Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak použít satelite finder ?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2124
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2014, 10:14    Předmět: Jak použít satelite finder ? Citovat

Rozšteoval jsem si parabolu, a abych nemusel tahat TV na střechu tak jsme si kopupil SATELITE FINDER.
pora´dte mi jak s ním najít družici. Mě to najde družici na více místech, a ani jedno z nich není ta družice s českýma programama.
pokud jsme o správně pochopil tak satelit již musí být naladěn na požadovaný program, což je. Nebo mne napadlo jestli není problém někde jinde a to třeba s tím že mám dvoudružicový konvertor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2014, 10:27    Předmět: Citovat

Tak já mám zkušenost, že je nejprve potřeba srovnat parabolu mechanicky na správné úhly. Vertikál šel nastavit podle té stupnice co je na držáku paraboly a horizont jsem nastavoval kompasem na předurčený úhel a v pohodě to makalo. Tím finderem by se to dalo jemněji doštelovat, ale je problém, že stačí necitlivě pohnout parabolou a je to vše v háji. Pokud máš dva konvertory, tak jsem jako první nastavil na Astru 1 a Astra 3 byla automaticky správně. Fakt nejlepší úspěch jsem měl nastavit podle stupnice a kompasem na astru 1 na těch 19° nebo kolik to má. Jo, ale záleží také na jaké družice je to namontované na parabole, třeba máš jiné než já.
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mikollar



Založen: Dec 26, 2004
Příspěvky: 1426
Bydliště: Košice - okolie

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2014, 10:48    Předmět: Citovat

ak mas ten klasicky analogovy tak ten ti zapipa aj na inej druzici ako je ta ktoru hladas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cikan



Založen: Sep 20, 2004
Příspěvky: 327
Bydliště: Böhmische Trübau

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2014, 11:32    Předmět: Citovat

já bych postupoval takto:
konvertor "monoblok" uchytit za levým ozařovačem, při pohledu od konvertoru do paraboly a připojit "finder". Na receiveru naladit referenční transponder pro ASTRU 3:

http://www.parabola.cz/abc/referencni-kmitocty/

např. 11,973 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6 (je tam m.j. polská Kosmica TV). Potom ještě v menu nastavit DiSEqC přepínač 1.0 na možnost 1/4 (příp. A podle typu receiveru). Parabolu natočit, aby finder ukázal maximum - potom zaclonit ozařovač v ohnisku paraboly (levý LNB), přitom finder nesmí nic indikovat. Pokud ano, je aktivní pravý LNB (ten by měl přijímat A1) a musíme změnit hodnotu portu DiSEqC přepínače z 1/4 na 2/4 (příp. na B). Znovu nastavíme parabolu, finder na max.
Tím by měly být nastaveny A1 i A3.
Pochopitelně, je lepší pro nastavení použít profi měřák..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2124
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2014, 13:04    Předmět: Citovat

díky za rady skusím to a dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vladom



Založen: Sep 11, 2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Prievidzsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2014, 14:14    Předmět: Citovat

Já jsem to taky zkoušel s tím satelitfinderem, ale nakonec jsem tahal televizi i tak na střechu. Tam jsem totiž viděl jak satelit který jsem našel, tak sílu i kvalitu signálu. S tím přípravkem jsem měl moc málo informací a s televizí jsem to naladil přesněji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1872
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2014, 15:25    Předmět: Citovat

Koupit si SATELITE FINDER místo toho abych dal někomu 250kč za seřízení pořádným měřákem Tleskáme
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2014, 16:08    Předmět: Citovat

scorpions-cz napsal(a):
Koupit si SATELITE FINDER místo toho abych dal někomu 250kč za seřízení pořádným měřákem Tleskáme

Co dodat.
Snad jen to, ze podle finderu lze nastavit PRD a ne parabola.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2014, 16:23    Předmět: Citovat

satfinder měl smysl jen v devadesátých letech, když se nastavovala Astra 19,
v době, kdy se začaly více přijímat další družice (Kopernik, Eutelsat, HotBird) už byl satfinder celkem k prdu . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2124
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2014, 16:59    Předmět: Citovat

Tak jsem to nakonec nasměroval pomocí televize. Ten satelit finder mě našel maximum sugnálu i o kousek nalevo a napravo kde již nebyl vůbec žádný signál.
Asi vedlejší družice. Na přesné donastavení již nalezeného transponderu to je dobré, ale pokud nevím směr tak to nastavit pouze podle něj neumím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2014, 17:19    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
satfinder měl smysl jen v devadesátých letech, když se nastavovala Astra 19,
v době, kdy se začaly více přijímat další družice (Kopernik, Eutelsat, HotBird) už byl satfinder celkem k prdu . . .

Proč myslíš ? Já chytám 12 satelitů s motorem a nastavil jsem si to právě podle podle toho měřáku tu základní pozici (výchozí). No a nestěžuji si. Pro jednu družici je to samozřejmě zbytečné, když neví ani jak to chytnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2014, 18:10    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Proč myslíš ?

jednoduše proto, že jsem v devadesátých létech namontoval stovky satelitních souprav pro Astru . . .
Se satfinderem jsem si vystačil sám . . .
Přijímač byl přednastavený výrobcem, zapojil jsem ho zákazníkovi do televize, natáhl kabel ven, přidělal konzolu do vhodného místa, připevnil parabolu . . . mezi konvertor a kabel jsem zapojil satfinder a parabolu nastavil na nejsilnější signál co tam byl . . . a bylo vystaráno.

Pokud se nastavovala sestava s pozicionérem na více družic, bylo nutné už mít na dohled přijímač i televizi (používal jsem Merkura) a mít předladěny referenční kanály a přepínat přijímač. Satfinderem jsem už jen kontroloval zda jsem v prostředku signálu jednotlivých družic . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: ne listopad 16 2014, 7:14    Předmět: Citovat

Ten analogový satelitefinder je krám do muzea. Před nastavováním musíš přibližně vědět ty úhly nastavení a pak to podle něj doladit jestli to bude teda lepší.
Jestli máš mobil s Androidem tak jsi v obchodě najdi Satellite Director je tam zdarma program. Není to vždy až tak přesné (záleží asi na typu telefonu), ale ukáže přibližnou pozici družice. Výhoda je, že na tom mobilu na rozdíl do kompasu ti ukazuje oba směry pohybu tedy i elevační úhel.
Pak už stačí jen jemě doladit podle síly signálu, co dnes snad každý přístroj ukazuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: ne listopad 16 2014, 8:53    Předmět: Citovat

Satellite Finderem se to nastavit dá. Je to prostě ten slabší signál vedle toho silného Very Happy .
Jednou jsem to nastavoval u našich. Hrál jsem si s tím asi hodinu. Otec, absolutní laik v nastavování satelitů, vyškrábal se na střechu, podíval se na nebe, chytl satelit a nasměroval.
"To bude někde tam, dotáhni to". Blbě jsem se zasmál, dotáhl matky, slezl jsem ze střechy a spustil automatický vyhledávání. Zkoušel jsem pak signál doladit tím satellite finderem, ale nebylo to potřeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: po prosinec 01 2014, 17:48    Předmět: Citovat

Ten analogový satelitefinder je krám do muzea.


Tak nějak. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund