Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nejlevnější cesta za "kvalitním" zvukem?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7564
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne únor 25 2018, 14:02    Předmět: Citovat

Syrone. Máš celkem pravdu, jen mě zaujalo:
citace:
Chtěl jsem hlavně naznačit, že i na ne zrovna nejlepší aparatuře hraje velkou, někdy rozhodující roli kvalita samotné nahrávky.

Zkušenost mám spíš takovou, že čím lepší reprodukční řetězec, tím víc odhalí nekvalitní nahrávku. Na horším hraje tak nějak všechno podobně, ale jak máš fakt kvalitní zařízení, tak to je na kvalitu hodně citlivé.
Mám pár nahrávek, které dřívější apartura (zesilovač Denon, Tesla ARS 9210 myslím) zněly "dobře". No a přehrávané přes třikrát výkonnější (a těžší) silič SOny z řady ES a sloupky AQ to zní jak z prdele. Jiná, kvalitně nazvučená CD/SACD/LP/MC/MD znějí daleko lépe než jsem je znal dříve. A to nemládnu a můj sluch také ne.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: ne únor 25 2018, 18:19    Předmět: Citovat

Huberte, plně s tebou souhlasím, že opravdu kvalitní nahrávku si pořádně vychutnáš jen na opravdu kvalitní aparatuře. Bohužel ale dnes musíš dost hledat, pokud máš dost nebo velmi kvalitní aparaturu, abys našel tak kvalitní nahrávku, abys tu sestavu plně využil. V českých médiích se to postupně stává téměř nemožným. Takže limitujícím faktorem se stále víc stává fakt, že nejslabším článkem je zdroj hudby. Pokud nahrávka stojí za prd, pak i ta sestava hraje na prd. Při většinové kvalitě, nebo spíš nekvalitě prodávané moderní hudby, tedy i ta průměrná nebo mírně nadprůměrná sestava pořád převyšuje ty dostupné nahrávky. Zatím to ještě tak moc neplatí pro starší a zahraniční produkci. Tu si opatrujeme, pokud to jde. A pokud jde o stahování z internetu, dostáváme se ještě hluboko pod ta prodávaná CD. Napsal jsem to trochu krkolomně, ale snad se z toho dá vyčíst, o co jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: po únor 26 2018, 10:30    Předmět: Citovat

Bych rád viděl, jak vypadají vyzařovací charakteristiky vašich reprosoustav...především celková výkonová, potažmo index směrovosti. Tím by ste měli začít, až tu začnete o nuancích a empétroskách. To bychom se teprve všichni zasmáli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 375
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po únor 26 2018, 16:48    Předmět: Citovat

Pročti si "celé vlákno" a zjistíš, že cituji "Jak vypadají celkové charakteristiky Vašich reprosoustav - především celková výkonná , potažmo "Index směrovosti".
Tohle je Ti k "prdu", pokud posloucháš , tak jako "ondoubek" na sluchátka ! Tzn. že je - li ve sluchátkách "něco" špatně , z repro to bude ještě horší ! To , co máš zřejmě na mysli se týká Poslechové místnosti , místa "poslechu", času (délky) od satelitů k posluchači . Toto nech zatím stranou, nebo založ nové téma .

Musím zde s některými věcmi souhlasit s "Syron" , především záleží na prvotní "analogové" nahrávce , jenže ona je "analogová" pouze do doby, než jí AD převodník převede do "jedniček a nul" (obecně) , potom zpět z DA převodníku do NF konc.stupně . Komprimací a dekomprimací dojde k dalšímu "ořezu" původní analogové stopy (zjednodušeně) ! Kvalita CD nosiče se každým přehráním snižuje sice nepatrně, ale snižuje, rovněž technologie snímání není stálá . Není tajemstvým , že na CD, nebo DVD po 20ti letech nebude nic !
V případě "vinylových"desek, kde jde pouze o "analogový" signál se toto stát nemůže .

Z vlastní zkušenosti Vám mohu říci, že při nahrávání "Naší kapely" do digitální formy, je "zvuk" jiný , než přímo z mixážního pultu ! Něco tam schází . Když to pustím nahlas, každý pozná h...!

_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: po únor 26 2018, 18:36    Předmět: Citovat

Mám na mysli normální vyzařovací diagram soustav provedený bezodrazovým měřením, který odpovídá měření v anechoidní komoře. Protože všichni řeší nejprve zdroje signálu, nimrají se v rozdílech mezi analogem a digitálem, pomlouvají nějaký mp3 formát...přitom nejslabším článkem jsou zpravidla bedny. Opomenu teď různý starý krámy, kde už přímá vlna připomíná Himaláje...jde mi o některý "rádobylepší" soustavy, kde směrový index skáče nahoru a dolů a tím se samozřejmě velmi mění celkový výkon na různých frekvencích. Pak je úplně zbytečný řešit, co má nebo nemá úplně vyrovnaný kmitočtový průběh, nebo pomlouvat mp3, která je v kvalitě 320kbps úplně normálně poslouchatelná - pokud někdo nezmrvil už mastering ve studiu.
Žádný nový vlákno zakládat nebudu. Jen jsem chtěl říct, že kvalitu zvuku většinou řešíte z opačné strany a zapomínáte na to nejdůležitější. A není to po prvé a jen v tomhle vláknu.
Pokud chceš, klidně si to smaž...mě je to úplně putna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: po únor 26 2018, 18:58    Předmět: Citovat

Pro jakoukoli hudební produkci platí tato posloupnost důležitosti:

1. jaká je kvalita signálu
2. v jakém prostředí se hraje
3. na čem se to hraje
4. osoby, které spolu poslouchají

Bod 3 lze případně dál rozkládat...

Pořadí bodů 2 až 4 je vždy diskutabilní.

Na zdroji signálu to všechno stojí a padá... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po únor 26 2018, 23:09    Předmět: Citovat

Unicorne, nechtěl jsem už reagovat, ale nedá mi to. Jirka to napsal velmi stručně, ale výstižně. Neposloucháme počmáraný papír přesnými výsledky nepřesného měření. Ani displej nebo monitor s křivkami. Prosím tě, přesuň se už konečně z mrtvých nebo anechoidních komor do obýváku, kuchyně nebo na terasu nebo do jiné části domu nebo bytu. Pokud ti něco říká el. napětí, proud, impedance, indukčnost, kapacita a podobné veličiny, uvědom si, že akustika a elektroakustika, teda hlavně akustika, je složitá věda, podstatně složitější než elektřina.


Platí pro ni úplně stejné veličiny, tedy třeba napětí(tlak), proud(množství a rychlost proudícího vzduchu) a minimálně ekvivalenty ostatních veličin. Navíc ještě působí sluch a jeho nedokonalost, elektroakustické měniče, a spousta dalších faktorů. Na rozdíl od elektřiny jsou akustické vlastnosti velmi nelineární, dosahují komplexních hodnot( tedy reálných i imaginárních) a jejich výpočty jsou velmi složité. Také šíření zvuku je mimořádně složité a komplikované, ovlivněné velkou spoustou vlivů, navíc tyto vlivy působí často proti sobě, navzájem se ovlivňují.


Změřit absolutně nebo alespoň dostatečně přesně třeba parametry poslechové místnosti nebo reproduktorové soustavy je, troufnu si to tvrdit, nemožné. Navíc v každém místě prostoru naměříš jiné hodnoty. Rovněž i pro každé místo, kam umístíš zmíněnou reprosoustavu. Navíc zapomeň na to, že existuje nějaká místnost nebo komora, která má naprosto "inertní" ideální akustické vlastnosti. Při obrovských nákladech se můžeš k tomu ideálu pouze přiblížit.


Nebudu zde popisovat všechny podrobnosti, bylo by to na knihu. Zkrátka si uvědom, že neexistuje žádná reprosoustava, která by měla dokonale "rovnou" kmitočtovou nebo fázovou charakteristiku. A to ani v nějakém pečlivě vybraném místě v prostoru nebo místnosti. Pokud to někdo bude o nějaké "zázračné bedně nebo repráku" tvrdit, i kdyby ta věc stála miliony třeba dolarů, tak mu nevěř. Je to lhář a podvodník. Dokonce ani nějaký špičkový zpěvák nevyloudí postupný tón nebo skupinu tónů s vyrovnanou amplitudovou nebo fázovou charakteristikou.


Dokonce neexistuje jediný člověk na světě, který by byl schopen tu ideální kmitočtovou charakteristiku poznat. Tak, prosím, přestaň už psát ty nesmysly. Prostě každý člověk je jiný, nikdy bych si nedovolil posuzovat třeba, že ten, který neslyší nebo nevnímá hudbu tak jako já, je takový nebo makový. Je to každého věc, a pokud mě nekrmí nějakou takovou kvalitou, která mně neladí nebo třeba i rozčiluje, tak ať si poslouchá, co se mu líbí. Když se mne jako televizáka nějaký zákazník zeptal jaký je ten jeho obraz, odpověděl jsem mu: líbí se Vám? Pokud řekl, že ano, odpověděl jsem mu, že je pěkný. Proč mu kazit radost. Když sám řekl, že jeho obraz je špatný, a chtěl poradit, snažil jsem se mu poradit.


Zrovna tak je to se zvukem nebo aparaturou. Pokud někdo třeba na fóru tvrdí blbosti, mám bohužel takovou povahu, že mu oponuji. Prostě ten zobák neudržím. Teprve pak si uvědomím, že některé lidi tím naštvu. Ale pokud udělám chybu, dokážu ji přiznat, a dokonce se i omluvit. Podobně se chovám bohužel i v běžném životě. Někdo ale omluvu považuje za slabost nebo hloupost. Ale už jsem ty pitomosti nemohl číst, a začal psát. Bohužel jsem toho zase napsal víc, než jsem původně chtěl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: po únor 26 2018, 23:14    Předmět: Citovat

Asi nejvíc záleží jak je kdo spokojen s tím, co slyší. Dokud mu to teda někdo nezkazí...
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: út únor 27 2018, 8:23    Předmět: Citovat

Syron: Při vší skromnosti to vysvětluješ úplně nesprávné osobě. Já už něco málo za sebou ohledně konstrukce soustav a jejich měření mám a moc dobře vím o čem mluvím. Zato Ty asi ne, protože mi podsouváš nijak nesouvisející věci ohledně nějaké kapacity a indukčnosti, místo toho, aby si mi dokázal vyvrátit to, co jsem napsal.
Víc k tomu nemám a ani na to už nebudu reagovat. Dávno nemám potřebu dělat učitele a vysvětlovat dokola to samý, co už bylo tisíckrát napsaný všude možně. Přečti si třeba "Sound Reproduction: Loudspeakers and Rooms" od Floyda E. Toole-ho, konstruktéra firmy JBL. Pak pochopíš, co jsem se snažil říct...rozhodně ne to, že z nějaké soustavy naměříme rovnou čáru a poslouchat budeme v mrtvé komoře...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út únor 27 2018, 9:28    Předmět: Citovat

Ano, souhlasím se třemi předposledními příspěvky (tím myslím po Takjanův včetně), shrnují problematiku domácího poslechu tak, že teprve teď by se mohla otevřít diskuse o tom, kde je hranice mezi levným a kvalitním poslechem, když už tedy tím toto vlákno začalo.
Ano, jakkoli drahé zařízení nezachrání zvuk zparchantělý během přenosu, záznamu či reprodukci jejich samotným principem, je k ničemu, jestli v pravoúhlé místnosti svírají stěny skutečně mezinárodní pravý úhel, ale je tam minimum nábytku, podlaha je tvrdá a hladká, zvuk si hraje mezi protilehlými stěnami pingpong. Ba nejsou tam ani ty regály, do kterých patří regálové bedny, co stojí na podlaze...
Stále častěji žasnu, co jsou lidi schopní poslouchat, a čemu říkají kvalitní poslech. Kde dnes mají možnost srovnání? Třeba bychom se nestačili divit, komu by opravdu kvalitní poslech v prostoru, který má co nejvíce akustických zločinů odstraněných, skutečně tak zamlouval, aby šel do nákupu dražšího zařízení.
Zanělo tu "ono mi to tak stačí". Bohužel to je oblast s největší částí populace. Následuje řidší osídlení v oblasti "poohlédnu se po větším výběru, třeba najdu vhodnější", pak jsou samoty a rezervace osídlené těmi, "jimž to musí hrát", i když šetřili a vylepšovali tak dlouho, že už to zlepšení stejně přestávají slyšet.
A o ostrůvcích snobů, kteří slyší, co chtějí, tedy hlavně ten tichý svist prostředků, které je to stálo, sotva to zvládnou pustit, ale ostatní snobi přece musí hlavně čumět, jakkoli jim ani prospektové údaje mnoho neřeknou, natož ty skutečné, jsem tu už myslím, taky napsal svoje. I jim trh nabízí dostatečně a často zbytečně předražené zboží.
Zkrátka kvalita zařízení, kvalita zdrojového signálu a kvalita poslechového prostoru jednotlivě jsou k ničemu, jestli nespolupracují. A naše akademické debaty na tom nic nezmění.
Ano, ještě tak před třiceti lety se snažili výrobci dát zákazníkovi kvalitu za odpovídající cenu (to platilo především v Západní Evropě, pro nás ta cena zrovna odpovídající nebyla, přesto nám stála za to).
Pak nastalo zkoušení "co bude ještě akceptovatelné" - a to trvá dodnes.
Tak si pořiďte to, co vaše uši dlouhodobě uspokojí. Ne-li, vyměňte za jiné. Vy to budete poslouchat většinu času, kdo jiný by se měl rozhodnout?
My tu můžeme jen doporučit, ale, jak je vidět, v řadě parametrů se neshodneme už jen proto, že každý máme svou mez akceptovatelnosti poněkud jinak nastavenou.

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út únor 27 2018, 12:53    Předmět: Citovat

Howg(h)!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanz



Založen: Apr 07, 2013
Příspěvky: 33
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 20:03    Předmět: Citovat

Prajem pekný večer páni a dámy.
Po prečítaní celého vlákna mi to nedalo, aby som trochu tiež neprispel a dúfam, že niekomu možno pomôžem. Prešiel som nedávno podobným procesom. Rozdiel je len v tom, že som potreboval muziku na vonok ( nakoniec to zmenilo aj domácu ). Poznáte to leto, záhradka, gulášek alebo grilovanie. Začal som naozaj zadarmo. V práci sa našiel kolegov Transiwatt tw44 junior za lahvinku moku. Sused na záhradke našiel staré, ale zachovalé Tesla ARS 9104 - drobná oprava tesnosti a úprava na pevný kábel. Kŕmil som to z DVD prehrávača a NTB. Hralo to celkom dobre a takto som vydržal asi 3 roky. Vlani z jari, som trochu pokukával na bazoši po trochu lepších boxoch. Náhoda mi priala - našiel som zachovalé, poctivé, nemecké Canton ct 800. Cena bola rozumná, ale hlavne boli nedaleko - dali sa obzrieť.
Je Vám jasné, že som neodolal a boli moje. Jasné je Vám aj to , že na tieto beštie ako ích volá moja polovička už milý Junior nestačil. O mesiac som si už domov niesol krásny NAD 320bee. To bol už trochu iný partner pre beštie a posunul som sa hodne k lepšiemu. Poznáte to, človek si na lepšie rýchlo zvykne, ale hlavne táto zostava už triedila čo som počúval. Prešiel som takmer výlučne na CD a v NTB na flac. Hralo to krásne, ale po čase som zistil, že tomu niečo chýba resp. malo by to hrať inak - hlavne z toho NTB.
Teraz príde vlastne to, prečo som sa rozhodol sem prispieť svojou troškou. Už dlhší čas som hľadal na nete, ako dostať z PC ( NTB ) aspoň trochu lepší zvuk. Kupovať nejaké drahšie DAC prevodníky som zavrhol - tá zostava zasa až taká kvalitná nieje a hlavne je to len pre zábavu na " vonok", žiadne High End. Podotknem len, že som prehrával cez Winamp. Tak som si to trocha poštudoval a zistil, že podstatné je pri prehrávaní hudby z PC obísť windows mixer. To umožňuje použitie " vrstvy" - bypassu Wasapi ( Windows Audio Session API ) resp. Asio. Skúsil som jeden, potom druhý implementovať na Winamp. Údajne by to malo fungovať, no mne sa to nepodarilo rozchodiť. Vtedy som si spomenul, že mnohí veľmi chválili sw prehrávač Foobar. Potom to už išlo všetko rýchlo. Nainštaloval som si ho a úplne v pohode implementoval modul Wasapi. Po prvom spustení mi padla sánka dole. Nechcelo sa mi veriť, že toto prineslo takú obrovskú zmenu. Nechcem dráždiť nikoho opisovaním zvuku ktorý teraz lezie z NTB a to na pôvodnej integrovanej zvukovke. Ja som si tiež myslel, že SW prehrávač nemôže predsa ten zvuk tak ovplyvniť. Podstata je ale hlavne v tom bypasse mixera. Teraz mám Foobar už aj doma na PC. Bedničky mám nič extra - Redstar RS 212 a hrajú ako vymenené, hlavne jemné detaily a priestor. Za mňa teda Winamp už nikdy viac. Nech si každý urobí úsudok sám, ale hlavne nech vyskúša. Nestojí to naozaj nič, len trocha času ale stojí to za to!
Prepáčte za tento dlhý príspevok, ale akosi sa mi to nedalo napísť jednoduchšie. Nakoniec predsa viete dobre, že kdo si hraje nezlobí.
Prajem Vám všetkým - profesionálom aj bastličom pekný večer. Prevádzkovateľovi i moderátorom dakujem za prevádzku tohto Fóra, kde som načerpal veľa informácií a vždy sa tu rád vraciam.
S pozdravom Jano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 21:01    Předmět: Citovat

Takže to kazí zvuk i z pořádné, samostatné zvukovky? Jak?
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanz



Založen: Apr 07, 2013
Příspěvky: 33
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 21:29    Předmět: Citovat

Určite áno. Pretože prehrávanie hudby vo win funguje údajne zjednodušene takto. Nech máte na disku akýkoľvek formát napr. aj 192k/24bit on ho down sampluje na štandard CD t.j. 44,1k/16bit aby mohol jednoducho mixovať všetky zvuky ( cinknutia, pošta, .....). Potom to opäť up sampluje na pôvodné hodnoty 192k/24b a posiela do zvukovky. A niekde na tej ceste sa tá kvalita stráca Nie som taký odborník na Win, píšem len ako som to čítal. Pravdou ale je, že ten rozdiel je neskutočný. Hudba ma znovu začala baviť a priznám sa počúvam veci, ktoré by som predtým nepočúval - ako by sa mi otvorila 13-ta komnata.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanz



Založen: Apr 07, 2013
Příspěvky: 33
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: čt březen 01 2018, 21:53    Předmět: Citovat

Priznám sa ja som zastánca jednoduchého vzhľadu "skinu" prehrávača, ale niektorí chlapci sa vyhrali poriadne:

https://www.youtube.com/watch?v=3_CV9Rzm7h4
https://www.youtube.com/watch?v=czZFxJ9oFHk
https://www.youtube.com/watch?v=WldjGXyy3xA
https://www.youtube.com/watch?v=rOy29Tqyy2I

A takýchto je vytvorených nespočet, stačí si zadať do trubky heslo Foobar skin. Podpora snád všetkých formátov zvuku, množstvo funkčných modulov, správa súborov, ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund