Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV LG 42LM615S-ZE, neudrží řazení stanic.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út září 23 2014, 21:04    Předmět: TV LG 42LM615S-ZE, neudrží řazení stanic. Citovat

Zdravím.
Snažím se domluvit s touto DVB T/C/S televizí. Má ji synovec. Tato TV si stále uspořádává pořadí satelitních stanic podle nějakého vlastního nepochopitelného algoritmu. Po seřazení (ale už průběžně i při řazení stanic) dochází k přeházení nastaveného pořadí. Po továrním nastavení jsem zkoušel:
1. Automatické ladění. Je tam možnost výběru automatického ladění ve dvou režimech a/Poskytovatel "Skylink-CS link", b/Poskytovatel "Žádný". V obou případech se naladí všechny očekávané stanice Astry na 23,5°. Očekával jsem, že v režimu "Skylink" se naladí stanice v pořadí, jak uvádí Skylink na svých stránkách pro Fastscan, tj. ČT HD, Č2, Nova HD, Prima HD, ČT24, atd., avšak pořadí bylo jiné (nepoznačil jsem si ho). V režimu "Žádný" se stanice naladí podle frekvencí transpondérů. Po naladění lze stanice snadno seřadit v obou ladících režimech ručně podle osobních zvyklostí, ale po chvíli se stanice samovolně přehází. Nejprve se na pozice ČT HD (dávám ji jako "1") a STV HD (dávám ji jako "24") dostanou nějaké německé stanice, a tyto dvě původně zařazené stanice dostanou nová čísla. Pak se obvykle zamění pořadí slovenských stanic, atd. Dále to už nesleduji.

2. Manuální ladění. Po přechodu na tovární nastavení se zobrazí mimo jiné možnost "Automatické aktualizace programů". Volím možnost "NE" a pokračují v ladění podle frekvencí transpondérů Skylink. Vše se naladí správně. Pak provedu řazení stanic. Opět dojde již při řazení, nebo následně k samovolnému přeházení pořadí. Zase nejdříve je ČT HD na pozici 1 nahrazena německou stanicí atd.

Po několika hodinách snažení jsem s tím praštil a píšu dotaz na "šťasné nebo nešťastné" majitele nebo znalce této TV.

- Je to kusová vada této TV a mám doporučit synovci, aby ji reklamoval?
- Je to nějaká systémová vlastnost této TV? Pokud ano, tak synovci doporučím, aby TV vrátil jako "uživatelsky nepoužitelnou".
- Nebo dělám něco špatně a zasloužím přes prsty s poučením jak postupovat, aby se stanice nepřehazovaly.

Dík za rady a povzbuzení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1376
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: út září 23 2014, 21:30    Předmět: Citovat

Mal som taký istý problém . Prehral som firemware a odvtedy kľud.
Mal som aj Sony úplne nové a robilo to tiež. Správalo sa to tak že až po vypnutí a znovu zapnutí sa prehádzali stanice ako sa im zachcelo. Uplatnila sa záruka prehrali firemware a odvtedy to šlape.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: st září 24 2014, 7:04    Předmět: Citovat

To co popisuješ je asi vada, ale obecně to na TV včech značek jde dost blbě řadit. Na některých to kanál smaže, když je chvíli bez signálu. Obvykle, když ladím jakoukoliv TV na satelit nebo kabelovku, tak se musím hodně držet, abych neflákl ovladačem někam do kouta. Zatím vede nělaká TV Finlux, tam jsem nenašel způsob, jak programy uspořádat.
Jinak se mně osvědčilo ladit ručně, jen tranpondéry s programy které chci, a hlavně vypnout "automatické cokoliv", jinak se to po čase roz.....í.
Asi TV dělají pro milovníky adrenalinu. Mně se určitě zvýší při ladění tlak. Zajímavé je, že na satelitních přijímačích to jde krásně. Proč se výrobci Tv nepoučí od výrobců sat. přijímačů?
Můj názor je, že by to měl každý reklamovat, ať se někdo konečně zamyslí. Pokud nechtějí reklamaci uznat, můžou poslat technika, ať předvede, co s TV zvládne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st září 24 2014, 7:38    Předmět: Citovat

Harry.pa napsal(a):
....Obvykle, když ladím jakoukoliv TV na satelit nebo kabelovku, tak se musím hodně držet, abych neflákl ovladačem někam do kouta. .....

Tu potřebu praštit s ovládačem , nebo praštit do něčeho, nebo ještě lépe do autora přislušného firmware mívám často také.
Dnes jsem ještě poslal dotaz na technickou podporu LG. Uvidím zda mi odpoví a co poradí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2791
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: st září 24 2014, 7:48    Předmět: Citovat

Není tam nastavena země, kde se to bude používat?
Až jsem se s tím setkal, ale nejsem si jistý, jestli to taká byla LG. Tam byla nastavena volba pro německo a tak se to pořád snažilo dát německé stanice na první místa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st září 24 2014, 8:00    Předmět: Citovat

Nastavení země je správné. Ty stanice CT HD a STV HD jsou jako jediné od Skylinku na transpondéru 11944/V/27500. Ten transpordér není přednastaven v seznamu v TV a musí se ručně doplnit. Přitom ladění Fastsacan Skylinku by mělo dát ČT HD na první místo jak Skylink uvádí pořadí svého ladění. Takže tam může být souvislost v tom, že si firmware možná plete CT HD s nějakými Němci na tom doplněném transpordéru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: st září 24 2014, 11:25    Předmět: Citovat

On základ je, že programy si chce uživatel seředit podle sebe, a ne podle Skylinku, nebo abecedy, nebo něčeho co vymyslí výrobce. Co s tím má pak dělat nějakej senior, kterýmu to technik naladí a on najednou nemá svou oblíbenou stanici na č.1?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sepp



Založen: Nov 19, 2011
Příspěvky: 36
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: st září 24 2014, 15:25    Předmět: Citovat

Snadné řešení, v menu je třeba zatrhnout nevyhledávat nové stanice. Jinak to při každém novém zapnutí aktualizuje seznam a řadí podle svého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st září 24 2014, 16:58    Předmět: Citovat

Sepp napsal(a):
Snadné řešení, v menu je třeba zatrhnout nevyhledávat nové stanice. Jinak to při každém novém zapnutí aktualizuje seznam a řadí podle svého.

Jsi si jistý, že u této LG TV je v menu položka s názvem jak uvádíš? Nebo to jen předpokládáš podle jiných TV nebo satelitních přijímačů. Já jsem takovou položku nenašel. Jak jsem psal hned v dotazu, po továrním nastavení se zobrazí položka "Automatické aktualizace programů". Zvolil jsem možnost "NE" a pokračoval v ladění. Přesto se stanice přehazují. Tuto položku po naladění již v menu nenajdu, zobrazí se jen po továrním nastavení.
Je zřejmé, že položka "Nevyhledávat nové stanice" a "Automatické aktualizace programů" by měly mít stejný účinek, ale u tohoto TV to nějak nefunguje.
Já mám doma TV Sony se satelitním tunerem. Tam je položka "Automatická aktualizace satelitních programů". Tu mám zapnutou. Nově nalezené programy mi ta Sony připisuje na konec seznamu a nic nepřehazuje. Já si nové programy, o které mám zájem, jen čas od času vhodně zatřídím.
Bohužel u té LG to tak přirozeně a logicky nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sepp



Založen: Nov 19, 2011
Příspěvky: 36
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: st září 24 2014, 20:33    Předmět: Citovat

Na LG 50PM970S v menu satelit hned na první stránce úplně dole zap. vyp. "Akt. seznamu programů ". Je i v menu na jiných typech LG. Pokud není nastaveno vyp. mění programy. V továrním nastavení zap.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st září 24 2014, 20:49    Předmět: Citovat

Mám ten TV u synovce, takže tu položku nemohu aktuálně ověřit. Dík za radu, znovu pohledám. Vnitřně jsem ale přesvědčen, že v menu mého typu LG 42LM615S taková položka takto přístupná není, určitě bych ji už našel. Rád bych se mýlil a vyřešil tak ten problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: čt září 25 2014, 6:31    Předmět: Citovat

Pokud by v menu té TV daná volba nebyla je potřeba vyzkoušet následující postup: tovární nastavení / poskytovatel žádný / hledání naslepo! Pak by se už tv stanice neměly přehazovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt září 25 2014, 6:53    Předmět: Citovat

lumca napsal(a):
.... tovární nastavení / poskytovatel žádný / hledání naslepo! .....

Tento postup jsem už zkusil. Pak jsem seřadil na zkoušku asi 40 stanic. ČT HD a STV HD na pozicích 1 a 24 se nahradily německými stanicemo během 1 hodiny. Ostatní zatím prvních 24 hodin na svých pozicích vydržely. Budu sledovat.

Na stránkách podpory LG
http://www.lg.com/cz/podpora/vyrobek-napoveda/CT20112004-CT20112005-1366203399067
jsem našel nový FW, který by již neměl to přehazování dělat. Mezi typy TV pro tento FW však můj typ není. Poslal jsem dotaz na podporu LG, zda tento FW mohu použít i pro tento TV, ale zatím žádná odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: čt září 25 2014, 13:11    Předmět: Citovat

A není lepší těmi zabudovanými křápy fakt praštit, vrátit a koupit si něco normálního tzn. externí přijímač a mít božský klid?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: pá září 26 2014, 4:46    Předmět: Citovat

Taky se kloním k tomu, aby se TV používal jako monitor a mít přijímač externí. Má to i jiné výhody, o kterých se tu nesmí mluvit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund