Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nie je tu niekto z vás obdivovatel, zberatel hodiniek ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9783
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 2:09    Předmět: Citovat

Tiktaku, u těch Primkách vím, o čem mluvíš. Prvně jsem si je taky tak dojebal. Pod víčkem měly totiž hned plošný spoj s snad osminohým švábem, krystalem a ladícím kondenzátorem. a hned vedle byla cívečka krokovýho motorku. Takže smeknutý nůž a hrrk do tý cívky. (MYIOTY a jiný současný strojky mají elektroniku i tu cívku pod krycím plechem, a navíc ta cívka je o hodně menší)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7834
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 10:36    Předmět: Citovat

Já mám ještě jeden pěkný zážitek s hodinkami (ač digitálními)- někdy v roce 1991, když se ještě dělaly nákupové nájezdy na rakouskou metropoli, jsem tam jel s kamarádem a jeho otcem. Naši mě dali asi 100 šilinků, že nemám všechno utratit. Copak to šlo?
A mezi jinými jsem si za asi 15 šilinků koupil menší digitálky, které nebyly žádný designový výkřik, ale mě strašně zaujmuly tím, jak pěkně hrály těch svých osm melodií. Prodavač uměl anglicky, já si o sobě tenkrát myslel že taky umím, tak jsme se nějak domluvili. Nakonec jsem se jej ještě ptal, jak se tam mění baterka. A on na to že nijak, že jsou na jedno použití. Tomu jsem moc nerozumněl, přeci ve všech digitálkách šla baterka vyměnit, ne? No co, hodinky jsem koupil, nosil jsem je asi 6 let, za tu dobu jsem třikrát vyměnil baterku a vždy jsem se usmíval, když jsem si vzpomněl jak mě ten prodavač přesvědčoval, že "No battery replacement" Very Happy

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 10:41    Předmět: Citovat

Jo, to znám...destroy after ones use...my tenkrát nabíjeli plastové plynové zapalovače, prokazatelně jednorázové poáč když dával jiskru vyhodit nám bylo líto. Nebo zapouzdřené propisky, i fotoaparáty ! Ale neboj, všichni se vracejí k úsporám, s odpady si nikdo neví rady.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3485
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 13:42    Předmět: Citovat

Ja som sa tiez hned po 89-tom vybral do Wiedni na nakupy.Kupil som si tam na nase peniaze lecne VIDEO ,co do dnes na par mensich zavad funguje.Moj asi 3 rocny syn si na nom dokola pustal aj pol dna pesnicky.Ked sme videl my z toho vyspeleho socializmu tie obchody kapitalisticke ,bolo nam jasne ,kde sme sa dostali vdaka totalite. Take nieco BY SA MI ani vo sne nikdy nesnivalo ,co tam bolo.Video a SAT primac bolo vredy na slov.nemozne kupit pre bezneho cloveka.Sat.primac som si vyrobil ,uz som tu o nom pisal,co bolo dalsia prevratna vec .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 14:01    Předmět: Citovat

Spotřebka byla u nás zcela nelogicky drahá natož potraviny, doprava, energie, bydlení a léky například dotované tedy dostupné každému. Cenové deformace...tak jsem to chápal do revoluce (1989) dneska mám názor trochu jiný, ale za 25 let se celý svět změnil, bohužel k horšímu...
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 15:01    Předmět: Citovat

Pěkná nostalgie - ty pozlacené, na prvním obrázku, čtvrtá řada odshora, první vlevo jsem dostal k 18-tinám ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3485
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 15:43    Předmět: Citovat

Ten kamos z prahy odisiel uz pred tromi dnami,pride koncom Januvara,ale viem poslat veci aj postov.Keby niekto z EB si chcel zkraslit svoje hodinky z cias RVHP aj ruske panske ci damske, aj skla tvarove , vam dam za POSTOVNE!!! .Vsetky skla uz nemam ani vsetky ciselniky,ale este je toho dost. co viem dat.Bolo by dobre, keby som pre viacerych z ciech poslal na jedno miestoa z tadial by ste si to preposlali.Mrzi ma to, ze mi to stoji pravdaze.Mozno my vy s niecim tiez niekedy pomozete.Pravdaze som na to musel robit a nedat do rodiny.Lenze zdraviu sa nedalo rozkazat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3747
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 16:03    Předmět: Citovat

Mi doma již léta leží v šuflíku jedny PRIM-ky které jsem dostal od své tety. Moc dlouho jsem je neunosil neboť jednou jsem chtěl jít s kamarádem na pivo ale moje žena byla jiného názoru a "vzala" mě deštníkem. Já jsem si chránil hlavu právě tou rukou na které jsem měl ty hodinky no a odneslo to sklíčko, vteřinová ručička a tuším i ta velká ručička. Před nedávnem jsem se na ně smutně díval, mám je v igelitovém sáčku ale i tak vzal za své asi vlhkem také číselník, snad strojek zůstal neporušený (nyní myslím atmosférickými vlivy neboť jsem je tenkrát zkoušel natáhnout a normálně šly). Kdyby se do nich našly potřebné součásti tak bych byl velice vděčný a nějak bychom se určitě domluvili. Momentálně je nemám čím vyfotit, musím opravit foťák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 17:16    Předmět: Citovat

Už starý článek. http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011061906
Ale zajímavý.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3485
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 17:16    Předmět: Citovat

Ako som pisal,stale ponuka za postovne plati.Nemal by byt problem,az na par suc.co su .vzdy budu v kurze s ktorych uz mam dva,tri kusy,alebo uz ani kus,,necham si pre seba a ani kamosom co este robia vo vl.firme nedam.Takze ,mozete aj na meil pisat ,fotky davat ,aby sme tu nezaberali priestor.mam ho tu.Nic za to nechcem ,pripadne ze mieco mate zbytocne ako ja tie suc,tak len tak mozete ponuknut:Na to forum co som dal o hodinkach sa vyplati mrknut.Su tam krasne kusky.Ja za exzem ako živnost robit hodinky,hodiny nemozem,.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9783
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 18:34    Předmět: Citovat

Hydrawerk: Klasický článek, který se na hodinářských serverech vyskytuje často, akorát bez "d-fensštiny"
A jinak - jeden čas jsem dost často měníval baterie v hodinkách, protože jsem měl máti zaměstnanou v klenotnictví a občas jsem ji tam vypomáhal, když chtěl někdo měnit baterie. A co si budem vykládat - V těch bateriových rafikových hodinkách najdeš hlavně MYIOTA strojky. A když budeš velký hovado, můžeš jej naroubovat do Primek po svým dědovy docela snadno.
V hodinářství koupíš strojek, připevníš ho na místo starýho "eltoňáckýho" a máš nástěnný hodiny opraveny (když víš, jaký strojek koupit, původní ručky pasují i na nový). A to samý platí u náramkových.
Jenomže skutečný znalec ocení nejen vzhled hodinek a jejich funkci, ale i zpracování strojku - Drahý současný PRIMky s mechanickým strojkem mají prosklený i zadní dekl, aby i jejich majitel mohl pozorovat, jak se to tam "pěkně mrcasí" Smile A otevírá jej stejně jen hodinář při pravidelné inspekci a údržbě, která by měla být samozřejmá u takovýhleho trvanlivého "zboží"..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidsev



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 717
Bydliště: Štatl

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 20:14    Předmět: Citovat

Já mám doma tyhle nádhery:
http://www.netgrafik.ch/civil-watches25.htm
Jdou, občas jsem je nosil, ale dozvěděl jsem se že jsou radioaktivní, tak je asi poklidím někam hluboko, daleko Confused

_________________
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět Coool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3485
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 20:34    Předmět: Citovat

Neboj,zomries mozno skor na rakovinu prostaty a nie od toho trochu fosforu, co tam je.Predaj ich tym zberatelom na aukre a zarobis. ak su pekneTake ciselniky uz nemam ,tak ti nemozem dat.Rucky co nebudu tam pekne ti viem dat!Tie hodinky su u tych zberatelov chronomag .cz vzacne. Inac je to zakladny stroj POBEDA.Len par suc ma nieco pozmenene (napr.maju dlksie kolo s kricim kamenom a pod.)ako Pobeda.Oproti hod.Zn.Poljot ,su ovela kvalitnejsie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidsev



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 717
Bydliště: Štatl

PříspěvekZaslal: čt leden 01 2015, 20:42    Předmět: Citovat

No fosfor... Very Happy
http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/60580-hodinky-start-p%C3%A1r-fotek-a-prosba-o-radu/ tady tvrdí že je tam radium Ra226 Confused
Já vím že z toho zítra ani pozítří nejspíš neumřu, ale moc klidnej z toho prostě nejsem (ale prodávat se mi je taky nechce)
Až půjdu okolo tak je vyfotím Smile

_________________
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět Coool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3485
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá leden 02 2015, 9:47    Předmět: Citovat

Ja aj mnohi hodinari sme mali na stoliku pred sebov 30 rokov a viac kusky odpadaneho fosforu, rucky fosforove a nikto na to nezomrel.Zomreli na alkohol viaceri co pili.Aj ja som zdravy ,akurat mam vacsie problemy od čpavku, co sa cistili hodiny! V cechach su miesta okolo přibrami,inde kde ziju ludia nad uranom ,to uz je problem a neutekaju z tadial vsetci.Alebo kolki ludia za totality za odmenu pracovali aj 10 rokov v uranovych doloch a nic sa im nestalo.To iste ludia v atomkach pri generalke robia v tom naj. priestore aj rok.Moj znamy tam stale isiel robit lebo dobre platili a je zdravy,vladze ako kon.Chlorova voda nam viac skodi,niekomu praca!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund