Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kurvítka LIDL
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19540
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po srpen 18 2014, 8:48    Předmět: Citovat

Naproti tomu:
+ ručičkové kuchyňské hodiny řízené DCF77 zakoupené v Lídlu za 12DM v roce 1996 stále v chodu
+ tři nabíječky autobaterií Tronic po Kč 499,- z Lídlu koncem roku 2009 se všechny nepravidelně používají a jsou v pořádku
+ dvě LEDková svítidla s pohybovými snímači z Lídlu za dvě stovky od roku 2010 stále v provozu
+ čtyři sady, tedy 12 misek s vakuovými uzávěry a pumpami (vše dohromady za šest set nebo dvanáct set, nikdo si tu nepamatuje, co stála sada) z přelomu 2012/2013 permanentně používané stále funkční. I kdyby nebyly, už jsou zaplacené, což se u podobné sady od Šmejdů při ceně kolem 25 tisíc za celou sestavu nikdy nemůže splnit, ale zase by k tomu byl mixér neznámé životnosti za korunu...
+ španělka kytara z roku 2009 nebo 2010 za devětsetpade kupodivu stále drží ladění i výšku strun nad menzurou, a konečně začíná dostávat zvuk
+ elektrofonka kytara i s kombem, neptal jsem se za kolik, ale stejně stará, občas hrává v jedné kavárně. Zvuk bych si dokázal představit lepší, ale hosté to slyší jinak, zřejmě stačí.
+ a ještě pár drobností, jako dvě automatické nabíječky článků včetně LiIonek, trafo do zásuvky s USB výstupem a autoadaptér na USB... je toho víc, co jsem se tak poptal mezi kolegy, co překvapilo životností i užitnou hodnotou.
+ úsporkám z Lídlu za tu cenu ani nekontrolujeme životnost, přesto bych řekl, že je srovnatelná se značkovými, které stejně fabriku příslušné značky zevnitř nejspíš také neviděly

Možná, že ty ceny nemám přesně, kdo si to má pamatovat, ale v případech označených pluskem si nikdo z majitelů dodnes nestěžuje.

A teď to ostatní:
* domácí pekárna po zapnutí umíchala, ale nepekla, výměna následujícího dne za jinou, ta už druhý rok peče (to už by vlastě patřilo do řádků +)

- bezsáčkový vysavač: zkroucený držák motoru, spálená vinutí měsíc po záruce, šrot.
- triedr tuším 5x40, po půlroce zlomený kloub, nebylo už zač vyměnit, vráceny peníze
- termoizolační box během měsíce utržené držadlo, jiný nebyl, vráceny peníze
- nezjistitelný počet teflonových pánví s ulomeným držadlem (6-9, opět je paměť nespolehlivá). Někdo je reklamoval, někdo vyhodil, někdo přenýtoval, protože to na chatu přece stačí
- kompresor pro auto po druhém použití dokompresoroval, nebylo zač vyměnit, vráceny peníze
- zásuvky 230V, 16A v sadě po čtyřech dovolují smyčkování jen za cenu šílené práce s oholením vodičů bez přerušení, jinak by to s nimi docela šlo.
- akušroubovák po asi dvacátém šroubku očesaná převodovka, vráceny peníze
- sady ručního nářadí (zejména šroubováky, kleště, stranové či očkové klíče) mají různou kvalitu, aniž by se dalo předem odhadnout, jaká bude: některé nástroje drží už 10 let, jiné se v záruce vracely ožvejkané, roztržené, prostě nefunkční.

A to se nezabývám životností ptákovin, jako hrající a blikající hračky či ozdoby na vánoční stromeček, které v mém okolí asi nikdo nekoupil nebo se jimi radši nechlubí...
Když to tak posčítám, tak je takový nákup vždy sázka - průměrně vychází za přiměřeně peněz přiměřeně muziky. Někomu se ten nákup vyplatí, někomu ne, ale, až na tu ztrátu času a cestu, je vždy možnost, že se aspoň peníze vrátí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: po srpen 18 2014, 10:24    Předmět: Citovat

+LED žárovky 230V - životnost
+nabíječka auto-moto akumlátorů Tronic ta prvnínverze cca 6 let
+velký žlutý vysavač do dílny- už mám i na doma druhý
+pistol na vytlačování kartuší- bytelnost
+nůžky na živý plot ruční
+čerpadlo ponorné na čistou vodu-životnost cena zpracování

-nabíjecí baterky opakovaně různé typy -životnost
-meteostanice Auriol, přesnost venkovního čidla po nějakém čase
-malé zahradní nůžky-nestříhájí tenké
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17811
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po srpen 18 2014, 10:33    Předmět: Citovat

No zrovna ty nůžku na živej plot z loňskýho roku byl úplnej šrot, ti obrazek_cenzura nabrousili obráceně ostří!! Psal jsem tu o tom. Po přebroušení na správnej tvar ale naprostá spokojenost. Ale benzínovky jsou lepší. Smile
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: po srpen 18 2014, 10:51    Předmět: Citovat

Velké nůžky s vytahovacíma rukojeťma ,staly tuším 199, ostří mají v naprostém pořádku a stříhají perfektně, včetně dost silných větví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: po srpen 18 2014, 10:54    Předmět: Citovat

Michal22:myslím, že bys na tom vrták stejně nenabrousil, kdysi jsem jeden bazmek měl a absolutně nefungoval stejně jako ten v práci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po srpen 18 2014, 11:02    Předmět: Citovat

MetalGod...

Napsal jsem jen zkušenost se svým produktem...

Píšu mimo jiné, že se značky v žádném případě nezastávám, a že je kvalita rozhodně vyšší než u zboží koupeného od Vietnamce. Ani jsem nepsal nic takového, že by celá značka Parkside byla dobrá . . .

Tak v čem je problém...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po srpen 18 2014, 19:47    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Můj kamarád má doma asi všechno hobby vybavení se značkou Parkside, koupeno v Lídlu. Docela to chválí. Hlavně se k tomu člověk musí chovat trochu opatrněji než k Narexu nebo Bosch Profi.

Já si letos koupil ostřič na vrtáky a nefunguje, protáčí se na tom gumovém bazmeku, přes který se má brát pohon z vrtačky...
Abych si musel při použití vercajku dávat pozor, abych na něj náhodou nadměrně nepřitlačil nebo se do něj jinak nadměrně neopřel, to si radši opravdu koupím nějaký poloprofi až úplně profi. Zkušenost je jasná - ráčna s 1/2" čtyřhranem z "Gola" sady "buy in Lidl" vydržela utažení přesně 3ks hadicovejch spon při kompletaci filtračky k zahradnímu bazénu (utahovány šroubkem s hlavičkou velikosti 8mm), na čtvrtý sponce se strhla "řehtačka". Oříšky včetně nástavců a redukcí na 1/4" čtyřhran dál úspěšně používám - ale s origo ráčnou TONA, koupenou samosstatně za přibližně čtyřnásobek ceny celý tý Lídlovský sady. Na relativně malý utahovací momenty šroubků a matek o velikosti 6-hranu do 14-16mm ty Lídlovský oříšky stačí, na pevnostní šrouby č.15 a větší už bych se je ale použít radši rozmyslel...

Další "případy":
Akuvrtačky ASIST na 12V - v jedné baterka odešla už při asi třetím nebo čtvrtým nabíjení s dýmovými efekty, regulace i motor s převody a sklíčidlem přežily, po předělání na napájení trafem 20A ji používám jako příruční v dílničce, druhou jsem pro sichr nechal zrepasovat z původních rejžovejch článků na články SAFT a nabíjím je jinou nabíječkou (omezení napětí i počátečního proudu), aby mi zbytečně brzo neodlítly do věčnejch lovišť.

Akumulátory TRONIC plus nabíječka TRONIC - NiMH akučka AA 2100mAh nabíjený příslušnou "značkovou" nabíječkou ztratily skoro 60% kapacity během cca 30-40 nabíjecích cyklů, nabíječka má jen omezení proudu a časovač na vypnutí, nehlídá teplotu ani napětí článků, navíc se zvětšil jejich vnitřní odpor natolik, že třeba digitální fotoaparát se na ně už ani nezapne, protože ani čerstvě nabitý nejsou schopný dodat dostatek proudu pro vysunutí objektivu bez příliš velkýho poklesu napětí = hlídání podpětí ve foťáku ho zase hned vypne (jako náhradu jsem do toho foťáku koupil Eneloopky a nabíjím je značkovou nabíječkou Panasonic - i přes cca 250 cyklů pořád drží cca 90% kapacity)

Nůžky, nože a další řezný nástroje zásadně kupuju profi nebo aspoň poloprofi - nevyplatí se mi po každým použití brousit nebo nechávat brousit zaždej znova a znova.

Brousky a brusný přípravky - na nože v kuchyni zásadně jen kvádr karborunda o 2 zrnitostech - sice taky značka ASIST, ale ne kupovaná v Lídlu, kotouče do brusek v dílně zásadně značkový zboží - nestojím o to mít kusy rozdrobenýho kotouče zasekaný do xichtu.

Na použití "brusnýho přípravku na vrtáky" jsem rezignoval jednou provždy hned potom, co jsem zjistil že i ten nejznačkovější ze značkovejch "hobby přípravků" nabrousí každej vrták pouze do kuželu o vrcholovým úhlu 90°, takže po přebroušení na přípravku vrtá hůř než když byl tupej před broušením. Přípravek totiž neumí vytvořit potřebnej náběhovej úhel hrany ostří proti materiálu a už vůbec nezvládá "úběh" na zadní straně břitu, který odvádí odříznutou třísku z vrtanýho materiálu. O různým vrcholovým úhlu potřebným pro různý vrtaný materiály ani nemluvím.

Vrtáky jsem se tudíž musel naučit brousit RUČO-FUČO, jen s příložným stolkem ke kotoučový brusce - a troufám si tvrdit, že po těch letech už dneska v ruce nabrousím vrták o průměru od 2,5mm do cca 20mm rychleji a líp, než 95% všech přípravků.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: po srpen 18 2014, 20:25    Předmět: Citovat

Ty vrtáky v tom přípravku ani jít nemůžou, protože se na nich brousí ostří jen jako dvě rovné plošky a to pod celkem velkým úhlem, aby "nedřely prdelí", úhel hřbetu je moc ostrý, vrták se štípe a rychle tupí. Pokud se vrták brousí tímto způsobem, musí se vybrousit nejprve ostří přibližně pod úhlem hřbetu, potom pod ostřejším úhlem podbrousit zhruba po vedlejší ostří, tj. musely by být přípravky dva, jeden na broušení, druhý na podbroušení. Potom je většinou ještě potřeba prodloužit hlavní ostří až za vedlejší ostří, aby jehčeji "šel do materiálu". V prodávaném přípravku je zvolen kompromisní úhel, aby to nějak vrtalo a ještě nedřelo. Do dřeva to bude vrtat celke obstojně. Z toho plyne, že je to nejlepší, jak píše EKKAR "RUČO-FUČO". Výše uvedeným způsobem to zvládne každý průměrně zručný jedinec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po srpen 18 2014, 21:17    Předmět: Citovat

Ale Harry , nejdříve vrták podbrousíš a potom lízneš fasetku tak 1/5 plochy "těla" . Pak máš souměrný břit , který v ruce nemáš šanci dokázat .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17811
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po srpen 18 2014, 21:46    Předmět: Citovat

badoch napsal(a):
Velké nůžky s vytahovacíma rukojeťma ,staly tuším 199, ostří mají v naprostém pořádku a stříhají perfektně, včetně dost silných větví.

No tak u mě ne, asi jsem měl pech. Ale otázka je, zda víš, jak mají být správně nabroušený Smile
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SimonHosa



Založen: Jul 22, 2014
Příspěvky: 107
Bydliště: Spišský Štiavnik

PříspěvekZaslal: po srpen 18 2014, 22:19    Předmět: Citovat

Ted já
-Vŕtačka po 10 min príklep a nešiel prepnúť
-vrtáky do železa na dreve praskaly
-záhradné stoličky nosnosť max 15kg
+boxi na potraviny potraviny bich tam nedal ale dobre sa v tom leptá
+led pási aj z trafom
+pyrotechnyka rácha jako dábel
+toaletní papít (do počtu)
lídl nemám moc rád ale spíš je to tím,že to mají navolno a lidi se v tom nekdi hrabou jak slepice.Takze nekdy to ani není jejich chyba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po srpen 18 2014, 22:35    Předmět: Citovat

EKKAR, a víš o tom, že taková aku-vrtačka ,,hobby" třídy je prý testována pouze na zašroubování dvou silných šroubu do tvrdého materiálu, a potom se smí už ,,vysypat", pokud tento test přežije, smí do prodeje...

Třeba toto je hezký příklad ,,kvalita" na prvním místě:
http://jirkarck.ic.cz/vrtacka.htm

Jinak od TRONICU mam tester baterií, je to ,,krabička" s displejem s tekutými krystaly, ten ukazuje po dílkách úroveň nabití, z krabičky jsou výsuvný ,,kleště" do kterých člověk skřípne buď AA nebo AAA o U 1,2V nebo 1,5V, a ze spodu kontakty pro přiložení a otestování 9V baterie, měly by vydržet přepólování, na hrubé rozlišení: plně nabitá, nabitá, polonabitá, téměř vybitá, úplně vybitá, to stačí. Nevím, jestli to měří jen napětí, který vyhodnotí procesor a zobrazí se určitý počet dílků, anebo jestli to používá i nějaký zatěžovací odpor, protože pokud už má velký vnitřní odpor, klesne při zatížení napětí, a taková baterie je zrovnatak špatná. A ani nemohu říct, že je to zatížené vlastním odběrem, protože samotný tester má v sobě svůj zdroj - 1xAAA... Spíše bych o tom pochyboval, že tam bude nějaký zatěžovací odpor, napětí bude nejspíš měřeno ,,naprázdno"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19540
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út srpen 19 2014, 4:40    Předmět: Citovat

Kdepak, samozřejmě, že je tam zatěžovací odpor, stejný jako na bateriích s týmž testovacím proužkem - ohřívá se kapalný krystal a ten podle toho tmavne.
Jednotlivé části topné plošky směrem k "plné" mají postupně klesající odpor a lepší odvod tepla (zpravidla zvětšující se šířkou), proto se v délce neohřívají rovnoměrně. Ten testovací proud se pohybuje ve stovkách miliampér u čerstvého dobrého článku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15528
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út srpen 19 2014, 6:12    Předmět: Citovat

Já obdivuji lidi, co si koupí šmejda (a ne jen v Lídlu) a pak se chlubí tím, že to nejde. V Lídlu jsem toho zase moc nekoupil, ale co mám, tak funguje bez problémů. A některé věci jsem tam prostě nekoupil, protože mi byly podezřelé už v obchodě. Asi mám štěstí, ale ještě jsem neměl potřebu u nich nic reklamovat i když by mi do 30 dnů vrátili peníze a to i na funkční věc !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út srpen 19 2014, 6:20    Předmět: Citovat

Já myslím tím , že vrací peníze , jsou z obliga . Tímto na nich není co hanět . Vždyť to nekupuj . No a proč chceš soudit toho , kdo si něco koupil a nyní to chce opravit . Jsou to jen jeho peníze a jeho boj . Také jsem párkrát "ušetřil" .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund