Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

dohoda o provedení práce

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2014, 22:12    Předmět: dohoda o provedení práce Citovat

zdravím vás přátelé Smile nezná někdo problematiku dohod?
můj problém je následující.Uzavřel jsem v červenci se zaměstnavatelem dohodu o práci do 31.12.2014.Ani jednou mi nebylo zavoláno abych nastoupil.Úřad práce samozřejmě potřebuje každý měsíc doložit ,,kolik jsem si vydělal" ale problém a to hlavní je ,že ten zaměstnavatel neodpovídá na SMS ani nezvedá hovory.Jak to řeší jinak ÚP když prostě nejde nějak se domluvit s tím zaměstnavatelem? existuje třeba něco jako čestné prohlášení ,že jsem si nic nevydělal?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2014, 22:20    Předmět: Citovat

Co to je za dohodu ? Všechny dohody musí být sepsány písemně. Nechceš snad tvrdit, že jsi měl ústní dohodu a tudíž práci na černo, ne ? ÚP by snad měl chtít vidět tu písemnou dohodu.
V každé dohodě je termín nástupu, místo, zařazení a výše platu. Aby po tobě ještě zaměstnavatel nechtěl náhradu škody za to, že jsi nenastoupil !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2014, 22:23    Předmět: Citovat

samozřejmě je to písemná dohoda.Ale nevím kde vzít to potvrzení od zaměstnavatele,že jsem si teda za červenec nevydělal nic.Když on ani nezvedá telefon,neodepisuje na SMS..A oni chtějí to potvrzení o výdělku samozřejmě od něj

PS: výše platu byla psána 80kč/hod,nástup nebyl psán .jen datum podepsání (ÚP bral ten den podepsání jako den nástupu).

ta možnost že by on ještě ze mě něco vymáhal mě ani nenapadla Shocked Shocked Shocked
sem si nas*al do bot s tou ,,dohodou"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1690
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2014, 22:52    Předmět: Citovat

Moc tomu nerozumím ale když nemáš žádný datum nástupu tak nikdo nemůže potvrdit kolik jsi si vydělal? Vždyť tam nejsi zaregistrovaný jako zaměstnanec!
_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2014, 23:01    Předmět: Citovat

no na úřadu práce,den nástupu brali jako den podepsání dohody.ten člověk sám nevěděl pořádně ani jak má vypadat ta dohoda,protože mi říkal že si jí před 5 minutama stahoval z internetu (formulář) a pak to vypisoval..
Ale všeobecně teda neexistuje něco jako čestné prohlášení mnou atd..co když by třeba zaměstnavatel zemře nebo byl dlouhodobě hospitalizován? to přece se musí nějak řešit už mimo něj ne ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2014, 23:03    Předmět: Citovat

tady něco u tebe smrdí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: so srpen 16 2014, 0:09    Předmět: Citovat

Longin napsal(a):
tady něco u tebe smrdí


jak je to myšleno? Rolling Eyes já se jen pouze ptám, jak to je, když zaměstnavatel se prostě na zaměstnance vykašle, jestli pracák to pak se snaží s ním řešit sám (když on třeba hovor nezvedne mně, tak třeba jim ano....), anebo pracák to neřeší a vyloučí tě nebo jak to je.
Abych věděl co mám čekat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2581

PříspěvekZaslal: so srpen 16 2014, 6:49    Předmět: Citovat

Já v téhle diskusi postrádám informaci (mimo jiné), o provedení jaké práce jste se dohodli.
A taky co je to za zaměstnavatele - jestli jeho firma má nějaké sídlo o kterém víš nebo jestli znáš akorát číslo mobilu na které mu voláš.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so srpen 16 2014, 8:03    Předmět: Citovat

ARDO napsal(a):
no na úřadu práce,den nástupu brali jako den podepsání dohody.

Tak to je naprostá blbost ! Den podepsání dohody nemá s dnem nástupu naprosto nic společného a ÚP nemá právo spekulovat a za zákona má dokonce i právo spekulace zakázáno. Maximálně jen to, co navrhne a druhá strana na to přistoupí svým podpisem.
Jak jsem pochopil, tak jsi nenastoupil na žádnou práci a žádnou nedělal a zároveň za žádnou dle té dohody nedostal žádnou odměnu nebo mzdu. V tom případě nemá ÚP právo diskutovat o tom, že jsi něco dostával a musí stačit tvé čestné prohlášení. Tím se před zákonem oni zbavují podezření, ale na druhou stranu je to oficiální důkaz v případě prokázání (ne jen tvrzení) o tvém opravdovém výdělku u té osoby a převzetí odměny (pouze na strvzenku s textem, že je to za práci a výplatnici či převod na účet a výplatnice).
Problém je asi ten, že jsi chtěl někde spekulovat ty a nepromyslel sis to celé do konce. Příště si přečti dohody o práci atd. a pokud v nabídce u nabízející strany něco základního bude chybět, tak raději od toho ihned uteč (nemá smysl jim to opravovat).

Ale mohl bys nám aspoň naznačit, o jaký obor práce šlo a podmínky, ať jsme poučeni pro podobné připady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so srpen 16 2014, 8:09    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
Já v téhle diskusi postrádám informaci (mimo jiné), o provedení jaké práce jste se dohodli.
A taky co je to za zaměstnavatele - jestli jeho firma má nějaké sídlo o kterém víš nebo jestli znáš akorát číslo mobilu na které mu voláš.

To je soukromí každého zájemce. Mimochodem, každý oficiální zaměstnavatel má vždy nějaké sídlo a IČ (domácí zaměstnavatelé např. na hlídání dětí mít IČ nemusejí). Tato informace by měla být součástí dohody a lze ji v každém případě u zaměstnavatele s IČ vyčíst z obchodního či živnostenského rejstříku. Kde má pracoviště či kancelář, tak to je jiná věc a důvod ke konkrétnímu zápisu místa práce v dohodě.

Každá dohoda by měla mít základní (minimálně povinné) informace o první i druhé straně, datum začátku (nástupu, začátku), datum ukončení (doba dohody), druh práce a místo práce. Ostatní informace tam mohou být, ale nemusí. Stále je to o dohodě mezi dvěma stranami a bez těch základních informací je i písemná dohoda neplatná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19558
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so srpen 16 2014, 9:12    Předmět: Citovat

Takto asi neporadíme: obsah smlouvy je věc smluvních stran, dokud nedošlo k situaci, jakou je tato. Pak se zněním smlouvy musí zabývat příslušný správní orgán.
Jenže bez znalosti obsahu ani nevíme, zda dohoda je víc dohodou o provedení díla podle §§ 2586 až 2635 platného Občanského zákoníku, nebo má znaky pracovní smlouvy uzavřené na dobu určitou podle § 39 Zákoníku práce a obsahuje povinné údaje podle §§ 34, 34a, 34b a 35.
Jestliže platí druhý případ, pak má smlouva právní vadu, totiž §36 ZP výslovně konstatuje, že pracovní poměr začíná ve smlouvě datem nástupu do práce uvedeným ve smlouvě nebo datem jmenování do funkce vedoucího pracovníka.
Takový nedostatek smlouvy by ji sice zpochybil celou, ale obávám se, že o její neplatnosti stejně musí rozhodnout soud, kterému musí být známý úplný obsah smlouvy i okolnosti, které k jejímu uzavření vedly, a rozhodne, zda lze vůbec tuto smlouvu oběma stranami naplnit.

Ale, jak říkám: možná je pravda ještě někde jinde, bez úplné znalosti obsahu smlouvy a okolností, které k jejímu uzavření vedly, stejně nic nevyřešíme a jen tu naplano mydlíme do kláves.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund