Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Plasma LG 42PX3RVA-ZC chassis MF056C, zdroj v Protect Mode

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: pá duben 18 2014, 22:11    Předmět: Plasma LG 42PX3RVA-ZC chassis MF056C, zdroj v Protect Mode Citovat

Zdravím vespolek,

potřeboval bych radu ohledně této plasmy.. Mám ji cca rok, dostal jsem jí s vadným zdrojem. Sehnal jsem tu samou s vadným panelem - přehodil zdroj.

Nedávno přestala opět fungovat, nicméně za rok naběhala opravdu jen pár hodin - mám jí v dílně.

Takže STBY naběhne, při pokusu o zapnutí cvakne relé a zdroj spadne do tzv. Protect modu.. LED svítí červeně a nelze již zapnout.

Zkontroloval jsem pojistky na YSUS i ZSUS, moduly odpojil - zdroj stále nenaběhne.. Usuzuji pravděpodobně opět chybu ve zdroji..

Diody, tranzistory proměřeny.. Kondenzátory opticky OK, malé mrchy v okolí chladičů vypájeny, změřeny i na ESR.. OK.. Navíc elyty jsou Chemi-Con - ty moc neodcházejí..

Napětí na výstupu zdroje nestihnu změřit.. zdroj po zapnutí okamžitě spadne..

V současně situaci nemám nápad jak dále pokračovat, vzhledem k tomu že i panel na této TV má svá léta za sebou, nový zdroj nebudu kupovat.
Navíc mám tedy dva totožné zdroje, takže jsem ochoten i experimentovat..

Prosím o radu, ať se trochu odrazím..

Zdroj je Sanken 1H251WI (PSC10114F) a druhý totožný je LG YPSU-J006A. Zdroje jsou sice od jiného výrobce, nicméně totožný tišťák i osazení.

Díky

Macman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1376
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: pá duben 18 2014, 23:09    Předmět: Citovat

Včera som robil plazmu Samsung . Meral som zdroj lebo nenabiehal . Začal som od začiatku a prvé čo bolo zlé tak primárny elyt 220uF/450WV Laughing .
Úplne bez kapacity . Napohľad Ok . Merač ESR nič neodhalil Rolling Eyes pretože tam boli dva. Vtedy ich radšej vyberiem von a tak merám . A až vtedy sa "ukázal" Laughing , pripojím merač kapacity a ona žiadna tam nebola Laughing už som si myslel že mám špatný merák Laughing .
Ešte ich tam zopár zlých bolo hlavne v 5V vetve a ešte jeden poriadný studeňák.
Zdroj mal len 2,2 roky Exclamation skoro nový .

Tak že ak chceš poradiť tak meraj poctivo aj tie "tučné" elyty v primárnej časti "HOT" a lupu do ruky Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: so duben 19 2014, 9:54    Předmět: Citovat

Mám pocit, že na primáru chyba nebude, zdroj podle mne stihne naběhnout, zjistí že není v toleranci a shodí se.. Tipoval bych přetíženou jednu z větví na sekundáru, nebo chybějící napětí.. Nicméně zkusím na to jít tedy od píky a proměřím všechny kondíky venku...

Nemá tento zdroj nějakou diagnostiku, že by na sebe prásknul co se mu nelíbí???

Nebo mne ještě napadlo, že bych zdroj zkusil prohřát horkovzduchem, vadný elyt by se mohl na chvíli vzpamatovat, zdroj by mohl naběhnout, pak by bylo alespoň co měřit..

Servisní manuál mám, ale kromě návodu jak doladit výstupní napětí tam nic není...

macman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: ne duben 20 2014, 22:23    Předmět: Citovat

Takže prozatím vyřešeno.. Zapojil jsem ten zdroj, co jsem vyměnil před rokem a neměl stejnou závadu, nýbrž nešel ani standby..

Aktivní součástky byly OK, kondenzátory jsem vyndal a přeměřil. Jeden z 1000uF/10V měl zvýšené ESR a cca o 20% sníženou kapacitu. Nicméně bez ESR měřáku bych na něj nepřišel.. Po vyletování měl kapacitu OK, spadla až když jsem ho zchladil v ledničce..

Navíc při vyletovávání kondíku zjištěn studeňák, okem neviditelný, ale po odpájení jedné nohy a lehkém zatáhnutí mi zůstal kondík v ruce..

Než telku zašroubuju, pohraju si ještě s tou deskou v Protect mode.. Zatím otestovány kondenzátory v primáru, včetně filtračních.. Zatím nic...

macman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: čt duben 24 2014, 16:17    Předmět: Citovat

Tak jsem tu zase.. K druhé desce jsem se ještě nedostal a televize má další závadu.. Po zapnutí, než se zahřeje (respektive než nějaký kondík opět získá alespoň část své původní kapacity), tak na světlých scénách jsou určité odstíny barev zobrazeny jinou barvou.. Napříklas jeden z odstínů růžové v obličeji je zelený, obloha má různobarevné orámování mraků.. Kdyžtak mohu ofotit...

Podobné závady znám spíše u LCD panelů.. Na plasmě jsem to ještě neviděl..

Nicméně předpokládám správně, že závadu mám hledat na T-CONu???

macman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund