
Zobraziť podrobnosti
Od:
noreply@ebastlirna.cz


Komu:
Undisclosed-recipients

, <@>


Dátum:
Dnes 09:32

Dobrý den,

tento e-mail jste obdržel(a), jelikož sledujete téma "Nie je tu niekto z vás obdivovatel, zberatel hodiniek ?" na diskuzním fóru "Elektro Bastlírny". Následující odkaz můžete použít k zobrazení nového příspěvku :

http://ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=709403#709403

Žádné další upozornění Vám nebude zasláno do doby, než navštívíte toto téma.

---

Pokud tento příspěvek v tématu z nějakého důvodu neexistuje, klikněte na následují odkaz, který Vás nasměruje do sledovaného tématu a automaticky obnoví sledování tohoto tématu:

http://ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=67807&watch=topic&start=0

---

Pokud si již nepřejete sledovat toto téma, můžete sledování ukončit buď kliknutím na odkaz "Ukončit sledování tohoto tématu" nacházející se ve spodní části tématu, nebo kliknutím na následující odkaz:

http://ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=67807&unwatch=topic

-----------------------------------
Hezký den přeje Elektro Bastlírna !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2417

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2015, 8:08    Předmět: Citovat

Asi jsi nechtíc kliknul na odkaz "Sledovat odpovědi na toto téma" dole pod "Zaslat odpověď".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund