Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak vyhnat krtka?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 16 2016, 16:07    Předmět: Citovat

Maličko to téma oživím - ty zvířata jsou dnes opravdu nějaký odolnější. Docela mě dožral krtek, co mě z pracně zoranýho a uhrabanýho trávníku udělal Himáláje. S náloží, co jsem mu strčil do chodbičky jsem to lehce přehnal, cihly, kterýma jsem zakryl chodbu vyskočily asi metr nad zem a tráva letěla výš, než jsou okolní stromy.

O kus dál ležel v trávě mladej kocour, a ten se po tom výbuchu na mě jen blbě podíval a důstojně odkráčel...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2813
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: pá září 16 2016, 19:32    Předmět: Citovat

Zdenku - jseš borec! Táta který už není mezi námi 21 let to dělal tak že vzal rýč a zašlapal tu krtinu a čekal s tím rýčem u té zašlapané krtiny. většinou za chvilku se začala hlína nadzdvihovat tak nemeškal a rýčem to podrýpl a vyhodil celý obsah do vzduchu silou svých paží. Pak krtka tím rýčem plácl a zabil ho. Několikrát jsem to viděl a mohu říci že je krtek opravdu rychlej. Než jí tím rýčem dostal tak už ho nad zem koukala jen asi polovina. Smile
Já měl ale hryzce a ti potřebují k životu klid takže si teď poučím na spásání trávy šest oveček a jak oni se tam pohybují tak jim ten klid chybí a asi se nastěhovali někam k sousedům a nebo ještě asi dál protože soused když viděl co dělám tak si pořídil ovečky také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 16 2016, 20:01    Předmět: Citovat

Hryzce jsem zlikvidoval (lépe řečeno odsunul) tak, že jsem kolem záhonku zakopal dokola starý plech z bazénu Marimex. Oni moc do hloubky nejdou, navíc tady je ve 30cm skála.

Jenže ten krtek zneužívá toho, že nemám čas tam sedět a čekat, až se probudí. A ta půda nakypřená kultivátorem, to je pro něj ráj...

A ten efekt exploze, ten byl nádhernej. Měl jsem z toho předem trošku strach, ale nakonec jsem si jen rozhodil trošku hlíny po zahradě...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2813
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: pá září 16 2016, 20:56    Předmět: Citovat

Já bych musel dát plechy kolem zahrady asi 60 x 40 metrů. Vlastně kolem dvou takových zahrad. Mám u nás dva baráky a dvě zahrady. To nejde. Táta měl na to tenkrát čas. Nebyla tak uspěchaná doba a on měl trpělivost. Z té exploze bych měl také obavy. Před vojnou jsme dělali také různé bouchačky a mohu říci že se nám dařilo. Nebudutady popisovat z čeho a jak protože dnes mám z toho hrůzu. Na vojně (1980 až 1982) jsem měl to potěšení házet několikrát F1 a RG4 ale ty rány co dělali ty naše bouchačky byli rozhodně silnější a nebo to dělalo alespoň daleko silnější zvukový efekt. Nicméně mám dnes klid od krtka i od hryzce. Zdravím! Kaca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 16 2016, 21:03    Předmět: Citovat

Já si zase živě dokážu představit, jak Tvůj otec krtka rýčem vyhodil do vzduchu a tenisovým forhandem ho stejným nástrojem poslal k sousedům. Very Happy

Je to milý zvíře z večerníčku, ale jen když bydlí u sousedů. Moje kočka je dřív chytala, jenže díky tomu horku, co teď bylo, plus s přihlédnutím k jejímu věku, má úplně jiný starosti a kašle na to.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2813
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: pá září 16 2016, 21:20    Předmět: Citovat

Krásná představa!!! Nebylo tomu ale tak jelikož bylo více než zřejmé že by se vrátil zpět. Táta byl muzikant s velkým smyslem pro humor a myslím že ho asi napadlo to samé ale nikdy se to nestalo. Přesto je to moooc krásná představa když si uvědomím že by ho mohl soused při tom vidět Beer
Slyšel jsem že nedávno krtečka Tvého jmenovce Milera poslali do vesmíru. Nebyl to špatný nápad. Ten se ale vrátil zas na zem.
Tak dobrou! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tommi



Založen: Jul 19, 2012
Příspěvky: 73
Bydliště: Brno 62800

PříspěvekZaslal: po září 19 2016, 14:14    Předmět: Citovat

Jak na krtka - už jednou jsem si myslel že jsem na něj vyzrál - viz příspěvek z 28.11.2014 (v tomto vlákně). Ale jen myslel. Za několik měsíců si krtci zvykly a zase začali kopečkovat. Ze zoufalství jsem vyzkoušel kamarádovu radu kterou byl benzín. Opatrně odkrýt vchod do krtčí díry a dovnitř umístit víčko od petky s trochou bezínu, překrýt plochým kamenem a zasypat. Dal jsem to tak do každého kopečku - tak jsem byl naštvanej. To jsem udělal loni v březnu. Krtci se objevili znovu až letos před cca 14ti dny. Takže po více než roce. Asi jim oktany opravdu smrdí (spíš nějaká ta přísada). Opět jsem je počastoval 95ti oktany a je zase klid. Jen u souseda na louce kopečkují o106. Není to sice moc ekologické ale je to učínné. A když se zadaří a krtek si namočí do bezínu čumák tak vyletí na povrch jak raketa a otírá si ho o trávu. A to je příhodná doba pro odchyt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2813
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: po září 19 2016, 19:23    Předmět: Citovat

To je výborné!!! Asi se zvýší v čechách spotřeba PHM Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
volente



Založen: Nov 18, 2015
Příspěvky: 171
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: út září 20 2016, 19:18    Předmět: Citovat

A co tak se zeptat pana Tesly jak se mu podařilo zatřást s Manhattanem. Laughing
Pokud vím tak tyhle zvířátka jsou na seismiku docela citlivý.
Samozřejmě zbudovat jen takový malý zahradní rezonátorek aby nám nepukaly zdi našich příbytků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt září 29 2016, 23:16    Předmět: Citovat

Mimochodom, nie je krtko silne teritoriálne zviera? A o rajóny vraj bojujú.

S tým benálom. Čo myslíš, neposlúžil by i obrazek_cenzura? Pripadá mi ekologickejší. Ale niečo vyskúšam. Akosi sa rozblbli i u nás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tommi



Založen: Jul 19, 2012
Příspěvky: 73
Bydliště: Brno 62800

PříspěvekZaslal: pá září 30 2016, 11:29    Předmět: Citovat

Myslím že na tom benzínu jim vadí hlavně ten smrad - neb mají velmi citlivý čuch. Zkoušel jsem lecos a jednoznačný vítěz byl benzín.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá září 30 2016, 11:32    Předmět: Citovat

nebo vodní roztok čpavku smrdí teda příšerně a ekologicky relat.neškodný dyž se používá na výrobu hnojiva
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1112
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: pá září 30 2016, 11:59    Předmět: Citovat

Možná to úplně nepatří sem, ale:
Dostal se mi do ruky článek z časopisu, kde Láďa Hruška psal o vyhánění krtka Krtičníkem hlíznatým. Prý to bylo i v jeho receptáři, ale nevím ve kterém dílu a nemohu to nikde najít! Jelikož na netu o tom není žádná zmínka ani z historie našich předků, tak to bude pravděpodobně blbost. Máte o tom taky nějaké mínění, případně info?

článek přiložen



Save.PDF
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Save.PDF
 Velikost:  103.93 kB
 Staženo:  108 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá září 30 2016, 12:17    Předmět: Citovat

S tým benzínom ma napadlo ešte ním taktrochu nešetriť a po vyliatí do chodby ho zapáliť a otvor zakryť. Len taktrochu váham, či nebude lepšie tie krtince tolerovať a na plátku mať nemej škodných červov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá duben 27 2018, 18:07    Předmět: Citovat

Tak dnes je už o jednoho míň (doufám, že tu není žádný "ochranář") Laughing
Za činžákem mám dvě malé zahrádky.
Jsou vedle sebe (původně jsem měl jen jednu), takže je teď pěkně střídám. Jeden rok na té první záhonky se zeleninou (apod.) a na té druhé brambory - další rok naopak.
Protože tu 1. (původní) mám jako krajní - hned vedle zatravněné plochy - tak jsem tam před lety zakopal starší teracové dlaždice 25x25cm "naštorc", aby mně neprorůstala tráva do záhonů. Teď jsou na ní právě ty záhony.
Ta zatravněná plocha (máme tam mj. taky dětské pískoviště a nízký kolotoč pro děcka) bývá každou zimu "jeden krtinec" - pokud nemrzne "až praští", tak krtci ryjou o106 - letos tomu nebylo jinak Wink
Teď na jaře se stalo, že se jeden z nich podhrabal pod některou tu dlaždici (obyčejně dorazil jen k ní a "kopence" bývaly jen podél zahrádky v trávě) a začal řádit v zahrádce. Býval by ji snad i opustil, ale zase většinou narazil na nějakou tu dlaždici, tak putoval okolo zahrádky uvnitř - semo-tamo "zabrousil" i na záhon Evil or Very Mad
Už před třemi dny manželka zahlédla z chodníku, jak zvedá hlínu - naštěstí jen v "květinovém záhoně" - kde nadělal teoreticky nejmenší paseku. Než jsem došel pro motyku do sklepa a přiběhl, milý krtek toho nechal.
Vzpoměl si rýt až dnes odpoledne.
Jeden soused byl "s dvěma svýma ratolestma" na tom pískovišti - k mé zahrádce je to nejvýše tak 6m.
Stál jsem zády k zahrádce a kecal s ním. Vtom (jak mně hleděl přes rameno) říká: "Krtek ryje!". Ohlédnu se a zdvíhá hlínu na mém záhoně se sotva se deroucí (ze země) petrželí. Protože jsem před tím něco okopával, motyka byla po ruce cca 5m. Nelenil jsem a opatrně i s ní jsem "našlapoval" směr záhon. Chvilku jsem vyčkával nad zvedajícím-se "kopečkem" a pak jsem "zaťal" (mezitím soused poslal děcka ke kolotoči, aby neměly trauma z toho, jak jej vykopnu - přecejen mají "Milerova krtečka" zafixovány z pohádek trochu jinak).
"Výkop" se zdařil - vypasený krtek už to má za sebou (snad bude chvíli klid, než se "podhrabe" další) Shocked Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Strana 7 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund