Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou koupit Akuvrtačku ?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po květen 12 2014, 23:17    Předmět: Jakou koupit Akuvrtačku ? Citovat

Ahoj.

Používám modrou akuvrtačku Einhell BT-CD 18 1h koupenou za 999Kč v Evě, dva NiCD akumulátory 1.3Ah , nabíječka s detekcí nabití článků. Už jí mam dost dlouho, několikátým rokem a baterky to mají už skoro úplně za sebou, tak že těsně po nabití se s tím pracovat ještě dá, ale když je nabiji, tak za tři dny jsou vybité, na vrtačce je hodně patrný častý používání, zejména na částech nastříkaných stříbrnou barvou, kde jsou patrné oděrky, šrámy. Nedávno mě přestala vlastní blbostí fungovat okamžitá brzda, tu jsem zřejmě odpálil při opravě jedné baterky (přepálená tepelná pojistka).

Chtěl bych si pořídit nějakou značkovou aku-vrtačku. Uvažuji tak +- okolo 6-7tisíc... Napadá vás něco? Nějaké návrhy na značku? Stojí si za to připlatit za značku? Měl jsem možnost pracovat z DeWALTkou, byla t nějaká už z Li-ionovou baterií a docela se mi zamlouvala, myslím, že ta už by ruku pěkně namotala, kdyby se kousla v železe...

Mám tyto dva hlavní požadavky: dvě baterie, 18 voltové.

A teď nevím, jestli mám jít do Li-ionových bateriích anebo zase něco s NiCD, osobně se mi to na té DeWALTce kterou jsem držel v ruce líbilo. Jednak byla ta baterie poloviční než ta má v Einhellu a měla dokonce 1.5Ah, byla nabitá asi během 30 minut. Má to ještě nějaké přednosti, anebo naopak nevýhody? Mimo toho, že ty baterie jsou zatím dost drahé?

Uvažoval jsem taky o NAREX ASV 18-2A 3.0 Ah, o DeWALTu anebo o ,,modrým" BOSCH...

Přičemž jsem si všiml, že nejdráž vyjde BOSCH, levněji DeWALT a nejlevněji Narex. Tím myslím, když neřadím jen od nejlevnějšího, ale taky koukám po parametrech. Například že takový DeWALT a Narex umožňuje upevnit až 13mm vrták, narex má aku 3Ah a vyjde na šest a půl, zatímco DeWALT na 7300Kč u verze 360W a se dvěma aku 2Ah, u verze 350W a se dvěma aku 1.5Ah a polovičním kroutícím momentem to je 5900Kč. Ceny zaokrouhleny. Zatímco taková boschka v této cenové kategorii umožňuje upevnit pouze 10mm vrták. Za cenu 6200Kč se pohybuje Boschka bez aku, ta umožňuje upevnit 13mm vrták a se dvěmi aku 4Ah výjde už na 10 000Kč...

Jakou značku by jste asi upřednostnili? Četl jsem příspěvek od Mi-ro, který řešil reklamaci s narexem ohledně baterií a neuspěl. Na Heurece jsem četl, že DeWALTu se taky nechce reklamace příliš vyřizovat.

Napadá Vás něco, s čím by jste se mohli ohledně tohoto podělit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1690
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 0:06    Předmět: Citovat

Kup si nové články a budeš nad míru spokojený.Ale jestli chceš něco v té vyšší cenové relaci tak mohu osobně doporučit http://www.milwaukee.sk/
Osobně jsem to servisoval a opravdu to funguje.
http://www.akcemilwaukee.cz/

_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1533
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 0:49    Předmět: Citovat

Co můžu poradit tak nechoď do Makity. Celá makita šla do háje. Nicd aku po asi třech letech mrtvý. Dobrý je, že se na ní daj normálně sehnat díly. Pak jsem měl možnost dělat s Hilti. Jak s SDS plus, tak s normální vrtačkou (do Ø16mm) . Vše li-ion 22V. Ta normální vrtačka, když se hryzla, byla schopna ukroutit ruku v zápěstí. Nebyl problém očesat tvrdokovovej korunkovej vrták o průměru cca 38mm. SDSka v litym betonu bez problémů. Perfektní je, že nemusíš za sebou na štafle tahat prodlužku. Ještě jsem měl v sadě LEDkovou svítilnu - nasunula se na aku a vydržela mi v racku svítit (rozuměj - vypalovat oči) celejch 8 hodin. Díly normálně nesehnatelný. Když sem se ptal jenom na pitomý uhlíky, tak na mě pipina v Průhonicích divně koukala. Ale Hilti to je jiná cenová hladina.
K Jéžiškovy jsem si koupil modrou Boschku, 2x Li-ion 12V za tři litry, ale je to takový fórový... při vyššim utahovacim momentu se to celý nějak kroutí. Po registraci záruka na vše 3 roky. Ale na to moje domácí žvýkání to stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3766
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 0:55    Předmět: Citovat

V práci denne používame 18V Dewalt s li-ion článkami a rýchlonabíjačkou a za rok a pol žiaden problém.
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 5:40    Předmět: Citovat

já si před nedávnem koupil šroubovací vrtačku na 230 vzhledově to vypadá jak aku šroubovák a má to 6 metrů šňůru na práci v dosahu zásuvky ideální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepito



Založen: May 10, 2005
Příspěvky: 315
Bydliště: V okolí Brd

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 5:54    Předmět: Citovat

Zdravím,
ja mohu DeWalta taky jen doporučit, máme je v práci. U většiny akuček má výměné uhlíky (cca 160 kč) a ta verze s 2Ah lionama za 7 tisíc má motor bezuhlíkový (DCD790D2, nebo DCD795D2 s příklepem). Nedávno jsem koukal známemu na Bosch, nejaká GSR 14,4V s lionkama za 5 tisíc, kde mu odešel motůrek na uhlíky a za ten chtěl Bosch 1250 bez DPH. Chybu neuděláš ani s Protoolem, teď už vlastně Festool, ale to je jiná cenová kategorie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7096
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 10:18    Předmět: Citovat

Tak to se DeWalt s těmi uhlíky docela vytáhl, zatímco ostatní na to kašlou.
Mám vyzkoušeno, že při troše dobré vůle se dají uhlíky vyměnit i v "nerozebiratelném" motoru.

Osobně bych asi zůstal u něčeho, co se dá v případě nouze připojit na autobaterii, to už by ty 18V nemusely splňovat.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 10:29    Předmět: Citovat

Nedávno jsem řešil stejný problém. Šel jsem do Bosche. Na profi použití to není, ale doma mi to snad vydrží. Navíc je malinká, takže se s ní dá v pohodě dostat i na stísněná místa a pokud pracuju na žebříku, vleze se mi do kapsy u montérek.
http://www.ekalwik.cz/bosch-gsr-10-8-2-li/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2566
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 13:58    Předmět: Citovat

Mám Hilti SF 121.Několik let sloužila elektrikáři co ji denně dával naprdel a teď slouží k plné spokojenosti dál mě.Osobně jsem viděl jak Hilti padá ze dvou merů na beton aniž by jakkoli něco utrpělo.Je to nezmar.Aku jsou původní asi 6 let starý a jsou OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1773
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 18:07    Předmět: Citovat

Před cca 10 lety jsem si v obi koupil akučku. Chtěl jsem automatické ukončení nabíjení, dvourychlostní a čím větší napětí baterie tím líp. Stála 1800,- Když ji nechám samovolně vybít, nechce mě ji nabíječka vzít. Ale stačí ji dát čuchnout 12V a jede a nabije. Poohlížím se do budoucna po něčem s LI baterkama.
U nového chlebodárce máme DeWalt sadu se svítilnou. Baterky ni-cd 12V.
Před čtrnácti dny jsem byl na melouchu a potřeboval jsem vyvrtat díru. Kluk mě půjčil Milwaukee M18 a naprostá spokojenost. Prý dovoz z USA a vyšla na 1500,- a to v tom jsou dvě 1,5Ah baterky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tazman



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 40
Bydliště: Kaznějov

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 18:11    Předmět: Citovat

Já sem spokojenej s DeWaltem DCD945B2. Používám ho v kutilském režimu. Má i příklep. Dokáže vyvrtat i díru na zásuvku s korunkou 68mm (pak se musí vyměnit aku Smile. Je to kus železa, ale univerzál. Zjistil sem ale, že 12V NiMH akumulátory nejsou k takovému stroji vůbec ideální. Doporučuju jít do něčeho s Li-ony 18V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9772
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 18:21    Předmět: Citovat

U nás používají kluci tohle:
http://akusroubovaky.heureka.cz/protool-pdc-18-4-tec-li/specifikace/#section a nemůžou si to vynachválit. Motor to má bezuhlíkový..

Ale jinak mám BOSCH PSR12-2. Má hodinovou nabíječku a 2 Ni-Cd akubaterie.. Kroutící moment má na takový to běžný použití slušný..
Myslím si, že to už takový přepych, jako ta protoolka není..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 20:04    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
U nás používají kluci tohle:
http://akusroubovaky.heureka.cz/protool-pdc-18-4-tec-li/specifikace/#section a nemůžou si to vynachválit. Motor to má bezuhlíkový..


Pěkný, pěkný, na to bych si musel vzít úvěr Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 20:22    Předmět: Citovat

Odporúčam Parkside z Lidla (nesmiať sa). Za tie peniaze bezkonkurečná kvalita - v dobrom zmysle slova. Je ale s jednou baterkou. Kúp si dve uťahovačky a budeš mať dve baterky, stále za bezkonkurečný pomer cena/kvalita. Nie sú to čínske šmejdy. Majú nemecké certifikáty kvality. Treba vyskúšať. Mám toho od nich doma dosť (príklepku, hoblík, uťahovačku, priamočiarku, bity) a som s nimi spokojný. Na drahých značkách ti aj tak skorej odíde batéria, ktorá vydrží maximálne toľko, koľko náradie z Lídla. A cena batérie do značkového náradia je dvojnásobná cene komplet náradia Parkside. Jediná nevýhoda je, že sa dajú u nás kúpiť, len keď je na ne "akcia".
https://www.youtube.com/watch?v=PhZnHxfLT48
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út květen 13 2014, 20:56    Předmět: Citovat

Od Parkside máme ,,tavnou pistoli" taky z lidlu, a na ní si tedy nemůžu stěžovat, a už jí máme hezkou řádku let, to bylo v době, kdy jsem byl ještě malý kluk, a přemluvil tátu aby ji koupil, leč stála asi 300Kč, to bylo dost, ve srovnání s nějakou čínskou za 39Kč, u které to trvá pěkně dlouho, než se to rozstaví, a ještě byla teplota mnohdy malá. Tato má uvedený příkon myslím 500W, jestli je to pravda nevím, neměřil jsem, ale je ohřátá opravdu velmi rychle, a silikonovou tyčinku taví velmi dobře, když to nechám jen o trošičku víc, teče ten silikon jako ,,voda"...

Nevypadá špatně, ani ses nezmínil za kolik byla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund