Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nefunkční Mascom HW82R3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út listopad 11 2014, 18:08    Předmět: Citovat

5410261230 napsal(a):
... Pro uvedení do původního stavu bych potřeboval alespoň schéma primární část založena na IO K5Q a BT137 a parametry originálního pozistoru.

Začnu od konce:

Parametry orig. pozistoru máš ty u sebe (nám je pouze zamlčuješ), páč jsi dal foto bez jeho krytky.
Eleman napsal(a):
Je tam nějaká divná úprava odvodu demagnetizace. Ten pozistor bez krytu (zjevně ho někdo měl venku - kdo ví jestli je to orig.) není zrovna nic bezpečného.
5410261230 napsal(a):
Kryt mám jen padá upevním až budu končit. ...
Opiš (vyfoť) tu krytku. Z jeho typu se najdou parametry, ev. jeho náhrada (pokud je vůbec nutná - dle fota se nezdá být pozistor šlusnutý).


Ještě jsi doposud neodhalil typ toho šáska - zřejmě to není ani MC2A(TZ), ani MC2B - protože ani v jednom není (v pohotovostním zdroji?) IC KA5QxxxxRx.
Nejenže si jeho typ nehezky zkracuješ, ale neuvádíš (a nejen u něj, ale i u dalších, tebou citovaných, součástek) jejich poziční čísla Exclamation
Jak potom chceš po někom, aby ti poskytnul odpovídající schéma, když si nemůže ztotožnit součástky na sch. se skutečností na DPS - viz síťový ellyt:
5410261230 napsal(a):
Díky kondík musím objednat jsem z opičích hor (nejbližší prodejna 70km). Schema pomůže i když na obou je značen jako Co19 já mám elit značen Co14 viz foto.
A jak ti to sch. pomůže, když vlastně neodpovídá skutečnosti? Jedině tě mate! Shocked
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
5410261230



Založen: Jun 18, 2007
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: st listopad 12 2014, 12:07    Předmět: Citovat

Zdravím. Pozistory jsou tam nacpaný dva každý jiného průměru proto padá ta krytka to mi nepřipadá příliš originální jakož i úprava plošného spoje provedená v servisu. Pozice některých součástek v okolí již zmiňovaného Co14 snad bude patrná z fotek (po zvětšení). IOo1. Triak patrně 1 nebo 2 nemohu určit neb TV již obšťastňuje manželku u nějakého xxxtého seriálu. Schéma jsem myslel, že mi pomůže k nalezení správného sch. Jinak se omlouvám poslední televize kterou jsem opravoval byla Známie v 60 létech minulého století, málem mně vypadly falešný zuby když jsem zjistil že v ní nejsou elektronky.


maskom.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  maskom.jpg
 Velikost:  29.61 kB
 Staženo:  115 krát


IO01.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IO01.jpg
 Velikost:  217.63 kB
 Staženo:  135 krát


P1010029.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1010029.jpg
 Velikost:  16.78 kB
 Staženo:  136 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st listopad 12 2014, 17:37    Předmět: Citovat

5410261230 napsal(a):
... Manželka ho chce vyhodit a vyměnit za placku.

...Triak patrně 1 nebo 2 nemohu určit neb TV již obšťastňuje manželku u nějakého xxxtého seriálu. ...
Kdybys nebyl (tuším, hádám) cca mého věku, tak bych ti napsal:

Ať si manželka radši nechá telku a vyhodí tebe (vymění za "lepšího opraváře").
A ještěže ti manželku obšťastňuje jenom ta telka . . . Shocked Laughing


5410261230 napsal(a):
Zdravím. Pozistory jsou tam nacpaný dva každý jiného průměru proto padá ta krytka to mi nepřipadá příliš originální jakož i úprava plošného spoje provedená v servisu. ...
Pozistor je pouze jeden (jako kus) - i když má v sobě ty "pecky" dvě - je to tzv. "trojvývodový" (třípinový)!
Najdi si na NETu a nastuduj, nejen rozdíly mezi 2pin a 3pin PTC (pozistorech), ale i jejich f-ci v obvodu "degaussing" !!!
Už několikrát jsem tu psal, že je to snad nejjednodušší obvod v telce - a kolika lidem dělá nehorázné problémy.
Když "nezvládnou" tento obvod, jak potom chtějí opravovat třeba imp. zdroje, ŘKS (vč. třeba korekce E-W, . . .), anebo podstatně složitější obvody signálové, či řídicí, . . . Shocked Cry
Pak nebudeš pořád psát, že tam máš dva.
A krytka nepadá proto, že jsou "pecky" různého průměru, ale proto, že sis urval (při jeho "rozborce") ty čtyři zajišťující západky (po obvodu) Cry
5410261230 napsal(a):
... Po připojení demagnetizažních obvodů (dva obvody) se pálí předepsaná pojistka 3,15A. Mají být zapojeny oba? Neznám postup odmagnetování (barevné kruhy) Za pomoc předem díky.
A taky tam určitě nejsou žádné dva demagnetizační obvody! Degaussing cívka je ta, co je po obvodě obrazovky, nikoliv ta malá (okolo V.C.), ta bude v jiném obvodu!

Tvůj PTC 96648 má datasheet třeba tady a koupíš ho "v každé trafice" - třeba tady (hned 1. odkaz).
Ale jak jsem psal už dříve, vadný pozistor vypadá rozhodně jinak ("pecky" ohořelé, pružné kontakty téměř upálené, . . . - což tady rozhodně nevidím) - takže jeho nákup považuju za předčasný Wink
Třeba ten zkrat máš někde jinde (když ti "lítá" pojistka). Taky může "lítat" už třeba jen proto, že tam nedáváš správnou!
Zase to tvé info: "se pálí předepsaná pojistka 3,15A" - stojí za starou bačkoru. Ale jaká Question
Říkají ti něco zkratky "FF" - FlinkFlink? (velmi rychlá), "F" - Flink (rychlá), "M" - MittelTräge (středně rychlá) a "T" - Träge (pomalá)?
Tušíš nějaký rozdíl (mezi něma) a tušíš, která tam asi patří (a proč?)?


5410261230 napsal(a):
... Schéma jsem myslel, že mi pomůže k nalezení správného sch. Jinak se omlouvám poslední televize kterou jsem opravoval byla Známie v 60 létech minulého století, málem mně vypadly falešný zuby když jsem zjistil že v ní nejsou elektronky.
Jj - "brejle se bez brejlí taky těžko hledají" . . .

Zřejmě máš na mysli telku Znamja 58 - no, ale ona ta technika od té doby jaxi trošku pokročila . . . A v tvé "Známie" určitě ještě PTC nebyl.
A tos po tu dobu "spal na vavřínech"? Shocked Laughing
A s těma zubama? - abys taky nedopadl, jako kdysi nebožtík Menšík (v těch Bakalářích) Laughing


P.S.
Najít sch. (bez toho abych znal "šasi" - tj. jen podle značky a modelu telky) se mně (a určitě nejen mně) nedaří.
Typ toho šáska je někde "ukryt" v TVÉ telce - ale tu máš k dispozici bohužel jen TY. Tak se taky trošku snaž - Opravář

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
5410261230



Založen: Jun 18, 2007
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: čt listopad 13 2014, 2:12    Předmět: Citovat

Jóóó to je ona Znamja 58 jak dnes si pamatuji porouchala se zrovna před prvním přistáním na měsíci rodiče si koupili novou a tuhle jsem dostal na hraní. Stihl jsem ji dát do provozu a sledoval přistání na ní i když jsem mohl jít na novou Teslu s velkou obrazovkou. To bylo naposledy co jsem vydržel koukat na televizi celou noc. Pak přišel 68 rok a už nebylo na co koukat a to platí až do dnes. Živil jsem se výrobou rozvaděčů Tak vím jaký hřebík kam patří (ty zakalený jsou pomalé charakteristika D) Když jsem TV rozdělal krytka byla upadlá nejspíš se jim to povedlo když na druhé straně proškrabávaly plotňák. Ten druhý pozistor se vysypal až když jsem vyletovával kondík. Ve schématu A i B jsou dva pozistory nikoliv však v rámečku který by označoval, že jsou ve stejném krytu taktéž dva velké konakty po stranách kudy je vyveden ten středový jsem si nevšimnul jinak bych se zeptal kam vložit který (mají různou hodnotu) mezi nimi žádný není leda že by uhořel. Ten kondík byl jak květák. Po sobotách a nedělích restauruji starý nábytek a piána (šelakem) Když se začaly hromadně vyhazovat stará rádia (zákon o odpadech) tak jsem jich pár zachránil, původně, že zrestauruji jen skříňky ale proč neudělat víc.Začít znovu se dá přeci i v důchodovém věku. Pod vavřínový věnec si můžu jít lehnout později.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt listopad 13 2014, 11:52    Předmět: Citovat

K pojistce:
5410261230 napsal(a):
... Živil jsem se výrobou rozvaděčů Tak vím jaký hřebík kam patří (ty zakalený jsou pomalé charakteristika D) ...
Teď už sice všichni víme, že ses živil výrobou rozvaděčů, ale to podstatné - tedy, co za pojistku tam bylo a jakou jsi tam dával nyní (to písmenko!!!) - nevíme doteď Cry


Ještě k tomu pozistoru:
5410261230 napsal(a):
... Když jsem TV rozdělal krytka byla upadlá nejspíš se jim to povedlo když na druhé straně proškrabávaly plotňák. Ten druhý pozistor se vysypal až když jsem vyletovával kondík. Ve schématu A i B jsou dva pozistory nikoliv však v rámečku který by označoval, že jsou ve stejném krytu taktéž dva velké konakty po stranách kudy je vyveden ten středový jsem si nevšimnul jinak bych se zeptal kam vložit který (mají různou hodnotu) mezi nimi žádný není leda že by uhořel. ...
Západky na krytce mohli klidně urvat v servisu, aby zjistili (nebyli si jisti), zda je PTC dobrý - když dělali ten zásah do DPS.
Pokud se ti tedy "vysypal" (vypadly ty pecky!), tak samozřejmě nebude jedno, kam kterou vrazíš!
Podívej se znovu do toho sch. (a je jedno do kterého) - uvidíš tam, že v serii s degauss. cívkou musí být ten s menší hodnotou (v tvém případě: Rs=9Ω) a druhý-paralelní (Rp= řádově kΩ) je přímo "pověšen" na 230V~.
V případě, že se ti je podařilo "prohodit", tak je ti doufám jasné (2. možnost), proč ti "lítá" pojistka (a degaussing vlastně nefunguje) Exclamation


K tvé osobě:
5410261230 napsal(a):
Díky kondík musím objednat jsem z opičích hor (nejbližší prodejna 70km). ...
Jak z tohoto infa, tak i z tvého Profilu je nám všem jasné, že se ukrýváš za anonymitou NETu, jako ostatně většina už. EB (Bydliště, Povolání i Zájmy jsou "tabu").
Přitom, jestli se nemýlím, tak veřejně pověsíš na NET (všem na oči) své r. č. (ten tvůj "nick": 5410261230 to r.č. náramně připomíná). Být tebou, rychle bych ho změnil (jestli už není pozdě) Shocked Cry
Pokud se tedy nemýlím, tak jsi ode mně ještě o 8let mladší Rolling Eyes
5410261230 napsal(a):
Jóóó to je ona Znamja 58 jak dnes si pamatuji porouchala se zrovna před prvním přistáním na měsíci rodiče si koupili novou a tuhle jsem dostal na hraní. Stihl jsem ji dát do provozu a sledoval přistání na ní i když jsem mohl jít na novou Teslu s velkou obrazovkou. To bylo naposledy co jsem vydržel koukat na televizi celou noc. Pak přišel 68 rok a už nebylo na co koukat a to platí až do dnes. ... Začít znovu se dá přeci i v důchodovém věku. Pod vavřínový věnec si můžu jít lehnout později.
A nepřistáli ti američani na měsíci náhodou až v r. 69 Question
Jó, jó - "Skleróza nebolí, ale nachodíš se!" - pod kytičky se ale asi nechce nikomu . . .

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
5410261230



Založen: Jun 18, 2007
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2014, 8:29    Předmět: Citovat

Za předpokladu, že zapojení je stejné i u mé TV přehození nepřipadá v úvahu protože těch 16Ω co jsem na něm naměřil by spálilo daleko silnější pojistku než tu T 3,15A. Když jsem psal "předepsanou pojistku" tak jsem myslel tuto, je to u ní docela čitelně napsáno. To by pak připadala v úvahu jedině demag, cívka protože jak popisuji výše po odpojení cívky je TV funkční, Pak už tam jsou jen tři kondíky ale ty by také zkratovaly trvale. Tohle beru jako druhou možnost, nač pak ten proškrabaný plošný spoj a drátová propojka. Když tak koukám na foto vede asi zrovna od toho pohřešovaného vývodu. Jestli se mohu držet tohoto zapojení tak zakreslím co tím básník chtěl říci. Popisky jsem nafotil snad všechny i ty nesmyslné jestli se v nich neukrývá číslo šáska tak si vzpomínám na jeden případ reklamace el.sporáku na kterém jsem také nemohl nalézt typ a až šetřením u prodejce a následně i výrobce (dobrá česká značka proto ji neuvádím) jsem zjistil, že to byla jednorázová objednávka Makra s takovými nároky na cenu a tím i kvalitu, že ji ve své nabídce neuvádějí. Vlastně to typ vůbec není.. U svého PC board typ také nemá ale nalezl jsem ho podle Ser. č. mají přehlednou neplacenou databázi bez registrace..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá listopad 14 2014, 20:27    Předmět: Citovat

Ještě k pojistce:
5410261230 napsal(a):
Zdravím. Díky Vaší pomoci TV funguje, vadný C, 2x 1N4007 a KA5Q. Po připojení demagnetizažních obvodů (dva obvody) se pálí předepsaná pojistka 3,15A. Mají být zapojeny oba? Neznám postup odmagnetování (barevné kruhy) Za pomoc předem díky.
Když jsi byl schopen opravit ten pohotovostní (impulzní) zdroj - i bez schématu! - tak nechápu, proč nejsi schopen odhalit příčinu "odpalování" té pitomé pojistky Shocked
5410261230 napsal(a):
Za předpokladu, že zapojení je stejné i u mé TV přehození nepřipadá v úvahu protože těch 16Ω co jsem na něm naměřil by spálilo daleko silnější pojistku než tu T 3,15A. Když jsem psal "předepsanou pojistku" tak jsem myslel tuto, je to u ní docela čitelně napsáno. ...
Tak jsme se konečně dozvěděli i to, jaká tam patří Potlesk
"Jeden myslel a . . . musel se jít převlíct" Shocked Cry
Zřejmě si myslíš, že všichni máme před sebou křišťálovou kouli, ve které se to všechno zobrazuje. Ani na jednom fotu totiž není pojistka vidět a že to vidíš ty, neznamená, že to "vidíme" i my (a že tam tedy vkládáš správnou-předepsanou).
Pokud budeš ještě požadovat nějaké rady, tak se taky trošku srozumitelněji (a podrobně) vyjadřuj!
To, že "meleš" jak kafemlejnek a píšeš páté přes deváté (i o tom, co s problémem naprosto nesouvisí!), div že ne v jedné větě, jaksi přehlížím (i když ty "sms-káře" vyloženě nesnáším).

Degaussing (demagnetizace):
Eleman napsal(a):
Je tam nějaká divná úprava odvodu demagnetizace. Ten pozistor bez krytu (zjevně ho někdo měl venku - kdo ví jestli je to orig.) není zrovna nic bezpečného.
5410261230 napsal(a):
Kryt mám jen padá upevním až budu končit. I s touhle úpravou asi měsíc fungoval do servisu již nesmí ...
...
To by pak připadala v úvahu jedině demag, cívka protože jak popisuji výše po odpojení cívky je TV funkční, ...
Tohle beru jako druhou možnost, nač pak ten proškrabaný plošný spoj a drátová propojka. Když tak koukám na foto vede asi zrovna od toho pohřešovaného vývodu. Jestli se mohu držet tohoto zapojení tak zakreslím co tím básník chtěl říci. ...
Ten obvod demagnetizace není vůbec složitý. Nakresli si jeho zapojení podle skutečnosti (i s tou změnou, udělanou servisem) a porovnej s "typickým zapojením" (třeba ve sch. A, či B - jak sis je sám nazval).
Potom musíš přijít na to, proč ta správná-předepsaná pojistka pořád "lítá" i bez origoš dokumentace.
Pokud to s úpravou provedenou servisem měsíc fungovalo, tak to zřejmě nebude tou pravou příčinou (taky jsi dosud nenapsal, proč a s jakou závadou to tehdy v servisu bylo!). A navíc - proč jsi opravu zavčasu nereklamoval? - na opravu měla být 3 měsíce záruka!
I když, kdoví jak (a proč?) tu úpravu takto udělali - určitě proto, že neměli k dispozici nový (originální, či ekvivalentní) PTC. Ten prostřední pin je "v luftě" (a proto možná i chybí/je vykuchaný?) ten prostřední plíšek/kontakt v PTC. Tím pádem by ale byly obě "pecky" do serie . . .
Ale, že by se to projevilo až po měsíci? To je "volaaké čudné" ...
Demagn. cívkou to taky na 99,99% nebude - tu jsem viděl za 45let mé praxe vadnou pouze jednu. A to byl ještě příčinou kolega "taky-opravář", který ji (uvolněnou) skřípnul zadním deklem a při jeho zašroubování "prohnal" ten vrut přes tu cívku (její vinutí).
Spíš to vidím tak, že příčinou je něco z toho, co jsem vypisoval v příspěvcích (viz výše) a na co jsi dosud nepřišel Nevím

Schéma:
5410261230 napsal(a):
... Popisky jsem nafotil snad všechny i ty nesmyslné jestli se v nich neukrývá číslo šáska tak si vzpomínám ...
Pokud to je skutečně všechno, tak ten typ šáska (a tím i sch.) zůstane asi utajeno. Určitě tam "pro oči" nevidíš to správné číslo . . . Nevím


EDIT:
kokun také napsal(a):
Tvůj PTC 96648 má datasheet třeba tady a koupíš ho "v každé trafice" - třeba tady (hned 1. odkaz).

Ale jak jsem psal už dříve, vadný pozistor vypadá rozhodně jinak ("pecky" ohořelé, pružné kontakty téměř upálené, . . . - což tady rozhodně nevidím) - takže jeho nákup považuju za předčasný Wink

Pokud teď uvažuju správně, že ta telka byla dříve v tom servisu právě kvůli poruše toho PTC, tak potom asi bude nejrychlejším, nejlevnějším, nejtechničtějším a nejsprávnějším následující řešení:
Nebádat nad tím proč a jak je to nyní propojeno, ale objednat orig. pozistor (třeba z odkazu), zrušit "drát. propojku" (spoje uvést do pův. stavu) a osadit orig. PTC. Těch pár dní (než ti přijde nový PTC) to může běhat i bez demagnetizace Exclamation Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt listopad 27 2014, 18:59    Předmět: Citovat

Tak co telka - opravena, anebo ji už "opravují" ve SD? Laughing
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
5410261230



Založen: Jun 18, 2007
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: st červenec 08 2015, 11:12    Předmět: Citovat

Zdravím
Po výměně pozistoru byla funkční až do nedávné doby. V pohotovostním režimu svítí červená i zelená led po zapnutí ovladačem červená zhasne ale po určité době zčerná obrazovka (zvuk je funkční) a rozsvítí se červená takže svítí obě. Po vypnutí a novém zapnutí je znova funkční i několik hodin. Deska s led a hl. spínačem je označena FC300 Já mám pouze podobné schéma s deskou FC100. Rád bych zjistil co led aktivuje a tím našel oblast závady. Za pomoc předem díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st červenec 08 2015, 11:40    Předmět: Citovat

kokun už ve čt listopad 27, 2014 7:59 pm napsal(a):
Tak co telka - opravena, anebo ji už "opravují" ve SD? Laughing

5410261230 napsal(a):
Zdravím
Po výměně pozistoru byla funkční až do nedávné doby. V pohotovostním režimu svítí červená i zelená led . . . po určité době zčerná obrazovka (zvuk je funkční) . . . Deska s led a hl. spínačem je označena FC300 Já mám pouze podobné schéma s deskou FC100. Rád bych zjistil co led aktivuje a tím našel oblast závady. Za pomoc předem díky.

Nebýt toho, že se znovu pos*ala, tak jsme tě tady asi neviděli, viď Laughing

Dobře víš, že schéma asi nebude . . . Cry
Ale co ti brání změřit alespoň to základní?
Které napětí se třeba ztratí, při tom zhasnutí obražofky?
. . .
Jinak je to věštění z křišťálové koule - a jak tu někdo už napsal, je to tuze nedostatkové zboží (většina jich byla vyvezena na Ukrajinu) Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.41 sekund