Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Benq FP91G model Q9T4 nejde zapnout, nesviti on-off led
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st říjen 15 2014, 7:47    Předmět: Citovat

Na C709 by mělo být 5V. Může být přetížený spínaný zdroj kolem IC601, z nějakého důvodu při zapnutí invertoru nestačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3313
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 15 2014, 9:23    Předmět: Citovat

Dodavam obrazedk zdroje. 5V tam mam. Ale ta zenerka ZD 601 je na 15 a ja tam mam 11.6V. Vcera jsem se k tomu dostal bohuzel az vecer.

p32: Dik za schema. Ja ho nenasel.
-----------------------------------------------------------------------

Jen tak pod carou. Ten obrazek byla trosku prace. Obrazek jsem musel v pdf zvetsit, protoze co by melo byt cerne tak bylo sedave, spatne citelne. Az u urcite velikosti krasne naskocila cerna. Obrazek byl ale vetsi jak plocha monitoru. Takze screen obrazovky nepripadal v uvahu. Obraz jsem si tedy rozdelil na virtualni ctyri casti a udelal ctyri screeny. Ty jsem pak nasledne pospojoval v editoru. Na netu jsem nasel schema desky ale byla to asi zvetsene jen do velikosti obrazovky a udelan screenshot. A ikdyz jsme to zvetsil dak to cely bylo jak pres sedy zavoj.



1Power board.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1Power board.jpg
 Velikost:  289.27 kB
 Staženo:  228 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st říjen 15 2014, 9:41    Předmět: Citovat

To schema jsem si podle P32 také stáhnul. Pokud tam máš 5V, tak je asi chyba někde v obvodu buzení spínacího tranzistoru, možná D602, IC601, Q601, ale i jinde a zdroj nemůže být plně zatížen. Ale to se již na dálku asi nedá řešit. Těch 5V totiž současně řídí zpětnou vazbou přes optočlen obvod IC601.
Nebo taky velký odběr invertoru (zkrat a pod.) Zkus těch 12 V od invertoru na PF801 odpojit nebo snad i změřit, kolik proudu si invertor bere.
Proměř na zkrat Q806 a 813 (2N7002).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st říjen 15 2014, 10:04    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Dalsim merenim jsem zjistil ze ZD 601 je zenerka na 15V ale napeti je tam nejakych 11.6. Na C606 je take asi 11.2V. Coz nebude asi v poradku

a měřil jsi kondíky C606 a C611 ? a co esr ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3313
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 15 2014, 10:56    Předmět: Citovat

Na ESR se tech C606 a 611 se podivam. Kapacita by souhlasila. Vic jsem vcera nestihl. Jestli na te zenerce ma byt 15V nevim, jenom usuzuji z toho ze ta zenerka je na 15. A nebo odpojit nohu odporu R611 u te zenerky a pres zdroj s prod. omezenim tam zkusit pustit tech 14-15V co to udela.
Pro upresneni na svorce CN 702 mam jak 3,3 tak 5V
To jjilek : 'Pokud tam máš 5V, tak je asi chyba někde v obvodu buzení " Promin nepochopil jsem.
Pred vymenou toho C712 ze 100 na 1000micro se povedlo ten monitor nahodit. Vidim to na zmenu hodnoty nejake pasivni soucastky. Ted jen ktera-e. Asi ten monitor budu muset odnest do meho kutlochu kde mam i nejakou vybavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st říjen 15 2014, 11:16    Předmět: Citovat

Že se povedlo ten monitor nahodit při zvlněných 3,3V, to bych tomu věřil a když to vrátíš zpátky, tak se to asi podaří také. Mohlo se stát, že nesepnul invertor a tudíž i z těch 12V nebyl odběr a proto to šlo. Ale to je jen spekulace. Ze zkušenosti s desítkami Benq bych usuzoval na možnost zkratu spínacích tranzistorů v jejich buzení. Já tím vždycky začínám po prohlídce elytů, někdy jsou to bipoláry a někdy cmosy. U té zenerky bych problém nepředpokládal, má asi malé napětí už z trafa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3313
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 15 2014, 13:30    Předmět: Citovat

Trubice najeli, bylo videt i logo vyrobce monitoru nebo co tam je. Po nejakem case se prepnul do pohotovostniho rezimu. A v tom zustal, ledka nezhasla. Takze od zapnuti normal rezim.
A u te zenerky, kdyz je tam 11.6V proc tam nedali treba na 12-13V. proc zrovna na 15V. Do zitrka se k te oprave nedostanu a tak pokud by nekdo chtel nejaka mereni tak je ted nemohu provest, jsem do noci v praci. Ale klidne muzeme diskutovat.


Naposledy upravil robo dne st říjen 15 2014, 13:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st říjen 15 2014, 13:35    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
A nejakem case se prepnul do pohotovostniho rezimu. A v tom zustal, ledka nezhasla.

LED svítí žlutě, nebo zeleně ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3313
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 15 2014, 13:40    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
robo napsal(a):
A nejakem case se prepnul do pohotovostniho rezimu. A v tom zustal, ledka nezhasla.

LED svítí žlutě, nebo zeleně ?


Pokud svitil lcd tak zelene, pri uspani zlute. Pote na zmacknuti power led zhasla. Kdyz jsem v momente prechodu zelena-zluta led tuknul na power, monitor se zase rozsvitil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st říjen 15 2014, 16:07    Předmět: Citovat

Pokud nenajdeš problém (zkrat), tak vrať elyt zpátky a při rozsvícení změř napětí na zenerce. Zdá se to být zajímavé. Taky přitom změř ten nový elyt na kapacitu i na ESR. Bohužel zajícoměr asi toho moc neřekne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: čt říjen 16 2014, 14:09    Předmět: Citovat

"Monitor sa rozsvietil"... teda podsvietenie funguje? Je vidieť napis "Check signal cable" predtým než to padne na oranžovú? Po zapnutí do el.siete a stlačení tlačidla napájania by mala svietiť zelená a už spomínaný nápis na displeji. Ak to tak nieje...

Inak ja to vidím na zvody tlačidiel. To sa veľmi ťažko zisťuje, niekedy je to len závislé na teplote, vlhkosti. A keď sú tlačidlá zapojené na jednej línii a len odpory určujú ktoré je stlačené, to potom môže blokovať úplne iné tlačidlo. Mal som prípad že po zapnutí všetko 5 hodín fungovalo, potom vyskočilo menu. Boli to tlačidlá. Vychádzam z predpokladu že elity sú už skontrolované a v poriadku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt říjen 16 2014, 14:25    Předmět: Citovat

Je tu v tom taky bordel, ze sa v tom nevyzna hadam uz nikto... Rolling Eyes

Bolo by vhodne, keby robo napisal, co vlastne teraz ten monitor robi/nerobi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt říjen 16 2014, 15:08    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Jestli na te zenerce ma byt 15V nevim, jenom usuzuji z toho ze ta zenerka je na 15. A nebo odpojit nohu odporu R611 u te zenerky a pres zdroj s prod. omezenim tam zkusit pustit tech 14-15V co to udela.
Pro upresneni na svorce CN 702 mam jak 3,3 tak 5V
Trubice najeli, bylo videt i logo vyrobce monitoru nebo co tam je. Po nejakem case se prepnul do pohotovostniho rezimu.

Asi tam těch 15V má být, je to napájení IC601. A pokud není ani před R611, tak jde malé napětí z trafa nebo je vadná D603. Ale to už jsem psal. Pokud bys chtěl měřit AC napětí, tak vezmi na vědomí, že tam není 50Hz ale něco hodně vyššího.
K tomu, že se monitor na chvíli rozsvítí - to možná zapůsobí ochrana, pokud nesvítí některá trubice. To se krátkým pohledem na monitor nedá moc rozeznat. Řeším to tak, že připojím volně trubice namísto panelu, potom snadno vidím, která strana nesvítí a podle toho hledám na desce odpovídající větev invertoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3313
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 16 2014, 19:19    Předmět: Citovat

Vymeneny C813, 811, 611,606. Stav stale stejny, nic to nedela, nesviti. Na katode D602 mam 11.6V. Merenim se chova jako dioda tak je ok. To V urcite bude spatne protoze je na ni napojena zenerka ZD602 ktera je na 24V. Te jsem si vcera nevsimnul. Taktez je toto napeti nedostatecne pro zenerku ZD601 ktera je na 15V. Mereni provadeno proti minus polu C605-/100mikro/450

Jeste se vratim k C712. Pokud jsem tam mel 100mikro elit tak monitor po nekolikerem zmacnuti ci delsim drzeni, proste laborovanim najel. Rosvitila se zelena led. Koukl jsem na displej a bylo videt to co se ukaze pri spusteni bez signalu. To svitilo cca 10 vterin. Pote presel monitor do rezimu spanku. Zelena led se zmenila na oranzovou. Pokud jsem hned zmackl power, monitor se rozsvitil tak jako pri zapnuti, sviti zelena led. Pokud ho po prepnuti do spanku necham chvilku v klidu, tak pak zmacknu power, oranzova led zhasne a monitor se vypne.
To ze monitor vubec najel absurdni ve vztahu k napeti co je na katode D602 a predpokladu co ma byt na tech zenerkach ZD601 a ZD602 a jestli tyto mereni ma probihat proti minus polu C605.
Elity jsem meril jak na ESR tak kapacitu, ty co jsou na power board, a souhlasi kapacita i ESR ktere v poradku. ESR je shodne v ramci stejne kapacity kondenzatoru-nevybocuje.
Tak jsem zaměnil C712 1000micro za 100micro. A monitor nechce stejně najet. Je pro mě už pozdě blbnout s tlačítkem power. Ale si to nepomůže a nezapne jako před tím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt říjen 16 2014, 20:19    Předmět: Citovat

Ta zenerka 24V je ochrana proti přepětí a je zapojena do obvodu blokování řídícího IO. Takže ta nemá na chování žádný vliv. Rozsvícení monitoru (jen na cca 10 vteřin) ukazuje na problém v ochraně invertoru, Stále jsi asi nezkoušel ohmetrem zkrat mezi D/S na spínačích D806 a D813. Netvrdím, že je to jimi, ale oba problémy (nižší napětí a zhasnutí monitoru po 10 sec) na to ukazují. I když samozřejmě to nemusí být správný tip (může být např. vadná jedna trubice). Zkontroluj si, jestli se na těch 10 sec rozsvítí obě trubice! Pokud ano, tak ty spínací fety a obvody před nimi můžeš na 90% vyloučit.
Také si myslím, že IO601 může jet i při sníženém napětí kolem 12V viz:
http://www.onsemi.com/pub_link/Collateral/NCP1200-D.PDF
Blíže o tomto napětí na str. 6.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund