Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aliexpres
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt květen 14 2015, 10:53    Předmět: Citovat

to robo:
Prodejce dostane peníze, až ty potvrdíš přijetí zásilky, takhle to tam je nastavené, tu dobu "ochrany" může prodejce posunout, když se ta zásilka vleče.
Nediv se, že pokud jsi vůbec nereagoval a podle sledovacího čísla jsi tu zásilku převzal, tak je potom velmi podivné, když vyvoláš spor po několika týdnech.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3312
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 14 2015, 10:55    Předmět: Citovat

A prisel email z Aliexpress An agreement has been reached for Order No.
Please note:
You should receive your refund within 3-15 working days. If there is a delay, please check with your issuing bank or contact us for help.

Z google prekladu vyznelo ze byla udelana dohoda a ze behem 3-15 dni bych mel obdrzet penize zpet. A kdyz ne ze mam pozadat o pomoc. Ale ten manik podminuje zaslani penez zaslanim skla zpet. Tak jak muze Aliexpress napsat ze mam ocekavat penize.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt květen 14 2015, 10:58    Předmět: Citovat

Tak to možná buď rád, žes nepotvrdil přijetí (+ neuplynula doba pro doručení), protože on ty prachy nemá a oni ti je vrátí.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: pá květen 15 2015, 13:37    Předmět: Citovat

robo, je sice smola, ze ti prisiel poskodeny tovar, ale ako mozes byt taky trkvas, ze ho pri doruceni neskontrolujes, ci je v poriadku, tym duplom, ak sa jedna o krehku vec? Shocked A ked nieco nevies, je lepsie sa tu opytat hned, nez po dlhsom case, vobec by som sa necudoval, keby ti peniaze nevratili, zvlast v takychto pripadoch, je vela odrbavacov, ktori tento system vracania penazi zneuzivaju...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3312
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 15 2015, 14:58    Předmět: Citovat

Pripoustim ze jsem k tomu mel pristoupit zodpovedneji. Ale bylo to omotano okolo tou bublinkou v delce nekolika metru a jeste dookola vystlany smotanou bublinkou. To sklo jsem objednaval ve stejny den jako tu redukci z Asus portu na usb kterou jsem k tomu potreboval, pripojit hlodavce. A kdyz prisel balicek se sklem tak jsem ocekaval ze behem nasledujicich dni by mohla prijit i ta redukce. To sklo bylo v te krabici docela slusne zabalene takze jsem ani neocekaval problem. Chtel jsem predejit pripadnemu rozbiti u me doma a tak to zabalene sklo jsem nechal tak jak prislo v krabici. Vse co jsem si kdy objednaval z ciny, vzdy jsem hned rozbalil a vyzkousel. Tady jsem to zkusit nemel jak, musel bych pred tim met rozdelany tablet. A ten jsem chtel rozdelat az se kouknu do systemu toho tabletu. Dotyk vubec nefunguje.
To ale nemeni nic na faktu ze jsem se ozval jeste v ochranne lhute. Je jedno jestli to zjistim hned u postaka co to prinesl a nebo az za treba tyden. Nebo ze by po tydnu bylo nemoralni, ostudne se ozvat? Mohl jsem byt sluzebne mimo, nevim kdy balicek muze dorazit. Chodim i do prace, nesedim doma a nevyhlizim postaka z okna. Po ceste ke me se s tim balickem asi nezachazelo slusne. Kdyz by to vlozili mezi pevny polystyren s presahem a omotali izolepou a pak omotaly bublinkovou folii tak by se to mozna nestalo. Ale to by asi stalo na prepravnem vic penez, byl by moc tezky. Vzdyt to nebylo zbozi za dolar a jde to kus sveta.
Edit : jeste me napadlo jestli to pri tom baleni neomotali moc ne fest a pnuti vykonalo pri narazu sve. je to praskle od te dirky pro fotak.



sklo.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  sklo.jpg
 Velikost:  295.19 kB
 Staženo:  62 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 15 2015, 16:07    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
... Ale bylo to omotano okolo tou bublinkou v delce nekolika metru a jeste dookola vystlany smotanou bublinkou.
A to je pravě ten obecný omyl, že "bublinka" spolehlivě ochrání. Ochrání tak nanejvýš před slabým nárazem a poškrábáním. Ale jak se předmět dostane pod tlak, třeba pod hromadu jiných zásilek, je veškerá síla přenesena na něj. Bublinková fólie není pevná krabice, aby předmět odizolovala od vnějších tlaků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6065
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá květen 15 2015, 17:16    Předmět: Citovat

To robo:
jestli ti Aliexpress napsal, že peníze dostaneš, tak to jim prodejce potvrdil, že je mají vrátit. Klikni si v přehledu svých objednávek na to "Dispute Finished" a uvidíš detaily - měla by tam být vidět refundovaná částka (Refund Amount).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3312
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 15 2015, 19:11    Předmět: Citovat

TO tomasjedno: Na tvoji radu jsem na to koukl a vysledek je na obrazku. Vrati celou castku. Zbozi posilat nemusim. Uff Je potreba zadat nejake udaje pro vraceni platby ? Ebay znam ale Aliexpress ne . Zacina se to ale lepsit.


15-05-2015_00030.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  15-05-2015_00030.jpg
 Velikost:  32.54 kB
 Staženo:  59 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6065
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá květen 15 2015, 23:34    Předmět: Citovat

Pokud jsi to platil kartou, tak se ti buďto stornuje ta platba, anebo se ti stejná částka (v US$) připíše zpátky. Není co zadávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2015, 15:23    Předmět: Citovat

Párkrát jsem měl taky problém s poškozeným zbožím nebo nefunkčním a s prodejci jsem se vždy dohodl a vždy nabídly vrácení peněz v plné výši nebo nové zboží a nikdy po mě nechtěly poslat vadné nebo poškozené zboží zpět.Oni jsou hodně háklivý na negativní hodnocení a hodně prodejců prodává i na EBAY.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2015, 18:34    Předmět: Citovat

cputakt napsal(a):
Oni jsou hodně háklivý na negativní hodnocení a hodně prodejců prodává i na EBAY.

To máš naprostou pravdu, každý (až na některé jedince, na jednoho jsem natrefil já) si hlídá aby dostal kladné hodnocení.
Já momentálně řeším problém s nefunkční SD 32GB kartou. V den doručení kdy jsem pomocí sledování zásilky zjistil že moje zásilka je převzatá k doručení mi přišel e-mail že veškeré objednávky tohoto prodejce zmrazili. Balíček mi poštárka doručila, kartu jsem dal do mobilu a vše vypadalo v pořádku až do doby kdy jsem zde četl tento příspěvek, po formátu karty se již neprobudila. Dnes mě číňanka Myles na Help center Aliexpress ujistila že mi peníze za nefunkční kartu budou vráceny, tak jsem zvědav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 7:09    Předmět: Citovat

Zdravím, objednával někdo nyní v posledních dnech z Aliexpress? Jde mi o to že tam mají vše nějak vynovené a jsem z toho trochu nervózní. Naposled jsem objednával 30.4.2015 a po zadání potřebných údajů a zaplacení VISA kartou mi do pár minut přišlo na mail potvrzení o zaplacení. Nyní mi na mail nepřišlo vůbec nic, objednával jsem 15.8.2015 což bylo v sobotu ale to by podle mě neměl být problém.
V mých objednávkách na aliexpress je zboží uvedeno a plyne tam 5-ti denní časový limit. Psal jsem prodejci, ten mi odepsal až nyní s omluvou za zdržení a něco jako že se po číslu objednávky podívá. Všude tam nyní mají na korespondenci nasazené roboty a s těmi se nedá rozumně diskutovat. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 13:38    Předmět: Citovat

Objednávám tam skoro denně a po zaplacení kartou mi do 5 minut přijde email s potvrzením o zaplacení.Dá se i na své stránce zjistit jestli bylo zboží zaplaceno nebo čeká na zaplacení.Nedávno jsem cosi chtěl koupit ale po zadání údajů z karty mi napsalo že tam nemám dostatek peněz a byla to pravda. Hned druhý den mi psal prodejce co se děje tak jsem mu napsal že no many že zaplatím za 5 dní odepsal že v pohodě.Pokud bych nezaplatil do 7 dnů naskočilo by že obchod byl ukončen.Poslední dobou radši nakupuji na alie než na ebay to taky pěkně domršily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 20:29    Předmět: Citovat

A když Ti přijde potvrzující mail o zaplacení, jaká Ti začne plynout doba, např. 39-ti dní? Myslím tím že se začne odčítat z těch 39 dní.

Doplnění: Takže děkuji za odpověď, právě mi přišel mail že prodávající vyexpedoval mnou objednané zboží a začala plynout 39-ti dní ochranná lhůta.
Mě právě vyděsilo to, že mi nepřišel ten potvrzující e-mail o zaplacení, možná nyní mají rychlejší způsob ověřování a ihned po ověření (které kdysi trvalo 24h) postupují objednávku prodejci aby zkrátili čas pro spokojenost zákazníků. Nevím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2015, 21:08    Předmět: Citovat

Ja pred casem kupoval 22" dotykovou vrstvu za asi 3k na ebay. Sklo prislo taky rozbite i kdyz to bylo zabalene v krabici cca 10cm tluste. Kdyz jsem to reklamoval, prodejce se omluvil, zanadaval na postu a poslal nove ktere jiz dorazilo v poradku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund