Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rotační svářečka triodyn
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2014, 11:43    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
rezis napsal(a):
Když ji rozebereš na měď a tu prodáš tak ti dokonce po koupi invertoru (a to nejlevnějšího) ještě zůstane...

A ten invertor brzy taky "prodáš" - ale leda tak do SD (zvlášť ten nejlevnější) Cry

Omlouvám se chyba. Ne nejlevnějšího. Protože tam bude mědi tak za 10-12tis. A za to pořídí již slušný invertor. Pokud přidá tak může mít nezmara asi stejně spolehlivého jako tu triodynu. http://svarecky.heureka.cz/fronius-transpocket-1500/#utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl:.heureka.cz/&gclid=Cj0KEQjwt7KiBRD9lOePpe_BhrgBEiQAHaS_18eEMD1DzJ1nhA8zE2nx4JOdEA7ItW9l7SZn3My6XTQaAqjL8P8HAQ

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2014, 11:51    Předmět: Citovat

Ale no tak, triodyna váží 200kg celá. kolik tam může být mědi? víc jak 50kg určitě ne. Při výkupu čistý mědi 100Kč/kg zisk tak max 5k. A to dá pár hodin špinavý práce vysekat a vytahat vinutí z drážek.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2014, 12:30    Předmět: Citovat

Právě jsem slyšel, že v pohodě okolo 80kg a víc. Kolik je teď výkup netuším. Celé to má podle štítku 315kg.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2014, 21:45    Předmět: Citovat

Nejdřív ať zkusí zmíněnej kondenzátor 10kVAR a pak se uvidí.Za pár let to bude mít sběratelskou cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po říjen 27 2014, 11:12    Předmět: Citovat

U nás platí 120/kg. Další minimálně tisícovku za železo, tak by to za tu práci určitě stálo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: so listopad 01 2014, 17:40    Předmět: Citovat

foxrider napsal(a):
Můžu se prosím zeptat, mám svářečku RTB-3, vydrží jistič B 3x25A proudový náraz při jejím zapnutí nebo přepínání stupňů?
Z jejího používání mám vypozorováno, že jistič C 3x16A většinou vydrží její zapnutí nebo přepínání, ale B 3x20A je jak sázka do loterie, v drtivé většině již při zapnutí vypadne.
V návodu píšou že jistič musí být motorový (M, D) ale ten ČEZ prý nepovolí, kamarád říkal že i s Céčkem dělá problémy.
Máte s tím nějakou zkušenost - vydrží ta B25?
Díky!


Možná. Přidrž jistič při náběhu prstem a je. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: čt listopad 06 2014, 16:46    Předmět: Citovat

Mira_A napsal(a):

Přidrž jistič při náběhu prstem a je. Laughing


A to je jaký jistič, že to tak jde?

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3365
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt listopad 06 2014, 21:36    Předmět: Citovat

to bude asi spíš pojistka a přidržuje terčík, aby nevystřelil Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 882
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: pá listopad 07 2014, 19:36    Předmět: Citovat

Mira_A: Kéž by to tak šlo....ale už je to vyřešeno.

Nechal jsem si v práci navrhnout a vyrobit takovou pokusnou tlumivku s několika odbočkami, zapojil před svářečku a při střídavým zapínání a vypínání svářečky (při nastaveném nejvyšším svař. proudu) sledoval na které odbočce už jistič přestane vypadávat.
Vždycky když zapnu svářečku tlumivka výhružně zabručí - není impregnovaná, je to jen na zkoušku, ale ten proudový náraz musí být fakt veliký....
Vařit se s tím dá, jistič B 3x20A vypad jen asi 2x z přibližně 20 pokusů tak očekávám že pětadvacítka bude držet takže je pokoj. Very Happy
Když ne tak přepojím na vyšší odbočku....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
casio70



Založen: Apr 24, 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po červen 06 2022, 16:12    Předmět: Citovat

mi-ro napsal(a):
Ale no tak, triodyna váží 200kg celá. kolik tam může být mědi? víc jak 50kg určitě ne. Při výkupu čistý mědi 100Kč/kg zisk tak max 5k. A to dá pár hodin špinavý práce vysekat a vytahat vinutí z drážek.



V motoru 14 kW Triodyny je 10,8 kg Cu drátu. V generátoru, odkud se odebírá svařovací proud bude max 15 kg Cu drátu. Takže celkem zhruba 25 kg. Teď jsem se podíval do sešitu se záznamy. Tyhle stroje jsem převíjel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
casio70



Založen: Apr 24, 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po červen 06 2022, 16:13    Předmět: Citovat

rezis napsal(a):
Právě jsem slyšel, že v pohodě okolo 80kg a víc. Kolik je teď výkup netuším. Celé to má podle štítku 315kg.


V motoru 14 kW Triodyny je 10,8 kg Cu drátu. V generátoru, odkud se odebírá svařovací proud bude max 15 kg Cu drátu. Takže celkem zhruba 25 kg. Teď jsem se podíval do sešitu se záznamy. Tyhle stroje jsem převíjel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
casio70



Založen: Apr 24, 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po červen 06 2022, 16:26    Předmět: Citovat

_luky_ napsal(a):
Já měl K250 a podařilo se mi jí nahodit na 3xB25 jen jednou. Na hvězdu se roztočila, ale při přepnutí na trojúhelník to vždycky spadlo. Šla do světa, měl jsem už v té době invertor.
Zkusil bych do série zapojit nějaké topné těleso a po přepnutí ho přemostit. Jestli to nebude fungovat, tak jedině 3x32 nebo frekvenční měnič. No a nebo prodat.


Záleží na tom, zda jsou jističe pro vedení (ty spadnou) a nebo pro motory - mají jinou charakteristiku. Předpokladem je také to, že přepínač Y/D nemá upálené kontakty a také to, jestli nemá popřehazované vývody a po přepnutí do trojúhelníka není nafázovaný na opačný směr otáčení. To vyhodí jakýkoliv jistič.
Ale poradím Vám jeden fígl. Společně se svářečkou zapněte při rozběhu nějaký větší motor okolo 5 kW, nejlépe na 2800ot./min (dvoupólový. Při přepnutí do trojúhelníka tento motor podrží síť a jistič nepadá, protože je z motoru generátor. Vyzkoušeno. Pak se může vypnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: st červen 08 2022, 9:57    Předmět: Citovat

Příště to sem dej 5x po sobě... Rolling Eyes
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: po červenec 18 2022, 15:53    Předmět: Citovat

foxrider napsal(a):
Mira_A: Kéž by to tak šlo....ale už je to vyřešeno.

Nechal jsem si v práci navrhnout a vyrobit takovou pokusnou tlumivku s několika odbočkami, zapojil před svářečku a při střídavým zapínání a vypínání svářečky (při nastaveném nejvyšším svař. proudu) sledoval na které odbočce už jistič přestane vypadávat.
Vždycky když zapnu svářečku tlumivka výhružně zabručí - není impregnovaná, je to jen na zkoušku, ale ten proudový náraz musí být fakt veliký....
Vařit se s tím dá, jistič B 3x20A vypad jen asi 2x z přibližně 20 pokusů tak očekávám že pětadvacítka bude držet takže je pokoj. Very Happy
Když ne tak přepojím na vyšší odbočku....


To by mě zajímalo, co to bylo za tlumivku Question Wink Je to už pár let, ale pořád aktuální. Po rozběhu přemostěna stykačem ("Au") nebo nechána tak ("topí").
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po srpen 01 2022, 13:44    Předmět: Citovat

Úplně to nesouvisí s tématem, ale řeším teď zprovoznění 7kW motoru na jističi B 25A. Rozbíhá se na hvězdu, po asi 2 s se přepne na trojúhelník, vezme si pořádnou špičku, pohasínají světla a jistič občas vypadne. Motor přitom už má jmenovité otáčky, tak mi není jasné, kde se bere proudový náraz při tom přepnutí. Nemůže to být způsobeno tím, že nemá kompenzaci? V okamžiku přepínání se přeruší obvod a pak do něj znova teče magnetizační proud (?). Když přímo k vinutí budou paralelně kompenzační kondíky, pomůže to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund