Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektronicke bicie SEAK AMD5 - vada kanalov + zhanka schemy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: út duben 22 2014, 21:54    Předmět: Elektronicke bicie SEAK AMD5 - vada kanalov + zhanka schemy Citovat

Zdravim
Dostali sa ku mne zaujimave 6 kanalove Analogove elektronicke bicie od presovskej firmy SEAK AMD5 z roku 1988.
Ich propagacny letak som nasiel tu
http://www.seak.sk/images/catalogues/1988.jpg
http://www.seak.sk/images/catalogues/89_90.jpg
Chcel by som ich ozivit a hrat na tom, je to podla mna dost rarita a zaujimavost Smile

Maju proboblem a to taky ze niektore kanaly nefunguju resp netrigruju ako by mali. Konkretne :

1) na rytmicaku (snare) nefunguje dynamika zvuk je pri uderoch roznej sily stale rovnako hlasny s rovnak charakterom (no dynamika by tam mala byt aj na inych kanaloch je)

2) kopakovy kanal ide dost potichu

3) 2. TOM (prechodak) tam je vyska tonu hrozne vysoko a neda sa ladit pripomina to skor pisknutie vrabca ako uder na bubon Smile

4) 4. TOM ten kanal vobec netrigruje nespusti sa.

(pady som navzajom samozrejme skusal menit, aj kable su OK)

Nemate niketo s tymito bicimi skusenost?

Resp nemate od toho niekde schemu ? - to by sa moc zislo (nikde som nenasiel - priamo do firmy som uz pisal zatial bez odozvy)

Co som pozeral dnu tak je to hrozna konstrukcia a to v tom ze klasicke suciatky (s drot. vyvodmi) su montovane ako SMD Smile asi daky vymysel firmy SEAK uz som to videl aj v ich zosiku... Je to hrozne neprehladne

No je tam vela oranzovich elektrolitou TESLA. ako tieto len oranzove http://nd01.jxs.cz/689/607/61c547ffb1_43319615_o2.jpg odhadujem ze urcity podiel zrady bude aj v nich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12326
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út duben 22 2014, 23:25    Předmět: Citovat

Jo, těch Seaků mi prošlo rukama asi 5.

Vyzkoušej v každém případě prohodit pady, jestli není zrada v nich, byly v nich tuším dynamické repro a nebylo to optimální. Uvnitř modulů je třeba otestovat elyty a vadné vyházet, a taky ověřit stav potenciometrů. Schéma možná mám, ale čitelnost těch jejich dokumentací byla zoufalá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: st duben 23 2014, 10:19    Předmět: Citovat

Sendy: diky. Pady vyzeraju byt ok (rovnake citlive) az na kopakovy pad ktor je citlivy menej - nevies ci to tak ma byt alebo je to chyba?

Kondiky popozeram potaky vyzeraju byt ok. Tu schemu by si pozrel prosim? lebo zo SEAKu sa mi asi uz neozvu. Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: st duben 23 2014, 10:23    Předmět: Citovat

inak niekde pisu ze je to kopia simmons ov ale co som pozeral u nich elektronika vyzera uplne inak (vzhladovo) nedala by sa pouzit aj ta schema pripadne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1275
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: st duben 23 2014, 10:58    Předmět: Citovat

Pan Sedlák mi před časem odpověděl, že schémata už neexistují, v předdigitální době proběhlo několik stěhování, rekonstrukce, snad i nějaký oheň...
Jedině to namalovat zpětně z desky. Asi by to uvítalo víc lidí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: st duben 23 2014, 11:07    Předmět: Citovat

fuha fakt, tomu sa mi ani verit nechce. Urcite neexitovala jedina kopia ale mozne to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12326
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 25 2014, 17:40    Předmět: Citovat

Nějaké Simmonsy jsem opravoval, ale žádný z nich se ani vzdáleně nepodobal tomu Seaku. Tím nevylučuji, že nějaká prastará vykopávka by nemohla být vzorem pro Seak, ale dostupnost dokumentací bude asi podobná.

Zkusím se po těch schématech podívat, ale je to v balíku cca 30kg dokumentů Rolling Eyes . 10x rychlejší je to opravit bez, bude tam hodně stejných bloků.

Co se týče citlivosti padů, byly dost závislé na místě úderu, a pamatuju více variant, možná už tuning majitelů. Kolik je ss odpor jednotlivých snímačů ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: so duben 26 2014, 12:46    Předmět: Citovat

Jednosmerny odpor snimaca je 8,5ohmu (aspon na jednom pade co som meral ostatne budu rovnake)

Vcera som sa s tym hral premeriaval som vsetky elektrolity ESR metrom a nasiel som zo 4ri uplne vyschle a asi dalsich 15 s zvysenim ESR nad medzu znesitelnosti. Smile Tak myslim ze ked to vsetko povymienam rozbehne sa to ako ma.... Inak neboli vyschnute ani tak tie plastove oranzove (aj ked aj tich bolo odst) ale hlavne hlinikove male valceky 1uF/70V tie maju esr aj 300ohm a mali by mat 3ohmi (tusim ten moj merak meria pri f 100kHz) aj ked kapacitu maju ale pojdu prec...

Inak je to postavene na baze obvodu A223D (je ich tam 18ks kazdy kanal 3ks) co je podla katalogoveho listu MF zosilnovac a demodulator pouzivany v TV. Co to tam preboha robi v E. bicich? CI to zappojil dakym salamunskym sposobom?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12326
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so duben 26 2014, 23:42    Předmět: Citovat

Padů jsem viděl několik sad, netuším, které byly originál a které po tuningu. V jedné sadě byl jako snímač použit malý repráček,průměr asi 50mm, přilepený přes kus plechu na spodek toho plechu, který tvoří "blánu" padu. U další sady bylo něco jako telefonní sluchátko, u další reproduktorky, ale 75 ohmů. V jedné sadě nebyly snímače přilepeny, ale zespodu přitlačeny blokem molitanu. Občas býval některý reproduktorek upadlý a v padu volně lítal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: út duben 29 2014, 3:10    Předmět: Citovat

Tieto moje maju ako snimac pouzite "nieco" co ja zakritovane v plechu profilu U a ktory je k padu prinitovany a to "nieco" je zalepene v molitane a ten molitan sa nedal odklopit teda som nevidel co je pod nim. Ale moze to byt ten mali repracik lebo v strede toho U plechu je magnet (pritahuje to srobovak)

Inak ten obvod obvodu A223D netusis na co a ako tam bol zapojeny? okrem neho je tam uz len zopar operakou (tusim na kazdy kanal jeden) a vela tranzistorov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12326
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt květen 01 2014, 11:36    Předmět: Citovat

Jo, pravda, ty originál byly přehnuté nějakým přinýtovaným plechem. A snad tam byly DIN konektory, další sady jsem potkával i s jacky.

Schéma jsem nenašel, asi je někde moc dobře zašantročené. Na ty dederonské šváby jsem si vzpomněl, ale už si fakt nevybavuju, jak to fungovalo. Většinou se opravovaly nějaké banality.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pole



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 1487

PříspěvekZaslal: ne květen 04 2014, 22:53    Předmět: Citovat

JJ tie moje bicie maju vystup na 5 koliky sajrajt docela ked treba najst spravnu polohu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12326
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st květen 14 2014, 18:29    Předmět: Citovat

Tak na 98% je schéma asi někde ztracené, nenašel jsem ho v archivu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund