Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava TRX Kenwood Ts 440S (přesunuto, přejmenováno)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jup



Založen: Aug 02, 2010
Příspěvky: 47
Bydliště: semily

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2014, 15:16    Předmět: Oprava TRX Kenwood Ts 440S (přesunuto, přejmenováno) Citovat

Prosím o radu, čím nahradit tranzistor v oscilátoru TRX Kenwood Ts 440S, 2SK192, hledal jsem náhradu, ale nic jsem nenašel.
Zkouším J310 a 2SK212, ale asi to není správné. Dík za radu, Jup.

Název vlákna změněn na případnější, vlákno přesunuto. Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2014, 15:20    Předmět: Citovat

VRT katalog píše
BF 410A, 2N5484
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5680
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2014, 15:21    Předmět: Citovat

Aswo jej má, zavolej si do AME, objednají ti ho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6084
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2014, 15:40    Předmět: Citovat

Za mejch mladejch let jsem tam dával BF256 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12074
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2014, 17:39    Předmět: Citovat

do kterého oscilátoru to potřebuješ ?
440tka jich má víc . . .

podle mě by tam měl fungovat klidně BF245 i J310 . . .

také by stálo za to, přejmenovat, nebo doplnit název vlákna na "oprava TS440"
. . . taky tady mám 440tku, které vypadávaly oscilátory v závěsech a nebylo to tranzistorama . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jup



Založen: Aug 02, 2010
Příspěvky: 47
Bydliště: semily

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2014, 17:55    Předmět: Citovat

Je to oscilátor 5,pro přijimač.označení pozice,Q36.Zkouším J310 a nějak nechce nasadit oscilátor,když naběhne tak třeba po hodině,nebo i dýl začne utíkat kmitočet a vypadne,tak zas musím znovu doladit jádro.Mám podezření že to bude ještě v něčem jiném,ale nejdřív musím dát do pořádku ten oscilátor.Dík za radu a zkusím zavolat na ten odkaz,Jup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12074
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2014, 18:27    Předmět: Citovat

jup napsal(a):
když naběhne tak třeba po hodině,nebo i dýl začne utíkat kmitočet a vypadne,tak zas musím znovu doladit jádro.Mám podezření že to bude ještě v něčem jiném

jo, přesně !
Je to v něčem jiném !
podívej se v okolí toho oscilátoru, je tam taková zalívací srágora, která postupně, jak stárne, se stává velice hygroskopickou . . .
Podle vlhkosti vzduchu se jí mění vodivost !
Pokud jsou od toho poblemcané spoje, dokáže to totálně rozhodit pracovní body tranzistorů.
Dokonce pokud je to na vývodech cívky, změní to výsledné "Q"
a oscilátor pak podle okolní vlhkosti buď vypadává, nebo někdy ani nenaběhne . . .
. . . tohle je vada celé série TS440S a TS440SAT, dělají to téměř všechny.
Ta moje to dělala taky.
Celá oprava spočívala v odstranění té srágory(původně to mohlo být nějaké lepidlo),
která měla původně zajišťovat jádra cívek a součástky.
Oscilátor který to dělá musíš dokonale vyčistit.
Až po důkladném vyčištění se snaž ty závěsy nastavovat.
Jen se připrav na to, že za nějaký čas budeš "čistit" další část 440tky.
Bohužel je to tam skoro všude, jen někde to tak nevadí . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jup



Založen: Aug 02, 2010
Příspěvky: 47
Bydliště: semily

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2014, 19:09    Předmět: Citovat

No to máš pravdu,ta hmota,teď je juá hnědé darvy a zaschlí je i na odporech i na diodách,tak že i na tom varikapu.Myslím že už jsi mně poradil s tou cívkou,tu jsem celou rozebral a vyčistil,potom to chodilo dobře,ale po půl roce to začlo zase utíkat a navíc jak jsem to čistil tak mně upadl jeden vývod u tr.2SK192,zákon schválnosti.Tak zkouším 2SK212 ataké J310,těch mám dost,musím ale dát spolehlivý typ,a teda znovu tu desku vyndat a vše vyčistit,ale drží to pořádně,nevím čím ti rozpustit,bojím se zase to škrabat abych zas něco nepoškodil.Tak se mněj fajn a dík za vše,no uvidím jak to půjde.No a zkusím ten J310,co ty na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33969
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2014, 19:13    Předmět: Citovat

Nie je to taka zlta hmota, co sa meni casom (a teplom) na hnedu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12074
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt květen 22 2014, 19:37    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Nie je to taka zlta hmota, co sa meni casom (a teplom) na hnedu?

jo je to ono !
původně to bylo něco jako lepidlo . . .
a rozpustit to teď už snad ani nejde.

já to odstraňoval jen mechanicky a vždy to pomohlo,
vydrolit to jde celkem dobře.
Jen si musíš dát bacha, abys něco neutrhl . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: pá květen 23 2014, 9:13    Předmět: Citovat

Je to sice mimo téma, ale dám to sem.
Kdysi dávno jsem se částečně živil opravami CRT (TV, monitory) a opravoval jsem čb malý VGA monitor. Ten měl jednostranný tišťák a ze strany součástek měl tou sra.čkou přilepený jakýsi dlouhý drát k desce, aby tam neklimbal. Bylo to v místě, kde je větší mezerou na tišťáku oddělena primární síťová část zdroje a sekundární část zdroje a vazba byla myslím přes optron. No a ten kravěnec byl rozlitý a spojoval některé nožičky součástek z těch oddělených částí a výsledek byl typické vlnění obrazu 50Hz. Ze zoufalství jsem měnil hlavní elyt na primáru i sekundáru, můstek a kdovíco, několikrát jsem to odložil, několikrát jsem to držel v ruce že stím praštím o zem. No nakonec jsem na to přišel, ten kravěnec měl na délce asi 1cm odpor stovky kOhm.
V takových případech je schema skoro k ničemu, od té doby jsem se s tím lepidlem už nesetkal, ale vidím, že na to ve starých přístrojích můžete narazit, tak pozor na to, jsou to nejhorší závady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33969
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 23 2014, 9:18    Předmět: Citovat

Kedysi to byvalo skoro vsade, nastastie sa to viac-menej prestalo pouzivat. V poslednej dobe som to videl uz len v nejakych totalnych smejdoch (repro k PC a pod.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jup



Založen: Aug 02, 2010
Příspěvky: 47
Bydliště: semily

PříspěvekZaslal: pá květen 23 2014, 10:39    Předmět: Citovat

Tak jsem desku vyndal a budu dělat čističe,ze strany spojů je to v pořádku,ale mezi součástkama a na vrchní desce je toho dost.Budu muset vypájet součástky a co nepůjde očistit tak vymněnit za nové.I ten varikap je potřísněný,tak zas budu asi muset hledat náhradu,pokud se to nepovede. Teď prohlížím lupou tranzistory Q34 a Q35 a ty mají tu hmotu i mezi nožičkama,tak mně čeká hodně trpělivosti a láskyplněho bastlení.Tak přeji všem krásný a slunný víkend a budu potom informovat jak to probíhá.Jup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jup



Založen: Aug 02, 2010
Příspěvky: 47
Bydliště: semily

PříspěvekZaslal: st květen 28 2014, 13:09    Předmět: Citovat

Tak jsem desku a součástky vyčistil,podařilo se mně zneškodnit varikap,upadl jeden vývod,pár odporů jsem vyměnil a byla vadná jedna tlumivka.Varikap jsem nahradil naším,KB 105 B,tranzistor 2SK 192,za 2SK212,ale zkoušel jsem také J310,BF256,BF245 a jde to se všemi.Teď radio poslouchám,zatím vše funguje dobře,oscilátor nasadil bez problémů.Díky za dobré rady a navedení správným směrem k odstranění závady.Ještě přemýšlím o tom,jestli nemám sehnat druhý filtr a osadit jej.Mám tam YK-88CN a chtěl bych přidat filtr,YK-88SN.Tak ještě musím zjistit kde ho sehnat,pokud víte kde,byl bych rád.No doufám že nadále bude radiostanice v pořádku,ještě jednou velký dík,Jup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel1953



Založen: Jan 01, 2008
Příspěvky: 187

PříspěvekZaslal: po červen 09 2014, 16:23    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund