Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

FAGOR trouba 5H-196X, vadné kruhové topné tělěso (opraveno)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne červen 08 2014, 10:54    Předmět: FAGOR trouba 5H-196X, vadné kruhové topné tělěso (opraveno) Citovat

Mám přerušené kruhové topné tělěso na troubě FAGOR 5H-196 X. Vydrželo 7 roků. Je však pravda, že manželka pekla téměř výhradně v režimu horkovzdušné trouby s tím zadním kruhovým tělesem. Nyní musí používat režimy s horním a spodním topným tělesem.

Našel jsem na Netu více prodejců vhodné náhradní spirály, zde jsou dva příklady:
1. Asi originál za 1090 Kč.
http://www.elny.cz/topne-teleso-fagor-5h-6h-h-ht-2100w-kruhove-ca5c006a7-sporak-sporaku/d-75185/
2. Nějaké univerzální těleso pro Mora a Fagor za 399 Kč, rozměrově by tam mělo (mohlo) pasovat.
http://nymbursky.net/nahradni-dily-domacich-spotrebicu/sporaky-topna-telesa-kruhova/detail-topne-teleso-kruhove-2050-w-d-195-mm-univerzalni-sporak-mora-fagor-5669.htm

Když jsem kontroloval, zda je vada skutečně v tom topném tělese, přemýšlel jsem, jakým postupem se co nejjednodušeji dostat k výměně toho topného tělesa, abych zbytečně nerozebral více než je nutné.

Zezadu by se musela asi vyndat celá nosná deska i s centrálním ventilátorem, a k tomu elektricky rozpojit a sejmout asi více dílů, které vyjmutí nosné desky brání.

Napadlo mne, zda ještě nelze zepředu vyunout celou vnitřní skříň trouby (i s horním "grilovacím tělesem") a pak bych se asi snadno dostal k tomu kruhovému tělesu na zadní nosné desce.

Najdu zde někoho, kdo tu výměnu již prováděl, a sdělí svůj postup nebo zkušenost, abych nevymýšlel již vymyšlené. Servisní manual pro tuto troubu se mi zatím nepodařilo "vygooglit". A nemá již někdo zkušenost s tím náhradním tělesem. Cenový rozdíl 399 Kč proti 1090 Kč (viděl jsem i ceny kolem 1300 Kč) je skutečně zajímavý, ale neměl by být na úkor výrazné nekvality.



Trouba Fagor.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Trouba Fagor.jpg
 Velikost:  11.11 kB
 Staženo:  286 krát



Naposledy upravil Brozicek dne út červen 17 2014, 18:08, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: po červen 09 2014, 14:47    Předmět: Citovat

Tu majú original. Trúba by sa mala dať vytiahnuť a vzadu povoliť skrutky a vymeniť teleso. Po otvorení dverí zbadaš skrutky - tie vybrať a tade sa dostaneš do toho. Vždy treba niečo odpojiť. To je jedno aká je to trúba. Na prílohe mi hrozilo . že robím nepovolené veci , tak som to zavrel.


pozri.rar
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pozri.rar
 Velikost:  157 Bajtů
 Staženo:  470 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po červen 09 2014, 15:48    Předmět: Citovat

To se mi nezdá - podle dokumentace by tam mělo být těleso CA5C006A7, ktaré na uvedených stránkách je (odkaz pod odstavcem (bez zavináče) - dokonce za trochu rozumnější cenu), a i když je to náhrada, tak parametrama by mělo být stejné - to těleso z dokumentace (mám tam přístup) vypadá na fotce hodně podobně.

http://beko.ele@ktrahk.cz/CA5C006A7-topne-teleso-fagor-kruhove-2100w-trouba

Zkoušel jsem najít někde to jednospirálové (odstav pod odstavcem (bez zavináče), ale v dokumentaci to u této trouby vůbec není a popravdě nevím, jestli nemají na stránkách nějakou chybu - vždyť neodpovídá ani výkonem.

http://beko.ele@ktrahk.cz/51.34.199-topne-teleso-fagor-kruhove-trouby-5h-196x-horkovzduch

Mimochodem - dokumentaci sice mám, ale výměna tělesa v ní popsaná není (ne, že by to bylo něco složitého).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po červen 09 2014, 21:22    Předmět: Citovat

galjo napsal(a):
.....Trúba by sa mala dať vytiahnuť a vzadu povoliť skrutky a vymeniť teleso. Po otvorení dverí zbadaš skrutky - tie vybrať a tade sa dostaneš do toho. Vždy treba niečo odpojiť. .......

Tu troubu jsem měl samozřejmě vyndanou z kuchyňské linky na pracovním stole, abych si zezadu ověřil, zda je skutečně přerušené to topné těleso, a zda není náhodou jen někde spadlý faston. Bohužel je to vadné topidlo. Vývody tělesa jsou snadno přístupné zezedu, samotné těleso už přístupné není.

Až koupím to topné těleso, musím se k jeho výměně zezadu nějak probojovat demotáži všeho, co překáži sundání té zadní přepážky, na které je z opačné strany směrem k dutině trouby uchycen centrální horkovzdušný ventilátor a tím kruhovým tělesem. Nelze jen "povolit skrutky a vyměnit těleso", není k němu zezadu snadný přístup.

Pořád mám ale takové tušení, že by po sundání předních dvířek měla jít zepředu vyndat celá ta "skříň dutiny trouby", a pak bych měl to těleso jako na dlaní, aniž bych musel celý zadek odstrojit. Škoda, že mi tento postup nikdo nepotvrdil, ani nevyvrátil. Asi to z přítomných bastlířů ještě nikdo u trouby Fagor neměnil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alkom01



Založen: Mar 20, 2006
Příspěvky: 253
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 09 2014, 21:34    Předmět: Citovat

Nevím jak u Fagoru, měnil jsem těchto topných těles několik u různých značek, vždy to bylo stejné - zevnitř trouby odšroubovat kryt (mřížku, zadní stěnu) ventilátoru a tam už byl přístup ke šroubům tělesa, zezadu jen odpojit přívody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po červen 09 2014, 21:49    Předmět: Citovat

Možná je potřeba vytáhnout i celý vnitřek trouby - právě že o něčem takovém je v dokumentaci zmínka, ale já jsem to moc nepročítal, tak jsem na to nebral ohled. Takže ten manuál jsem jednoduše nahrál sem - rozborka je na posledních sedmi stranách, ale může se hodit i zbytek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út červen 10 2014, 6:49    Předmět: Citovat

ohryzek36 napsal(a):
....... Takže ten manuál jsem jednoduše nahrál sem .....

Dík za pomoc. Jsem mimo domov a na internetu jsem připojen z PC přes mobil jako modem. Nějak mi ten manual nešlo z tvého odkazu stáhnout, jen mi to "žralo" můj omezený limit mobilních dat a vnucovalo to nějakou hru nebo něco divného, tak jsem to stahování ukončil. Zkusím to staáhnout koncem týdne doma. Můžeš mi to zkusit ještě uložit na "Leteckou poštu":
http://leteckaposta.cz/
Sem, nebo lépe na soukromou zprávu, mi dáš odkaz na stažení z té letecké pošty. Tam to bude 19 dní a pak se to samo smaže. Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út červen 10 2014, 15:47    Předmět: Citovat

Tak to máš tady:

http://leteckaposta.cz/614284713
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út červen 10 2014, 21:34    Předmět: Citovat

ohryzek36 napsal(a):
Tak to máš tady: ...

Dík, už to mám stažené. Při připojení GPRS sice stažení těch 2,3 MB trvalo nekonečných 6 minut, ale je to doma na HDD. Zběžně jsem to prohlédl, a určitě z té angličtiny vyčtu nejlepší postup, jak to zadní kruhové těleso vyměnit. Až to bude, popíši pro další bastlíře zvolený postup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út červen 17 2014, 18:35    Předmět: Citovat

Trouba už je v pořádku. Topné těleso jsem objednal na e-shopu.
Cena 790 Kč plus 130 Kč balné a přepravné, tj. 920 Kč. V sobotu objednáno, v úterý došlo.
Manuál od "ohryzek36" demontáž neřešil, bylo nutno použít oči a zdravý rozum. Zde je několik poznámek k výměně tělesa, vše je patrné na obrázcích:
1. K tělesu se dostaneme po demontáži předního krytu před centrálním ventilátorem po vyjmutí 2 šroubků na horní straně krytu. Zadní kryt trouby je na 5 šroubech.
2. K sejmutí 3 matic, které drží těleso, je nutno použít trubkový klíč 7 mm nebo pevé velmi štíhlé ploché kleště (já jsem použil kleště).
3. K montáži náhradního tělesa je nutno použít 3 šrouby M4 x 10 mm (originál má montážní šrouby pevně spojené s tělesem). Lépe je dát šrouby zezadu a matice ze strany tělesa.



Sejmutí krytu spirály.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Sejmutí krytu spirály.jpg
 Velikost:  163 kB
 Staženo:  515 krát


Sejmutí zadního krytu.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Sejmutí zadního krytu.jpg
 Velikost:  76.84 kB
 Staženo:  398 krát


Upevnění originál spirály.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Upevnění originál spirály.jpg
 Velikost:  202.37 kB
 Staženo:  563 krát


Srouby nové spirály.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Srouby nové spirály.jpg
 Velikost:  211.27 kB
 Staženo:  494 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zachma



Založen: Nov 19, 2014
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st listopad 19 2014, 20:52    Předmět: Citovat

Právě řeším ten samý problém, tak ani nevíte, pánové s jakou radostí jsem si přečetla vaše příspěvky a rady. Hledala jsem i prodejce spirály a trochu mne zarazilo, že mají dva druhy této spirály pod kódem CA5C006A7, kdy jedna je na 2000W a druhá na 2100W Confused Musím ještě podrobněji prostudovat....takže díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-1



Založen: Oct 12, 2014
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út únor 21 2017, 22:08    Předmět: Citovat

Ploché hlavy šroubů jsou pevně přivařeny k tělesu spirály, nemá tedy smysl se je pokoušet povolit zevnitř trouby. Matice M7 jsou na opačné straně, viz foto číslo tři (Upevnění originální spirály.jpg). Snadno je přehlédnete, protože jsou pod izolační vatou, ale jsou snadno přístupné. Poté už je demontáž velice snadná, hodí se trubkový klíč.

Pokud chcete ušetřit nějakou tu korunu, je možné použít tuto náhradu za originální topné těleso, stačí k němu doplnit tři šroubky:
TOPNÉ TĚLESO 2000W ARDO, BEKO, BRAVO, MORA, WHIRLPOOL, KRUHOVÉ, TROUBA MORA 4600, 4800, ZZ 14807, 13922, 127575, 817040

https://www.nadeta.cz/nahradni-dily/sporaky/topna-telesa-sporaku/N%C3%A1hradn%C3%AD%20d%C3%ADly%20Mora%20-%20Gorenje/topne-teleso-2000w-ardo-beko-bravo-mora-whirlpool-kruhove-trouba-mora-4600-4800-zz-14807-13922-127575-817040-%5Bid%3D813922%5D.html?ItemIdx=0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund