Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Krups EA7020n, nedetekuje vytažení nádoby na použitou kávu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomkolarik



Založen: Jul 23, 2014
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st červenec 23 2014, 20:36    Předmět: Krups EA7020n, nedetekuje vytažení nádoby na použitou kávu Citovat

Dobrý den,
po připojení kávovaru Krups EA7020 PA do sítě a spuštění se provede autotest a poté kávovar vyzve k "Vyčištění zásobníku na kávu", na jeho vytažení, ale nereaguje. Může se jednat o softwarovou chybu nebo je problém v některém čidle? Mikrospínače zásobníku na použitou kávu a zásobníku na kávu, které jsou zapojené do série s pumpou jsem proměřil a jsou v pořádku. Navíc autotest proběhne, pumpa funguje.

Pokud zásobník na použitou kávu před zapnutím vytáhnu, kávovar vyzve k jeho vložení - tzn. pozná že není vložený. Proč tedy nepozná vytažení zásobníku při čištění?

Díky všem za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st červenec 23 2014, 22:19    Předmět: Citovat

Už mám rozepsanou SZ, ale takhle to bude jednodušší...

Jednoduše je nejlepší projít kabeláž mezi deskou a mikrospínači + zjistit, jestli je má co spínat. Mikrospínače by mohly být u každé nádobky i 2 (záleží na verzi pressa) - jeden spíná pumpu a druhý je připojený na elektroniku, která toto sepnutí registruje.

Dál může být problém i v něčem jiném - jestli autotest proběhne, tak mikrospínače i kabeláž jsou v pořádku a chyba může být třeba i v tlakovém válci (presso si myslí, že je válec ucpaný použitou kávou a proto chce vysapat zásobníky) popřípadě i v nádobce na mletou kávu (tady nemůžu moc sloužit, protože těchto bezmlýnkových press se mi pod ruku dostalo jenom pár).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá červenec 25 2014, 19:35    Předmět: Citovat

Ahoj,
začalo mi to dneska dělat něco podobného, mám EA8010. Zajímavé je, že když to zapnu, tak to udělá inicializaci a i první kafe, po něm mi to ale začne pořád hlásit, abych vyprázdnil odpadní nádobu, po nějaké době to přestane blikat (pomůžu si špejlí, kterou vrazím do díry místo té nádoby), ale rozjede se znovu inicializace a tak pořád dokola. Vypadá to, že je někde nějaký problém. Nedávno jsem měnil válec, pak to chvilku šlo a teď zase tohle.

p.s.
Nikde mi neteče voda.

edit:
tak už mi začla téct i voda Sad(

Díky za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomkolarik



Založen: Jul 23, 2014
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po červenec 28 2014, 10:18    Předmět: Citovat

Tak chyba bude asi nejspíše v tlakování systému - už se mi objevila chyba 06, kávovar jsem zavezl do servisu, tak uvidíme.

Voda mi vytekla jen jednou, pak jsem kavovar rozebral a při testování se mi dokonce podařilo uvařit jedno kafe - kávovar záhadně nechtěl nic vysypat Smile ale únik jsem nikde nenašel.

Po servise dám vědět co s tím bylo...

Všem děkuji za rady.


...tak v servise mě moc nepotěšili, protekající ventil čerpadla a chyba v mechanice( bez upřesnění). Za opravu chtěli 4000 vč. DPH

Kávovar měl uvařeno 3200 káv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá srpen 01 2014, 18:24    Předmět: Citovat

Tak se mi dneska povedla oprava Smile
Studoval jsem zdejší fórum opravdu poctivě a propracoval se k tématu jiného majitele kávovaru krups s chybou 12.
Tedy oprava spočívala v úpravě pružiny pod tlakovou nádobou. Fakt nechápu, jak to mohlo fungovat. Díky za návod Ohryzkovi, zdejšímu Guru přes kávovary krups. Teď jenom doufám, že mi ten kávovar zase chvíli půjde, začíná se to sypat už poměrně často, má taky pár let za sebou.

Takže pro všechny, kdyby vám to nevyhazovalo ty odpadní brikety, najděte na zdejším fóru návod na úpravu pružiny pod tlakovou nádobou (bílý válec) a budete mít zase kafe.

Jirim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so srpen 02 2014, 4:43    Předmět: Citovat

Já žádný "Guru" nejsem, akorát jsem se dostal do práce, kde tyto kávovary musím opravovat a snažím se vychytat chyby, kvůli kterým se mi kávovar může vrátit po opravě - tyto kávovary nejsou koneckonců nejčastěji opravované, ale jsou plné různých kurvítek, za které bych nejraději dal nekomu po hubě...

Mimochodem - také moc nechápu, jak měla a pružina fungovat - zajímavé ale je, že u novějších kávovarů už je provedená (konce pružin jsou zahnuté & uložené v plastový držácích), ale stejně to nepomohlo vyřešit největší slabost tohoto kávovar (je tam pořád tlakový válec).

Mimochodem² - za to, že jsem neodpověděl se trochu omlouvám (mohl jsem aspoň poukázat, kde se to řešilo), ale prostě na otázku, která je už tady probádaná a vyhledatelná (klíčové slovo "krups") odpovídat nebudu - často se jedná o věci, co se blbě popisují, takže je to i na půl stránky textu - a psat to znovu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
romankamenek



Založen: Jan 31, 2015
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2015, 12:50    Předmět: Citovat

zdravim!
mam uplne ten samy problem.kavovar EA8025 uz dlhsi cas nedetektuje vytiahnutu nadobu na pouzitu kavu.ked ho odpojim a zapnem prejde autotestom ok.pyta oplach dam NIE a chce vyprazdit zasobniky.po vytiahnuti sa nic nedeje.obcas ked som vytiahol nadobku na vodu a znovu vsunul pritom som mal zasobnik vytahnuty..tak zisti ze je zasobnik vonku.no ale uz mi prestala fungovat aj tato finta.
skusal som to podla navodu tady(PORUCHA 12),ale nevidim v tom problem.mozno som len pochopil jeho funkciu zle.
ked prilozim na kontakty microspinaca multimetr a prepipavam tak pipa(v kludovej polohe).skusal som ist s piestom dolu a hore a microspinac cvakne(prestane pipat) v okamziku ked je vyhadzovac pukov v aktivnej polohe..potom ako uvolnuju pomaly piest az do vychodzej polohy zacne znovu pipat.to znamena ze spinac aj ked neni scvaknuty je zoply. on vlastne rozpina ked sa zopne.ma teda opacnu funciu....je to tak?
mam este jeden kavovar EA8050(funkcny) na tom som menil pred nedavnom poistku a termistor...no a skusal som funkciu toho mikrospinaca a funguje tak isto ako na EA8025.
vidim problem teda niekde inde.lebo kabelaz je ok.
jednu vec som postrehol ze na distibutori presa su 2 spinace nad sebou.
na EA8025(nedetektuje zasobnik na puky) su na distibutori obidva zople po autoteste.
a na 8050 je zopnuty len spodny.

cele je to zahada lebo niekedy pridem po 2 dnoch zapnem a zisti aj vytiahnuty zasobnik, urobim v pohode 8-10kav.

skusal som aj prehodit plosaky..elektroniku. neni rozdiel.
diky za reakcie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2015, 17:12    Předmět: Citovat

Nádobu na použitou kávu detekuje spínač na boku tlakového válce, který spíná zobák na nádobce na odpad (je tam místo na dva spínače, ale většinou tam bývá u novějších press jen jeden - jde vidět tady v tom černém úchytu) - může být špatný jak ten mikrospínač, tak také může být nějaký mechanický problém v jeho hmatníku nebo páčce (prohnutá), popřípadě může být blbě smontovaný přístroj - pak už ta nádobka na odpad z venku nedosáhne na mikrospínač na válci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
romankamenek



Založen: Jan 31, 2015
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2015, 17:45    Předmět: Citovat

spinac vypada byt ok. testovany pri rozobratom pristroji aj pri zmontovanom....opatrne som zasuval aj nadobku aby som pocul cvaknutie a ..cvaka.
ten spinac je zapojeny do cerpadla a prepojeny s tepel.poistkou na deske-elektronike ,ze?
nechapem ale to ze ked po odpojeni preso zapnu tak ide autotest v pohode...chce potom vyprazdnit zasobniky ale nadobku vytahnutu nezisti.
ked ale dam autotest s vysunutym zasobnikom.. zacina vrcat cerpadlo,spusti sa motorcek distributora a hned po 2 sek. vyhodi cyklus preruseny,,,,a hlasku vyprazdili ste zasobniky...atd.
vlozim ho, prejde autotest ale potom nezisti ked ho vytahujem ze je venku.
...nevim teda. uz o tom citam vselico,,aj videa sledujem.
ja som myslel ze to bude deskou..zamenil sem ich ale to iste.
vypada to na mechanicku zavadu jak pises..no este sa s tym pohraju.
diky inac za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2015, 18:09    Předmět: Citovat

To je divné - ten spínač prakticky funguje tak, že odepíná jenom čerpadlo (přesněji rozepne spoj mezi čerpadlem a N vodičem), ale elektronika si zjistí, že je odeplé a tak registruje vytaženou nádobu na odpad (v samotném dvoupinovém konektoru čerpadla je na tohle použitý jeden z pinů, druhý je "L" přes tyristor), takže to znamená, že v případě, že je vytažená nádoba na odpad, tak by se nemělo dát spustit čerpadlo. Ale to podle toho, co popisuješ, jede i v případě, že je vytažená nádoba - prostě někde bude problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
romankamenek



Založen: Jan 31, 2015
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po březen 09 2015, 20:20    Předmět: Citovat

zdarec!
tak myslim ze sa mi to podarilo odstranit.rozebral som kavovar komplet...pustil som sa aj do repasu tlakoveho piestu(nic prijemne)..vymenil o-kruzky,premazal silikon.vazelinu.
momentalne uvarenych 20 kav a skusam nadobku na brikety po kazdej kave a detektuje vzdy vytiahnutie.
nechapem teda preco to robilo.mam podozrenie ze bol mozno nejak ten kavovar fakt blbo zlozeny...tak jak pisal ohryzek.

no ale vzdy jak sa mi jedna vec podari pos.ru druhu.

na druhom kavovare ea8050 som si odpalil zas elektroniku..
tak keby mal niekto do tohto kavovaru mal by som zaujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út březen 10 2015, 7:12    Předmět: Citovat

Jestli bys napsal přesný typ toho pressa včetně výrobního čísla (něco jako EA8050PE/70A , výrobní číslo 4209), tak bych mohl najít aspoň objednací číslo té elektroniky. Silová se sehnat , ale v případě, že je odpálená i elektronika displeje, tak to bude problém - dodává se jenom celý panel a ty místní e-shopy namají (aspoň jsem ho v nabídce nenašel) a od oficiálního distributora je to docela drahé (můžu ho sehnat tak za 1700-1900Kč - podle typu, v šuplíku nic nemám), takže asi nerentabilní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
romankamenek



Založen: Jan 31, 2015
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út březen 10 2015, 11:18    Předmět: Citovat

je to EA8050PE/700-4209
vypada ze je to co si mi posilal v odkaze
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund