Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD monitor LG L1954TQ-PF - jen svítí

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: so říjen 04 2014, 10:31    Předmět: LCD monitor LG L1954TQ-PF - jen svítí Citovat

Ahoj,
už vážně netuším jak dál, nesetkali jste se někdo s podobným problémem?

Minulý týden mi prostě během práce na počítači zmizel obraz na monitoru, jen svítí podsvícení. Takže jsem místo něj připojil záložní abych vyzkoušel jestli odešel monitor nebo grafika.
Monitor reaguje na počítač, vypíná a zapíná se s počítačem. Bohužel mi jen svítí podsvícení, ale na displeji nic není, jen celý bíle svítí.
Včera jsem jej rozebral a zdroj byl plný studeňáků, takže jsem jej celý přepájel, napětí zdroje v podstatě sedí podle popisů (místo 5V naměřím 5,1V, místo 15V je tam 14.3V když svítí podsvícení a 18.0V když nesvítí). Pomocné stabilizátory na destičce zpracovávající obraz taky dávají 3,3V a 1,8V. Měřeno s odpojeným panelem, po jeho připojení se nedostanu dovnitř.
Předpokládám že kdyby odešel řídící obvod, tak monitor neraguje na signál a tlačítka, takže ten bude nejspíš v pořádku.
S připojeným panelem se po zapnutí monir rozsvítí a 3s zhasne. Když odpojím panel, tak se monitor rozsvítí, po 3s zhasne, po dalších 2s se znovu rozsvítí a už nezhasne dokud jej nevypnu.
Napadá někoho co můžu ještě zkontrolovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so říjen 04 2014, 11:59    Předmět: Citovat

Skontroluj napajanie panela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: so říjen 04 2014, 22:51    Předmět: Citovat

A poistku na vstupe napajania pre T-CON.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ccarloss



Založen: May 22, 2007
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: ne říjen 05 2014, 14:32    Předmět: Citovat

Minule som opravoval LCD Acer 17 po nejakom odbornikovi.Vymenil som vsetky elyty a monitor iba svietil ako baterka.V modulu T-Con bol odlomeny smd tranzistor.

Naposledy upravil ccarloss dne ne říjen 05 2014, 15:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne říjen 05 2014, 15:09    Předmět: Citovat

? po odborníkovi ?
Vyměnil jsi všechny elyty a v nich to nebylo ? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ccarloss



Založen: May 22, 2007
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: ne říjen 05 2014, 15:22    Předmět: Citovat

No to srandujem .Bol to nejaky clovek co sa o nieco pokusal,ale iba to este viac zmrvil.Povodne tam boli zle elyty,ale on tam este k tomu odlomil ten smd tranzistor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: ne říjen 05 2014, 15:22    Předmět: Citovat

RNBW: trefa, napájení panelu v kontrolním bodě VDD+5V chybí. Opatrně jsem odloupnul tu krycí plastovou folii a měřil proti rozlité zemi. Teď už nemám čas, ale večer budu pokračovat.

Petersal: T-CON je myslím ta destička na panelu co do ní jde kabel z destičky vstupů. Zeshora na ní nic není, takže předpokládám že něco bude zdola. Na vstupním kontoru je část PINů popsána jako data, pak jsou 2 pozice vynechané a další 3 nepopsané PINy. Na datových PINech je od 0 do 2V, ty 3 nepopsané jsou 5,1V, takže napájení.

CCarlos: Tohle LCD jsem kupoval roku 2008 jako nové, nikdo je nikdy neměl otevřené, až já teď. Dávám si hodně záležet aby po opravě vypadalo jako nové, abych něco nezlomil a tak.
Ale tuším co máš na mysli. Nedávno jsem spravoval Samsunga po odborníkovi ze servisu - on vyměnil všechny kondíky zdroje, řídící integráč zdroje, diody,... přitom zničil DPS a tak její část nahradil drátkama - prostě prasečina. Jenže závadu nenašel, tou byl proražený fet invertoru, který zkratoval zdroj.

Panel je tam Hannstar HS190MEN3.
Deska na panelu (T-CON ?) Hannstar 6P18V0063-AO (705D500DAB-B00816.

Obvykle na monitorech spravuju zdroje, nebo stabilizátory na řídící desce, tohle je pro mě novinka.
Na copak si mám dávat pozor při demontáži T-CONu a jakpak moc je to citlivé, když je všude napsáno nedotýkat se?
Raději se dvakrát zeptám, než dělat machra a něco z neznalosti zničit.
Díky za vaši snahu pomoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: po říjen 06 2014, 19:02    Předmět: Citovat

Tak je spálená pojistky F100 na T-CONu.
Za pojistkou naměřím proti zemi nějakých 200 Ohm, je možné že odešla stářím, nebo mám ještě dál hledat?
Čímapak ji můžu nahradit, případně na jakýpak proud? Rozhodně to nehodlám opravit kapkou cínu, ale třeba drátek z trubičkové pojistky by v nouzi mohl pomoci, raději však takovou pojistku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2014, 16:56    Předmět: Citovat

Je to 19-ka, bude tam positka tak do 2A.
No a dovod jej odchodu? Meraj polovodice. Tiez obcas mava skrat nejaky keramicky kondik voci zemi, ale meranim multimetrom to nie je meratelne. Vtedy je lepsie na vstup VCC dat z nejakeho zdroja ktory ma prudovu poistku 5V a zistit co sa hreje/alebo nepracuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: út říjen 07 2014, 20:04    Předmět: Citovat

Tak 2A je hodně proudu, čekal jsem míň, ale zařídím se podle toho.

Na VCC jsem připojil regulovatelný zdroj a nastavil proudový omezení 2A.
Když jsem tam plynule přidával napětí, tak až do 2,5V plynule rostl proud nějak do 200mA. Při 2,8V skokově vzrostl přes 1A a ozývalo se bzučení, ale nic se nehřálo. Při 3V zabralo proudové omezení a bzučení přešlo v pískot.
Takže jsem to vypnul a stále nebylo nic teplého (alespoň z vnější strany, bojím se sahat na součástky). Zjistil jsem že bzučela tlumivka 6R8, nejspíš se spustil pomocný zdroj a byl přetížený zkratem za ním.
Tipuju že bzučící tlumivka bude step-down měnič, ale copak bude za ním.

Můžeš mi nějak blokově popsat funkci toho T-CONu?
Pro mě to je černá skříňka, vůbec netuším jak to funguje abych dokázal postupně jít a hledat.
Díky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: čt říjen 09 2014, 19:19    Předmět: Citovat

V T-CONe su väcsinou 2 hlavne napajacie vetvy: 1. pre procak a pripadne eeprom a 2. pre panel.
Samozrejme v ramci vetvy moze byt viac menicov alebo stabikov.
Su to step down/up menice ale byva tam aj klasicky linearny stabilizator. Ten je najcastejsie vo forme IO.
Ak mas podozrenie na pretazeny menic, tak odpoj z neho zataz a zapoj tam nejaky rezistor-spínaný menic nesmie bezat naprazdno.
Obcas pomoze najst datasheet jednotlivych IO a zistit kde maju napajanie a to odpajat, v pripade ze je problem v nejakom IO tak hned zistis v ktorom. Taktiez datasheet od IO v menici mnohokrat napovie aj o hodnotach napätia na jeho vystupe.
Ale uprimne, je to velmi blba robota, a este jedna vec: pri manipulacii s T-CONom daj bacha na FLEX!!!
Lahko sa poskodi kontakt a panel je K.O!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund