Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bazar KUTIL
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2657

PříspěvekZaslal: ne listopad 16 2014, 18:35    Předmět: Citovat

Já myslím že Compo už funguje jen jako doprodej. A aby se uživilo v centru Prahy, kde ve Václavské pasáži musí být nájem jako hrom, tak to by se musel stát zázrak. Spousta lidí přestala bastlit, protože se to prostě nevyplatí (časově, ekonomicky, ...)- Od pana Kejvala, který v Compu chodil v zástěře, jsem před rokem a půl kupoval nějaké MARS skříňky.
V Truhlířské to bude s nájmem podobné jako na Karláku.
Ne ještě tak dávno (-3 roky) jsem náhodou zavítal do bazaru naproti tomu komunistickému ve Vyšehradské pod Karlákem. Ale stejně jsem si tam nic nekoupil.
Pak pamatuji bazar pana Beno Ulricha, byl u zastávky v Michli. Občas jedu kolem ale myslím, že už totam taky není.
V Myslíkově v bazaru jsem byl jen jednou, kupoval jsem tam nějaké stereo dekodéry.
Ale no. 1 v Praze stejně byl obchod bratří Čapků v Dlouhé třídě. Venku před obchodem visely rezaté brusle, uvnitř opilované staré pilníky, třeba hromada řetězů která tam za 2 dny nebyla, ... To bylo vetešnictví, jak má být.
Ještě tak v roce 1998 byl bazar na Zahradním městě, někde okolo Podléškové ulice.
Bazar na audio byl taky na křižovatce Na Perštýně/Skořepka, ale dnes už je tam jiný "bazar". Taky kousek odtud v Martinské byla prodejna na součástky.
Nářadí, pokud už kupuji starší, kupuji v Excalibur Army. Ale v Přelouči se přestěhovali a na novém místě jsem už nebyl. A v Chrudimi nebo ve Slatiňanech toho z nářadí moc nemají.

Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
WLAB



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 867
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 16 2014, 18:40    Předmět: Citovat

V Martinsky to byla regulerni Tesla.

Mimochodem, koukam, ze jsme se sem oba ragistrovali stejny den - Sep 13, 2005. Smile

_________________
de omnibus dubitandum est


Naposledy upravil WLAB dne ne listopad 16 2014, 20:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7907
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne listopad 16 2014, 18:51    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2657

PříspěvekZaslal: ne listopad 16 2014, 21:06    Předmět: Citovat

WLAB napsal(a):
Mimochodem, koukam, ze jsme se sem oba ragistrovali stejny den - Sep 13, 2005. Smile


A to jsem v té době ještě pracoval v Praze Smile na Zahradním Městě..

Jako dítě školou povinné jsem měl mapu Prahy velikosti A5, kde jsem měl na vnitřní straně popisky, kde je jaký obchod. Jo, to byly časy. Ale teď vážně - takový Beno Ulrich musí mít obchod jako doprodej toho, co kdysi nakoupil, protože tím co prodává se přece nejde uživit. 8" disketovka za 750 Kč. Kdo to asi koupí? Ale bočník 10.000A s váhou 18kg vypadá fakt hezky.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stribrnak



Založen: Aug 06, 2005
Příspěvky: 426
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 17 2014, 19:03    Předmět: Citovat

Bazar Integra je ve Vyšehradský a pamětníci chodili do obchodu pod ním
(nyní nápis Internetový obchod) nakupovat do prodejny TESLY ELTOS.
Měli tam většinou partiové zboží a docela slušný výběr. Koupil jsem tam reprobedny, Alarmic, atd. atd... Nyní tuším Integru provozuje otec pána, který provozuje Internetový obchod. Je to spíš pouze výdejní místo.

Stribrnak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WLAB



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 867
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 17 2014, 21:30    Předmět: Citovat

Ano, lezlo se tam temi spodnimi dvermi, u tech nahore byly ve vyloze nejake kramy, ale lezt se tam nedalo. Byla to Tesla, ale nejaka partiovka, rozhodne se zcela jinym sortimentem nez treba Martinska, Tesly v Dlouhe a jinde... a nebylo to ani jako Melodie ci Diamant.
_________________
de omnibus dubitandum est
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lintik



Založen: Sep 12, 2004
Příspěvky: 209
Bydliště: PRAHA SEX (6)

PříspěvekZaslal: po listopad 17 2014, 21:38    Předmět: Citovat

Ano bylo to tam super , strašně rád jsem tam chodil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 18 2014, 23:01    Předmět: Citovat

Ve Vyšehradské jsem byl zrovna dnes, tedy v té horní části, která je přístupná jen na požádání. Našel jsem tam jednu věc do sbírky, ale děda, který byl přítomen má na všechno jednu odpověď - nevím to pan majitel, ten je teď služebně pryč. Cena - nevím, to ví pan majitel, stav přístroje - nevím, to pan majitel, kdy tu bude - nevím, asi až v 5 odpoledne, ještě že mi dal na něj spojení. Je to bazar k ničemu, nechápu, co si myslí. Tyhle elektrobazary mají cenu, když jsou otevřené, lidi tam chodí na kukačku, jestli jim něco nepadne do oka, je to srdcová a kultovní záležitost. Mají tam docela dost věcí i drobných dílů, ale k čemu to je? Musíte požádat o otevření, a pak "O co máte zájem?(!)". Kruci, já přece nevím, o co mám zájem, musím pokoukat co mají, podumat, rozhodnout se v klidu. Dřív jsme pravidelně chodili do bazarů v Myslíkově, do téhle Vyšehradské, po revoluci i na Karlák, pokecali s kamošem a pak každou 3, 4 nebo 5 návštevu něco i koupili. Tak to chodilo v elektrobazarech. Ale teď ve Vyšehradské ... to když 2 minuty chodíte a prohlížíte, už se na vás koukají jako na otravu, který si to nechal otevřít a stejně nic nechce. Je to už více let, co jsem sháněl nějaký VF generátor, tak jsem jim dal na sebe spojení, ať se ozvou, až něco bude. No, neozvali se, dalo se to čekat.

Ve Vojtěšské jsem byl dnes taky, KVT se zdá tam ještě je, ovšem přes den je stažená roleta s nápisem:

Otevřeno pondělí - pátek cca 16:30 -19:00
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund