Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aliexpres
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2015, 8:40    Předmět: Citovat

Tak jsem asi zase natrefil na číňana podvodníka. Již 3den se snažím podle sledovacího čísla najít kde se moje zásilka nachází ale na různých stránkách pro sledování zásilek v číně mi to vypisuje že zásilka s tímto číslem neexistuje.
Objednal jsem si tento motorek(motorky), zase tam na ně dal slevu aby asi nalákal dalších. Při kontrole hodnocení prodejce jsem nenašel nic závažného až když jsem kliknul v horní části pod názvem na "100.0% of buyers enjoyed this product! (2 votes)" a znovu se podíval na hodnocení, tak tam nějaký "Alcineu L." čeká asi 100dní na své objednané zboží.
Překlad google: Kde je můj produkt? Existuje více než 100 dní, co jsem ho koupil. Není polovice hvězdy, protože to je nejlepší ze zpětné vazby, polovina jednotného hvězdy. VELMI. Velmi, velmi chudých ...........
A přitom prodejce je zařazen mezi Top-Rated (Nejlépe hodnocený). Zatím mi plyne ochranná doba, počkám chvíli a když nic nepřijde otevřu spor.
Nejvíce mě štve že kamarád bude muset čekat(má to pro postižené dítě na přehrávání pohádek) ale zase na druhé straně mi o tom DVD-éčku říkal už hodně dávno a donesl jej až nyní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2132

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2015, 10:04    Předmět: Citovat

je to zvlastne, ma dost vysoke hodnotenie, aj ked su tam komentare, ze nedorucene.
tracking niekedy nebyva pre tovar do cca 7-8 eur, a ak je, tak trva 5-6 dni kym sa da vyhladat. v akom formate mas tracking? len cislo, alebo xx<cisla>CN? ak to prve, tak je to bez trackingu, resp. ti to ukaze max. cestu na letisko.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2015, 11:07    Předmět: Citovat

Tracking číslo mám v takovémto formátu RIxxxxxxxxxCN takže by mi mělo fungovat při vyhledávání. Před chvíli mi prodejce odepsal, že telefonoval ohledně mého problému a zdělili mu že to co nejdříve zaktualizujou.
Tu je odpověď prodejce:
Dear buyer , sorry for any delay processing, pls see my enclosure , don't worry , and i telephoned the shipping company , they said the tracking information will be updated soon .
keep in touch
regards
Překlad google:
Vážení kupující, omlouvám se za jakékoliv zpracování zpoždění, pls viz můj kryt, nebojte se, a já jsem telefonoval dopravnímu podniku, řekli informace o sledování budou aktualizovány brzy.
zůstat v kontaktu
pozdravy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12307
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2015, 11:28    Předmět: Citovat

Nechci tě strašit předem, ale 10 stejných motorků mi přinesl známý na otestování, koupil je na opravu DVA mechanik a moc nefungovaly. Výrobce je asi zapomněl namazat Rolling Eyes , při vyšších otáčkách hlučely a kolísaly. Stejně neseděly unašeče, takže nakonec jsem mu sehnal jiné z reklamovaných mechanik a bylo vyřešeno.
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2132

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2015, 12:13    Předmět: Citovat

jj, to je klasicky tracking, ale vyhlada mi to vacsinou az za par dni, ked to odchadza z ciny.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2015, 20:40    Předmět: Citovat

Pro Sendyx, tak tos mě teda moc nepotěšil, ještě to by mi tak scházelo k mojí smůle Rolling Eyes .
Pro pocitujlasku, tak mi doposud co jsem objednával a přišlo mi tracking číslo tak po vložení do čínského vyhledávání mi zásilku našlo, po opustění čínského území jsem použil náš sledovací systém a opět v pohodě, takže nyní jsem z toho trochu vedle ale snad to bude tak jak píšeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2132

PříspěvekZaslal: st srpen 19 2015, 22:43    Předmět: Citovat

no, mne hned po prideleni nenasiel ani cinsky, a na aliexprese bola poznamka, ze to moze trvat 5-15 dni, nez to bude sledovatelne.
A ked mi nasiel cinsky, tak uz aj Slovensky. Ale zase je pravda, ze moje najcastejsie objednavky su v cene radovo eur.
Ked uz je tu tema aliexpress - objednavate niekto led svetla? v poslednej dobe davam dost negativne hodnotenia, lebo pisu, ze su to 5W, ale pridu mi 3W (aj ked prevedenie je slusne), alebo 3x3W a pride mi 3x1W (to som aj ocakaval za tu cenu). Podla ceny a rozmerov viem cca odhadnut, aky maju vykon, len ma stve, ze uz aj tam zacinaju dost klamat.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá srpen 21 2015, 7:29    Předmět: Citovat

Tak jsem se konečně dočkal, po vložení čísla sledované zásilky na Track China Post Register Air Mail Parcel jsem se dozvěděl že teprve včera 20-Aug-2015 19:17 čínského času byla zásilka přijata čínskou poštou.
pocitujlasku, také uvažuji o koupi LED žárovek ale stále si nemohu vybrat, lépe řečeno potřeboval bych vidět jak jednotlivé žárovky svítí ale to zjistím pouze když objednám a vyzkouším. Po Tvých skušenostech cos tu napsal mám nyní další obavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 21 2015, 7:32    Předmět: Citovat

Ak nechces vyhoriet, tak si kup znackove vyrobky (OSRAM a pod.), vo velkych obchodoch to byva aj vystavene a rozsvietene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2132

PříspěvekZaslal: pá srpen 21 2015, 7:55    Předmět: Citovat

otakarv asi 3-4 roky dozadu, ked u nas zacali byt bezne tie ledkove, kde boli klasicke 5mm biele a svietilo to otrasne som kupoval este cez alibabu 5W jednocipove, ako nahrada halogenov a v kupelni a wc svietia doteraz a podstatne silnejsie ako povodne.
Ono je to risk, ale priblizne viem, ako ja si pozriem v obchode a potom hladam na aliexprese, pripadne tie posledne som bral naslepo, obetujem par eur a vezmem 1-2 na skusku.
Zatial mi kazda jedna svietila ovela lepsie, ako tie co ma vacsina domacnosti (smd a intenzita ako sviecka).

rnbw: no, to by som netvrdil, na soi.sk som videl uz zopar znackovych led, ktore boli nebezpecne. Pri ledkovych je jediny problem ta elektronika, ale kedze sme na elektro fore, tak si vies bud urobit vlastny zdroj, alebo skontrolovat ten, ktory tam je. A je dost rozdiel dat 5 eur za svetlo, a 15 eur, pricom sa to lisi logom.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1086

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2016, 16:15    Předmět: Citovat

oživím tohle téma...

potřebuju koupit pár vzorků exotických součástek...všechno zvlášt, cena kolem 10 Euro

Na co si mám dát pozor, abych se vyhnul buzeraci od české pošty?

Vím, že jsou limity na DPH a clo kolem částek 50, 100 Eur, ale jak tu pročítám obdobný témata, tak dokážou buzerovat kvůli každý pi*vince.

Postačí třeba napsat odesílateli, ať poctivě na balíček doloží cenu zboží?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt březen 17 2016, 16:22    Předmět: Citovat

Ked je cena pod 22 eur a list (alebo maly balicek), tak u nas po tom ani pes nestekne. Normalne to pride do schranky alebo na postu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: po březen 21 2016, 19:44    Předmět: Citovat

Nabíjecí adaptér 12V/5V 1000mA, skutečnost asi tak 500mA

Dnes mě přišel nabíjecí adaptér DC/DC 12V/5V 1000mA.
Jeden kousek jsem ze zajímavosti rozebral. Vevnitř mini plošňák 18x28mm, mini cívka, jedna dioda 1N5817, na vstupu žádný ochranný prvek, jen C=10u/50V. Připojil jsem vstup na 12V, výstup na R=10R. Po 5 minutách cívka topí jak šlak, chip na desce taky. Pracovní frekvence 130kHz.
Poučení: pokud chcete trvalý provoz 1000mA, tento typ nekupujte.
Edit1: Jediná pozitivní věc je cena. $0.6



160321_nabijecka.jpg
 Komentář:
Mini USB Auto Car Charger Cigarette Lighter Universal 5V 1A Adapter For iphone

Stáhnout
 Soubor:  160321_nabijecka.jpg
 Velikost:  150.32 kB
 Staženo:  49 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jimmi2



Založen: Jan 04, 2010
Příspěvky: 1178
Bydliště: Praha, Teplice

PříspěvekZaslal: út březen 22 2016, 12:10    Předmět: Citovat

U těchto věcí bych se spíš bál potenciálního zničení toho zařízení, které na to připojíš....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2132

PříspěvekZaslal: út březen 22 2016, 12:34    Předmět: Citovat

pri tychto veciach sa velmi neda co pokazit. katalogove zakladne zapojenie, mozno tak max. zle zapajkovane - preto ja si vsetku elektroniku z ciny preventivne kontrolujem.
A samozrejme stitok s hodnotami, ktore su ako vykon pri reproduktoroch Smile

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund