Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

tablet EKEN W70 cpu VIA8850 vyřešeno
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: út říjen 21 2014, 21:45    Předmět: Citovat

tak nabíječku jsem nekoupil,protože ji neměli skladem,ale objednal jsem ji v obchodě za 200kč,což je fajn a ve čtvrtek ji budu mít Smile
tak dám vědět co a jak.

no právě já chtěl připojit hned tu nabíječku jak mě to začalo upozorňovat na nízký stav baterie,ale neuvědomil jsem si ,že ta nabíječka nemusí být od toho Very Happy

dám pak vědět jak jsem dopadl Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: st říjen 22 2014, 19:41    Předmět: Citovat

tak nabíječku mi dodali již dnes Smile Tablet samozřejmě nenajel...zůstal viset před ,,plochou" .Tak jsem znovu nahrál FW a už najel i dotyk funguje Smile
Moc děkuji za pomoc Smile

akorát teda trošku mne zaráží nabíjení.nabíjí již 4 hodiny.Nabíječka je 5V 2.1A Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prexip



Založen: Jan 27, 2011
Příspěvky: 191
Bydliště: Jižní Čechy Lipno

PříspěvekZaslal: st říjen 22 2014, 20:10    Předmět: Citovat

ARDO
Blahopřeji Beer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: st říjen 22 2014, 21:53    Předmět: Citovat

děkuji Smile ještě mám FW jelly bean ..někdo psal,že je celkově chod tabletu lepší a rychlejší,ale nebudu riskovat nic Smile

zatím takto jak to mám ,tak to jede svižně Smile

ale může mi někdo jen ozřejmit co to vůbec je FW jelly bean? v čem spočívá to vylepšení atd?na netu je toho moc,ale mě zajímají spíše vlastní zkušenosti Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2014, 3:46    Předmět: Citovat

prosím zeptám se jen na maličkost.Mám k tabletu obal s klávesnicí mini USB
tablet má vstupy,USB HOST,USB mini

když ji zapojím do USB mini,tak klávesnice nejde.když vezmu redukci mini USB/USB a připojím ji do USB HOST tak normálně funguje
V tomto USB mi funguje i optická klasická myš.

Teď moje otázka : fungovala by ta myš i klávesnice ,když bych koupil rozdvojku na USB?

Anebo ten mini USB vstup se nedá nějak přenastavit,aby komunikoval s tou klávesnicí?

potom by rozdvojku již nepotřeboval.

Předem děkuji za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33954
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt říjen 30 2014, 8:24    Předmět: Citovat

Ziadna rozdvojka na USB neexistuje, potrebujes USB hub.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1112
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: so listopad 01 2014, 18:03    Předmět: Citovat

Nejlepší je klávesnice s USB hubem, osobně zkoušeno, přes tzv. OTG kabel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: po listopad 03 2014, 2:07    Předmět: Citovat

díky Smile a myslíte tedy,že když dám USB HUB do koncovky USB HOST,tak bude fungovat klávesnice i ta externí myš?

A ten mini USB pro komunikaci s PC se nedá tedy nijak přenastavit,aby komunikoval s tou klávesnicí?
když by ano,tak bych to měl vše vyřešené Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1112
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: po listopad 03 2014, 21:17    Předmět: Citovat

HOST je od slova hostitel-ský vstup. Ten druhý je jen pro nabíjení a komunikaci s PC. Teoreticky možná by šla úprava v SW, ale Androidu vůbec nehovím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: út listopad 04 2014, 0:29    Předmět: Citovat

[quote="warp"]HOST je od slova hostitel-ský vstup. Ten druhý je jen pro nabíjení a komunikaci s PC.


Tak ten mini USB v tabletu není ani pro nabíjení.Jen pro komunikaci s PC .
ale dnes jsem koupil USB HUB a připojil do USB HOST..a na ten HUB jsem připojil externí myš,tu klávesnici a vše je OK Smile

čili to funguje.Jakmile jsem do HUBu připojil ještě flešku,tak klávesnice fungovala,ale některé klávesy nefungují korektně ..ale bez připojené flešky je vše OK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1112
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: út listopad 04 2014, 11:55    Předmět: Citovat

Pro ARDO: Ta Flashka už moc odebírá, to by ten HUB musel být aktivní (zdroj 5V). Co se týče toho USB, tam jsem to napsal všeobecně, některé tablety ho měly společný (nedíval jsem se na tento konkrétní)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: so leden 17 2015, 17:02    Předmět: Citovat

zdravím vás znovu...docela dlouho šlapal bez problémů.Minulý týden jsem instaloval aplikaci a vybila se baterka.A ted tablet dělá následující:

nenajede na ,,plochu" ..zůstane viset na robotovi.Když dám recovery,tak se dostanu na ,,plochu" ale při restartování zase zůstane viset.

Má otázka zní :

stačí nahrát znovu celý FW anebo bude závada i ve flash paměti nebo kam se ukládá celý fw?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: ne leden 18 2015, 18:33    Předmět: Citovat

Mělo by stačit odstranit tu aplikaci, co se tam nahrávala.
Pokud se dá dostat na plochu a pak do nastavení, kde se přidávají a odebírají aplikace.

Aplikace se ukládají do tabletu jako celé soubory s příponou apk.
DATA/APP
v Systém/APP jsou pak aplikace nainstalovány výrobcem.
Pak se rozbalují do paměti RAM.
Ještě existuje tzv. dalvik-cache
ta je v DATA/dalvik-cache
Tu můžeš při problému s mobilem uplně vymazat. Data se načtou po startu znovu. Bude to déle nabíhat než je běžné.
Najít v dalvik-cache složku pro aplikaci a smazat by stačilo také.
Pak ještě si po instalaci nějaká data ukládají aplikace do složky
sdcard/android. Pokud tam má špatně nainstalovaná aplikace složku tak ji taky odstranit.

Pokud to zůstane viset na tom androidu, tak je to divné, pokud je pravda jak to popisuješ.
To by se musela aktualizovat systémová aplikace, a její stará verze je stejně v system/app
Firmware je ve flash jak jsi sám odpověděl. Při startu se vše důležité rozbaluje do RAM.
Častým problémem bývá nedostatečná velikost flash pro data (ROM).

Já to řešil tak, že aktualizace aplikací jsem převáděl ručně do system/app.
A pak mám taky část dat na SD kartě, kde je oddíl zformátovaný do EXT4.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: ne leden 18 2015, 19:01    Předmět: Citovat

díky za odpověď :-)ale tím system recovery se také vše vymaže ne ? nebo aspoň já když ho dám ,tak díky tomu se dostanu na ,,plochu " a všechny aplikace co jsem tam měl jsou fuč.Anebo to myslíš tak,že zůstávají ve složce někde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: ne leden 18 2015, 19:05    Předmět: Citovat

to jo, ale nejsem si jistý jestli to vymaže třeba data s sd karty a pak nevím jestli vymaže taky aplikace uložené v
data/app-system

ale pak mi nesedí to že ti to takhe havarovalo jak popisuješ

a když jsi provedl recovery a teď ti vše jede, a nestojí to na andoridu tak stačí snad znovu vše nainstalovat
není třeba přehrávat firmware

zašktrtni na mobilu ať to neaktualizuje automaticky, ale že o všem budeš rozhodovat přes android market

V posledních aktualizacích je nějaká systémová aktualizace aplikace Google myslím (Play?), které se app nafouklo z 15MB na více jak 30MB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund