Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

čtečka knih - zkušenosti + prosba

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gmike



Založen: Sep 26, 2009
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: st prosinec 03 2014, 20:16    Předmět: čtečka knih - zkušenosti + prosba Citovat

Zdravím všechny.

Nějaký čas přemýšlím, že bych si pořídil čtečku knih. Líbí se mi np. Pocketbook 624. Problém je ten, že mám (jako asi mnoho z nás, co mají rádi elektroniku) dost knih v PDF formátu, ale jako sken knihy, tj. obrázky v dokumentu. Zmíněná čtečka PDF umí, ale zvládne bez problémů i tyto "skeny"? Pokud někdo zmíněnou nebo podobnou čtečku má a měl by ochotu, tak by mě hodně zajímalo, zda půjde a pokud ano, tak jak dobře číst například toto:
http://www.ulozto.cz/x5Pk9iT/rychle-sipy-01-1970-pdf-pdf
což je relativně malý dokument. Také by mě zajímalo, jak si čtečka poradí například s 200 MB PDFkem, které mám taky, a opravdu nikde jsem nezjistil, zda to zvládne. Jelikož takové dokumenty mám, tak si chci být jistý, že je pak čtečka spolehlivě zobrazí.

No a další část otázky - někde jsem četl, že číst PDFka na 6" displeji (větší nechci) se moc nedá, je potřeba scrollovat - má někdo s tímto zkušenosti a je to opravdu takový problém?

Díky za jakékoliv zkušenosti a rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: st prosinec 03 2014, 20:39    Předmět: Citovat

Jen to poslední, pokud je to natvrdo celá stránka jako obrázek převedený do pdf, tak skutečně na menším displeji buď máš štěstí a přečteš to, nebo to potřebuješ zvětšit a pak se posouváš v obrázku.
Jinak na jednom warezu píše uploader - mám pocketbook, takže formáty neřeším.
Já mám kindle, takže to musím případně přechroupnout přes Calibre.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7904
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st prosinec 03 2014, 21:07    Předmět: Citovat

Hlavně na čtečku nesedat. http://www.youtube.com/watch?v=mg45DgT4Mvs
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 03 2014, 21:09    Předmět: Citovat

Mám pocketbook 912, což je podobná čtečka (bude mít asi stejný operační systém, nebo minimálně programy pro otevírání souborů), akorát možná větší paměť a hlavně displej - 9" uhlopříčku narozdíl od 6" uhlopříčky u 624 + rozlišení 1200x825 narozdíl od 800x600 - prostě má o třetinu větší displej.

Takže - jak originální dokumenty (servismanuály, katalogové listy, různé návody, ...), tak skeny (prakticky to samé - i manuály k tesláckým výrobkům a starou literaturu) to zvládá docela v pohodě, u skenů je občas problém s jejich kvalitou, ale čitelné to je. Občas je potřeba otevřít PDFko jiným programem (na výběr je "Adobeview" a "PDFviewer" nebo tak nějak - když nejede jeden, tak jede druhý). Problém s 200MB PDFkem nebyl, ale otvíralo se o něco déle (třeba 20 vteřin) a listování také nebylo tak rychlé, jako u malého dokumentu (ale také to bylo naskenovaných 500 stran). Schémata se také dají rozumně číst (občas se něco musí přiblížit) a obrázky v pdf nebo i jiném formátu jsou také čitelné - ale tady zase záleží na jejich kvalitě, protože ty rychlé šípy z ulož.to jsou už jednou vytisknuté, pak naskenované a asi i prohnané přes nějakou kompresi, takže po převední do 16 stupňů šedi to už na displeji nevypadá moc slavně. Jiné komixy a podobné obrázky (mám tady něco, co je v jpg, cca 200 obrázků 770x1200, čisté skeny) vypadají o poznání líp.

Přibližovat a scrollovat se občas musí - když má dokument nějaké malé detaily, tak se tomu člověk nevyhne ani na větším displeji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15528
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st prosinec 03 2014, 21:15    Předmět: Citovat

[quote="gmike"]Nějaký čas přemýšlím, že bych si pořídil čtečku knih.[quote]
Kdysi jsem přemýšlel jaké si ještě koupit síbíčko, ale potom přišly mobily.
Dnes přišly tablety, takže mrkni na nějaký 7" až 8" do 3 tisíc a máš čtečku a ještě daleko víc. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gmike



Založen: Sep 26, 2009
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04 2014, 7:20    Předmět: Citovat

Moc díky za názory. Takže otevírat by mělo jít všechno v pohodě.
p32: Nad tím jsem taky přemýšlel, ale na čtečce se mi líbí výdrž baterky a hlavně displej příjemný pro oči. Zatím jsem víc pro čtečku než tablet (internet, hry a každoddenní nabíjení nemusím, ikdyž možná dneska už ty tablety vydrží víc).
ohryzek36: Díky, to jsem chtěl slyšet. Takže na 6 palcovém displeji bude mnohem víc scrollování, lepší je 9 palcový. Jenomže je zase výrazně horší cena (ten pocketbook 624 můžu mít pod 2000) a je větší. Zase nebudu číst jenom ty "skeny", ale když už, tak chci aby to bylo bez větších problémů. Ještě by mě zajímaly zkušenosti někoho, kdo má 6 palcový displej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33950
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04 2014, 8:47    Předmět: Citovat

Male E-ink displeje su na PDF nevhodne, to je po celom internete popisane. Nevojde sa tam cela strana a kvoli "rychlosti" toho displeja je posuvanie hrozne pomale.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4040

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04 2014, 9:02    Předmět: Citovat

Moje zkušenost je taková, že pokud je PDF příliš velké anebo jsou to obrazy, je praktické jej OCRkovat a významně ho tím zmenšit. Když už jej ale mám v OCR jako je např. FineReader, uložím ho v EPUB a tím ho zmenším ještě mnohem víc. I jinak je pak pro čtečku tento formát vedle MOBI praktičtější.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikosa



Založen: Apr 29, 2007
Příspěvky: 93
Bydliště: Bílovec - Novojičinsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04 2014, 9:06    Předmět: Citovat

Mám 6" Pocketbooka a 9" Hanlina . 6"-ku používám na cesty je líp skladná pro přenášení a má pevnější obal . Je lépe vybavená a podporuje více formátů navíc má připojení k WiFi . Na prohlížení schémat , servisních manuálů a technické dokumentace je lepší 9" kvůli méně častému scrollování . Velmi záleží na kvalitě skenu ale pdf zvládají obě na výbornou . Výdrž na jedno nabití je u obou při mém užívání cca 3 - 4 týdny . Jsem s nimi spokojen .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04 2014, 9:35    Předmět: Citovat

Zdravím. Odzkoušel sem konkrétně ty Rychlé šípy na PB623 a zklamání.Čtečka nestíhá.Nevim,nevim.Nemám honem s čím jiným porovnat.Opatrně s výběrem.Odzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04 2014, 11:28    Předmět: Citovat

Shocked 6" citacka knih? Shocked Ved moj mobil ma takmer 6", 1280x800, no neviem si predstavit na tom nieco citat dlhsiu dobu, a to mam oci este celkom v poriadku...a stale zoomovat a scrollovat lezie neskutocne na nervy...ak by som ja kupoval nieco na dlhodobejsie citanie, tak minimalne 10" a fullHD, inak by ma skor porazilo, nez by som nieco docital do konca Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 728
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04 2014, 14:34    Předmět: Citovat

Vlastním 6" PocketBook 626 a formátu PDF sa vyhýbam ako čert križu.
Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund