Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Notebook nenajde na Bluetooth mobily - vyřešeno.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1511
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt listopad 20 2014, 13:23    Předmět: Notebook nenajde na Bluetooth mobily - vyřešeno. Citovat

Na svém notebooku jsem se příležitostně připojil na síť přes mobil spojený s notebookem přes BT. Mobil fungoval pouze jako modem přes komunikační rozhraní "T-mobile web manager". Využíval jsem to jen v místě, kde není WI-FI, např. na chatě.

Nyní se mi notebook nechce s mobilem přes BT spojit, i když dříve nebyl problém kterýkoliv ze dvou mobilů doma s notebookem spárovat.

V nastavení mobilu by problém být neměl, protože se stolním PC doma s externím USB BT modulem mobily snadno spáruji. Jen se mi to nyní nedaří s tím notebookem, který má interní BT. Přitom ten interní BT se tváří jako zcela OK, jen ty mobily nenajde.

Srovnání zobrazení bluetooth pro notebook i stolní PC ve správci zařízení je na jednom obrázku. V notebooku mi nějak schází slovíčko "Radiostanice", které je u stolního PC. Ale nevím, co bylo ve správci zařízení v NTB dříve, kdy to chodilo (co chodí, v tom se nehrabu).

Na druhém obrázku je vlevo vidět, že NTB telefony hledá a nenajde. Vpravo je vidět, že stolní PC telefony najde a čeká na spárování.

Nevím, zda jsem něco nechtě nevypnul ve službách. Dokáže někdo poradit, kde asi nastala chyba? V NTB i stolním PC mám W8.1.



Notebook bluetooth.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Notebook bluetooth.jpg
 Velikost:  37.55 kB
 Staženo:  228 krát


Notebook - mobil nenajde.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Notebook - mobil nenajde.JPG
 Velikost:  142.36 kB
 Staženo:  214 krát



Naposledy upravil Brozicek dne čt listopad 20 2014, 18:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4033

PříspěvekZaslal: čt listopad 20 2014, 13:33    Předmět: Citovat

Spojení mobilu s notebookem mám také problematické. Pokud jeden nenajde druhý, najde ho zpravidla druhý reverzně.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 20 2014, 13:37    Předmět: Citovat

Spojení je naprosto bezproblémové. Asi u vás záleží na verzi BT, kterou máte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1511
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt listopad 20 2014, 13:42    Předmět: Citovat

To reverzní připojení jsem také zkoušel. V nastavení rozhraní bluetooth mám asi správně zaškrtnuté pro toto připojení položku "Umožnit zařízením Bluetooth vyhledat tento počítač".
Oba mobily se najdou navzájem, a ještě najdou někde v okolí chytrý DTV (asi digitální TV) s BT, ale ten můj notebook moje mobily nenajdou.
Pro P32: Jen me zaráží, že dříve to fungovalo. Verze BT se snad při automatickém update W8.1 nezmění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1511
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt listopad 20 2014, 14:13    Předmět: Citovat

Ještě mne napadlo, zda Microsoft v rámci Update neinstaloval nějaké nové HW ovládače pro můj NTB (Acer Aspire E1-532).

Na stránce Acer
http://www.driverscape.com/manufacturers/acer/laptops-desktops/aspire-e1-532/89909
jsou ke stažení ovládače, mimo jiné 6 ovládačů pro bluetooth (viz obrázek). Jen nevím, zda stáhnout a nainstalovat všechny, nebo který z nich.



2014-11-20_140230.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2014-11-20_140230.jpg
 Velikost:  40.4 kB
 Staženo:  219 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1511
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt listopad 20 2014, 18:01    Předmět: Citovat

Tak jsem to nakonec zprovoznil, ale byla to doslova alchymie. Nevím, zda jsem nějaký "vadný", ale pokud zvolený postup je jediný možný, tak se ACER a Microsoft na mne vyřádili. Vypadá to jako postup pokus/omyl. Pokud by se nazadařilo, co kdyby to skončilo "modrou smrtí".
Pomohl až tento postup:
1.
Na této stránce
http://www.acer.cz/ac/cs/CZ/content/drivers/4909;-;Aspire%20E1-532
jsem v našel svůj NTB a vybral svůj operační systém W8.1. 64 bit.
2.
Stáhl jsem si tento ovládač
Wireless LAN Atheros Ovladač bezdrátové sítě Wifi (WLAN+Bluetooth driver) 10.0.0.263 251.3 MB 2013/10/30
3.
Ze staženého ZIP souboru jsem z velkého množství různých souborů rozbalil složku "Bluetooth-Driver". Soubory EXE "btatherosInstall.exe" ani "devcon.exe" v této složce však instalaci driveru nespustily.
4.
Musel jsem postupovat dle návodky na tomto odkazu
http://www.driverscape.com/articles/how-to-install-a-driver-manually
Podle postupu v bodě 6 a 7 návodky jsem ze složky "Bluetooth-Driver" vybral INF soubor "atheros_bth.inf".

Instalace driveru proběhla a notebook spolehlivě okamžitě našel všechna BT zařízení v jeho dosahu.
Jen bohužel nevím, kdy a proč se mi ztratil předchozí ovládač, se kterým to ještě v létě fungovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 20 2014, 18:28    Předmět: Citovat

Když my zase nevíme, co jsi všechno s tím udělal než to přestalo jít. Buď rád, že to nakonec jde. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1511
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt listopad 20 2014, 19:48    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Když my zase nevíme, co jsi všechno s tím udělal než to přestalo jít. Buď rád, že to nakonec jde. Laughing

To víš že jsem rád. Počítače jsou jako teroristi, vždy o krok napřed Smile .
Ještě štěstí, že počítače nestínají hlavy. Následky problémů a havárek způsobí jen ztrátu času, a oprava vyžaduje trpělivost a někdy to chce i peníze.

Prohledal jsem historii aktualizací, a našel tam toto:
Intel - Other hardware - Intel(R) Management Engine Interface
Datum instalace: ‎14. ‎6. ‎2014 11:25
Stav instalace: Úspěšně
Typ aktualizace: Volitelné
Intel Other hardware software update released in September, 2013

Dlouho jsem se s NTB přes mobil na síť nepřipojil, takže ten ovládač mohl zmizet v toho 14.6. Dnes už to nezjistím. Na chatě běžně používám starý PC s XP a u něj BT a mobil jako modem fungují dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3110

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2016, 9:57    Předmět: Citovat

Důvod, proč se Ti toto stalo je zcela jednoduchý a s aktualizacemi Atheros, Microsoft, nebo jinými nesouvisí.

Zkrátka někdy v minulosti jsi spároval telefony s notebookem, samozřejmě to fungovalo, následně jsi Bluetooth nějakou dobu nepoužíval a mezitím se jiné zařízení Bluetooth pokusilo navázat spojení s tvým NTB ( telefon, nebo notebook sousedů )
Došlo k přepsání souboru ve složce C:/Windows.inf a registrů a Tvoje kdysi napárované zařízení se stalo neviditelným ( NTB ho na základě příkazu ignoroval )

Jednoduše řečeno, některý ze sousedů používal Tvůj NTB prostřednictím Bluetooth k připojení se k internetu ze svého mobilu. Současně si nakonfiguroval Bluetooth připojení a Tobě zakázal zobrazovat Tvoje předešlá napárovaná zařízení.


Naposledy upravil samponek dne út prosinec 13 2016, 10:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33861
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2016, 10:00    Předmět: Citovat

Prestan sem uz pisat tie nezmyselne sracky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3110

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2016, 10:15    Předmět: Citovat

Kdyby se mě přesně tento případ nestal, nebudu o tom psát.
Stačilo přepsat ve složce C:/Windows.inf soubory bth.pnf a bthmtpenum.sys a "záhadný" problém s nenalezením zařízení odstraněn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund