Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Seagate Barr.7200.11 (ST3500320AS) odchází?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bastlfanda



Založen: Jul 11, 2012
Příspěvky: 301
Bydliště: za Prahó

PříspěvekZaslal: pá říjen 10 2014, 11:21    Předmět: Seagate Barr.7200.11 (ST3500320AS) odchází? Citovat

Zdravim,
disk je ve stavu, kdy se v biosu občas objeví, občas ne (zkoušel jsem i jinej sata kabel), ale ve Win se neobjeví (byl rozdělenej na 3 a tu nejmenší část chtěly Win kontrolovat i po naformátování...), když ho zapojim s najetym systémem, tak se na chviličku objeví i ve správci zařízení, ale hned zmizí a v Počítači se disk.jednotky neobjevěj (ani v Linuxu).
Čim to může bejt? Odcházející IO nebo něco jinýho?
Napadá někoho možnost, jak z něj dostat data? (neni tam nic extra důležitýho, takže záloha neni, ale i tak by se to docela hodilo...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4043

PříspěvekZaslal: pá říjen 10 2014, 11:30    Předmět: Citovat

Vidí ho řádkový příkaz diskpart?
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: pá říjen 10 2014, 14:20    Předmět: Citovat

V poradku urcite neni. Bylo by zajimave zapojit jej pres nejaky USB interface a zkusit zda ho system nacte. Problemu muze byt vice, od motherboardu az po widle samotne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34013
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá říjen 10 2014, 14:26    Předmět: Citovat

Ked ho nevidiet ani v BIOSe, tak je vadny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: pá říjen 10 2014, 14:28    Předmět: Citovat

kevin_mitnick napsal(a):
az po widle samotne...


Píše že ho nevidí bios. Takže buď disk nebo základní deska (na řadiči) případně BIOS. Ještě také něco z napájením nebo kabeláží.

Mohlo by to ukazovat na napájecí konektor.

Určitě zkusit disk jak se chová v jiném PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá říjen 10 2014, 16:25    Předmět: Citovat

Už jsem se s tím párkrát setkal - disk se občas v BIOSu objevil, občas ne, často se stávalo, že BIOS hledal při startu hodně dlouho a podobně. Kabelem, zdrojem ani základní deskou to nebylo (přehazoval jsem všechno možné mezi sebou a pořád stávkoval ten stejný disk), žádné "klasické" příznaky jako cvakání disku nebo chybové zápisy (v Hard Disk Sentinel nebo Crystal Disk Info) se nekonaly. Měl jsem i druhý stejný disk (byly koupené spolu) a ani po přehození elektroniky se nic nezlepšilo - asi nějaká mechanická závada na hlavičkách nebo tak něco (motor se točil).

Občas se mi takové disky podařilo nějak rozjet (párkát jsem s ním poklepal o hranu stolu a pověsil svisle na kabely), ale většinou se po chvilce systém seknul a disk zase nefungoval - často se dalo před zásekem zpozorovat v process exploreru vyjetí kolonky "Interrupts" někde k 90%.

Jo, a disky byly také nějaké Seagate Barracuda, velikostně podobné, ale se sběrnicí PATA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15544
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 10 2014, 16:55    Předmět: Citovat

Problém je v desce na disku, ale chtělo by to ověřit s podobným diskem a s přehozením desky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6623
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 10 2014, 18:31    Předmět: Citovat

S tím přehazováním elektronik opatrně, u některých disků to jde, u některých je ale nezbytně nutné přepájet sériovou flash, která nese mimo jiné určité kalibrační informace a bez jejího přepájení za tu z původní elektroniky to korektně fungovat nemůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlado88



Založen: May 06, 2011
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá říjen 10 2014, 19:25    Předmět: Citovat

Ako vyzerá hlavičkový konektor???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bootwin



Založen: Feb 13, 2007
Příspěvky: 301
Bydliště: Zdar nad Sazavou

PříspěvekZaslal: pá říjen 10 2014, 20:42    Předmět: Citovat

Taky si pamatuji,ze se nekde mluvilo o firmweru techto typu disku.Delala se nejaka oprava biosu. Google bude chytrejsi,proste prehrat firmware disku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bastlfanda



Založen: Jul 11, 2012
Příspěvky: 301
Bydliště: za Prahó

PříspěvekZaslal: so říjen 11 2014, 0:33    Předmět: Citovat

díky, takovejch odpovědí jsem nečekal Smile

serviceman: diskpart jsem nezkoušel a i když mam i nějaký zkušenosti už od DOSu, o tomhle info nemam, ale asi bych mohl zkusit...

kevin_mitnick: to mě taky napadlo, ale mam ext. adaptér jen na "kšandy"(pata)

Jinak MB je ASRock 970 Pro3 a zdroj Seasonic (taky mě napadlo proměřit napájení, ale přímo v tom napájecím konektoru to bude pěkná pakárna/piplačka, tak jsem ho aspoň zkusil na jinou větev - místo jedný opt.mechaniky a výsledek stejnej...) a podle Aidy je napětí na 12V větvi stabilně 12,038V a na 5V 5,088-5,112V (na 3,3V je 3,232V), takže napájení je snad ok ...

rnbw: i když je vidět v biosu (kde musim pochválit reál.znázornění MB a obsazenosti konektorů/slotů..., takže člověk hned ví kam sáhnout, i když tam hdd má víc/obsazený všechny sata sloty, z čehož jsou teda 2xopt.mech.), tak ve Win neni (ani ve správci, to jen tu chvilku po plug-play připojení)

Mira_A:částečně jsem odpověděl už výše/ostatním a zkusit v jinym PC budu muset asi u někoho, tohle je muj akt.jedinej se sata konektorama (když nepočítam noťasy, čimž si moc nepomůžu...)

ohryzek36: zatim jsem raději nepřistupoval k žádnýmu "nešetrnýmu" zacházení, jen jsem ho zkoušel zapnout otočenej elektronikou vzhůru a taky pečlivě vyčistit tu elektroniku (antistatickou čist.tyčinkou na optiku s isopropanolem z obou stran) a změnu jsem nepozoroval ani v jednom případě...

p32: nevim, jak je to s tou kalibrací, ap. jak píše Zaky, ale kdyby někdo měl tenhle plošňák (PCB100466725 REV A DLAJ-4 ... na lepce s kódem/datamatrixem je 100468974 H C850C9U4), mohlo by to stát za vyzkoušení ... pokud by bylo nutný pájet, tak nevim, jestli by to za to vůbec stálo...

bootwin: bios přímo v tom hdd? Neni potřeba něco spešl na reflash? Zkusim něco ještě vyhledat...

Zatim všem díky, uvidíme jestli ho ještě nějak rozchodim...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bootwin



Založen: Feb 13, 2007
Příspěvky: 301
Bydliště: Zdar nad Sazavou

PříspěvekZaslal: so říjen 11 2014, 7:05    Předmět: Citovat

Jo nekde na forech se o tom mluvilo,ze tyhle disky maji od vyroby spatny firmware a ze se musi prehrat. Dej si do Googlu update firmware Seagate Baracuda 7200.1 a najdes urcite
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bootwin



Založen: Feb 13, 2007
Příspěvky: 301
Bydliště: Zdar nad Sazavou

PříspěvekZaslal: so říjen 11 2014, 7:07    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bootwin



Založen: Feb 13, 2007
Příspěvky: 301
Bydliště: Zdar nad Sazavou

PříspěvekZaslal: so říjen 11 2014, 7:08    Předmět: Citovat

http://support.seagate.com/firmware/fts_drive_check_en.html tady mas nejake info ohledne firmware
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: so listopad 29 2014, 12:23    Předmět: Citovat

Včera se mi stalo něco podobnýho a s podobnym HDD (500GB Seagate).PC zamrznul během používání internetu a po resetu DOS hláška DISK BOOT FAILURE.Na jedný SATA vidlici ani to(tam původně byl zapojenej).Po výměně kabelu je to OK,systém funguje.
Původní kabel měl 40cm,novej má 25 a oba jsou oranžový.Novej má na straně do desky zásuvku s kovovou sponou,starej ne.U starýho je vyboulená zásuvka na straně HDD (ten užší plast naproti nožům je "do luku" asi o 0.5mm).Má cenu ten kabel nějak proměřovat(vzhledem k rychlosti signálů "propísknutí" a megmet asi nestačí) nebo tu zásuvku měnit? Značka toho starýho kabelu je VSO,zásuvky odlitý celoplastový beze spon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund