Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zvukové projektory MEOPTA starší výroby
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út prosinec 02 2014, 13:12    Předmět: Citovat

Ten "kulatý" přepínač je vlastně ZÁTKA , která se vysune a pootočí na napětí v síti . Podstatné je , jak už jsem psal výstupní napětí , 120 V !
Tolerance je myslím max. ± 5%

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1464
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: út prosinec 02 2014, 18:57    Předmět: Citovat

Tak nevím, jestli se nepletu. U té "moji" Club 16 bylo myslím autotrafo s přepínačem a voltmetrem. Dalo se to přepínat za chodu snad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út prosinec 02 2014, 22:03    Předmět: Citovat

Ano , u Club 16 bylo možno přepínat přepínačem za chodu přístroje a kontrolovat napětí na voltmetru . Toto si pamatuji z vojny . My však s
No ale ty naše OP 16ky z r.v. 1951 jsou stejně nejkrásnější ! Je to kus nádherného přístroje !!!
Mimochodem , půjčil jsem si film , který je na cívce 35cm a nemám prázdnou
cívku stejné velikosti , pouze 27 cm.Tyto 27 cm mám dvě , koupím , nebo
vyměním za jednu 35 cm .

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stanimir



Založen: Jan 08, 2005
Příspěvky: 296
Bydliště: u Č.B.

PříspěvekZaslal: so prosinec 06 2014, 20:42    Předmět: Citovat

Teď je pár kousků na Aukru:
kód:
http://aukro.cz/stara-promitacka-meopta-i4866766382.html

kód:
http://aukro.cz/meopta-op-16-i4876341330.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po prosinec 08 2014, 18:30    Předmět: Citovat

Jo , kouknul jsem na ně . Ten "staršíí"je už pryč, nebo se neprodal (do archivu jsem nenahlédl) . OP 16ka z r.1951 vypadá celkem zachovale , ale
v jakém stavu je "kondenzor a zrcátko " ví Pán Bůh. Prodejce píše , že je ve funkčním stavu . Proč cpe propojovací kabely do bedny k projektoru , když v druhé bedně s reproduktory je místa tři pedele ? Možná z neznalosti a to je důkaz , že o tom nic moc neví . Funkčnost přístroje bude nejspíš problematická . Zase ale ta cena = 999,- Kč je příznivá . Kdybych už jednu
neměl , uvažoval bych o koupi . Představ si , že Ti z Ostravy (také to bylo na Aukru) chtěli za OP 16ku bez zvuku , tedy bez zesilovače =2500,- Kč , a to ještě přiznali , že je kondenzor a zrcátko prasklé ! Domnívám se , že pokud
jsou tyto přístroje řádně zrenovovány , mají celkem slušnou Historickou cenu. Také jsem tam viděl (asi zrenovovaný) za = 5000,- Kč .
Já jsem rovněž potřeboval do té mé 16ky nový kondenzor a zrcátko , dalo mě to dost času , než jsem to sehnal . Prázdnou cívku 35cm jsem také sehnal , čekám na dodání .

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rimi



Založen: Jun 26, 2011
Příspěvky: 288
Bydliště: Pribor

PříspěvekZaslal: po prosinec 08 2014, 19:33    Předmět: Citovat

stanimir napsal(a):
Teď je pár kousků na Aukru:
kód:
http://aukro.cz/stara-promitacka-meopta-i4866766382.html


Tohle je jeste ALMO, tj. verze jeste pred znarodnenim. Meopta, co se vyrabela po znarodneni, je temer identicka, nema tak hezke zebrovani na krytu ventilatoru, ale jen jednoduche paprsky (a jine sirky vybrani "plechu" vodicich film). Na tehle promitacce je nadherne, ze ma pro navijeni civky neco jako "kralovskou hridel" uvnitr ramene, moc hezke a ciste reseni, na ktere uz se asi pozdeji v ramci uspor zapomelo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayban



Založen: Jan 10, 2015
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: so leden 10 2015, 15:37    Předmět: Citovat

ahoj zdravím.
také se věnuji promítačkám a promítání je to super relax v dnešní uspěchaný době jen by to chtělo více volného času.
Jinak tyto stroje jsou nádherné kousky a snad nezničitelné celokovové robustní provedení. OP 16 mám dvě ,ale nejsou 100 funkční čekají na renovaci.
Jinak na promítání používám Meoclub elektronik 2. Je to pohodlné a spolehlivé.
Mám i dva velké meoptony I z vesnického kina a ty bych chtěl zprovoznit.
Mám i zesilovač gong no prostě kompletní malé vesnické kino když ho rušili.
Hledám návod k instalaci a zapojení k zesilovači TESLA AKT 216.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 15:54    Předmět: Citovat

No koukám jako "blázen", že se našel další "blázen", samozřejmě fandím .
Při renovaci přeji hodně štěstí , ono totiž krom elektroniky a projekční lampy je problém něco sehnat bez toho , aby jsi nemusel koupit další kus na náhradní díly . O to je ale větší radost , když se to povede .
Zesilovač AKT 216 neznám , pouze na obrázku se zasouvacími moduly . Četl jsem někde na něj recenze a nebyly zrovna lichotivé , problém (prý) s nastavováním , které se musí často opakovat .
Co budeš dělat s těmi MEOPTONY ? Co filmy ? Máš nějaký zdroj ?
Já mám momentálně problém sehnat převíječku a i tu lepičku ! Mám nakntaktováno , sleduji každý den "BAZOŠ" HYPERINZERCI , AUKRO , ale zatím nic .
Návod a schéma na AKT 216 zkus na "REPROMÁNIA"
Hodně štěstí .

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayban



Založen: Jan 10, 2015
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 17:06    Předmět: Citovat

No u jedné OP16 chybí jedno ozubené kolečko.
Druhá šlape, ale nejde zvuk. Takže z jedné udělám jednu funkční.
Náhradní díly jsem teď sehnal od jednoho pána co je má od bejvalého opraváře těchto promítaček. Chtěl to vyhodit tak jsem včas zasáhl, zítra si pro ně jedu.
Takže, až to přeberu tak bude klidně něco k dispozici.
Asi to není žádná sláva ten zesilovač, ale chtěl bych to zprovoznit. Vše bylo do poslední chvíle funkční, ale u zesilovače a napájecího zdroje jsou přestříhány kabely.
Meoptony musím vyčistit a nalít nový olej. Nevíte jaký nejvhodnější olej použít?
Co se týká filmů tak mám svoji sbírku. Celovečerních moc nemám a ty jsou i drahé. Ale pak mám spoustu školních naučných, příroda,zvěř místopis atd.
Náhodou jsem získal filmy se zrušeného školního skladu filmů,
takže promítačky mám čím krmit.
Občas si něco koupím i na aukru ,ale leze to do peněz.
Ono nás je sběratelů docela dost.
Neboj lepička a i převíječka se na aukru určitě objeví toho je mezi lidma dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayban



Založen: Jan 10, 2015
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út leden 13 2015, 17:21    Předmět: Citovat

Ještě k té lepičce jestli myslíš trimatku na klasické lepidlo tak těch je všude dost a jestli bys chtěl na pásku tak to je trochu problém na tu jsem čekal i já 2 roky. Nevím kam se to všechno podělo, ale muselo jich bet také pořádná kupa vyrobena vždyť každé kino jí muselo mít.
Ono spíš budou k dizpozici na formát 35mm ,když se teď kina předělávali na digitál. 16mm kina už skončili dávno v devadesátých letech. Někde jsem slyšel, že poslední filmová kopie co se vyrobila ve formátu 16mm byla obecná škola. Pak už jely jen kopie 35mm
a ty už se dnes také nedistribuují, vše je už digitální.
I na Barrandově v červenci skončily filmové laboratoře. Měl jsem se tam možnost podívat i když už byl provoz zrušen, ale zajímavé.
Už si mašiny odkupovali jiné organizace. Když jsem tam byl tak akorát tam byl někdo z české televize a přebírali si tam jeden vyvolávací stroj.
takže laboratoře v ČR jsou už jen ve Zlíně kde mají zatím práce dost. Mají zakázky od NFA překopírovávají jí staré kopie pro záchranu.A pak ještě laboratoře v české televizi i když jsem myslel, že ty už dlouho nefungují.
Pokuď máte někdo jíný i jiné postřehy a rady tak sem snimi.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt leden 15 2015, 14:53    Předmět: Citovat

No já nevím , jestli jsi četl celé vlákno , jsem v tomhle směru úplný začátečník . Bude mě v červnu 60 a nikdy jsem žádný projektor neměl,krom diáku . "Trimatka" je pro mě neznámý pojem, takhle karimatka , tatramatka a jeho krásná matka , to snad!:D
Teď vážně , na trimatku jsem nikde nenarazil a na páskovou také ne , jako by se po nich slehla zem . Pokud je chci vidět , tak jedině na videu ! Mám
půjčený film a cca 3 m od začátku jsou 2 slepy vzdálené od sebe 0,5 m, no a jeden se odlepil . Budu muset film vrátit s touhle závadou , což mě s... .
páč nemám lepičku .
S tím olejem do MEOPTONU se Ti zeptám , pokud budeš chtít , neb těch převoďáků jsou tri pedele a nesmějí se míchat . V ČKD , kde jsem pracoval bylo v olejárně snad 12 sudů a do každé mašiny přišel ňákej jinej,Tribotechnik to kontroloval a měřil viskozitu . Tak že v každém případě olej předepsaný výrobcem .
Možná budu mít MEOCLUB AS3 , ale ještě je to v jednání , tak abych to nezakřikl. Přeji hezký den. .

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayban



Založen: Jan 10, 2015
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt leden 15 2015, 17:57    Předmět: Citovat

Taže mě je 35 a chytlo mě to nějak tak před 10 lety.
klasická lepička je teď jedna na aukru trimat znamená, že umí lepit 3 formáty 8mm, 16mm a 9,5mm.
http://aukro.cz/lepicka-filmu-i4986665659.html ale ta je jen na 16mm.
a budeš k ní potřebovat lepidlo.
Lepidlo se dělá už jen od HAMA a prý moc nelepí. U nás bylo filmové lepidlo LN301 - JZD Ondřejov, které se již nevyrábí.
našel jsem na webu http://www.arturmodel.cz/filmove-lepidlo-25ml/d-85329/
http://mk518decin.wgz.cz/temata/vyzkouseli-jsme
někde určitě mám nějaký zbytek lepidla toho původního z JZD.
Lepička na pásku je rychlejší a nemusíš mít lepidlo jen pásku izolepu je tedy speciální aby neleptala emulzi.
Když potřebuješ slepit film tak to jde provizorně udělat i klasickou izolepou a proděravět něčím izolepu v perforaci aby to projektor vzal.
tady nabízí lepičky http://www.kinoservis.cz/promitaci-stroje a všechno možné nevím tedy kolik by za to chtěli, ale píšou výprodej protože kina už jsou na digitál tak nemaj odbyt. Mají i do lepiček lepící pásky.
Na diskuzním fóru co teď nefunguje a bylo tam docela dost informací ohledně promítaček a projektorů, že olej který se tam dával už se nevyrábí a že by tam měl přijít nějaký kompresorový ten je mu nejvíce podobný.
Asi napíšu do Meopty jaký olej bych tam měl použít dokaď tam jsou lidé kteří tomu ještě rozumí.
V návodu od stroje není uveden typ oleje. Jen je tam uvedeno, že do hlavy stroje nalijeme olej s nízkým bodem tuhnutí, který je ke každému stroji přibalen.
Tak se když tak poptej až si na to vzpomeneš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt leden 15 2015, 19:13    Předmět: Citovat

Dnes jsem na AUKRO nekoukal a zrovna tam je ! Moc děkuji za upozornění !
Zadám si požadavek "Vyhrát aukci " a bude moje . Lepidlo už jsem študoval
a vím , že LN 301 už není k mání , tak jak píšeš . Filmové lepidlo někdo chválí a někdo ho zavrhuje (přečtené recenze) . Ten , co nejvíc nadával , tak si ho vyrábí sám . Nastříhá kousky filmu a rozpustí v toulenu , drží prý perfektně . Zkusím si ho také udělat a uvidím , ale až budu mít tu lepičku .
Páskovou lepičku jsem viděl v akci na videu a je to perfektní co do rychlosti
a provedení , podobně lepím už léta magnetofonové pásky a slep drží lépe než samotný pásek . Tam ovšem není perforace .
Na "kinoservis" se také podívám- dík za typ . Kompresorový olej je široký pojem , pracoval jsem v ČKD Kompresory a oleje vis. předešlý příspěvek .
Ještě dnes kontaktuji jednoho Pána a výsledek Ti odešlu .
Do MEOPTY jsem také psal k vůli el.schématu na OP 16 a bohužel je tam nějaká "dívčina" a už nic nemají , ale mohla by se zeptat těch starších pracovníků co tam ještě jsou , aby jsi měl tutovku . Málo místa , zatím ahoj
Vladimír

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5166
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: čt leden 15 2015, 19:17    Předmět: Citovat

Asi napíšu do Meopty jaký olej bych tam měl použít dokaď tam jsou lidé kteří tomu ještě rozumí.
Úsměvné Laughing . Ti lidi už jsou dávno pryč. Kdybys viděl, co z Meopty Přerov zbylo, tak bys zaplakal. Ony se ty promítačky tam dělalaly jako jakýsi "bočák" a taky aby se nemohlo říct, že je Meopta čistě vojenská výroba. Ta tam zůstala a jede dál. Ale jen jako zlomek původní výroby Cry . Velmi silně pochybuju, že tam drží nějaké ND nebo mají dokonce ještě nějaký servis. Tož asi tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayban



Založen: Jan 10, 2015
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt leden 15 2015, 19:32    Předmět: Citovat

No úsměvné to možná je. Náhradní díly už nemají žádné servis dělají jiné firmy. Ale není to zas až tak dlouho co jsem potřeboval a vždy mě odpověděli reagovali na můj dotaz. Né jako jiné firmy které ani neodpoví.
Vím je to jen o lidech až tam nebudou ty správní lidé tak už se odpovědi nedočkám.
Za Zkoušku nic nedám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund