Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čerešne na džem ,kompot alebo pálenku.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4027
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 18:05    Předmět: Citovat

Přesně tak. Na tržišti často na SK je cedulka meloun, ale supermarkety si dávaj bacha asi kvůli pokutě a píšou dyňa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3478
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 18:09    Předmět: Citovat

Pred chvilov som prisiel zo sena a vecer dam par obr.z miesta toho vinohradu,aj neake ovocie.Zvuk to spravne napisal,my volame zeleminu tak ako nasi rodicia.Dina je spisovne Vodny melon,lenze to nikto tak na slov nevola.Ten druhy melon volame tiez zlta dina.Co sa tyka toho co to robim z tycgh čeresni a ako tu je to ako sa to robi s Gelfixom za asi 1,5 hod.Starym sposobom ako varili nasi rodicia lekvar by to trvalo aj 3,5 hod.Zavaranina je na slov.kompot ,tzn.cele (polky)kusy ovocia zaliate vodov a cukrov.V cechach na vojne aj v skole nam davali na ranajky s kakavom dzem, co je oproti tomu co my uvarime len UMELINA!Aj na slov sa take predava ,neviem aky je vyrobca.Tento lekvar z čerešni ako robim ja tak, ze ceresne len rozpolim vyberiem kostku a varim podla toho navodu gelfixu len pre to ze by som nevydrzal klasickym sposobom to varit,je lahodka ,aku v obchode nekupite.Este idem do zahrady polievat a vecer asi budem pokracovat.
http://www.najnovsie.sk/?titlee=najnovsie-typy-a-rady-na-zavaranie-dr-oetker&id=579&kat1=15&kat2=77&kat3=&shopid=77


Naposledy upravil tiktak1953 dne čt červen 25 2015, 18:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3478
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 18:10    Předmět: Citovat

ZVUK2000 napsal(a):
Přesně tak. Na tržišti často na SK je cedulka meloun, ale supermarkety si dávaj bacha asi kvůli pokutě a píšou dyňa.
Uradne je to Vodny melom zvuk, ziadna dyna!To druhe ako tykev je oficialne Cukrovy melon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3478
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 18:17    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Lekvár je slovensky ZAVAŘENINA - prostě něco, čemu my Čehúni říkáme džem nebo marmeláda.

Ekkar no!Ak myslis ZAVáRANINA.Zavaranina na slov.je ovocie zaliate vodov a cukrom ,ktore sa potom sa vari v hrnci s vodov do varu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3478
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 18:20    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
Ale trt, dzem aj marmelada su prevzate z angliny, po nasom je to lekvar, po vasom povidla a je to oboje dzem, marmelada je z citrusovych supiek a duziny, pochybujem, ze by to niekto v nasich koncinach robieval, kedze na to ani slovo nemame...a zavaranina je vseobecne zavaranina, aj kompoty aj zelenina atd...
Volakedy za sociku bolo na flaske napisane aj Jam (džem).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3478
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 18:28    Předmět: Citovat

Rano som sa bol spytat na urade ,potom na troch miestach v sene,ako je to s prihlasovanim osob na pobyt a platenim poplatku.Poplatok sa odvadza na prislusny obec urad 50centov za osobu a noc .Toto robil asi len Penzion u Anny ,ktory najdete na webe ,ale uz nefunguje pre neake problemy.Ludia co si vodia ,prenajimaju chalupy,domy tak pravdepodobne nic nepriznavaju!Davam vam aj vseobecne zavazne nariadenie, ktore prijelo ohl.tohoto Obec. Zastupitelstvo,
Musim to najst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33958
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 18:29    Předmět: Citovat

Lekvar sa musi dlho varit, inak sa urobit neda. S Gelfixom urobis dzem, navyse dost pochybnej kvality - niektore druhy Gelfixu obsahuju chemicke konzervanty, ine zas stuzeny rastlinny tuk Confused To uz je lepsie si ten kupit v obchode kvalitnejsi dzem bez sajrajtu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3478
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 18:33    Předmět: Citovat

Toto je podla mna pre Pravnicke osoby a Fyzicke osoby podnikatelov,nie
fyzicke osoby nepodnikatelov.Toto nevedela ani ta zenska z uradu.
Predpis:Sadzba dane za ubytovanie

Správca dane určuje sadzbu dane 0,50 eura na osobu a prenocovanie.
2/ Platiteľom dane je prevádzkovateľ zariadenia, ktorý odplatné prechodné ubytovanie
poskytuje.

§ 6
Rozsah a spôsob vedenia evidencie dane za ubytovanie
1/ Platiteľ je povinný viesť evidenciu ubytovaných osôb v písomnej alebo elektronickej
forme pre potreby kontroly dane za ubytovanie a mať v nej zapísané všetky osoby vrátane
detí a dbať na to, aby kniha obsahovala minimálne mená a priezviská všetkých
ubytovaných osôb s adresami ich trvalého pobytu, deň príchodu a deň odchodu
ubytovaného, výšku zaplatenej dane a dôvod neplatenia dane v prípade, ak ide o osobu
oslobodenú.
2/ Údaje uvedené v ods. 1 je platiteľ povinný zapisovať v deň ubytovania sa daňovníka,
okrem údaja o dni odchodu daňovníka. Ukončenie pobytu daňovníka je povinný platiteľ
vyznačiť v predpísanej evidencii ihneď po jeho odchode.
3/ Platiteľ dane je povinný na požiadanie správcu dane predložiť„knihu ubytovaných
hostí“za účelom overenia správnosti odvodu dane z ubytovania.

§ 7
Náležitosti a lehoty oznamovacej povinnosti
1/ Platiteľ dane poskytujúci prechodné odplatné ubytovanie v ubytovacom zariadení je
povinný sa zaregistrovať na Obecnom úrade Žemberovce najneskôr v deň začatia
činnosti spočívajúcej v poskytovaní služieb prechodného ubytovania. Oznámenie
o registrácii bude obsahovať identifikačné údaje platiteľa dane, umiestnenie zariadenia,
v ktorom sa poskytuje odplatné prechodné ubytovanie, termín začatia poskytovania
služieb.
2/ Platiteľ dane poskytujúci prechodné odplatné ubytovanie v ubytovacom zariadení je
povinný najneskôr do 30 dní po skončení poskytovania prechodného odplatného
ubytovania túto skutočnosť oznámiť správcovi dane. Oznámenie o skončení
poskytovania prechodného odplatného ubytovania bude obsahovať identifikačné údaje
platiteľa dane, označenie zariadenia, kde sa ubytovanie poskytovalo a termín ukončenia
poskytovania odplatného prechodného ubytovania.

§ 8
Spôsob vyberania dane za ubytovanie
1/ Daň je splatná do 15 dní od skončenia kalendárneho mesiaca.
2/ Platiteľ je ďalej povinný :
a) predkladať Obecnému úradu v Žemberovciach v termíne do 15 dní od skončenia
mesiaca mesačné vyúčtovanie dane za ubytovanie,
b) vybratú daň poukázať na účet Obce Žemberovce, najneskôr do 15 dní od ukončenia
mesiaca. Vybratú daň platiteľ dane zaplatí bezhoto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3478
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 21:16    Předmět: Citovat

idem pridat zopar obr.ako ich upravim.Na email Ekkar ,či druhi ak chcete viem vam poslat viac obr.Tato vinicna oblast je velka asi 50ha.Cesta je vacsinov ako ine cestne komunikacie 3tr.dalsia je spevnena.V zime je udrziavana.V lete je tam živo,opekacky,žúrky,atd.Je vsade voda a el.prud.Kto pojde okolo nasej obci,dohodneme sa, moze si to pozriet.Kto by mal zaujem tam napr.uz buduci mesiac stanovat,mozem vybavit od suseda 30m asi 230V prud aj vodu z vodovodu.Vecer by sme mohli posediet u mna na zahrade ci pri dome.Ked bude viac papriky,paradajky samoze dam.Okurky tiez,uz su vonku.Su tam krasne chalupy, travniky len mi to nechceli dovolit zverejnitna nete,aby.........!To oznacene cerv.je moja vinica,mozno najdem aj z blizka,lebo som vela obr.vymazal.Su tam uz skoro zrele merunky na asi 40 rocnom strome.Zabudol som, ze kolko tu byva orechov a ludia ich nezbieraju.Ja tieto mam vo vreci dva roky,nema ich kto vylupat,ani jest,pritom je to elixir mladi!


DSCN7143.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN7143.jpg
 Velikost:  204.07 kB
 Staženo:  65 krát


DSCN6173.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN6173.jpg
 Velikost:  253.32 kB
 Staženo:  74 krát


DSCN7133.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN7133.jpg
 Velikost:  274.73 kB
 Staženo:  64 krát



Naposledy upravil tiktak1953 dne čt červenec 02 2015, 15:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3478
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 22:04    Předmět: Citovat

Tieto stromove jahody(moruše) ako im my hovorime ,sem doniesli turci pred x rokmi.Tu v okoli je ich najviacej na slov.str.eurpoe.Tieto na obr.su sladke ako med.aj s tymi bielymi.Malokto ich je.Ja ich mam rad,ale nesiel by som si obrat ,keby som tam dnes skoro cely dan nebol v sene!Zajtra som tam tiez v sene .Potom su taketo iste ale kysle,tie tak zafarbia usta ,ruky ze je problem to umyt!Ludia ,stale hovorim ze tu u nas je raj na zemi.Este ,keby tu nezili taki hlupaci,doslova hajzli.
Ja tiez tento rok nechavam 7 radov po asi 10 -14 hlav, lebo tu nieje o hrozno zaujem a vykupuju ho malo many,pozrite kolko je tam hrozna.Ani nikto z tunajsich sa nechce o to starat.Este vypit by vinko ako tak vedeli!



DSCN7107.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN7107.jpg
 Velikost:  293.25 kB
 Staženo:  62 krát


DSCN7089.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN7089.jpg
 Velikost:  231.68 kB
 Staženo:  63 krát



Naposledy upravil tiktak1953 dne čt červen 25 2015, 22:26, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31931
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červen 25 2015, 22:13    Předmět: Citovat

Nj, Tiktak - reakce na ten poslední povzdech - von už klasik pan Werich tvrdil, že nejhorší na světě je srážka s blbcem... protože kde blb, tam nebezpečno...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3478
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt červenec 02 2015, 15:18    Předmět: Citovat

Dam to aj sem o com som sa bavil s niektorymi.
Tu na to nadavame,skovavame sa pred tym,nevazime si to,mnohi za tym cestuju stovky a tisice km.CO JE TO?Viete?
Len tak sa tu este spytam,ci by niekto nemal zaujem o taku dovolenu ako bolo pisane vyssie.Tu su do 15km termalne kupaliska Dudince ,Santovka,30km Podhajska,5km priehrada Batovce mnoho rokov sem chodilo vela z čiech, Banska Stiavnica 30km ,je to ako Cesky Krumlov.Potom je tu este Sturovo veliky areal kupalisk asi 60 a Dunaj za ktorym je uz Ostrihom madarsko.Padol aj nazor voljensky stan ,ktory by sa zakupil ,niekto daroval,alebo ja pozical,Postele by som asi zohnal,dve mam .Neaky kotlik by sa zohnal pripadne by niekto doniesol.Eletriku 230V aj vodu ked by bol uz seriozny zaujem by som skusil vybavit 30m od mojeho vinohradu.Okurky ,brambory lonske by ste mali zadara,neaka paprika,za mes aj rajcata.Stalo by vas to iba benzin, neake jedlo ,pitie.,kupalisko.Je tu da sa povedat stale vedro.Tu neprsalo riadne vyse dva mes.Polievame dve hod kazdy den.Tu su uz žne.tiktak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund