Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak reklamovat

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2014, 13:56    Předmět: Jak reklamovat Citovat

Ahoj,
Vzhledem k tomu že mi dosloužila starší horkovzduška jsem se rozhodl, než našetřím na něco dalšího, koupit nějakou provizorní. Rozhodl jsem se prozatím koupit od proskitu SS-969B.
Stanice fungovala celkem OK až na to že se mi občas, když se zapla lednice nebo jinej spotřebič zinkrementovala hodnota teploty o 1°C. Dneska jsem po pájení stáhl teplotu na 100°C a dal ji chladit na držák (tak jak je uvedené v návodu) mezitím jsem chvilku, asi 3 minuty pájel něco vedle, čuchám že něco smrdí, otočím se a celej předek horkovzdušky nažhavený do žluta a na displayi svítí jen jedna pomlčka a tečka. Mírně se utavil plast držáku a celej předek horkovzdušky je jakejsi hodně ztmavlej.
Rychle jsem to vytáhl ze zásuvky a nechal schladnout.
Po dalším zapnutí už zas funguje jak má.

Jak tohle na reklamaci vysvětlit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8963
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2014, 14:05    Předmět: Citovat

Já myslím, že na reklamaci nic vysvětlovat nemusíš. Kdyby to fungovalo, jak mělo, tak tento stav nemůže nikdy nastat. V podstatě ani velmi intenzivním používáním to nemůžeš takto přetavit, takže snad není co řešit. Tipuju, že zblbl program, vypadla regulace a spirála topila naplno, bez ohledu na nastavení větráku, nebo čidla teploty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2014, 14:31    Předmět: Citovat

Možná by nebylo od věci sehnat (třeba někdo již má) pohled právně znalého na momentální výklad přístupu prodejců k reklamacím . Ještě jsem se do podobného kolečka ponovu nedostal a tak bych také přivítal pár rad , jak si celou situci sám nezhatit .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2014, 14:40    Předmět: Citovat

už umí i 888 °C bohužel zcela nahodile, uvidím jak pochodím s reklamací

hold jsem zase porušil pravidlo nekupovat levné šmejdy



IMGP3623.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMGP3623.JPG
 Velikost:  202.38 kB
 Staženo:  74 krát


hotair.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  hotair.JPG
 Velikost:  146.45 kB
 Staženo:  46 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bandolik



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2014, 15:43    Předmět: Citovat

Odnes to k reklamaci uveď co se stalo a že to nahodile bez tvého zásahu převne na podivně vysokou teplotu. Výsledek je vidět dobře. Mohou to testovat ale maximálně měsíc pak ti musí dát vědět ale když je tam závada tak se dřív nebo později projeví a ty s reklamcí uspěješ tady není nad čím váhat. Naopak ve chvíli kdy to tam budeš dávat buď velmi naštavný že ti mohl vyhořet dům a několikrát se velmi důrazně zeptej toho kdo to bude přijímat zda jsou připraveni ti zaplatit pár milionů za vzniklou škodu. Reklamace se tím dost urychlí protože oni takovou škodu samosebou hradit nechtějí Laughing jo a vezi si sebou techničák od auta a požaduj náhradu cestovních nákladů na což máš nárok toto už jsem několikrát použil a vždy jsem dostal peníze na benzín z domu až k obchodu podle TP a to aspoň v mém případě udává vyšší spotřebu než je skutečná. A nikdy se mi nestalo aby mi reklamaci zamítli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1086

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2014, 18:17    Předmět: Citovat

jak uvedl kolega nademnou
je třeba se tvářit dost aktivně, právně znale a být otravný...někteří obrazek_cenzura prodejci doufají v lidskou lenost a různě se vykrucujou a vyhýbaj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5223

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2014, 19:13    Předmět: Citovat

Haha a pak kluci trefíte na obchoďáka jako já když jsem na to měl nervy. Byl jsem si vědom co můžu a nemůžu. Trvalo to pak třicet dní zaručeně a sranda byla když přišel vítězně pro peníze po třiceti dnech a dal jsem mu novou věc. Naopak normálním, nebo kde to byl fakt průser jsem se snažil pomoci a kolikrát na poprosení v případě zjevné závady jsem dal novou věc i bez vyjádření dodavatele. Takže bububu můžete dělat většinou na někoho neznalého u pultu pokud trefíte někoho kdo se vyzná tak ho max. pobavíte. (na slušné jsem slušný na neslušné jsem hajzl a to i v případě role zákazníka) Už jen tou historkou o vyhoření neboť tato zařízení se nesmí nechat bez dozoru. Osobně mám v dílně "central stop" takže když odcházím vše pro jistotu vypínám. Ono člověk nikdy neví a je to velmi pohodlné a uklidňující.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2014, 19:36    Předmět: Citovat

Presne tak, treba zacat slusne a normalne (bez pravnikov a pod.), doniest si vytlacenu tu fotku s 888.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2014, 20:15    Předmět: Citovat

Raklamaci vyřídíte vždycky nejlépe tak, že donesete už i důkaz, tj. např. ta fotka jak radí rnbw nebo protokol o vadných sektorech na reklamovaném harddisku atd. Pokud se i tak setkáte s obrazek_cenzura, tak stačí vědět svá práva a nehádat je. Já si myslím, že v případné reklamaci musí z toho vyjít spokojeně.
Takové ty kecy o tom, že pracuji se zařízením o kterém nemám ani páru, protože bych znal bezpečnostní předepsaná pravidla, tak raději vynechte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2014, 8:19    Předmět: Citovat

Přesně jak píše kolega rezis a pokud by mi přede mnou začal mávat techničákem tak to by si teprve užil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2014, 10:00    Předmět: Citovat

dík za podporu, tak jsem k tomu připlácl fotku s 888 a uvidíme, už tu mám reklamační protokol
napíšu jak jsem dopadl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2014, 10:22    Předmět: Citovat

Přidám také svojí zkušenost a to reklamace CD-éček. Před pár léty jsem potřeboval pro svojí sestru vypálit na CD-éčka pár souborů, doma jsem čisté neměl tak, jsem se vypravil do Kauflandu. Koupil jsem tenkrát tuším 25 nebo 50ks Verbatimek v balíku. Doma jsem začal vypalovat a při asi pátém vypáleném CD-éčku mě napadlo zkontrolovat, zda se soubory správně napálily (podotýkám, že jsem vypaloval na nejnižší rychlost). Jaké bylo mé překvapení když po vložení napáleného CD-éčka jsem zjistil, že soubory nejsou buď vůbec vypálené a nebo jen částečně. Zbalil jsem teda CD-éčka, vzal doklad a jel nazpět do Kauflandu kde na reklamaci mi je bez problémů převzala a začala kontrolovat doklad. Já ani nevím co mě to v tu chvíli napadlo ale spíš tak z legrace jsem prohodil, že kdo mi zaplatí ten benzín (to jsem v tu chvíli ani netušil, že mám nárok na úhradu cestovních nákladů Wink ). Zrovna tam přišla nějaká jejich asi vedoucí a tak jí tá slečna co mi vybavovala tu reklamaci zdělila co požaduji. Paní se na mě podívala a řekla mi že jsem nemusel schválně s CD-éčkama jet, že jsem mohl přijet při dalším nákupu. Najednou mi došlo, že mám asi nárok na nějaké odškodné a tak jsem se nedal a zkusil jsem to dotáhnout do konce, řekl jsem že je nutně potřebuji (což byla pravda) a tak jsem musel schválně přijet. Tak mi teda navrhla, kolik bych si tak představoval za ten benzín, uvažoval jsem a nevěděl co mám na to říci tak mi sama navrhla, zda bude stačit 100kč, já jsem souhlasil. Vše proběhlo v klidu bez emocí, já byl mile překvapen z náhrady cestovného, vrátili mi navíc peníze za vadné CD-éčka a já si šel vedle do elektro koupit jiné (tentokrát SONY) na které šlo už vypalování v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2014, 11:27    Předmět: Citovat

tak jsem prozatím vyřešil horkovzduch po svém, Cu elektroinstalační trubka v půlce na několika místech naříznutá (zmenšení přenosu tepla) a přetažená slídovou izolací. Vnitřek jsem vycpal slídou a strčil tam pružinu z odporového drátu, zezadu do toho foukám pistolí na stříkání barvy
kupodivu funguje dost dobře



IMGP3627.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMGP3627.JPG
 Velikost:  111.38 kB
 Staženo:  83 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8963
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2014, 11:49    Předmět: Citovat

Dobrý, Very Happy něco takovýho měl známej před mnoha lety. Chodil jsem k němu brakovat součástky z počítačovejch (sálových) desek. Akorát měl moc silnej proud vzduchu, tak jsem je pak hledal všude okolo po dílně. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: pá říjen 31 2014, 12:47    Předmět: Citovat

to musíš chytat přes sítko Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund