Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MAX038
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2014, 16:37    Předmět: MAX038 Citovat

Myslíte, že tyhle obvody nejsou nějaký švindl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2014, 20:38    Předmět: Citovat

O tom se dá jen spekulovat. Může to být cokoli od originálu, přes vypájený originál, pajc, přeznačené pouzdro s úplně jiným obvodem uvnitř až po pouzdro bez jakéhokoli čipu uvnitř. Pro ověření nezbývá než koupit a vyzkoušet, nejlépe porovnáním s originálem. Jednou jsem takhle koupil nějaký dražší PIC za úplně minimální cenu a funguje OK, pak dva procesory Hitachi, taky OK, pak zákaznický obvod do notebooku HP, ten byl KO a prodejce mi po reklamaci poslal druhý, co už fungoval. V práci jsme takhle koupili jinde nedostupné flashky, byly už něčím naprogramované, tak jsme je přeprogramovali a OK Smile Koupil jsem i výkonové prvky do jednoho YSUSu, bylo jich dost kusů a několik různých typů, YSUS zatím stále chodí. Čili nemám zatím vyloženě špatné zkušenosti, ale na netu se najdou i ony zmínky o prázdných pouzdrech bez křemíku uvnitř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5014
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 01 2014, 20:30    Předmět: Citovat

to mtajovsky: Taky jsem si kladl podobnou otázku, ale nepotřeboval jsem ho tak nutně , abych objednal. Mám v generátoru vzorek zdarma z továrny (free sample), což bylo sice výhodné, ale poslali mi mimotoleranční kus (napsali to k němu) a je to trochu znát.

Prosím o informaci, jak to dopadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 03 2014, 14:49    Předmět: Citovat

OK, já to risknu a pak dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 03 2014, 22:16    Předmět: Citovat

Tak jsem Číňana asi přechválil, YSUS to dnes po čtyřech měsících chodu zabalil, proražené jsou právě vyměněné fety 88N30W z Ebay, ostatní součástky také z Ebay zdá se přežily, což je samo o sobě divné, tenhle YSUS, když hoří, tak pořádně. Samozřejmě je KO i první IO v bufferu, ten následkem odchodu YSUSu odejde vždycky taky. Zítra zkusím vadný 88N30W lousknout ve svěráku a porovnat křemík s původním, mám je ještě ve šrotu ležet, dám pak vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 04 2014, 15:10    Předmět: Citovat

Průzkum vnitřností výše zmíněných tranzistorů je ve prospěch Číňana. Vypadá to, že jsem koupil originály, všechny rozměry se velmi pěkně shodují a vnitřní uspořádání je zcela totožné, včetně všelijakých zálisů, provedení bondování přívodů a tak. Jediná odlišnost je pokovení chladící mědi ze stran, staré pokovené nejsou, nové ano. To ale může být i změna u výrobce, výrobní série je pochopitelně jiná. Tím pádem se ovšem nemůžu vymlouvat, že mi to odešlo kvůli špatným tranzistorům a nevím tedy, kde je problém Sad Ještě by to mohly být nějaké výmětové kusy, to ale už není šance zjistit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jimmi2



Založen: Jan 04, 2010
Příspěvky: 1178
Bydliště: Praha, Teplice

PříspěvekZaslal: út listopad 04 2014, 15:25    Předmět: Citovat

Taky to může být tak, že i velcí výrobci vyrábějí v Číně na jedné lince a když zakázka skončí, Číňan si vyrobí pár kousků pro sebe, samozřejmě už bez přísné výstupní kontroly. Takže to vlastně originál je a není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: út listopad 04 2014, 15:37    Předmět: Citovat

ja som bral z aliexpressu sadu 100ks odporu, teraz 100 ks 1n4001 (tie sa vzdy zidu), len na take bastlenie, tak som isiel podla ceny - je to na prvy pohlad vidiet, ze to su len take, na hranie - tensie privody, ale zatial vyzeraju funkcne, potom som bral moduly s lm2576 a rs232 prevodniky - vyzeraju pajkovane v pohode, bez zapatlanych casti, funkcne funguju.
Dnes mi prisli TLC5940 tak uvidime, ked otestujem.
Inak, prva vec co si pozeram, je feedback, ak tam ma par sto objednavok a pozitivny feedback, tak viem, ze to bude funkcne.

Jimmi2: tak nejak to funguje, proste "zabudnu" zastavit linku, a nechaju bezat celu noc Smile

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 20 2014, 23:44    Předmět: Citovat

Tak obvody došly a já přišel o $18.90. Oba jsem vyzkoušel v patici fungujícího generator a nic. Na přívodech je vidět odření od osazovacího stroje a vývody nesou stopy pájení - takže byly vytaženy z nefugujících přístrojů. No nic - co mě nezabije ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2014, 7:18    Předmět: Citovat

Potřebuješ DIL? mooožná bych jeden doma našel. platil jsi to pay palem? pokud jo, otevři spor a tahle služba je schopna se spoustu podvodníčků prý problém vyřešit... Já taky platil do číny převodem něco a už bych to mimo paypal neudělal.. A tohle nezabití mě taky něco stálo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2014, 8:07    Předmět: Citovat

Reklamoval bych to nejdřív prodejci, třeba se k tomu postaví slušně, na Ebay jsem ještě nikdy nemusel s Číňanem otevřít spor, vždy buď poslal nové zboží nebo vrátil peníze. Pokud platba proběhla Paypalem nebo jiným chráněným způsobem, pozor na vypršení ochranné lhůty, kdyby se to blížilo, určitě je třeba spor otevřít. Jen z principu bych to nenechal ležet. Buď Číňan neví, že prodal nefunkční , ikdyž třeba ví, že vypájené kusy, pak je šance, že bude vstřícný, pokud ale ví, že jsou to nefunkční kusy, chtělo by ho to vydusit. Každopádně je dobré mu napsat, že s jiným dobrým kusem zařízení funguje a s jeho ne, aby z toho plynulo, že chyba určitě není jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2014, 16:49    Předmět: Citovat

Kvicala_r << díky za nabídku, ale tak honem to nepotřebuji. Měly to být náhradní pro můj generátor, kdyby v něm MAX odešel. Proto jsem je taky mohl vyzkoušet. Otevřel jsem konverzaci s prodejcem a popsal mu zkoušku v jinak funkčním generátoru. Teď jsem rád, že tam mám patici. Pokud to bude podvodník, stejně nic nenadělám, řekne, že jsem je odprásknul. Budu referovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: pá listopad 21 2014, 23:33    Předmět: Citovat

No budu držet palce. Taky mám postavený gener ještě za dob studií a tehdy toho MAXe ještě posílali jako vzorek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3996
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2014, 18:25    Předmět: Citovat

Já bych raději kupoval přes ebay, tam je větší zajištění a ceny i prodejci převážně stejní. Jen při případné reklamaci třeba neprošvihnout termín.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0&_nkw=MAX038CPP&_sacat=0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5014
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 22 2014, 20:23    Předmět: Citovat

to mtajovsky: Nezkusil jste nějaký modul DDS , něco takového ? :http://www.ebay.com/itm/AD9850-Signal-Function-Generator-Module-AD-9850-for-Arduino-Test-Equipment-/281462296097?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item418875ce21

MAX038 umožňuje sice velmi jednoduše postavit generátor, ale má svoje mouchy (nepříliš stabilní kmitočet - velký jitter, nepřesný synchronizační výstup, problematická dostupnost funkčního kusu,... )

Moduly DDS nabízejí podobné vlastnosti(třeba výše uvedený umí taky asi do 20MHz) a za výhodnou cenu. Pro mě je jediný, ale zásadní problém, nutnost digitálního řízení modulu - žádné potenciometry pro nastavení kmitočtu jako u MAX038.

Tohle už má čudlíky pro ovládání, ale je to poněkud dražší. http://www.ebay.com/itm/231113536199?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund