Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

jak přehrát mapu do tomtom ?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2125
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 13:25    Předmět: jak přehrát mapu do tomtom ? Citovat

Mám tady navigaci Tomtom Start model 1EX00. Mám v ní mapu central end estern europe z roku 2009 a chtěl bych si nahrát novější. Zatím na navou navigaci nemám, a stejně mi nokdo nebyl schopen poradit co si mám koupit.
Zkusil jsem již několik map stažených z ulož to ale u každé se mi zobrazí že tuto mapu nelze použít na tomto zařízení. (central end estern europe ale také estern europe a taky jsem skusil ty soubory přejmenovat stejně jako ty původní)
Tak mne zajímá co kde kromě toho adresáře s názvem mapy mám přehrát.
Jsem GPS analfabet, takže bych uvítal návod pro začátečníky, rady s odkazy jak editovat nějaké soubory to je pro mne již příliš složité.
Nebo jsem si postahoval mapy sice tomtom ale nekompatibilní s mojím zařízením ?
nejlepší by bylo kdyby se odněkud dal stáhnout celý adresář a vše původní z navigace vymazat a přehrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 13:31    Předmět: Citovat

Nejlepší je si stáhnout od TomTomu tu jejich aplikaci, zaregistrovat si účet a objednat mapy přímo od tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ross4435897



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 426
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 13:38    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33950
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 13:40    Předmět: Citovat

Tu je nieco zaujimave: http://www.inetfido.com/devel/tomtom/
Kazdopadne cez ten TT Home treba upgradovat firmware, to je zadarmo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 21 2015, 19:41    Předmět: Citovat

Na Renault fóru byl případ, kdy se upgrade nepovedl a navigace se mohla vyhodit. Osobně bych do toho nešel, výměna mojí TomTom Carminat stojí okolo 17 tis. To si raději koupím originální novu mapu od TT za 2 litry.

K věci - oficiální a matkou schválený postup je ten, že se instaluje aplikace TomTom Home a registruje se účet. Pak se zakoupí kód na stažení příslušné mapy a tato se stáhne z webu. Další postup záleží na tom, o jakou navigaci jde. Přenosná navigace se spojí s počítačem a instaluje se přímo do ní. Nové mapy se již nemusí vejít do paměti, pak je potřeba přídavná SD karta. Zabudovaná navigace buďto má přípojku na PC nebo nemá. Pokud ji nemá, jako třeba moje, instaluje se přímo na SD kartu. Současná karta se z navigace vyjme a vloží se nová prázdná. Po zapnutí navigace se na kartu zapíše ID navigace (a zřejmě ještě něco jiného, to vám ale neprozradí). Poté se karta zasune do čtečky v PC a spustí se aplikace TomTom Home. Aplikace sama najde kartu s ID navigace, na kterou se pak spustí instalace mapy. A následuje adrenalinový okamžik - zakoupená mapa po zasunutí karty do navigace buď funguje, nebo nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: st duben 22 2015, 8:05    Předmět: Citovat

Případ, kdy se upgrade nepovedl a navigace se mohla vyhodit sa múže stať takému , čo vie všetko , ale v skutočnosti nevie nič o programovaní navigacie. Po vytvorení účtu - prihlásení sa na stránke TomTom a zaplatení mapy potrebnej do navigácie nemôže byť žiaden adrenalín pri správnom postupe. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2125
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st duben 22 2015, 9:26    Předmět: Citovat

Ta moje navigace mne stála 6000Kč a kupoval jsem si ji s tím že budu mít doživotní aktualizace zdarma. Navigace má pouze 850MB volného místa (pokud smažu ten adresář s tou původní mapou), je bez slotu na SD kartu ale k počítači se přes USB dá připojit. Stejný typ mapy co je v navigaci je větší alespoň dvakrát než její pamě´t.

Pokud bych měl kupovat mapy od Tomtomu tak si za stejný peníze co stojí jedna mapa koupím celou navigaci s doživotní zárukou na aktualizaci map.

Dělá to na mne dojem že ten Tomtom je to samý co skylink kde jsem koupil 2 karty po 2 000Kč že budu mít všechny programy "napořád".
Takže už z principu nedám do Tomtomu ani korunu !

Apropo v čem jsou ty mapy od Tomtomu lepší než ty co jsou k navigaci v ceně 2000Kč a dají se kdykoli stáhnout zdarma další aktualizace ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33950
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 22 2015, 9:43    Předmět: Citovat

A ta aktualizacia dozivotna ti nefunguje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st duben 22 2015, 10:39    Předmět: Citovat

galjo napsal(a):
Případ, kdy se upgrade nepovedl a navigace se mohla vyhodit sa múže stať takému , čo vie všetko , ale v skutočnosti nevie nič o programovaní navigacie. Po vytvorení účtu - prihlásení sa na stránke TomTom a zaplatení mapy potrebnej do navigácie nemôže byť žiaden adrenalín pri správnom postupe. Laughing

TT navigace se nijak neprogramuje. Na vyšší verzi navcore stačí staré smazat a nové nakopírovat nebo to nechat udělat TThome. Problém je v tom, že na některé opravdu staré typy už novější verze nenabízí a pak je potřeba sáhnout jinam. Pak se dá například emulovat úplně jiná navigace, než ve skutečnosti máme. Může tam být třeba jiné menu a navi umí věci, které předtím neuměla. Mimo těch, které jsou podmíněné HW, tak daleko soft ještě není. Laughing
Při upgrade navcore staženého mimo TT se musí dát pozor jen na soubor system. To je mimo jiné bootloader a při jeho špatné verzi se opravdu může stát, že navi umře. Vrátit zpět překopírováním původní verze nejde. Je na to potřeba soft, který upraví číslo verze tak, aby si navi myslela, že jde o novější verzi. Jiný způsob zmrtvení není. Vše ostatní se dá opravit vrácením zálohy, která by se měla dělat před každou změnou navcore.
Adrenalin při stahování mapy může být taky, stačí když spadne stahování nebo se nestáhne mapa komplet. Pak je to na dopisování s podporou a to je někdy pořádný adrenalin.
Je toho ještě daleko víc, ale nevím, jestli má cenu se tady o tom rozepisovat. Pravda taky je, že chtít každých 1/4 roku za upgrade mapy prakticky stejný peníz jako za novou je trochu dost peněz.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: st duben 22 2015, 13:22    Předmět: Citovat

čo je to - A ta aktualizacia dozivotna ti nefunguje? To je iba plánovaná životnosť prístroja a nie majiteľa. Výrobca rozhodne , že prístroj skončil životnosť , tak je koniec s podporou.
To , že mu spadne internet pri stahovaní je problém v internete a nie v TomTome. A ked chce niečo robiť z mapami , tak to nemusí vedieť nič čo treba robiť , iba čakať či mu to niekto podá po lopate. Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33950
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 22 2015, 13:31    Předmět: Citovat

A skutocne TomTom ukoncil tie lifetime mapy pre toto zariadenie? Alebo si len majitel nezaregistroval svoje zariadenia (a pripadne kod, ktory k tomu byva)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st duben 22 2015, 13:39    Předmět: Citovat

galjo napsal(a):
...To , že mu spadne internet pri stahovaní je problém v internete a nie v TomTome...

Já psal o adrenalinu při špatném stažení a co může následovat potom. Ne, že je to vina TT. I když i to tady bylo za těch téměř 8 let co jí mám.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 22 2015, 14:40    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
Apropo v čem jsou ty mapy od Tomtomu lepší než ty co jsou k navigaci v ceně 2000Kč a dají se kdykoli stáhnout zdarma další aktualizace ?
Když máte TT navigaci zabudovanou v autě, tak jsou nejlepší možné, protože jediné možné. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5137
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2015, 0:08    Předmět: Citovat

Proto nesnáším věci zabudované v autě.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2015, 10:31    Předmět: Citovat

Zabudovaná navigace zas má některé výhody:
- spojení na kola a řízení, takže udrží dráhu i například v tunelu
- hlasové povely jdou přes zvukový systém v autě a jsou tak automaticky přizpůsobeny hlasitosti rádia (a rychlosti, když se to povolí)
- nepřekáží ve výhledu a případná silniční kontrola nemůže mít žádné námitky
- kolem palubky se nemotá napájecí kabel

Když si uvědomím, kolik utratím každý weekend v sezóně za benzín při cestě chatu, tak nová mapa za 2 litry 1 x za 2 roky mě až tak zas netrápí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund