Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Arduino nano v3
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fanula



Založen: Sep 07, 2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05 2014, 19:11    Předmět: Arduino nano v3 Citovat

Zdravím všechny,
chtěl bych poradit ohledně výběru Arduina. Rozhodl jsem se, že to zkusím. Myslel jsem na model Arduino Nano v.3, ale nevím, zda je to dobrá volba na začátek a pak také nevím co znamená, že je to klon ? Na internetu se dá nalézt Arduino Nano v.3 za 199 Kč, ale také za 1030 Kč. Je v tom tedy nějaký rozdíl, třeba v kvalitě. Jsem z toho docela zmatený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05 2014, 20:41    Předmět: Citovat

Klon znamená čínský pajc, ne předražený originál. Pokud je ten pajc 1:1, není problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alkom01



Založen: Mar 20, 2006
Příspěvky: 253
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05 2014, 20:58    Předmět: Citovat

Mám ho doma - taky nějaký klon, výhoda - je to levné a na nějaké základní pokusy to stačí, nevýhody - má míň vstupů / výstupů - pro rozsáhlejší projekty to nemusí stačit, není pro něj tolik shieldů, které se dají zapojit napřímo ale musí se propojovat káblíky se shieldy určenými pro větší verze - UNO, DUE, MEGA .....http://www.shieldlist.org/

Zkušenější určitě doplní ještě spoustu dalších informací, které jsem nenapsal.

_________________
Pivo v přírodě ničím nenahradíš!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fanula



Založen: Sep 07, 2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05 2014, 21:36    Předmět: Citovat

Aha, tak teď je mi to jasné. Ještě bych měl dotaz ohledně dvou desek a to: Arduino Uno rev. 3 a Arduino Leonardo. Jaké jsou v nich rozdíli, kdyby mi ještě někdo řekl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 384

PříspěvekZaslal: so prosinec 06 2014, 6:47    Předmět: Citovat

Na první pokusy bych doporučil spíše UNO - větší, snadnější napájení (6-16V) víc vstupů a výstupů a zdá se mi i mechanicky odolnější. Mám UNO i NANO oba klony více než rok a fungují naprosto bez problémů. Leonaro neznám ale porovnat jde jednoduše na www.arduino.cc

P.S.: NANO mi ze začátku nechodilo respektive chodilo ale muselo mít napájení přímo na kontaktní liště. Lupa prozradila že v napájení přes USB konektor chybí jedna součástka (asi oddělovací dioda proti přepólování) diodu potřebné velikosti jsem neměl tak muselo stačit pouhé proklemování plošek. Chodí do dnes bez problémů.
Dost mě překvapilo že byl číňan takový vizionář že předpokládal i možnost obrácení polarity napájení u USB konektoru Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: so prosinec 06 2014, 16:45    Předmět: Citovat

Mám zkušenost s:
arduino mega2560, na ebay kolem 300-400kč
arduino pro mini, na ebay kolem 50kč
U koupených z ebay není problém, vždy všechno fungovalo. Klon znamená, že např. layout DPS je jiný, označení pinů, ale sedí. Pokud ti nevadí kupovat přes internet, výhodou je nižší cena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: so prosinec 06 2014, 16:56    Předmět: Citovat

Leonardo 'integruje' v jednom chipu usb/serial převodník a vlastní MCU (atmel).

Ard. Nano má 'oddělen' usb/serial převodník na jiném chipu než je MCU.

Z hlediska běžného uživatele, myslím si, je ten rozdíl nepodstatný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: so prosinec 06 2014, 18:57    Předmět: Citovat

Arduino UNO s Atmel328 v DILovém pouzdře má tu výhodu, že se ten procesor dá po odladění aplikace vytáhnout z desky a vrazit do vyvíjení konstrukce...
Ale pak je problém, že do Arduina je třeba dát nový procesor s bootloaderem... Ten není problém sehnat - je v balíku SW na Arduino.cc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aigor



Založen: Jan 10, 2013
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po prosinec 08 2014, 8:45    Předmět: Citovat

UNO kupováno na DX mi už dva zdechly. První možná vlastní vinou, druhý se dostal do nedefinovatelného stavu a funguje podle nálady.
Nicméně další dva funugjí, stejně jako Mega2560 i několik Nano v3.

Leonardo nemám, ale pamatuju, že u dost projektů a knihoven je zmiňováno ohledně výjimek a specifik s kompatibilitou, takže ten bych nebral, pokud je pro mě důležitější např. odladit kód na UNO a pak hodit jinam.

UNO doporučím pokud pracuješ na něčem s shieldama (takové ty destičky s dalšími fcemi k dokoupení), ale jinak docela opruz k tomu drátovat bastlpole.

Nano má pro mě největší výhodu v tom, že ho vrazím přímo do pole.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rob_brno



Založen: Oct 12, 2012
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: po prosinec 08 2014, 9:19    Předmět: Citovat

NAno se nechá na ebay koupit i za 80kč. Má oproti uno dokonce o dva vstupy navíc ač je menší. Někdo tvrdí, že mu arduino z ebaye víc hřálo nebo žralo, prostě že je to prodej součástek druhé kategorie. Tuto zkušenost nemám. Věci co mi z ebaye odešly, odešly mojí vinou - 90V na napájení 5V.

Ze mě je nesmysl to kupovat u nás, pokud tedy nejde o čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kelley



Založen: Jan 04, 2008
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 09 2014, 9:36    Předmět: Citovat

Nesouhlasím úplně s tím, že s čínskými klony není problém. Pokud je to verze Arduina na které je USB/serial převodník FTDI FT232, nemusí to být originál FTDI, ale jeho kopie (nikoli klon, ale sprostá kopie i s tím logem FTDI), se kterou se nemusí podařit spojit s PC. Ve Windows XP myslím jedou i ty kopie, ale některé verze ovladačů v sedmičkách firma FTDI úmyslně zneschopnila, aby se s tím pajcem nedalo spojit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ross4435897



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 426
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 09 2014, 9:56    Předmět: Citovat

pouzivam cinske X-duina jako zakladni platformu pro sve aplikace k plne spokojenosti, a nepostrehl jsem, ze by neco nefungovalo ... mam win7 a linux
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aigor



Založen: Jan 10, 2013
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út prosinec 09 2014, 10:31    Předmět: Citovat

Nemusí to být nutně problém výrobců China-duina, opajcnuté FTDI se používají všude možně a teprve tuším před necelým půl rokem začala FTDI distribuovat agresivní drivery, které chip definitivně umrtví.
Takže pokud mám podezření, že možná nemám originál, doporučuju použít původní ovladače.

Jinak i z tohoto důvodu je někdy lepší micro-duino bez převodníku. Tam (zatím) není dohromady co rozbít a samotný převodník připojím jenom když potřebuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kelley



Založen: Jan 04, 2008
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 09 2014, 10:35    Předmět: Citovat

ross4435897 napsal(a):
pouzivam cinske X-duina jako zakladni platformu pro sve aplikace k plne spokojenosti, a nepostrehl jsem, ze by neco nefungovalo ... mam win7 a linux

OK, to je možné. On totiž největší problém je v tom že jen některé čínské klony mají ten pajc a některé ten originál... A na pohled není poznat který je který (na DXtreme se to někdy pozná podle poznámky, že je kompatibilní pouze s Windows XP a Linuxem). A někdy pomůže vnutit sedmičkám nějaký starší ovladač FTDI. Jen chci upozornit na potenciální problém. Mně se takové polofunkční Duemilanove totiž podařilo koupit... Samozřejmě pořád se dá použít ICSP programování a pak je to jedno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33940
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 09 2014, 10:36    Předmět: Citovat

V Linuxe funguju bez problemov aj tie falosne FTDI. Aj po "zniceni" tym driverom sa daju jednoducho zase opravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund