Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Benq FP91G model Q9T4 nejde zapnout, nesviti on-off led
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: čt říjen 16 2014, 20:40    Předmět: Citovat

IC601 Vcc podla datasheetu: 9 až 12 V, max 16V, takže to máš v poriadku.

jjilek napsal(a):
. . .Rozsvícení monitoru (jen na cca 10 vteřin) ukazuje na problém v ochraně invertoru, . . .

Píše že bez signálu, to je normálne že sa potom hodí do standby. V podstate napätie na podsvietenie nieje nijak kritické, môže tam byť kľudne aj tých n-voltov, to na elektroniku nemá vplyv, akurát môže vypnúť podsvietenie. 5V je ok, 3,3V tiež, tak nieje prečo riešiť zdroj. Ale ak si tam dal 100uF namiesto 1000uF... Tie 3 kondy predtým sú OK? 3,3V drží stále? Môj názor: radšej sa zameraj na tie tlačidlá, je to bežná závada, zbytočne rozvŕtavaš čo je funkčné. Na skúšku vyletuj všetky mikrospínače, a daj len nový power (ak nemáš, vytiahni si von dva drôty), a uvidíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 16 2014, 21:45    Předmět: Citovat

Já jen připomenu, že ten můj monitor, co jsem zmínil na začátku (Acer AL1711), se chová dost podobně- pokud např. vypnu PC a monitor nechám, tak po chvíli změní LED barvu ze zelené na oranžovou. A v takové chvíli je problém monitor úplně vypnout, musím stisknout tlačítko Power na několikrát.
Ale jinou disfunkci jsem nenašel, s jednou vadou (elyty, jak překvapivé) mě funguje už skoro 10 let, a to jsem jej nedostal jako nový...

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4000
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt říjen 16 2014, 22:01    Předmět: Citovat

Mikrospínače lze snadno kontrolovat ohmetrem s automaticky přepínaným rozsahem, (to má snad každý digitál). Změří jak odpor při sepnutí, řádově stovky ohmů tak i izolační odpor. Je třeba měřit při konektoru odpojeném od T-con! Prošly mi rukama desítky monitorů, ani jeden neměl problém se spínači!?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá říjen 17 2014, 6:41    Předmět: Citovat

Zaujímavé, ja som už v niekoľkých týchto LCD problém so spínačmi mal (asi v 5 zo 100). Zákernosť je v tom, že môže byť vadný úplne iný spínač, ktorý blokuje power. Niekedy sa to ani nedá namerať, nejaká vlhkosť alebo olej (používaný pri lisovaní) od výroby, prejaví sa to až po niekoľkých hodinách po zapnutí (žeby elektrolíza?). Tiež prach v tlačítku, potom to reaguje rôzne podľa polohy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3312
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 17 2014, 7:25    Předmět: Citovat

Trubiice urcite svitily vsechny 4. Zkouknul jsem jestli neni nekde studenak, uz jsem to sice kontroloval ale takovych kontrol nneni nuikdy dost. Nenasel jsem potiz. Pajim mikropajkou, pri presunu desky do dilny pouzivam antistaticky sacek od nejake pc komponenty, doma nemam kde to delat.
Presne je 3,26 a 4,9V A drzi. Ta vcerejsi zamena elytu uz byl pokus ze zoufalstvi a s malou nadeji ze to treba naskoci a potvrdi se ze je stav stejny jako pred nedavnem. No nenajel.
Nez jsem to vecer odlozil tak jsem koukal na desku mikrospinacu ovladani. pripojil fous na ten konektor od ovladaci desky. Prvni zleva, tusim sedy drat, je 3,3V. Kdyz zmacknu power spadne to na nulu, uvolnim a je tam 3.3. To me zaujalo tak to musim v sobotu promerit. Jestli je to normalni nebo ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá říjen 17 2014, 12:17    Předmět: Citovat

Teraz neviem presne, ale malo by to byť normálne. Odmeraj ale všetky tlačítka, je to divne navrhnuté, ak má totiž zvod hociktoré iné tlačítko, tak nereaguje ani tlačítko power, hoci je dobré.

Pre istotu som to teraz preveril na BENQ FP72E, neviem na koľko sú si podobné, ale keď držím stlačené hociktoré tlačítko a súčasne stláčam power, tak to skrátka na power nereaguje, nezapne. (už som o tom písal..)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3312
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2014, 12:29    Předmět: Citovat

Tlacitka jsou v poradku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4000
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2014, 12:41    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Trubice najeli, bylo videt i logo vyrobce monitoru nebo co tam je. Po nejakem case se prepnul do pohotovostniho rezimu. A v tom zustal, ledka nezhasla. Takze od zapnuti normal rezim.

Jen pro jistotu - máš v tomhle okamžiku připojený videosignál (kabel) od PC?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3312
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2014, 13:00    Předmět: Citovat

Nemam, ale monitor najede i bez signalu, kdyz funguje.

Edit: Pridal jsem tu cast co je v smd ze spodu zdroj. desky, VN cast pro trubice. Snad to k necemu bude.



aaa.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  aaa.jpg
 Velikost:  291.71 kB
 Staženo:  146 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3312
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2014, 16:13    Předmět: Citovat

Na DC desce je dioda D604 z obou stran pruchozi, test diody 80ohmu. Merena zapajena. Dneska uz to nevymenim. Katoda teto diody jde pres odpor na nohu c 5 NCP 1200. Jeste jsem nasel studenta u Q805.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4000
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2014, 16:39    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Nemam, ale monitor najede i bez signalu, kdyz funguje.

To si piš. Najede krátce, pak spadne do pohotovostního režimu a čeká na videosignál. Benq na 100%!
D604 má paralelně R612 + R623 = 52Ω!
Q805 ? který, jejich tam několik, je to nějaké označení typu součástky, ne konkretní pozice.



Trouble power board.jpg
 Komentář:
Zkus postupovat podle tohoto schema:

Stáhnout
 Soubor:  Trouble power board.jpg
 Velikost:  125.19 kB
 Staženo:  79 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3312
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2014, 17:04    Předmět: Citovat

Tak s tou diodou mi to neproslo. Nenapada me na co se presneji zamerit. Vim ze pomoc zde na foru je dobrovolna, zadam, prosim o pomoc. Dekuji.

Edit: Podle toho blokoveho schema moc nezjisitm. Kdyz mam 3,3 tak mam zkontrolovat konektor a pojistky. Ty jsou v poradku i s propojem. Dal uz mi neporadi.



ob11.jpg
 Komentář:
Q805

Stáhnout
 Soubor:  ob11.jpg
 Velikost:  86.07 kB
 Staženo:  83 krát



Naposledy upravil robo dne po říjen 20 2014, 17:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4000
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2014, 17:23    Předmět: Citovat

Chceš-li pomoc, proměř odpor mezi drain a source a svod u gate obou 2N7002 (Q806 a Q8013) a při zkoušení připoj zdroj videosignálu z PC. Pak se lze pohnout v úvahách dál.
jjilek napsal(a):

Proměř na zkrat Q806 a 813 (2N7002).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3312
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2014, 17:55    Předmět: Citovat

Nemohu ty dve Q najit. Pocitam ze jsou v smd a ja je tam nemam Oznaceno cervene.


Pohled z vrchu.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Pohled z vrchu.jpg
 Velikost:  293.22 kB
 Staženo:  78 krát


pohled ze spodu.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pohled ze spodu.jpg
 Velikost:  282.2 kB
 Staženo:  109 krát


pohled ze spodu 1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pohled ze spodu 1.jpg
 Velikost:  288.51 kB
 Staženo:  97 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4000
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po říjen 20 2014, 19:51    Předmět: Citovat

Vypadají takhle:
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/14639/PANJIT/2N7002.html
Zkus je vysledovat od řídícího IO IC801, piny 7 a 10 přes řídící tranzistory a přitom proměř na zkraty a svod také Q805 a Q812. Ten popis na desce je pěkně nepřehledný a součástky nejsou hned vedle příslušných nápisů. Sám jsem je taky nenašel. Škoda, že už tady nemám ten stejný monitor, který jsem opravoval asi před 2 měsíci. Ještě jsem si prohlížel schema a začal bych proměřením tranzistorů Q808/809 a Q815/816. Jsou to SMD bipolární tranzistory, prostrčené přes desku na stojato. Ty najdeš hned, popis je na horní straně desky. Změř je bez vypájení na zkraty a jako diody proměř oba přechody. Já si jich hned nevšimnul, jsou to nejporuchovější polovodiče u Benq monitorů. Spínají přímo VN transformátory. Odejdou při studených spojích v obvodech transformátorů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.32 sekund