Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Volba zaměstnání.
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr28



Založen: Oct 09, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá říjen 17 2014, 14:21    Předmět: Volba zaměstnání. Citovat

Zdravím všechny. Jelikož mi přijde že na tohle forum píšou relativně inteligentní lidé, zkusím se tady trochu nezvykle zeptat na Váš názor zde. Jak už je nahoře napsáno jde o práci. Jsem naprosto nerozhodná osoba pokud, nemám čísla, neumím se rozhodnout vůbec. Já 36let 2 děti rodina, vystudovaný mechanik silnoproud ale bavila mě vždy spíš elektronika než silová elektřina. Momentálně 3rokem u německé firmy jako elektrikář na údržbě. Práce náročná časově (směny) občas soboty občas pohotovost, dojířždění 15km. Velmi všestraná a přitom bez školení, vzdělání, nedali mi tam ani internet za ty tři roky..
Před tím jsem 10let dělal IT správu sítě ve státním. Práce nenáročná, ranní, tramvaj.. školení spousty, toho druhýho taky a ani tam nebyl tak potřeba Smile.
Ted mam moznost se vratit do statního na podobnou praci. Co by jste si vybrali VY? Kde jsou lepsi penize je samozrejme jasne a to o dost. Ale zase neni to tam zadny med, s lidma se moc nes**ou. Jsou se mnou spokojený, ale postup na nějaký misto na ranni nebo víc profi tam moc nevidim. Proste budoucnost nic moc, jen ty penize. Zase práce tam je a bude. A o budoucnost mi prave jde. Hlavne kvuli detem a rodine. Co vy na to? Mám se vykašlat na vše a dělat práci jen kvůli penězům, tak jak to tam dělá (nejem tam) hodně lidí? Nebo to risknout a jít zpět? V pondělí se musím rozhodnout. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4042

PříspěvekZaslal: pá říjen 17 2014, 14:29    Předmět: Citovat

Občas čtu, že lidé na smrtelné posteli litují, že nedělali to, co chtěli, ale to co chtěli ostatní, anebo si alespoň mysleli, že to druzí chtějí. Ač ještě živ, někdy si všímám i u sebe, že reaguji tak, jak si myslím, že se to ode mě očekává (snad abych měl klid?). To není jenom věc "správné" volby, ale osobnostní - být sám sebou - celoživotního "narovnávání se" (něco pro to ale člověk musí dělat a pohodlné to tedy není!).
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: pá říjen 17 2014, 14:44    Předmět: Citovat

Ty davas otazky Smile Napis na papier pre aj proti v oboch pripadoch a rozhodni sa, ktore je pre celu rodinu vyhodnejsie, nielen pre teba...ak uz mas rodinu, peniaze nie su viac na prvom mieste...ak aj doma zarobis dostatok, sice o dost menej, ale v pohode vyzijete, tak radsej pohodu, klud a byt s rodinou...ak mas ale nejake dlzoby, ci uz hypoteku atd alebo nejake nakladne ciele, tak treba zvazit, ci nezostat, aby si potom nelutoval, pracu v zahranici nie je dnes lahke najst, velmi pravdepodobne nebude cesta spat a peniaze na stromoch zial nerastu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6612
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 17 2014, 14:46    Předmět: Citovat

Vystačí rodina rozumně s tím, co bys vydělal v tom alternativním zaměstnání? Jestli ano, není problém, jestli ne a nechceš již příliš pokračovat v tom, co děláš, zatím tam zůstaň a hledej něco ještě jiného. Ono dělat, co mě baví, ale za příliš malou odměnu je sice hezké, ale pokud by na to měli doplácet moji blízcí, asi bych si to sakra rozmyslel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StandaT



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 232

PříspěvekZaslal: pá říjen 17 2014, 15:14    Předmět: Citovat

Konzultovat s manželkou a rozhodnout se spolu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2580

PříspěvekZaslal: pá říjen 17 2014, 15:52    Předmět: Citovat

Pořádně si to rozmysli a ujisti se, že v tom druhém zaměstnání tě vezmou i když tě současný zaměstnavatel bude chtít propustit až po zákonné výpovědní lhůtě. A když to budeš mít zajištěno, promluv si se současným zaměstnavatelem, co by pro tebe byl ochoten udělat abys u něj zůstal - a připrav se, že ti možná ukáže dveře a třeba tě ještě pomluví u budoucího zaměstnavatele.
_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9675
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá říjen 17 2014, 19:00    Předmět: Citovat

Jste šťastný člověk a pravděpodobně o tom ani nevíte...Vaše profese je na trhu práce žádoucí a máte možnost volby, já ne ale nejsem 36 a vystudoval za totáče pitomý obor metalurgie v Ostravě, dneska k nepotřebě a k ničemu. Bez dlouhého přemýšlení do státních služeb bych šel, jisté příjmy, pevná pracovní doba, odpovědnost malá, žádný sebezničující stress, roky na důchod běží, podřízení žádní, co si víc přát ?
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 17 2014, 19:42    Předmět: Citovat

Já jsem se státním sektorem skončil v r. 2000 a zpět bych nešel. Ovšem směnový provoz, soboty, dojíždění, to už je na pováženou. Taková práce , hlavně ty směny, objektivně zkracuje život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bandolik



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: pá říjen 17 2014, 20:51    Předmět: Citovat

Není jednoduché na takovou otázku odpovědět ale jedno je jisté rozhodnutí bude nakonec na tobě.
Já před dvaceti lety opustil zaměstnání kde jsem si vydělával slušné peníze ale doma jsem moc nebyl práce od pondělí do pátku mimo domov. Změnil jsem práci abych byl doma každý den i když za menší peníze.
po dvaceti letech mohu říci že toho rozhodnutí nelituji peníze nejsou všecko. Jak už tu je napsáno promluvte si doma co na to rodinný rozpočet pokud je v pohodě a rodiny souhlasí zjistěte jak již bylo napsáno zda je to místo opravdu volné a zda vás vezmou a pak až toto budete vědět zajděte za svým zaměstnavatelem a řekněte na rovinu proč uvažujete a novém místě. Možná vám změní pracovní režim pokud jste pro ně cenný a nebo vás pustí dřív, ale taky můžou dělat naschvály tohle se dost těžko odhaduje.
Rozhodně si o tom promluvte doma to je právě to důležité místo kde je třeba se obrátit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1350
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: pá říjen 17 2014, 21:27    Předmět: Citovat

Já bych volil ještě pár let ty podstatně vyšší peníze než budou děti samostatné,vytvořil si rezervy,pak se věnoval tomu co mne baví a nevysílí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31967
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá říjen 17 2014, 23:09    Předmět: Citovat

Co jsem se zatím setkal s přístupem zaměstnavatelů, tak i když vám nechtějí zvednout plat a celkově se chovají jako byste pro ně nic neznamenali, neposkytujou kolikrát ani zákonem stanovený věci a vůbec se chovají k zaměstnancům spíš jako k votrokům, tak když takovej zaměstnanec přijde, že chce odejít jinam, ještě mu hodí klacek mezi nohy tím, že mu neumožní odchod dohodou dejme tomu do týdne, ale tvrdě vyžadujou dodržení 2 a někdy i 3 měsíce výpovědní lhůty...

Čímž kolikrát člověku dokonale zhatí už dojednaný místo, protože novej zaměstnavatel často nechce čekat tak dlouhou dobu, než mu už dojednanej zaměstnanec nastoupí - a místo obsadí jiným, aktuálně volným člověkem. Už jsem to taky zažil na vlastní kůži - kvůli nabídce firmy A s vysloveně lákavýma podmínkama jsem podal výpověď ve firmě B a žádal jsem o ukončení HPP dohodou z důvodu nástupu do novýho zaměstnání. podotýkám, že jsem nevykonával žádnou vedoucí ani nenahraditelnou funkci, byl jsem prostě pracovník v kolektivu stejně zaměřenejch. Přesto mi byla dohoda zamítnuta a byla mi vnucena 2měsíční výpovědní lhůta se zdůvodněním, že požadujou tuto dobu na nalezení náhrady za mou osobu - přitom zájemci o práci se tam ptali denně, byla doba relativně vysoký nezaměstnanosti a firma si mohla vybírat. Přesto jsem nedostal možnost odejít okamžitě - a můj novej vysněnej zaměstnavatel když zjistil, že bude muset 2 měsíce čekat mi řekl "pápá měj se fajn" a přijmul jednoho z těch absolventů bez praxe a zkušeností, který ovšem předtím striktně požadoval ode mne jako podmínku přijetí.

A byl jsem v hnoji, ve výpovědi u jednoho zaměstnavatele, kterej i když trval na výpovědní lhůtě, tak odmítal akceptovat, že chci výpověď po dvou tejdnech zrušit a trval na ní - a už dohodnutej "novej" zaměstnavatel, kterej se zachoval podobně hulvátsky a cuknul z už hotový dohody.

Skončil jsem nakonec na 3 měsíce na pracáku a byl jsem rád, že jsem se uchytil ve firmě o 15km dál včetně denního dojíždění a vstávání o hodinu dřív, abych stíhal nástup v nový práci...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr28



Založen: Oct 09, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so říjen 18 2014, 7:51    Předmět: Citovat

Díky za reakce. Současný zaměstnavatel mi zatím problémy nedělá a šef už o tom ví. Až takový katastrofický scénáře, že by mi dělali zle, to by mi hodně zklamalo..
S penězma by jsme jakš takž vyšli, ale nebylo by to na vyskakování.
Dám vědět jak to dopadlo. Pokud mi v něčem vyjdou vstříc, tak zůstanu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19553
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so říjen 18 2014, 8:40    Předmět: Citovat

Dnes už občanský zákoník i zákoník práce umožňují uzavřít jak pracovní smlouvu, v níž bude specifikovaný odložený termín nástupu i platnosti pracovní smlouvy (nejjednodušší řešení), tak smlouvu o smlouvě budoucí, že kdykoli v období od data podpisu smlouvy do konkrétního dne zaměstnavatel se zaměstnancem uzavře před jeho nástupem pracovní smlouvu a zaměstnanec v den specifikovaný ve smlouvě nastoupí (s tím je sice trochu víc papírování, ale lze použít jednotné znění smluv, v nichž se mění jen osobní údaje, datum a specifikace pracovního místa).
Jistě, že na to nepřistoupí každý zaměstnavatel. I zaměstnanců, na které bude ochotný počkat, bude mezi zájemci poměrně malé procento.
Dnes máme stále víc různých manažerů a jiných teoretiků s tituly dříve nevídanými a neslýchanými, z nichž mnozí zaměstnavateli těžko něco mohou přinést, když většinu času spotřebují stálým dokazováním své užitečnosti pro firmu, ale začínáme pociťovat nedostatek řemeslníků, kteří opravdu umí.
Rozumný podnikatel či šéf to ví, ale stačí, aby mezi ním a zájemcem trčel jeden takový prakticky nepoužitelný manažer, a vypukne škoda pro zaměstnavatele i pro zaměstnance, jen ten první se to nejspíš nedoví...

Znám jednoho zahraničního podnikatele, který chtěl koupit fabriku v Podkrkonoší, ale bez lidí. Že si najme nové, mladší, protože věkový průměr 48 let, který v té fabrice vychází, je moc, že nejvýkonnější jsou kolem 29 až 32 let: už mají zkušenosti, ještě je netrápí zdravotní problémy, a zpravidla mají nějakou tu půjčku, tak jsou poddajní...
Nejsem přísežný tlumočník, tak jsem nic neporušil tím, že jsem se mu mimo překlad vysmál: bez lidí, co jsou tam teď, tu fabriku nerozjede, široko daleko chybí dvě generace vyučených v oboru...
Nakonec tu fabriku nekoupil. A existuje dodnes a zacvičují si tam své mladé sami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2729
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so říjen 18 2014, 9:44    Předmět: Citovat

Já mám taky "výborné" zkušenosti v roce 2009 se reorganizoval podnik(krize) a rušili místa tím i moje, pracoval jsem tam od vyučení 25let, nicméně nikdo nechtěl přistoupit na vyšší odstupné než 5 násobek platu a ROH stála za firmou a ne za dělníky. Měl jsem dvě možnosti buď kývnout nebo tam zůstat ty dva měsíce a mít nižší odstupné, protože platy šly dolů. Bohužel jsem kývnul, ale dnes vím, že jsem měl nárok na daleko vyšší odstupné bohužel...Teď jsem na tom podobně, protože jsem dělal pro ředitele, který má utkvělou představu, že nikdo nemůže omarodit, ani jeho samého se to netýká. Bohužel jsem chytil do nohy trombózu, asi většina ví o co jde a už jsem byl ten, co pořád marodí. Marodil jsem ten rok měsíc s plicními problémy a s nohou 3,5měsíce, protože se pořád nastavovaly prášky naředění krvi. Až jsem nastoupil, tak okamžitá výpověď, bez nějakých cavyků. Nepřistoupil ani na 2měsíce, protože tam měl důchodce, který tam dělal přede mnou. Tak jsem musel ukecat aspoň nějaké odstupné. Tak to dnes bohužel funguje. Dělej, pokud jsi zdravý, pokud je nějaká nemoc. S bohem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2580

PříspěvekZaslal: so říjen 18 2014, 12:46    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
...., nicméně nikdo nechtěl přistoupit na vyšší odstupné než 5 násobek platu....
Tak to jste měli vyloženě solidní vedení. Ve firmě co jsem měl to potěšení pracovat já se to dělalo tak, že majitel si pozval zaměstnance do kanceláře, předložil mu k podpisu dohodu o okamžitém ukončení pracovního poměru (samozřejmě bez odstupného) a doporučil mu, aby ji podepsal, jinak že ho propustí pro hrubé porušení pracovních povinností. Prý si to jeden nahrál a chtěl se bránit soudně, majitel se mu vysmál, že to klidně může zkusit, on že má všude známé.
_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.


Naposledy upravil Yarda1 dne so říjen 18 2014, 13:01, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 1 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund