Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Thomson 32WM402 chassis ETC210 EN
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt květen 01 2014, 20:21    Předmět: Thomson 32WM402 chassis ETC210 EN Citovat

Zdravím. Kamarád mi dovezl tento TVP s tím, že pouze bliká červená kontrolka ale obraz ani zvuk nenaběhne. Po zapnutí TVP skutečně začala blikat červená kontrolka a to 2x-pauza-2x-pauza-2x-pauza-2x-delší pauza a začala rychleji vyblikávat 4x-krátka pauza 5x a pak stále dookola.
Prohlédl jsem nejdříve důkladně plošný spoj zda nejsou někde studenti. Kontroloval jsem několikrát s pomocí lupy ale nikde nic. Proměřil jsem polovodiče, všechny dopadly na diodový test dobře akorát jedna dioda se mi nezdá, jedná se o diodu s pozičním číslem DL029_RGP02-20, má úbytek napětí kolem 0,982V, jiné mají okolo 0,5V, je v obvodu EW korekce.
Pokoušel jsem se změřit napětí, ta nabíhala ale ihned spadla když ochrany vyply zdroj. Při měření napětí pro napájení vertikálu z VN trafa jsem však toho moc nenaměřil, napětí se drželo spíše při 0V.
Když se TVP pokoušel zapnout, tak bylo slyšet náběh VN a slabé lupnutí v reproduktorech. Pročetl jsem vlákna zde na bastlírně, na polské elektrodě i na jiných zahraničních forech a většinou se jednalo o studené spoje hlavně na krabicových kondenzátorech CL031, CL032, CL035, ty zde jsou v pořádku, před léty jsem měl tento případ u jednoho thomsona.
Může být podle vyblikaného kódu 45 (i když se toho nechci moc držet) vadné VN trafo? Mám také velke podezření na IO vertikálu TDA8177F.
Můžete mi někdo prosím poradit jak dále postupovat? Za každou radu předem všem děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1689
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: čt květen 01 2014, 20:58    Předmět: Citovat

V první řadě odpoj vychylovačky (odpojí se napájení horizontálu) a zkus zdroj jestli naběhne.Většinou odchází výkonový tranzistor na buzení VN trafa.
_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá květen 02 2014, 8:09    Předmět: Citovat

U tohoto televízora nelze odpojením vychýlovaček odpojit napájení horizontálu (viz příloha). Řádkový tranzistor zde bude i podle mého měření v pořádku, protože jak píšu, tak při pokusu o zapnutí televízora je vždy slyšet náběh VN typickým praskáním VN v obrazovce. Po náběhu napětí pro řádkový rozklad však toto napětí okamžitě klesne (vypnou je ochrany).
Myslím si, že u tohoto televízora asi nelze použít "žárovkovou metodu".



ETC210.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ETC210.PNG
 Velikost:  165.44 kB
 Staženo:  134 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12442

PříspěvekZaslal: ne květen 04 2014, 20:56    Předmět: Citovat

Tady jsou ty ochrany. Nejlépe je změřit, která z nich je aktivní a podle toho postupovat dál. Wink


ochrany.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ochrany.png
 Velikost:  52.54 kB
 Staženo:  118 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 10:14    Předmět: Citovat

Měřil jsem na pinech 1 a 7 IO IV520,521.

IV520: pin č.1 - -112mV
pin č.7 - 38mV

IV521: pin č.1 - 36mV
pin č.7 - -104mV
pin č.5 - asi 13mV má být 0,9V

Měřil jsem správně nebo je potřeba měřit někde jinde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12442

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 11:40    Předmět: Citovat

Správně. Ještě zbývá jeden zdroj a sice tranzistor TV523.
Všechno ovšem za předpokladu, že ta chybová hláška o signálu na FLASH je pravdivá. To jsi mohl změřit jako první. Wink

Také si pročti tohle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 13:06    Předmět: Citovat

To vlákno jsem četl, na žádném kondu ani nikde jinde student nebyl ale to samosebou neznamená že daná součástka nemůže být vadná.

Tak jsem konečně tu malou mršku tranzistor TV523 našel a jal se na něm měřit napětí. To na jeho kolektoru lítá jak se mu zachce.

B a E po startu by i vykazovaly 5V ale na kolektoru bylo jednou těch -0,5V a potom kdy TV nestartoval tak tam bylo něco kolem -2,4V pak i po opětovných startech mi to ukazovalo okolo těch -2V tak jsem z toho tak trochu mimo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12442

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 17:19    Předmět: Citovat

Pokud bych měl věřit manuálu a datasheetu, pak zvětšení napětí na pinu 5 nad cca +2V po dobu delší než 200ns by mělo vyvolat chybu 45. Pokud je na něm napětí nižší, neměla by tato chyba vzniknout.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 18:35    Předmět: Citovat

Takže pokuď to dobře chápu a měřil jsem správně tak chyba by neměla být podle kodu 45 ale závada může být úplně jinde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12442

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 18:51    Předmět: Citovat

Pokud jsi na pinu 5 nenaměřil (ani osciloskopem) byť i krátký puls přesahující úroveň +2V (měřeno od okamžiku startu do signalizace poruchy), tak je hlášení č.45 nepravdivé. Jinak si to vysvětlit neumím. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 19:45    Předmět: Citovat

Osciloskop nemám, měřil jsem pouze digitálním multimetrem. Nyní jsem zkoušel měřit napětí během startu přímo na pinu č.5 (nemohl jsem najít součástky na něm připojené, jsou osazeny zespodu plošného spoje tak jsem se bál opřít měřící hrot přímo na pin) s použitím větší jehly uchycené v krokodýlku. Na multimetru naskočila hodnota něco přez 3V. Napadlo mě použít analogový měřák PU120 a na tom se ukázala výchylka 3,6V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12442

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 20:39    Předmět: Citovat

No vidíš, to napětí se tam dostalo přes některou z těch diod.
Jde o to, ze které a proč. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1809

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 21:24    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Osciloskop nemám, měřil jsem pouze digitálním multimetrem. Nyní jsem zkoušel měřit napětí během startu přímo na pinu č.5 (nemohl jsem najít součástky na něm připojené, jsou osazeny zespodu plošného spoje tak jsem se bál opřít měřící hrot přímo na pin) s použitím větší jehly uchycené v krokodýlku. Na multimetru naskočila hodnota něco přez 3V. Napadlo mě použít analogový měřák PU120 a na tom se ukázala výchylka 3,6V.


To tam napajkuj na dlhsi drot a potom ho zapni na krokosvorku.
Je to istejsie(poucil som sa na vlastnych chybach...)

_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po květen 05 2014, 22:18    Předmět: Citovat

masar, zatím díky za Tvojí navigaci, budu pokračovat ráno, musel jsem práci přerušit kvůli důležitější neodkladné záležitosti. Snad se dopídím k té závadě, nedá mi to spát.
Burajko, dobrá připomínka. I jsem myslel na ten drátek, ale už se mi nechtělo pracně pod dvěma lupama hledat kde to napájkovat (kde je větší ploška vhodná na to připájení). Při tom měření mi bylo všelijak, neustále jsem měl na paměti aby se mi hrot nesesmyknul a nezkratnul. Jediné měrné místo ze strany součástek je přímo na tom SMD integráči TDA9330H na pinu č.5. Ty piny jsou dost nahusto na můj zrak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3738
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út květen 06 2014, 9:17    Předmět: Citovat

Jak se říká "ráno moudřejší večera" Wink . S novým elánem jsem se pustil do proměřování, napětí zdroje se ukázalo být v naprostém pořádku, napětí souhlasí. Při proměřování napětí v ŘKS zjištěny nedostatečné napětí lezoucí z VN trafa. Napětí pro videozesilovač pouze 150V, má být 194,6V, napětí pro vertikál jen ukázalo malou, nedostatečnou výchylku a ihned spadlo na nulu. Zkoušel jsem dát větší kapacity jak pro obrazový zesilovač 22µF (původní 10µF) a pro vertikál 1000µF (původní 470µF) ale nepomohlo.
Tak jsem přešel na proměřování chybových hlášení a při jednom zapnutí a náběhu zdroje se najednou od VN trafa objevil "kouřový signál" vycházející někde zpod něj, ochrana spolehlivě vypla zdroj, já se však lekl ale nemělo to naštěstí žádné fatální následky, jen mi cuklo rukou s měřícím hrotem myslím že zkrat nikde nenastal (jen ve VN trafu).
Jdu objednávat VN trafo, až přijde a vyměním tak dám vědět o výsledku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund