Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak jsem si užil s mobilem...
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17831
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červen 23 2014, 22:24    Předmět: Jak jsem si užil s mobilem... Citovat

Dnes mi, (než jsem ho vypnul) přišlo na mobil během 20 minut asi 30 volání. 3 jsem vyslechl a dozvěděl se toto: Všem volajícím přišel email z adresy ban-servis.cz z oddělení vymáhání pohledávek že mají zaplatit dluh 5048 CZK a byla pod tím podepsaná jakási baba a kontaktní číslo moje!!!
A v příloze soubor, jak jinak s virem. Asi za hodinu jsem mobil zapnul a přišlo 96 textovek s nepřijatejma hovorama. A zase jedno vyzvánění za druhým, ani jsem si nemohl nikam zavolat. Podařilo se mi dovolat na operátora a ten mi sdělil, že je jim prd po tom, kdo mi volá a že si mám změnit číslo. Vynikajíci rada, firemní telefon, ztráta kontaktů a číslo v zaplacený celostátní reklamě.
Jednoznačně někdo čeká, že v rámci předposranosti někdo zaplatí. No ale hodně jich nejdřív zavolá....
Tak přemejšlím, co udělat dál. Pokud si dám všechny svý kontakty do skupiny, která bude vyzvánět a neznámá čísla ne, tak můžu přijít o novýho zákazníka. Pak mě ještě napadá změnit vyzvánění za hlášku: "Pokud na tomto čísle hledáte paní XY, stal jste se obětí podvodu." Jenže to možná pár nešťastníků nepochopí a budou prudit dál. Předpokládám, že to snad za pár dní skončí až si poslední opozdilec přečte ten email. Ale co když ne?
Jinak na netu Ban-servis.cz existuje ale kontakty nefungují.
Nenapadá Vás někoho něco lepšího jak se zařídít?
Díky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17831
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 7:06    Předmět: Citovat

To co ti přislo je prkotina proti tomu, když nekdo zneužije tvý číslo. Ráno jsem zapnul mobil a textovky plná paměť a zase jedno volání za druhým. Lidská blbost je nekonečná, i když jsem tam dal místo zvonění upozornění, tak to nechaj zvonit dál a ještě mě nadávaj že se zkouším z problémů vykroutit.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7096
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 7:08    Předmět: Citovat

To oznámení místo vyzvánění je dobrý nápad. Ještě bych k tomu přidal, že zákazníci mají poslat také SMS nebo e-mail, abys je rozlišil, a zavolat znovu.

Změna čísla by byl ústupek a s novou celostátní reklamou by to mohla udělat znovu.
Jen teď a pro nejlepší zákazníky si pořiď druhé číslo.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 7:52    Předmět: Citovat

A zvaž ohlášení na policii, jednak budou mít včas informaci, že se něco děje, jednak můžeš počítat s tím, že to někdo udělá na Tebe resp. Tvoje tlf.číslo. Na netu je i elektronická podatelna kriminální policie.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 9:51    Předmět: Citovat

Policie je jedna cesta, úřad pro ochranu osobních údajů bych do toho zkusil zatáhnout také a pokud se tím nezačne zabývat ČTU, asi bych jim pohrozil nominací na titul ZAVŘENO!
(viz WWW.OTEVRETE.CZ )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 10:32    Předmět: Citovat

Nový občanský zákoník tohle umí docela drsně finančně postihnout, jen musí někdo vypátrat pachatele. Vzhledem k povaze činu by nějaké peníze mít mohl....
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 10:52    Předmět: Citovat

Urad pro ochranu osobnich udaju s tim nenadela nic vic nez policie, musi se stejne jako ona ridit platnou legislativou. Je to zcela zbytecna instituce. Obavam se ze CTU s tim taky nic nesvede.

Podle jakeho paragrafu v OZ by se tohle dalo stihat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomaw



Založen: Jan 15, 2010
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 10:55    Předmět: Citovat



Naposledy upravil tomaw dne pá srpen 29 2014, 13:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 11:14    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Podle jakeho paragrafu v OZ by se tohle dalo stihat?


Tohle je klasický příklad "nemajetkové újmy". Napasovat to na paragrafy ale musí právník.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 11:51    Předmět: Citovat

To je podvod sám o sobě, jen na ty lidi, kteří se vyděsí a zaplatí. To je důvod, proč informovat policii.
Pokud se podaří vypátrat dotyčného, můžeš se připojit jako poškozený (v případě trestního soudu) a požadovat náhradu škody. Tou je ušlý zisk za čas, který musíš věnovat řešení telefonů, ztráta dobrého jména (vzkazy zákazníkům), může se podařit vyčíslit pokles zisku (zakázek) atd..
Zejména ztráta dobré pověsti může být finančně zajímavá. Komkrétní paragrafy- to je nutné nechat na právníkovi (je třeba ho zaplatit, ale potom to platí viník). Někdy se vyrovná ještě před soudem, aby měl lepší pozici.
V případě, že se nebude jednat o soud, lze to udělat i občanskoprávní cestou, ale do toho jít je přece jen vyšší riziko.
S nvým OZ to může být malinko jinak, ale to řeší právníci. Sám do toho jít nemá smysl, druhá strana právníka má vždy a ten laika roznese na kopytech během chvilky.
V každém případě ale podej oznámení nebo alespoň informaci, taky můžeš počítat s tím, že někteří oslovení to udělají s kontaktem na Tebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2569
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 13:49    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Urad pro ochranu osobnich udaju s tim nenadela nic vic nez policie, musi se stejne jako ona ridit platnou legislativou. Je to zcela zbytecna instituce.

Jo.Přesně tak.S UOOU jsem měl co do činění a neudělaj vůbec nic.Pořád odepisoval nějakej JUDr a chrlil na mě paragrafy.Zdá se že každá lumpárna co se děje má nějakej paragraf veprospěch lumpů.To je moje zkušenost s UOOU.
Policajti to samý.Nějaký hovado jentak z prdele oznámilo na policajty že jsem s nějakým komplicem spáchal trestnej čin.Když jsem po výslechu a zjištění neviny chtěl podat trestní oznámení na toho vola co si to vymyslel,protože se na mě všichni koukali jako na kriminálníka a dělali si ze mě prdel že kradu a tak,tak mi bylo na policii řečeno že pokud mi tím nevznikla žádná finanční újma,nerozvedl jsem se kvůli tomu a takový kraviny v tom smyslu,tak nemá cenu nikoho žalovat.Takže asi si můžeme nadávat a zesměšňovat se navzájem a nikomu se nic nemůže stát.Tak takhle to funguje. Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 18:20    Předmět: Citovat

Trochu jsem se poptal, pokud to není nějaká pomsta, jde pravděpodobně o to, že lidi jsou vystrašení, z těch několika tisíc oslvených to pár i zaplatí, často na účet na Kajmanských ostrovech nebo podobně. Pak to properou přes další firmy a někdy se podaří chytit bílýho koně, který jen za provizi přijímá přes svůj účet peníze a zase je posílá dál.
Před asi měsícem a půl proběhlo v tisku varování od policie, že tyto nabídky chodí, dotyčného si vyzkouší jestli peníze převede, a pak to rozjedou, čast jde právě o vymáhání fiktivních dluhů.
Zhruba v té době mi taky přišla nabídka na přivýdělek formou přeposlávání peněz. Jen si to člověk nedá hned dohromady.
Bílýho koně často chytí, ale na něm si nic nikdo nevezme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1723
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 18:45    Předmět: Citovat

Zdárec,
taktéž mi to cca před měsícem přišlo ... částka 8183 kačen. S tím tel. numerem je to pech. Tel. numera použitá v těchto podvodných e-mailech jsou pravděp. z hacknutých databází mob. operátorů, či jiných firem... dokonce i podvodně vylouděných od fyz. osob.

Mrkni sem,
sem, ...

_________________
-- Gepard --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17831
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út červen 24 2014, 23:10    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
To oznámení místo vyzvánění je dobrý nápad. .


Jo tak je to nápad na 2 věci , na H... a nic. O2 mi sdělil, že namluvenou zprávu nelze použít jako "jejich" vyzvánění, pouze muziku co má O2 na netu. Na svůj telefon si můžu sice dát jako "moje" vyzvánění cokoliv ale to je mi taky na 2 věci.
Takže jsem dal telefon do tichýho vyzvánění bez vibrací a občas skouknu kdo volal a pokud je to někdo známej, tak mu zavolám zpět. Jinak za 30 hodin, od ty doby co to vypuklo, mám přes 400 nepřijatých hovorů ve dne v noci. Někdo pochopí hned a už nezavolá ale jsou idioti, kteří volali i 15x. Vypadá to že to jsou ti, kteří mají opravdu napůjčováno a mají bobky z exekuce aspoň jeden z prvních co se ozval, se mi k tomu přiznal.
Na Policii jsem byl, trvalo 10 minut, než pochopili v čem je problém. Vůbec se jim do toho nechce, prý to bude trvat minimálně měsíc a stejně mi to nevyřeší. Naštěstí se četnost volání docela snižuje, dnes po 17 hodině tak 2 x za hodinu. Doufám, že zítra po ránu to zase nevypukne znova...
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: st červen 25 2014, 7:17    Předmět: Citovat

To jsou idioti na té P., měli by to předat kriminálce, protože v těchto případech jde o organizované podvody. S tím na místních odd.opravdu nehnou.
Při těchto podvodech jde často o rychlost, aby stačili zachytit alespoň něco, než po sobě zametou.
Jenže zase oni jsou hodnoceni podle počtu pokut a VYŘEŠENÝCH přečinů a trest.činů., tak se jim nechce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund