Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přístup z aplikace k souboru z MS Access pod W8.1 64 bit

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 01 2014, 10:07    Předmět: Přístup z aplikace k souboru z MS Access pod W8.1 64 bit Citovat

Mám nainstalovaný program ORCAD Lite a chci využívat část Capture CIS s použitím starší verze databáze (ovšem zredukované abych se vešel do podmínek verze Lite) vytvořené pod MS Access (32 bit). Databázový soubor mdb jde normálně editovat a uložit i pod W8.1. Problém je v zajištění přístupu z aplikace Capture CIS. Při vytváření konfiguračního souboru dbc potřebuji zadefinovat ODBC k souboru mdb. Domníván se že problém je v tom, že při vytváření ODBC přístupu mi W8.1 nabídnou jen 32 bitový driver k MS Access a tak neumím vytvořit ODBC přístup pro 64 bitovou verzi W8.1.
Prakticky při spuštění aplikace s CIS chce konfigurační soubor vždy znovu zadat databázi, ale po kliku na vybíraný soubor mdb neúčinné. Pokud ovšem klikám rychle opakovaně, tak to někdy naběhne, ale i tak se nepřenášejí všechna data z databáze do aplikace vždy spolehlivě.
Je moje domněnka o potřebě 64-bitového přístupu správná ? A jak to lze řešit (driver 64bit do MS Access). Můžete mi někdo pomoci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 02 2014, 17:28    Předmět: Citovat

Nikdo se neozývá, tak jsem začal hledat na webu (hlavně u Microsoftu) a řešení jsem snad našel. Možná se to někomu bude hodit. Databázi mám v Accessu od Office 2003, což je 32 bitová aplikace. Pro použití pod 32-bitovými i pod 64-bitovými Windows se tedy použije 32-bitový driver do ODBC, ale pokaždé jiný (pro práci v OS 32bitů nebo 64bitů). Problém je v tom, že oba tyto drivery mají shodný název i popis v okně pro nastavení uživatelského DSN. Liší se jen cestou k těmto driverům. Pro 32bitové WIN je to C:\Windows\System32\odbcjt32.dll (přes odbcad32.exe z téhož adresáře) a pro 64bitové WIN to je C:\Windows\SysWOW64\odbcjt32.dll (přes odbcad32.exe z téhož adresáře). Při vytváření přístupu přes ODBC 32 tak při výběru ze seznamu driverů nepoznáte který z těchto driverů vybíráte. Ale lze to zjistit z registru HKEY_CURRENT_USER\Softvare\ODBC\ODBC.INI\Databáze MS Access (pro uživatelské DSN) a tam lze tuto cestu v případě potřeby opravit.
Blíže viz
http://support.microsoft.com/kb/2721825/EN-US pasáž MORE INFORMATION
http://support.microsoft.com/kb/942976/EN-US
Nejsem ovšem ajťák a angličtinu taky všelijak lámu tak se omlouvám za případné nepřesnosti. Důležité je že to už chodí dobře (radši jsem ale smazal původně vytvořené DSN a podle tohoto popisu vytvořil a zkontroloval nové a to už jelo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 04 2014, 20:14    Předmět: Citovat

Popisujete to právě naopak. Adresář C:\Windows\System32 obsahuje 64-bitové verze aplikací a DLL a C:\Windows\SysWOW64 32 bitové verze. SysWOW64 znamená Systém Windows on Windows64, tedy hostování 32 bit Windows v rámci 64 bitových. Proč se 64 bitové verze nacházejí v adresáři s matoucím jménem C:\Windows\System32 nevím, ale pravděpodobně to bude z historických důvodů, kdy se v tomto adresáři ve 32 bitovém systému nacházela vyšší 32 bit verze a v C:\Windows\System pak 16 bitová.

Co se týče instalace ODBC driveru je to jednoduché. Po spuštění C:\Windows\SysWOW64\odbcad32.exe se spustí instalace 32 bitové verze driveru pro ODBC. 64 bitovou verzi instalujeme přímo z kontrolních panelů:
Systém a zabezpečení -> Nástroje pro správu -> Zdroje dat (ODBC).

Kterou verzi odbcad32.exe máte spuštěnu zjistíte jednoduše pohledem na správce úloh, 32 bitové verze mají za jménem procesu napsáno *32. Kromě toho, při instalaci driveru se nemusíte starat vůbec o cestu k driveru, natož něco hledat v registrech. odbcad32.exe sám nabídne dostupné drivery a vybere správnou verzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 04 2014, 20:50    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď. Možná jsem to nešikovně napsal, ale snažil jsem se psát o konkrétní kombinaci 32-bitových Office (Access) pod 64-bitovými windows. Tomu odpovídá použití driveru ze SysWOW64. V tom se snad shodujeme. Protože 64-bitový Access nemám, nehodil se mi ovladač z adresáře System32.
No a pro jistotu jsem to doplnil odkazem na zdroje od Microsoftu z nichž jsem čerpal.
Nevím kterou verzi Windows používáte. To co popisujete jsem viděl na počítačích s Windows7. Já jsem se bohužel při náhradě starých XP rozhodl pro W8 (s automatickou změnou na W8.1 přes internet). "Bohužel" říkám proto že od té doby několikrát denně kleju jak pohan. Výhodu dotykové obrazovky nevyužiju. Sice s W8.1 se vrátila možnost plochy, ale výběr z nainstalovaných programů přes dlaždice je mnohem horší než nabídka START, kterou snad Microsoft opět vrátí jako velkou výhodu později. Nejdou tam nainstalovat ani některé nejpoužívanější programy (Adobe Acrobat - sice je to starší verze, ale kupovat si novou kvůli Microsoftu nemíním, starší CAD apod.). Nový XPS document writer se mi naprosto nehodí a Microsoftí prohlížeč pdf je jen parodií na Acrobat Viewer - ten tam naštěstí jede a je zdarma. Snad jediný plus je zabudovaný antivir.
Ale zpět k ODBC. Ve W8.1 se mi bohužel oba ovladače zobrazují naprosto stejně. Proto jsem uvítal ten druhý odkaz na MS stránky s návodem kde to lze zkontrolovat v registru. Nevím ovšem, zda tento zmatek se týká jen mé kopie W8.1 nebo všech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 04 2014, 21:29    Předmět: Citovat

Ach tak, popisoval jsem situaci na W7/64 Ultimate. Do osmiček dobrovolně nepůjdu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund