Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mikrophona 310 - vyřešeno
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so červen 21 2014, 6:34    Předmět: Citovat

Tak jsi zase o kousek dálale tehle kondík nemá vliv na přednes rádia. Takže vydržíme.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lampaA



Založen: Jun 02, 2014
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: so červen 21 2014, 9:23    Předmět: Citovat

Asi mne zase sjedete ,že přeskakuji ,ale kond C26 0,1uF je překlenutý elytem 4uF/350V , ten je již lehce nafouklýna +straně. Ve schema není zakreslen , ale vypadá to letování dost origo. Třeba ho tam později přidávali... , může tam být 10uF/450V ? Jinak C40 úspěšně oddolává , po obědě beru tužku a papír , snad to odhalím. Nebo tam není 100 pF.

Ten kond C36 měl svod , navíc se při vyletovávání jeden vývod oddělil sám od sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so červen 21 2014, 9:36    Předmět: Citovat

lampaA napsal(a):
kond C26 0,1uF je překlenutý elytem 4uF/350V , ten je již lehce nafouklýna +straně. Ve schema není zakreslen , ale vypadá to letování dost origo. Třeba ho tam později přidávali... , může tam být 10uF/450V ?

může, je to jen blokování napájení

. . . dál hledej C40 !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lampaA



Založen: Jun 02, 2014
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: so červen 21 2014, 10:54    Předmět: Citovat

Však já hledám, .... Rozkreslil jsem si zapojení , a jsem tam , co včera. Ale na druhou stranu , nejsu takové blbé , jak jsem si už skoro myslel. Ten kond nemá 100 pF ale 20 pF. (dle potisku). A je už určitě měněný. Ostatní u mezule jsou žluté alway a tento je pertinaxová Tesla. Napětí na přívodu od anody EF9 je 220V , za kondem nula. Jetedy jen malá kapacita? Ale to by to tenkráte přeci po opravě dělalo taky takto. A že by jim stačila k poslechu jen Praha , to asi je blbost.
Nebo raději nejdříve jít na C26 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so červen 21 2014, 11:09    Předmět: Citovat

lampaA napsal(a):
Ten kond nemá 100 pF ale 20 pF. (dle potisku). A je už určitě měněný. Ostatní u mezule jsou žluté alway a tento je pertinaxová Tesla. Napětí na přívodu od anody EF9 je 220V , za kondem nula. Jetedy jen malá kapacita? Ale to by to tenkráte přeci po opravě dělalo taky takto

slída v pertinaxu s okýnkem ?
ten bude nejspíš uhnilý, původnímu změř kapacitu a uvidíš . . .
vyměň ho . . .
a ten C26 taky, klidně tam dej těch 10µ/450V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lampaA



Založen: Jun 02, 2014
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: so červen 21 2014, 14:34    Předmět: Citovat

C40? Ano , slídový s okýnkem.Na první pohled jako nový.A co je nového?
1-vyměnil jsem C26 , přemostil tím 10uF elytem místo nafouklého 4 uF.
2- současně jsem vyměnil i C21 , byl asi dobrý , ale sypal se z něj asfalt. Demontáž nepřežil.
3-Rádio hraje již docela hlasitě .
4- Paralelně k C40 20pF jsem přidal 80pF a začalo hrát o poznání lépe.Čistěji.Dám tam potom nový slídový 100pF ale ten přivezu až v pondělí.Stupnice sedí.
5- Hraje stále ale jenom ta Praha. Magioko je chválabohu OK , reaguje silným svitem.
6- Anténa je zatím jen asi 5m drátu , nataženo pod stropem , ale jiná radia, např. Trio Koncert, na to chytala dobře. Prostor je absolutně nezarušený!
7 - C44 = 0,5uF na katodě EF9 vyměněn.

Večer přestěhuji k větší , delší anténě, tak uvidím. Ale stejně si myslím, že by tam mělo být naladitelného více. Např na DV na radiu Blaník tady poláci duní jako hrom. Se stejnou anténou. Talisman taky. U tohoto ani ťuk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so červen 21 2014, 17:48    Předmět: Citovat

bude to v MF ujeté, slíďáky bez kapacity . . .
dříve když se topilo převážně uhlím bylo ve vzduchu hodně síry
a to udělá se stříbrem ve slíďákách své . . .
budeš muset přeměřit kapacity a případně povyměňovat . . . a doladit MF
teprve potom to půjde zase jak "za mlada" . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so červen 21 2014, 18:28    Předmět: Citovat

Tak pokud magioko reaguje na naladění stanice nemůže být malá citlivost pokud nemáš vysílač o baráku. Je možné,že máš vysílač Prahy blízko? Kdyby jsi napsal odkud jsi,jak už jsem se ptal,tak možná budem vědět,prooč Ti hraje jen Praha.

EDIT: Je možné,že máš mezule ujeté směrem nahoru vlivem menších kapacit kondíků v MF a tím se Ti tam může něco cpát.
Nezjistil jsi ještě jestli Ti kmitá ten oscilátor?

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lampaA



Založen: Jun 02, 2014
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: so červen 21 2014, 19:14    Předmět: Citovat

Tak jsem to zkusil přes 40pF kond na čepičku EK3. Zeslabí to asi tak o polovinu. Jsem z Hradce ale laboruji na chalupě u Hořic v Podkrkonoší.
A co ten odpor na g1 EBL1 , těch 50k ? V radiu doopravdy není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2124
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: po červen 23 2014, 10:47    Předmět: Citovat

pokud hraje na SV pouze jedna stanice nejprve dělám tento test:
připojím anténu přes nějaký menší kondík (stovky pF) přímo na mřížku první elektronky. Pokud hraje více stanic (ikdyž jsou rušené a pod) tak je vadný vstup. pokud hraje zase jen ta jedna tak je bu´d dost ujetý oscilátor, a nebo častěji ty mezifrekvence.
Je to velice rychlá skouška co zabere chviličku a ušetří hodně času.
U vady vstupu pokud to není přerušenou cívkou či přepínačem bývají často vadné C viz můj článek zde:
http://balek.v.sweb.cz/radiotechnika/restpr/markofonvstup/markofonvstup.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lampaA



Založen: Jun 02, 2014
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po červen 23 2014, 14:25    Předmět: Citovat

Ha , tak to je něco. Vytáhnu anténu ze zdířky tak to nehraje.Přiložím na mřížku EK3 a ani ťuk.... Takže třetí varianta je tady. Cry Cry
DOPLNĚNO: Tak jsem ze zoufalství našel nějakou ECH3 , četl jsem že je to přímá náhrada , snad. Musel jsem malounko přeladit a slabě se to rozehrálo. Při přívodu antény na mřížku.To je ta EK3 kaput ?? To snad néééé ! Rolling Eyes Pokud tam tu ECH3 nechám a dám anténu do anténní zdířky , tak to hraje skoro jako s tou EK3 , jen o něco slaběji a více to brumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po červen 23 2014, 14:54    Předmět: Citovat

už zase vymejšlíš ?
zkontroloval jsi ty diody EBL1 ??
překontroloval jsi ladění MF ?
teprve až tohle uděláš, šťourej se ve vstupu . . . případně C10 a C11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lampaA



Založen: Jun 02, 2014
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po červen 23 2014, 15:33    Předmět: Citovat

Proč vymejšlím ??Já jen reagoval na připomínku či námět p. Balka. Nic víc.
Napět anod : EK3 220v EF9 218v EBL1 258V. C27 320V a C28 270V. EBL byla měřena na BM215A , je to na str. 3. V radiu to jdu tedy změřit proti katodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po červen 23 2014, 16:15    Předmět: Citovat

asi by to chtělo si nejdřív porovnat skutečné zapojení se schématem, které jsem sem dal.
Mám pocit, že je to uvnitř rádia trochu jinak a chtělo by to schéma domalovat . . .
. . . protože:
napětí na anodě EK3 nemůže být 220V proti zemi, když jsi naměřil na C28 napětí 270V !
Jedině, že by tam byl ještě někde v sérii odpor, nebo je přerušená cívka L14.
Prostě to znova projet podle schématu, případně schéma doplnit a dát sem.
Také samozřejmě změř ta napětí na katodách proti zemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Franta



Založen: Aug 23, 2012
Příspěvky: 181
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po červen 23 2014, 18:59    Předmět: Citovat

C26 (M5) je filtrační člen napájení g3+5 elektronky EK3. ten elektrolyt 4M je tam úplně zbytečný, pokud je svitkový kondík dobrý.
Už jsi otevřel MF propusti a prověřil paralelní kapacity cívek? Ty budou skoro jistě bez kapacity, doporučuji všechny čtyři nahradit. Teprve potom půjdou naladit MF propusti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 5 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund