Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Benq FP91G model Q9T4 nejde zapnout, nesviti on-off led
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 10 2014, 6:04    Předmět: Benq FP91G model Q9T4 nejde zapnout, nesviti on-off led Citovat

Zdechl mi monitor. Nesviti power led. Zjisten nafouknuty C712, vymenen. Na hlavnim C605 je 309V. Na svorce CN 702 mam 3.3 a 4.9V. Elity jsem prosel zajicometrem s vysledkem ok. Nic nehori, nesmrdi. Diody ok. Nejak nevim jak dal. Prosim o pomoc. Dekuji

Edit: Jsou tri rezimi power led, zhasnuta, oranzova a zelene, oranz je pohot. rezim, zelena zapnuto a nesvitici led soft. vypnuti. Ted se zapne, bez signalu spadne do poh. rezimu. Probudit se asi ma signalem. Ten nemam po ruce. Ale uz se nedari vypnout. Drzim chvilku zap/vyp tlacitko a mela by zhasnout ledka. A furt sviti oranzove. Po nejakem case ci mackani se povede ze led zhasne. A nebo zhasne pri zmacknuti vyp. tl. hned jak ma. I zapnuti sem tam zahapluje. Ale ted zapinani slape. Inventory, trubice menic by teda mel byt ok. Studenakem to nebude, desku jsem dukladne proklepnul v kazdem rezimu a nic. Proc jednou jde vypnuti v poradku a podruhe to nejde. Pokud by byl fyzicky nejaky polovodic stal vodicem tak to bude stav trvaly, monitor se nehne. Prubezne ted zkousim zapnuti, vypnuti a funguje. Kdyz ja neznam na tomto modelu co se kde ma namerit v ruznych rezimech, ci kde jsou jaka napeti ktera jsou zavisla na tom kterem rezimu.
Co jsem komu udelal.


Naposledy upravil robo dne pá říjen 10 2014, 9:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 10 2014, 9:01    Předmět: Citovat

robo- já mám u starého PC nějaký LCD monitor Acer, 17". A pokud vypnu napřed PC (zmizí signál), tak se mi taky občas nedaří vypnout monitor pomocí tlačítka Power tak, aby oranžová zhasnula. Tak to možná není vada, ale vlastnost?
Můj monitor jinak funguje bez problémů.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 10 2014, 9:14    Předmět: Citovat

Vsem zakazu vypinat monitor, pokud bude svitit oranzova led, mel by obraz najet. Tedy v to doufam. Ono to vypinani z poh. rezimu je myslim vcelku k nicemu. Silova cast jede furt a tak to vypnuti zpusobi jen nejake soft zablokovani cekani na vga signal. Jen bych rad mel jistotu ze kdyz se na vypinani vykaslu, ze monitor vzdy najede. Tedy nejakou vnitrni chybou monitoru aby se nevypnul. Nejakou cast z mesice nebudu doma a pokud by zene odesel monitor, tak po navratu domu si to za ten nefunkcni monitor pekne sliznu Smile

Edit Tedkom kratkym zmacknutim proberu monitor, delsim podrzenim se vypne. Pote se v poradku zapne. Je v pohotovostnim rezimu, odpojim sit, pockam nejakych 20 vterin. Zapnu a nejde to. Pokam taky momentik a pote jde zapnout. Vypada to na elit ale ktery. Jsem je zmeril, krome smd. Asi blbe jsem je meril.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1378
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: pá říjen 10 2014, 21:48    Předmět: Citovat

A aký je tam IO na "HOT" strane zdroja?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 12 2014, 9:51    Předmět: Citovat

1200AP40. Doufam ze jsem dobre pochopil co po me je zadano. Schema desky zdroje nemam. Ale vsiml jsem si na jinem schematu podobnemu memu zdroji, ze u stabliku LD 1117 na out je elit 1000mikro. U te me desky, pozice C712 jsem videl 100mikro a tak jsem tam dal 100. Ted si nejsem jist jestli tam nema byt 1000 a jen ty me oci tu jednu dulezitou nulu nevideli. Je na 10V takze je mensi a asi ta nula je uz na lomu vrchniho okraje. Ten nafouknuty jsem nevyhodil, do dilny se dostanu zacatkem tydne tak ho dukladne prozkoumam. 3,3V tedy procak co s timto napetim pracuje je dost nachylny na zvlneni tohoto napeti. Takze to muze byt pricina toho podivneho zapinani a vypinani.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12059
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne říjen 12 2014, 10:33    Předmět: Citovat

mám stejný monitor, tedy BENQ FP91G (Q9T4)
taky po zapnutí napájení se automaticky nezapne . . . je potřeba ťuknout do tlačítka On/Off
asi to bude vlastnost tohoto typu . . .



Benq FP91G Q9T4.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Benq FP91G Q9T4.jpg
 Velikost:  121.89 kB
 Staženo:  123 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 13 2014, 11:12    Předmět: Citovat

Pokud sviti ledka oranzove tak by mel najet sam. Pokud nesviti nic, nenajede. Musi se zapnout. Pokud pripojim sit, tak taky nenajede. Jen to zapnuti je ted takove nespolehlive. Mikrospinace jsou ok, prisuzuji ten problem hodnote elitu co jsem tam dal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4000
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po říjen 13 2014, 15:00    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Vsem zakazu vypinat monitor, pokud bude svitit oranzova led, mel by obraz najet. Tedy v to doufam. Ono to vypinani z poh. rezimu je myslim vcelku k nicemu. Silova cast jede furt a tak to vypnuti zpusobi jen nejake soft zablokovani cekani na vga signal. Jen bych rad mel jistotu ze kdyz se na vypinani vykaslu, ze monitor vzdy najede. , krome smd.

Vypínání nějaký vliv má. Sice jede stále pomocné napětí pro T-con, ale invertor se zapíná až z pohotovostního režimu. Většina problémů bývá právě v invertoru. Možná to ale neplatí pro všechny výrobce.
Doporučuji změřit napětí na konektoru mezi T-con a invertorem. Jsou popsána, takže by to neměl být problém. Zejména +12V, +5V a enable: 12V by mělo být vždy, +5V jen s oranžovou kontrolkou a enable se zelenou. (Možná se ale mýlím.) Dej fotku invertoru a T-con, likvidoval jsem nějaký 19" Benq, třeba jsou desky stejné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 14 2014, 6:18    Předmět: Citovat

Obr


BENQ vnitrek.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BENQ vnitrek.jpg
 Velikost:  95.77 kB
 Staženo:  238 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4000
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 14 2014, 6:45    Předmět: Citovat

Tak tuhle nemám, já mám desku asi z FP93GS Q9T5 a ta je trochu jiná a větší cca 190 x 190mm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 14 2014, 7:00    Předmět: Citovat

robo, máš od toho schéma ?

http://elektrotanya.com/benq_q9t4-fp91g_fp93v.rar/download.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4000
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 14 2014, 7:13    Předmět: Citovat

Tak tam zkus 1000µF, to by nemělo nic udělat. Je ten elyt na desce T-con nebo na zdroji + invertoru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 14 2014, 7:27    Předmět: Citovat

Tady je nějaké logické schéma z toho odkazu.
Šel bych do toho "Q9T4-FP91G-power BD.pdf"



blok1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  blok1.jpg
 Velikost:  53.94 kB
 Staženo:  237 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4000
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 14 2014, 7:41    Předmět: Citovat

Kouknul jsem do schema od P32 a skutečně C712 je 1000µF. Pokud je 3,3V nedostatečně blokováno tak při zapnutí by to skutečně mohlo být nestabilní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 14 2014, 20:01    Předmět: Citovat

Tak elit zakoupen a vymenen. Bohuzel monitor ted nenastartuje vubec. Zavani to odpovedi- zpusobil jsi tam dalsi zavadu. Ale to neberu. Ani neni mozne jak, jen jsem vymenil ten elit. Snad ze je ten elit spatny, zakoupen v GESu. Napeti je 3.25V a nekolisa. Dalsim merenim jsem zjistil ze ZD 601 je zenerka na 15V ale napeti je tam nejakych 11.6. Na C606 je take asi 11.2V. Coz nebude asi v poradku. Zitra jsem vlozim obrazek zdroje. Mozna me pres noc neco napadne. Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund