Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Velký bratr nařizuje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18673
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt duben 24 2014, 13:15    Předmět: Citovat

Já to vidím tak , že spíše nebude chtít nadále zdarma pomáhat . Vše kolem se tak ubírá . Kdyby chtěl , mohl vše bez řečí , jak je řečeno výše , někam anonymně pověsit . Nic mu nebrání do doby došlého dopisu s kulatým razítkem nechat vše , jak bylo . On i ten právní výcuc není jednoduše převzatelný , nwm jak na SK , ale u nás nemusí soudce poslechnout ani Ústavní soud , takže ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt duben 24 2014, 21:54    Předmět: Citovat

Tak co se týká radiohistorie,tak toho se nebojím,protože dost dokumentací jsem jim poskytl já,tedathlavně k tranzistorákům,takže pokud by to nešlo stáhnout z radiohistorie,tak ode mne určitě. Navíc takových lidí,kteří mají schovanou tištěnou formu schemat je dost a tady na bastlírně stačí požádat. Blbé ovšem je,že s takovým nápadem vůbec nikdo přijde.

Edit. Jen bych chtěl podotknout k té předposranosti: myslím,že budu raději trošku předposraný a přežiju než machýrek,který na své machrování doplatí! Ono totiž,když je někdo opatrný,tak to nemusí být na škodu.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Franta



Založen: Aug 23, 2012
Příspěvky: 181
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2014, 8:37    Předmět: Citovat

Je opravdu zábavné diskutovat o tom s lidmi, co si něco přečtou stylem "zrakem přelétl" a pak z toho produkují argumenty.
A to podotknutí, že být raději předposraný - no překrásný a klasický příklad kondelíkovštiny.
Kdyby byla takto opatrnicky předposraná většina lidstva, tak tady dodnes pobíháme s pazourkovými kyji a vykřikujeme u toho KRLEŠ KRLEŠ.

Račte si ten judikát pořádně, tzn. ne letmo, ale opravdu důkladně přečíst a hlavně se věnujte těm pasážím, kde se píše o tom, že ochrana autorských práv (a o to v tom judikátu jde!!!) má zabránit narušování hospodářské soutěže na vnitřním trhu mezi členskými státy EU.

Moc, ale opravdu moc rád bych se dozvěděl, jaké NARUŠOVÁNÍ HOSPODÁŘSKÉ SOUTĚŽE (...) mezi členskými státy EU by způsobilo, že si pár bastlířů kopíruje po internetu jakási schémata ke krámům, které mají z hlediska HOSPODÁŘSKÉ SOUTĚŽE význam leda tak pár kilo šrotu. To kdyby mně tedy ti OPATRNÍ A TROCHU PŘEDPOSRANÍ Kondelíci vysvětlili...

Úplně na závěr si pročtěte PŘESNOU citaci článku 16c odst 1. toho judikátu, ze kterého jste tak opatrně předposraní, je to na straně 3 toho textu:

„1. Za porušení autorského práva k literárnímu, vědeckému či uměleckému dílu se NEPOVAŽUJE (!!!) rozmnožení celého díla nebo jeho části na nosiči určeném k reprodukci díla, pokud k rozmnožení dojde za účelem, který není přímo ani nepřímo komerční, a pokud slouží výlučně k vlastní praktické přípravě nebo k vlastnímu studiu či využití fyzickou osobou, která tuto rozmnoženinu pořídí.


Taxe nad tím drobet zamyslete a hlavně si ujasněte, k jakým účelům se provádí kopírování a rozmnožování servisních návodů k našim starým krámům, jo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2014, 9:37    Předmět: Citovat

Pane Franto,tak nevím,ale řekl bych,že Vy jste ten,co to nepochopil. Pan Cingel ví přesně proč dělá to co dělá. Byla by škoda,kdyby takový spolek jaký je na radiohistorii skončil nebo se nějak moc omezil ve fungování jen proto,že by vystupovali jako "mistři světa".Tak jsou trošku opatrní,protože vímě všichni,že EU dokáže prosadit i kravinu,takže než se věci vyjasní je lepší ustoupit a zjistit,co nejlépe dělat.
Je dost úsměvné,že troška úspěchu v životě způsobí,že člověk začne uvažovet způsobem"pravdu mám já já a jen já" prtože jsem přece úspěšný,tak mám pravdu ve všem. Rolling Eyes
Měl jsem tu čest být párkrát na setkání v Nové Dubnici a můžu říct,že tam panuje přátelská atmosféra bez kšeftařských zájmů,proto jim fandím a věřím,že to co dělají,tak dělají v dobré víře a rozhodně je od Vás urážlivé je označovat za předposrance. To si prostě nemůžete dovolit. Jen dělají něco jinak než Vy,ale to nemusí být špatně. Wink

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2014, 9:48    Předmět: Citovat

S výše uvedeným argumentem ( Franta) by se dalo souhlasit za předpokladu,že všechna díla uložená na serveru třeba p. Cingela,ke kterým se vztahují nebo mohou vztahovat autorská práva ,budou mít tuto možnost ošetřenu s majiteli práv .Vím,že je to technicky neproveditelné,ale soud to říká jasně - na úkor takových technických problémů nemůže být tolerováno porušování autorských práv.
Takže,když si to zkopíruji někde jen a jen pro svoji osobní potřebu,nemusím se již já o problém dále zajímat . Také proč,nikdo jiný to nemůže vědět,když je to jen pro mě . Pokud to ovšem dám někam veřejně přístupně na server,pak ,jde-li o autorská práva,poruším zákon .A bohužel to poznám až ve chvíli,kdy přijde žaloba od právníků.
Domnívám se proto,že o nějaké "předposr... " nemůže být ani řeči,ono se to jinak mluví z pozice nezúčastněného a jinak z pozice toho,koho by se případné soudní spory týkaly. Při schopnosti dnešních advokátních kanceláří udělat z pár stovek pokuty v tramvaji milionové dluhy není pro normálního jednotlivce možná ani jedna chyba .
Celý ten balík problémů měl být řešen a ošetřen vybíráním a přerozdělováním poplatků za prodávaná záznamová ,AV a podobná zařízení . Bohužel jako vždy se peníze vybírají a někomu dávají,problém však zůstává.A ti,co dostávají málo,lobují za své peníze - to byl také důvod toho soudního rozhodnutí.
Určitě je to možné řešit,ale třeba jen těch schemat zkopírovaných z Kottka je plný net - a u knih jsou ta práva jasně dohledatelná.
Velmi mne to štve,říkám si,na co máme vlastně internet - no přece na to,aby do nás cpali horem dolem kromě milionů reklam svoje úchylné
názory a sledovali,co na netu děláme. Jsem teď už dlouho marod a tak moc nespím,tuhle ráno asi ve tři pustím počítač,pár věcí vyhledám a ozve se Gůgl,že jsem možná robot a ať cosi vyplním atd. Takže nejen že ví,co hledám,viz specifické reklamy cílené na zákazníky,ale ví i to,že ráno ve tři normálně spím. Tak to si radši toho Kottka koupím v antikvariátu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2014, 11:30    Předmět: Citovat

Nejhorší možnost je,pokud ty soubory měl přímo na serveru ,pokud by byly na úložně a na serveru měl jen linky,tak celkem pohoda.Maximálně by po něm chtěli smazání linků a dál by to řešili s filehostingem,kde jsou soubory nahraný (smazání,uložení MD5/SHA proti reuploadu bitově stejnýho RARu,...). Jak je to s "EMBED" prohlížením á la scribd.com,to nevim.
Na trvanlivost budou asi nejlepší hostingy netload.in,ifolder.ru,rapidgator.com,turbobit.net nebo dfiles.eu (ruskej hosting,pouze doména je EU).Z CZ hostingů pak fastshare.cz,uloz.to a možná i sdilej.cz (bejvalej CZShare.com).Hlavně se vyhnout hellshare/hellspy a v žádnym případě si nenechávat vyplácet odměny za stažení (na to dojel NEREZ,martinit,D3MUT (filmy,seriály),THX1138(hry) a další).
Jak s torrentama mi není známo,novej torrent jsem nikdy nevytvářel a na tracker nedával,tam je nutný detailně nastudovat pravidla konkrétního trackeru,někde chtěj seed při daný rychlosti uploadu a velikosti souboru třeba dva dny v kuse,aby ratio bylo nad 2,někde i nad 5,10... a je proto nutný pronajmout si tzv.seedbox.


Naposledy upravil weed_smoker dne pá duben 25 2014, 11:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2095

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2014, 11:34    Předmět: Citovat

Je mozne, ze Franta i p. Cingel se zitra ve Zline setkaji a daji rec.
Treba se pak po vikendu ohledne Radiohistorie dozvime neco pozitivniho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2014, 13:44    Předmět: Citovat

Jak rozhodují i naše soudy, až po ten Nejvyšší, už jsme si sestudovali tady na Bastlírně, v doprovodu dvou právníků, praktiků v oblasti ochranných známek a průmyslového práva. Ale o tom jsem tu už v jednom dřívějším příspěvku psal.
Proto jsem zvědavý na zprávy o přátelském setkání ve Zlíně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Franta



Založen: Aug 23, 2012
Příspěvky: 181
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2014, 17:40    Předmět: Citovat

Sortry, ale dnes ani zítra nemám čas na debaty s diskutéry, kteří kolemdokola "argumentují" spikleneckými teoriemi.
Pouze považuji za potřebné aktuálně se vyjádřit k nicku "pajosek", který napsal (cituji):

.."a rozhodně je od Vás urážlivé je označovat za předposrance. To si prostě nemůžete dovolit."

Milý pane, nikde jsem nepoužil slovo "předposranec", vkládáte mi do úst pouze vaše pokleslé desinterpretace. To si prostě nemůžete dovolit a do očí byste mně to v žádném případě neřekl.

Další Vaši sentenci (cituji):
"Je dost úsměvné,že troška úspěchu v životě způsobí,že člověk začne uvažovat způsobem"pravdu mám já já a jen já" prtože jsem přece úspěšný,tak mám pravdu ve všem."

...s dovolením i bez něho považuji za kvílení nevalného diskutéra poté, co se zděšením dospěl k poznání, že mu došly rozumné argumenty.

Co se se týká Viktora Cingela, známe se osobně mnohol let a počítám, že ani poté, kdy jsem se ztotožnil s názorem, že v případě blokace továrních servisáků mně to připadá jako předposranost, se naše vztahy nezhoršují.
Pokud skutečně k debatě o tomto problému na zítřejším setkání dojde, konsekvence z takové debaty jsou záležitostí týkající se především přímých účastníků takové debaty.

Pokud jste to "pajosek" pochopil, že s diskutérem, který se sníží k tak nenápaditým snahám o podpásovku, jaké jste v tom příspěvku z něhož zde cituji předvedl, se nehodlám bavit, pochopil jste to dokonale.
Spánembohem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4039

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2014, 18:12    Předmět: Citovat

Soudům předchází výzva majitele autorských práv k odstranění díla ze serveru, což je nejrychlejší a pro všechny nejschůdnější cesta. Vyčkal bych na ni.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31867
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2014, 18:30    Předmět: Citovat

Bohužel, jak jsme zažili i v kauze dřívější adresace Bastlírny jako elektroworld.info, kdy nějaké výzvy nedošly od skutečných vlastníků podobné obchodní značky, ale bylo to přímo ultimátum od vychcánka advokáta, kterej sám od sebe zaujmul pozici obhájce "dobrého jména". Takovej ke všemu ochotnej a všeho schopnej z.m.r.d se v podobným případě vždycky najde - a bohužel to vždycky dopadne tak, že ten napadenej "malej obyčejnej človíček" to nakonec prohraje...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2014, 18:45    Předmět: Citovat

Já jsem se snažil přečíst ten elaborát.. No nějak mi to nešlo - nějak ty právničtině nerozumím, ale píše se tam něco o tom, že by jim nemuselo vadit, když se na těch materiálech nevydělává - ke studijním účelům. Takže pokud se vyměňují různé schémátka mezi členama nějaké komunity za účelem vzdělávání - což by se dalo tak brát, tak by se to rozhodnutí na tohle taky nemuselo vstahovat.. Smile
No, sice to jde "vydrápnuto z kontextu":


"1. Za porušení autorského práva k literárnímu, vědeckému či uměleckému dílu se nepovažuje rozmnožení celého díla nebo jeho části na nosiči určeném k reprodukci díla, pokud k rozmnožení dojde za účelem, který není přímo ani nepřímo komerční, a pokud slouží výlučně k vlastní praktické přípravě nebo k vlastnímu studiu či využití fyzickou osobou, která tuto rozmnoženinu pořídí."

No sice se v dalším odstavci mluví něco o poplatku, ale pokud jde třeba o plány na historické přístroje, tak si myslím, že copyright má taky určitou dobu trvání a takže na přístroje staré 20 a více let by se vstahovat nemusel..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2014, 19:20    Předmět: Citovat

Kéž by dvacet let: neříká zákon něco o 70 letech od smrti autora případně posledního žijícího spoluautora (§27)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2014, 19:25    Předmět: Citovat

Víte "pane" Peřino já mám dodnes v pamětí aukci na aukru,kdy jste na s jedním kolegou vyhnali cenu jednoho průměrného rádia na závratnou částku kolem 7000 jen proto,že jste se štengrovali,kdo s koho a kvůli takovým lidem jako jste Vy se sběratelství starých rádií stalo kšeftařením a rádia se dostala s cenou pro obyčejně sběratele nedostupnou,protože prostě ti "lepší lidi na to mají".Taky mám s Vámi jednu zkušenost,kdy mi bylo tak 20 let, a tahle diskuze mne o Vaší povaze jen utvrzuje. Takže se omlouvám všem moderátorům,kteří se nezištně snaží v tomhle fóru zachovat slušnost, za své vyjádření.
Pane Peřino jste VŮL.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2014, 21:12    Předmět: Citovat

Tohle to je spíš pro jinou sortu lidí.. Já jen vycházím z toho, že se před nedávnem vyrojily různé ty hry pro ty prastaré mašinky, nintenda a pod.. A jsou i přibalované k DVD přehrávačům v přenosném provedení.. (možná teď hodně lidí stáhne ty volně přístupné schémata ze svých webů i kulivá tomu, že ucítí příležitost k výdělku)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund